Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: .243 Winchester


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
.243 Winchester
canis aureus
 Yeah, zato sam i pisao ... uzeo V-Max i na 100tinjak metara puca po plećki Confused
I menE se čini da je SoftPoint za .243Win(i slične) ono pravo ... zato, VVinČester PovverPoint the rules Dim
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
moravac 1
 Za ovaj kalibar je i moje misljenje da je ovo naj bolje resenje.Geco 6,8g je na redu.
srbija
 
canis aureus
 moravac 1
dal' si im'o prilike da se susretneš sa Federal-ovim Fusion-om u .243Win? ( https://www.feder...spx?id=641 ) 6,2g V0 908 ... bonded ... sve ga neštA merkam za krupnije živuljke od srnećine ...
Čuh da nEje najprecizan, mada to zavisi od mnoštva dr činilaca Confused , i inače da se vrlo lepo dadne u oblik pečurke po pogotku zadržavajući max početne GeschoBgewicht ....

... ili neki drugi koj' imade to iskustvo, ne samo moravac 1 iveli 3
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
moravac 1
 Kolega canis
Ja zivim u Austiji.Mentalitet ovdasnjih lovaca je takav da u vecinji slucajeva kada je upitanju municija postoji jedinstven stav.Sva municija koja ikad dodje u prodaju prvo se isproba na strelistu.To znaci da dodje izvesnas kolicina test municije pozovu se sporski strelci i lovci i napravi se prezentacija.U zavisnosti ko je dobavljac nekad vise nekad manje municije.Govorimo o firmi Kettner.Marke necu da navodim ali pogledaj katalog i videces i sam.Za sve ove godine samo je nas PPU standardan u ponudi.Za razliku od Amerikanaca koji su u prolazu i to samo Winchester je samo u prolazu.ja ne znam tacno koja i pre tacno kliko godina je testirana municija znam da su bile dve prezentacije u tri godine i prosto je to bilo ispod proseka.Za razliku od naseg PPU koji ima jednu interesatnu pricu.On je odavno prisutan ali za njega ovde vazi pravilo kao i kuci.Preporucljiva kupovina jedne serije jer ovde nema ogranicenja kupovine municije i kada se kupuje druga obavezna provera nule. Na testovima je pokazala i vise nego dobre rezultale kada je porede sa ostalim liderima u proizvodnji.Verovatno ima tu malo i trzisne zdrave utakmice jer je na primer Federal jedna jaka kompanija ali mislim da ovde ima mesta za sve.Cena cak i ovde svi vole da imaju sto bolje za manje pare ali to i nije neka stavka ovdasnjim lovcima da bi iko previse eksperimentisao.Broj jedan je RWS pa sve ostalo.Osim ima kolega koji sami pune i koji naruciju municiju po sopstvenoj zelji od malih manufaktuar i takvu municiju placaju otprilike 30% vise od standardnih proizvodjca.Ja licno amere nisam probao u lovu.Na strelistu da ne mogu da se setm koj model ali posteno verovatno nije bio vredan paznje kada sam zaboravio.Ne rugam se na protiv verujem da si zadovoljan i da ti je legao metak kojim pucas nisam neverni Toma.Ali ima jos toga sta zelim da probam od Evropljana pa moze i Ameri da dodju na red zasto ne.Kolce
srbija
 
spaleph
 Od federala sam probao ovo http://guns.bg/me..._large.jpg
jer je dosta povoljna cena, elem kako je i ovo sp nije bilo problema oko uništavanja mesa i krvnih podliva ali je po meni ovo na 1 mestu http://guns.bg/me..._large.jpg odnos cena kvalitet preciznost...
 
spaleph
 Izvinjavam se za link http://www.guns.b...at135.html
http://www.guns.b...mp;outlet=
http://www.guns.b...mp;outlet=
 
moravac 1
 
Prvi je ok....drugi nije lovni metak vec za pucanje u metu.Kolce
srbija
 
nidzamotocross
 Baš sam za taj Geco Target čuo od 3-4 čoveka reči hvale, za upotrebu u lovu, iako je namenjen za metu. Mislio sam i ranije da pitam, ali pošto pojma nemam o tome, nisam, pa hajde sad kad smo se dotakli tog metka, kako to da jedan takav metak ima tako dobar efekat na divljači? iveli
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
spaleph
 Ја до душе нисам са њим пуцао на срнећу дивљач, али зато на лисицу и шакала ради врло лепо, остају на месту а не оштећује ткиво баш због своје тежине од 105 грејна... иде сезона пе ће да се проба и на срнећу дивљач чисто да видимо резултате...
 
canis aureus
 nidzokroserico što ne pita neg' vuGla lupaš džaba Glavu o zid
nem' razlike nikak'e međ' GECOvim TM i Target zrncima/mundži SoftPoint i ovo jedno i ono drugo, da ne kažem, obaJdva Yes
Jedina razlika je u pakovanju .... "lovni" je u paketići od 20komaTa a "sporCki" je u paketići od 50 komaTa i zato je na kolJičinu jeftiniji ... a i na samo jeVtinije pakovanje .....
Personalno, puckam ovaj Target ...
... uporedi tablJice za oba navedenuta ;)
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
nidzamotocross
 Tablice su identične, izgled je identičan, nego ajd' da pitam, ko pita ne skita, nego niko se nikada ni na jednoj temi ne dohvati ovog metka, jer i pitanje treba lepo postaviti, da bi se i dobio ovakav odgovor, hvala lepo. iveli

Bunila me ta razlika u ceni (jer neki rekoše jeftiniji Confused ), nisam znao da je zbog pakovanjceta. A vidim da imaju i klasično FMJ zrno za metu, dok je ovo zrno, kako oni kažu, za vežbu orjentisanu prema lovu. Mada tamo kao sličica, stoji i lija pored mete, kao ono za šta je namenjen. Ljudi sa kojima sam pričao, su ga koristili baš na srnećoj divljači, kažu da je dobar. Kakvo je vaše mišljenje po tom pitanju?
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
canis aureus
 džoniKrosu ... kol'ko razmem Zbunjen ... pitaš za mišljenje za FMJ u odstrelu srnećine ili ??
NEsam im'o prilJike da koristim FMJ u .243Win Confused mada se jesam kanijA da si uzNem S&B koji je najdostupniji a takođeR isto to i po cJeni ali nikako da se nakanim dovoljno ... neštA sam ga smišlj'o I za zimski lov lije i canisa zlatnoga a i za strelJište(mada je jeftiniji PPU SP za tu svrhu pa ...) ... ko zna možda bi ga opro'bo i na srnećini u zimskom periJodu kada se lovi zbog mesa a da se isto što manje ošteti ... naravno sve to kad zakonodavac propiše i dozvoli u zakonu o lovstvu/oružju end slJužbenim glJasnicima, Vlada(kogoj vrhoMni organ na jednu državu) donese odluku .... Pilot
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
nidzamotocross
 Ne, ne, druže, pitam za SP zrno, taj Geco Target, odnosno Geco Softpoint jer su identični, od 105gr. Pitam pošto reče da pucaš Targer, a znam da za testiranje koristiš mokre novine kao simulaciju tkiva, pa rekoh, možda si probao.
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
canis aureus
 A to li si 'teo da pitaš ?!?! ... pomislih da me "navlačish" na tanak led und se poplaši' da nećem "pod led" ako bi' pis'o o upotrebi nedozvoljene municije, ... nedozvoljene od strane zakonodavaca i Vlade(kogoj vrhoMnog organa na jednu državu) koja donosi odluke tj odlučuje .... koju naravno ne koristim jer je zakonom nedozvoljena! Elem, ako čitaDu neki "brižni", u narodima poznati k'o "zeleni" eto nek si čitaDu ... itanje
Grin
... pravo da ti rečem, puknuo sam dva komaTa u kanisteri s vodu s tijem što ispred stavih i čamovu dasku debljine cca. 2cm ... i, prvi je biJo na daljinu od oko 70m a drugi je bio na cca 150m ... kod prvog je došlo do velikog gubitka početne mase i zrno je ostalo u obliku male "pečurke" gde se po pronalasku izulo olovo iz košuljice dok je u testu II zrno ostalo prilično veće/teže i u obliku lepe "gljivice" (misli se na šampinjon) .....
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
IvicaL
 Ja sam u nedostatku vecih novcanih sredstava iskoristio moju nabavnu dozvolu za .243 te sam ovoga puta kupio PPU 5,8 grama. Cisto da jos malo poravnam putanju. Za te moje lije sto tamanim svejedno im je jel 6,5 il 5,8 gr. I veceras sam lepo otpucao na nekih 200m. Imam jos par komada PPU 6,8/


E sad pitanje za one upucenije. Oce li biti vecih korekcija pri upucavanju te manje gramaze, ili ce vise biti eventualno po visini jedan klik???

Confused
lala, pa sta
 
Kale1204
 

IvicaL kaže:
E sad pitanje za one upucenije. Oce li biti vecih korekcija pri upucavanju te manje gramaze, ili ce vise biti eventualno po visini jedan klik???

Confused


Pre dve god sam prelazio 6,5g na 5,8g (ppu u oba slucaja) i ako se dobro secam ,korekcija je bila nekih 10-tak klikova ( oko 7 cm) na 100m.
E sad kod PPU municije se nista ne podrazumeva-na meti ces videti pravo stanje stvari.
 
moravac 1
 

canis aureus kaže:
nidzokroserico što ne pita neg' vuGla lupaš džaba Glavu o zid
nem' razlike nikak'e međ' GECOvim TM i Target zrncima/mundži SoftPoint i ovo jedno i ono drugo, da ne kažem, obaJdva Yes
Jedina razlika je u pakovanju .... "lovni" je u paketići od 20komaTa a "sporCki" je u paketići od 50 komaTa i zato je na kolJičinu jeftiniji ... a i na samo jeVtinije pakovanje .....
Personalno, puckam ovaj Target ...
... uporedi tablJice za oba navedenuta ;)

Kolega na zalost lose ste informisani ima itekako razlike imedju ova dva proizvoda.To sto su im je balistika identicna odnosto tablice radi se o dva razlicuita proizvoda.
srbija
 
moravac 1
 U prilog tome dajem
srbija
 
nidzamotocross
 

canis aureus kaže:
A to li si 'teo da pitaš ?!?! ... pomislih da me "navlačish" na tanak led und se poplaši' da nećem "pod led" ako bi' pis'o o upotrebi nedozvoljene municije, ...


Nije Nidža, takav. No no no

Meni bi baš trebalo neko zrnce za do 100-tinak metara, jer retko kada da ću na nišanu da imam srndaća ili lisicu, vuka, preko te daljine. Pa mi je ova informacija dobrodošla. iveli

A evo i bata Moravca sa drugačijim informacijama. Confused

Ovako stoji na sajtu:

www.dodaj.rs/f/3J/am/1GIuH90S/new-picture-1.png
www.dodaj.rs/f/3M/Z3/36Fy2arv/new-picture.png

www.dodaj.rs/f/1o/11g/2Iydhmqw/new-picture-24.png
www.dodaj.rs/f/1N/KN/4dgxQS5h/new-picture-2.png
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
moravac 1
 Iako slika nije naj bolja da se videti specifikacija sa jedne i druge strane.
pa da pojasnimo:
Sa leve strane je prikazano zrno nama znano kao sof point ili nemacki teilmantel.
Idemo na pet stavke koje su garantovane za ovaj metak.
1.Preciznost
2.Brina
3.Momentalno delovanje ili dejstvo
4.Penetracija
5.Prezervacija divljaci
Zrno target
1.Preciznost
2.Brzina
Na desnoj strani se vide dva zrna bas zbog toga da ne bi doslo do zabune u cemu je razlika.A razlika je u tvrdoci velicini i obliku.Standardizovane su jedan prema drugom zato sto se radi o veoma popularnom kalibr i da se novac ne bi trosio kupovinom standarne,napravljena je target municija i samim tim pakovanje od 50 komada.A ko voli ne izvoli po pucanju na divljac.Ja ne bih preporucio.
srbija
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Winchester lovačke puške LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 64 02.02.2015. 01:11
Winchester model 1895 KARABINI 17 01.11.2013. 19:11
38-55 Winchester MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 6 13.12.2010. 19:21
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 33
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,824,877 posete www.srbijalov.com