Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Kako lovci vide budućnost lovstva u Srbiji


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Kako lovci vide budućnost lovstva u Srbiji
Miroslaw
 Sa svojih 30 godina sam shvatio da pravda postoji samo za odabrane za sve nas ostale ko nas Cenzurisano... ukoliko primetite na mnogim temama ruka pravde se ceka i po vise godina da ne kazem drzava okrece glavu. Ne treba prestati sa borbom ima li kraja ne znam surova istina.
 
DakiNS
 Lepo ti to kolega Saša napisa iz Austrije.Kada ti se već ne dopada i kad omalovažavaš rad i trud lovaca koji sve čine da sačuvamo ovo što imamo, mani nas barem destruktivnih upisa i demoralisanja. Niko te ne tera niti zove da nam se pridružiš , ali ako već ne pomažeš nemoj ni odmagati. Plati lepo lov u Austriji ili bilo kojoj drugoj zemlji i lovi. Nemoj nam dosađivati sa ovakim upisima . Svi smo mi svesni situacije u kojoj živimo i upravo nas je ta svest naterala da damo sve od sebe da spasimo što se spasiti da , a te demagoške upise o gladnima ostavi za političare . Kolika li je tek brojka gladnih u svetu ? Žao mi je tih ljudi što nemaju osnovne stvari za život ali to nije za ovaj forum. Nego ti lepo pronađi forum na kojem je to tema pa piši do mile volje umesto da nam navaljuješ osećaj krivice što imamo neku svoju lovačku strast.Što volimo druženja i prirodu.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Lala
 Da ne ispadne da je budućnost lovstva odslikana u ovim najnovijim dogadjajima u Karadjordjevu?
Mufloni pred istrebljenjem, belorepi jeleni takodje, kažu u onoj vesti koju smo postavili na naslovnu stranu da je uništeno 80% matičnog fonda divljači!!!

Da li je u otvorenim lovištima slična situacija? Uništi, pa prodaj (privatizuj) jeftino. Da nije to recept?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Gedza66
 Voleo bih da saznam o uzrocima koji nas sputavaju da nam lovista u buducnosti budu bogatija?

-Zakon o divljaci i lovstvu?
-Ministarstvo poljoprivrede?
-Lovacki savezi?
-Predsednici i upravni odbori po LU?
-............................................
-............................................

Gde su uzroci problema , tu je i resenje!? Uzroke treba samo utvrditi i odstraniti ali ko da nam to priusti?. Menjati zakon ako ne valja, menjati ministra ako ne valja, menjati lovacke saveze ako ne valjaju, menjati predsednike i clanove UO ako ne valjaju?

Ko treba da menja lose stvari a zivimo u demokratskom sistemu????

Komunizma vise nema i ne treba ocekivati da neko drugi razmislja umesto nas i resava nase probleme!!!???

Pa problem je u nama ili bolje receno u nasim glavama i taj problem trebamo prvo resiti a onda resavati sve ostale!!!???

Znam da ce se Lala samo delimicno sloziti sa ovim mojim razmisljanjem, jer on uzroke problema trazi i u neinformisanosti lovaca. Mozda, verovatno ali pitam Lalu zasto je on informisan, zasto je Slava informisan, zasto su Sremac, Indjijanac, Ficha i ogroman broj clanova ovog foruma informisani a ostali nisu??? Ili, ko ih sputava da se informisu?

Mnogi mogu da kazu da ovi napred navedeni informisani clanovi foruma u stvari dezinformisu javnost, radi nekih svojih sebicnih interesa????? Mozda, ali na ovom mestu ili na slicnim forumima, mogu se ukrstiti argumenti i na osnovu suceljavanja istih, mogu se izvuci i primeniti pravi zakljucci!?

Ima li takvih primera??? Procitajmo argumentaciju valtera, qvara, kuma i slicnih clanova ovog foruma ili procitajmo odgovore predsednika LSV na logicna i racionalna pitanja pojedinih delegata na poslednjoj skupstini LSV????

Da, za sve sto nisam postigao u zivotu, kriv mi je neko drugi a narocito onaj sto me napravi. I uvek kada to kazem, taj me upita- vodi racuna da sve ono sto si zatekao od predaka, ostavis i potomcima!

Tesko nasim potomcima!!!!Iznenadjen

Lala se u celosti slaže sa napisanim!
Srbijalov Admin Tim

ČUJTE LOVCI!!!ČUVAJTE SE SEBE
 
mihailo
 Ako se nastavi dosadasnja praksa lovstvo u Srbiji nece postojati.
Tako ja vidim buducnost lova u Srbiji.


Sta je to sto se pokazalo da dobro funkcionise u organizaciji lovstva?
Koji su problemi i sta nefunkcionise?

Kada pronadjemo odgovore na ova dva pitanja moze se dalje,sve drugo su samo kozmeticki zahvati koji nista nece popraviti.
 
Indjijanac
 o budućnosti lovstva u sredinama gde je bogom dana priroda da se obnove fondovi divljači uz ulaganja divljači koja će se tu zadržati i razmnožiti lako je pričati,a to je i atraktivno za privatizacije.
ali pričajmo malo o sredinama koje nemaju tako atraktivne terene gde se divljač i pored naseljavanja teško zadržava,takvih je verovatno mnogo više lovišta nego onih prvih,pa to nikom nije atraktivno za privatizaciju,o tome mi treba da polemišemo,ko će doći da gazduje takvim lovištima? NIKO OSIM ONIH LOVACA KOJI I SADA TU LOVE!!! E ti lovci treba da stave prst na čelo ,a zatim da pljunu u šake i prionu na posao,jer ima dosta primera iz privrede gde su fabrike koje su tako čekale da ih kupi princ na belom konju propale,a one koje su pretvorene u neke vidove zadruga i danas funkcionišu.Gde su radnici napravili organizaciju i vratili se radu tu je opstanak,normalno svaki put je trnovit,ali bolje tako nego da za 10tak godina po malim sredinama razmišljaju kako da naprave lovačku organizaciju,jer se stara ugušila u dugovima,a i ostala bez članstva i divljači!Shock
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Evodija
 Qq Indjijanac Kad si onomad bio gost na Skupštini u jednom LU što im to nereče. Pa rukovodstvo bi se oduševilo.HaHaHa

GEDŽO, Odobreno Bravo 2
 
sasa035
 

DakiNS kaže:
Lepo ti to kolega Saša napisa iz Austrije.Kada ti se već ne dopada i kad omalovažavaš rad i trud lovaca koji sve čine da sačuvamo ovo što imamo, mani nas barem destruktivnih upisa i demoralisanja. Niko te ne tera niti zove da nam se pridružiš , ali ako već ne pomažeš nemoj ni odmagati. Plati lepo lov u Austriji ili bilo kojoj drugoj zemlji i lovi. Nemoj nam dosađivati sa ovakim upisima . Svi smo mi svesni situacije u kojoj živimo i upravo nas je ta svest naterala da damo sve od sebe da spasimo što se spasiti da , a te demagoške upise o gladnima ostavi za političare . Kolika li je tek brojka gladnih u svetu ? Žao mi je tih ljudi što nemaju osnovne stvari za život ali to nije za ovaj forum. Nego ti lepo pronađi forum na kojem je to tema pa piši do mile volje umesto da nam navaljuješ osećaj krivice što imamo neku svoju lovačku strast.Što volimo druženja i prirodu.
Kolega Daki imam jednu molbu.S ozirom da predpostavljam da si ozbiljan covek mani se licemerja i nebuloza.Niko te niti omalovazava niti te proziva...Neozbiljno je da covek tvojih godina prica o necemu na nacin kako ti predstravljas sebe.Ja ne sumnjam da vi pokusavate nesto da uradite u to nema sumnje ali sta je rezultat.Ako si bolje citao imoj upis na temu privatizacija lovista a molim te procitaj ga pa mi molim te i odgovori interesuje i tek kako tvoj komentar.Jer prodjose godine mi obavesteni svesni sa divnim idejama i planovima ali nesto izostaje.Pitam se sta?Tu sam maja meseca a TI AKO HOCES,MOZES I IMAS argumete ja cu da dodjem da mi pokazes sta je to bolje.A ja cu da ti pokazem sta nevalja i ono cime ces moci svoji ocima da se uveris.Znas ja sam vrlo principijalan covek i kod mene... produkt rada je uvek vidljiv ukoliko postoji.Ja sam naveo mi znamo da ispecemo prase i skuvamo pasulj boli glava.Osim toga malo.Ako imas neki bolji argumet nemas potrebe da se krijes.Znas ja sam lovac i u Austriji i ukoliko imas prilike i ovde mogu da ti pokazem ko su moji prijatelji i kakvo oni imaju misljenje o meni a kakvo o lovu kod nas.Uostalom topla dobrodoslica se osetila na Hrvatskom standu lova u Salzburgu oni nasi na standu Vojvodina sume kada su culi da pricamo srpski okrenuli su glave.Mozda ja gresim ali nama se to desilo.A ako ti i ovo nije dovoljno a ne sumnjam da jeste a to pogledaj stranicu male Tijane Ognjanovic i ukapiraj kakvo ti je stanje u zemlji u kojoj se ljudi tretiraju gore nego ziovotinje.Mozda ces za promenu uraditi nesto sto ima efekta.A kao reformator lovstva ni ti ni ja necemo to doziveti.Boriti se da ali protiv koga i sa kim.Razmisli o tome kada kupujes mleko i kada cujes da nekom tvom ili bilo kome umire neko zato sto nema para za izlecenje.A ti se vredjas i zahtevas da neko odgovra za lov i da zastiti lovce.Ako ti je tako lakse o.k.Na lokalnom nivou mozda i ima sanse.Ali za sve u Srbiji to je samo san.Koji sanjamo vec dugo...
sasa035
 
Limun
 Kolega Saša što si pobego u Austriju kad si toliki humanista što nisi ostao u zemlji Srbiji da deliš muku sa ovim napaćenim narodom! Nerviraju me takva pisanja iz inostranstva! Ja sam ostao ovde sa porodicom i delim sudbinu mog naroda i trudim se da ne kukam, ponosno nosim breme i trudim se da svojoj deci ovde obezbedim budućnos! Nadam se da će moj sin, a ako da Bog i ćerka, ostati ovde i baviti se ovim divnim hobijem tako ih vaspitavam! Lako je kolega iz Austrije da nas učiš šta i kako treba da radimo, dodji ovde pa sa nama rame uz rame pokušaj nešto da uradiš!
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
nenadx
 Naravno svaki prosećni gradjanin ove zemlje ima problem raspravljati o banalnim problemima lovstva u ovakvoj ekonomskoj,moralnoj situaciji,ali se i na tom modelu vidi sav jad,te pokušaj bar verbalnog odgovora I vapaja za dostojanstvenijim životom.Država nam je takva kakva je,a narod mnogo bolji od nje.
Pisanja po forumima mogu imati efekt već samom razmenom mišljenja I edukacijom,takođe odražavaju ne/zadovoljstva,te okupljaju ne/ istomišljenici, a mogu se I eventualno izvesti statistike, za ispitivanje javnog mnjenja. Kako god nekako se odredjene teme dovedu do politike,kao ključne za rešavanje sistemskih problema... Demokratija je oblik vladanja a ne system koji je svima potaman, pritom se njen mehanizam vladanja nerazlikuje bitnije od komunističkog, socijalističkog .Treba samo dati privid masama da se pita I odlučuje o svojim životima
Promene se prave kroz institucije sistema Itd.

Konkretno- Ovde se začinju mnoge teme,pa nema ni konstruktivnosti,ni opcija pa ni odgovora..Dok se mi bavimo zamkama već uđosmo u tok koji nas vodi u sasvim novi concept lovstva,koji neodgovara najvećem broju lovaca.Srbija je par godina po oslobođenju od turaka dala dostupnost lova svim slojevima društva,a sigurno je bila bednija ekonomski, administrativno,stručno..Zašto sada taj civilizaciski pomak vraća unazad
Ako se govori o sistemu lovstva,mora se krenuti iz osnova. Primer-priroda, divljač.su vlasništvo naroda-države.Lovci se udružuju radi upražnjavanja svojih strasti, očuvanja prirode I optimalne gustine populacije divljači,sav višak mogu slobodno loviti bez ikakve nadoknade-platili su je preko članarine I ličnim angažovanjemLovočuvarska služba se profesionalno organizuje u okviru policije, nezavisno od LU,LSSStručne službe .itd. predstavnici države samo treba da izvrše proračun koliko gubi ili dobija,na ovaj ili neki drugi način I da li nekim potezom gubi nečije glasove.a lovci pripaze ko im šta obećava tj. Traži pismene garancije.takođe pre svega artikulisati zahteve
Moguća varijanta u opticaju je davanje lovišta u zakup pa zakupac daje robu(divljač) na prodaju(lov).....i lovci nerazmišljaju ima li nema li...ko je ukrao,ko je upropastio.....
Po pitanju brojnosti divljači, bogatstvo ili gustinu.. određuje kapacitet lovišta (prirodni potencijali) te pritisak lova na populacije,kao I ostali faktori (bolesti,herbicidi,predatori,klima.). Kontradiktoran je I zanimljiv paradoks žaliti se da nema divljači i pritom gazdovati sa njom a krivca tražiti u nekom drugom-Naravno da će država zaključiti da takva raspodela nije dobra.Lovci se stalno moraju edukovatite trebaju znati da na smanjenje brojnosti utiču mnogi faktori,a da love onoliko koliko imaju,te nema mesta žaljenju za malobrojnim ulovima,posebno što kako vidim najveći broj nisu mesari, a važniji im je izlazak u prirodu..
Hoću da kažem,dajte konkretne - realne predloge
Dobar pogodak
 
Indjijanac
 

sasa035 kaže:

DakiNS kaže:
Lepo ti to kolega Saša napisa iz Austrije.Kada ti se već ne dopada i kad omalovažavaš rad i trud lovaca koji sve čine da sačuvamo ovo što imamo, mani nas barem destruktivnih upisa i demoralisanja. Niko te ne tera niti zove da nam se pridružiš , ali ako već ne pomažeš nemoj ni odmagati. Plati lepo lov u Austriji ili bilo kojoj drugoj zemlji i lovi. Nemoj nam dosađivati sa ovakim upisima . Svi smo mi svesni situacije u kojoj živimo i upravo nas je ta svest naterala da damo sve od sebe da spasimo što se spasiti da , a te demagoške upise o gladnima ostavi za političare . Kolika li je tek brojka gladnih u svetu ? Žao mi je tih ljudi što nemaju osnovne stvari za život ali to nije za ovaj forum. Nego ti lepo pronađi forum na kojem je to tema pa piši do mile volje umesto da nam navaljuješ osećaj krivice što imamo neku svoju lovačku strast.Što volimo druženja i prirodu.
Kolega Daki imam jednu molbu.S ozirom da predpostavljam da si ozbiljan covek mani se licemerja i nebuloza.Niko te niti omalovazava niti te proziva...Neozbiljno je da covek tvojih godina prica o necemu na nacin kako ti predstravljas sebe.Ja ne sumnjam da vi pokusavate nesto da uradite u to nema sumnje ali sta je rezultat.Ako si bolje citao imoj upis na temu privatizacija lovista a molim te procitaj ga pa mi molim te i odgovori interesuje i tek kako tvoj komentar.Jer prodjose godine mi obavesteni svesni sa divnim idejama i planovima ali nesto izostaje.Pitam se sta?Tu sam maja meseca a TI AKO HOCES,MOZES I IMAS argumete ja cu da dodjem da mi pokazes sta je to bolje.A ja cu da ti pokazem sta nevalja i ono cime ces moci svoji ocima da se uveris.Znas ja sam vrlo principijalan covek i kod mene... produkt rada je uvek vidljiv ukoliko postoji.Ja sam naveo mi znamo da ispecemo prase i skuvamo pasulj boli glava.Osim toga malo.Ako imas neki bolji argumet nemas potrebe da se krijes.Znas ja sam lovac i u Austriji i ukoliko imas prilike i ovde mogu da ti pokazem ko su moji prijatelji i kakvo oni imaju misljenje o meni a kakvo o lovu kod nas.Uostalom topla dobrodoslica se osetila na Hrvatskom standu lova u Salzburgu oni nasi na standu Vojvodina sume kada su culi da pricamo srpski okrenuli su glave.Mozda ja gresim ali nama se to desilo.A ako ti i ovo nije dovoljno a ne sumnjam da jeste a to pogledaj stranicu male Tijane Ognjanovic i ukapiraj kakvo ti je stanje u zemlji u kojoj se ljudi tretiraju gore nego ziovotinje.Mozda ces za promenu uraditi nesto sto ima efekta.A kao reformator lovstva ni ti ni ja necemo to doziveti.Boriti se da ali protiv koga i sa kim.Razmisli o tome kada kupujes mleko i kada cujes da nekom tvom ili bilo kome umire neko zato sto nema para za izlecenje.A ti se vredjas i zahtevas da neko odgovra za lov i da zastiti lovce.Ako ti je tako lakse o.k.Na lokalnom nivou mozda i ima sanse.Ali za sve u Srbiji to je samo san.Koji sanjamo vec dugo...


druže postoji na svetu jedna zemlja,gde trenutno možda nevladaju neki zakoni,a čak sumljam i u važenje zakona hemije i fizike,ovde je sve moguće pa i to da neko nešto radi a da mu se produkt rada nevidi,normalno je da je to nekom čudno,ali to je tema o kojoj mogu da diskutuju dvojica koja žive u zemlji i dobro poznaju okolnosti.
A što se tiče Dakijevog rada i pisanja na ovom forumu vraš se debelo,možda ti nevidiš te rezultate,ali ih ima itekako,a da ga poznaješ lično skinuo bi mu kapu i izvinuo bi mu se ,jednostavno čovek koji pored državnog posla,porodice,ogromnog dvorišta,par plastenika...nadje vremena za lov,druženje,ribolov,i na kraju provede mnogo vremena administrirajući sajt koji ima 3400 članova.
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Lala
 Svako ima pravo na svoje mišljenje, ali niko nema pravo da pljucka iz daljine po naporima da se nešto pomeri na bolje. Predugo traje agonija lovstva da bi se u kratkom roku nešto drastično promenilo, posebno kad se ima u vidu učmalost i okoštalost jednog sistema i jednog načina rada, koji je začauren u lovstvu, i isti krug ljudi koji već deceniju sede u rukovodstvima, isti ljudi koji su doveli do ovog stanja, sad treba da popravljaju? Nema od toga ništa.
Baš je lepo uputiti pitanje ljudima ovde 'gde su rezultati' a da pri tom onaj koji pita nije učinio ama baš ništa, osim nekoliko upisa, da pomogne poboljšanju. Neki od administratora ovog foruma takodje žive i rade napolju, ali su itekako svesni da zbog toga nisu u mogućnosti da urade onoliko koliko to mogu lovci koji žive u Srbiji. To je realnost. Misliš li Saša da meni, Dakiju, ili bilo kome ovde ti treba da kažeš da nešto ne valja? Misliš da niko od nas to ne vidi?
Isto tako bih ja mogao da pitam Sašu šta je to on uradio u svom LU ili sekciji? Osim konstatacije da ništa ne valja u lovstvu (a bogami i šire) u Srbiji, ne vidim da ima ideju, a još manje vidim konkretnu akciju, za poboljšanje. Ali vidim želju da 'ubije u pojam' svaki trud. 'Ništa ne valja', 'sve je propalo', 'ne vredi se boriti', 'siromašni i gladni'... A u lovstvu Austrije je baš lepo, on tamo lovi, i usput filozofira o lovstvu Srbije.
Lako je filozofirati, pominjati bolesne i gladne, lako je pametovati onima koji su ovde, koji svakodnevno vide ono što ti Saša035 čitaš na internetu, i koji se susreću u svakodnevnom životu sa onim što ti pratiš sa bezbedne daljine.
Nemoj vredjati nikog, nemoj omalovažavati, ne koristi reči 'licemerje', 'nebuloza', 'neozbiljno', ne ironiši i ne potcenjuj bilo čiji trud na popravljanju stanja, nisi u situaciji da ti procenjuješ rezultate.
Da ne bi možda da ti Daki ili neko drugi obezbedi puno lovište u koje ćeš ti pobednički ujahati, sa stavom 'ček da ja vidim šta ste to uradili'?
Odakle ti pravo da se tako nadmeno postavljaš?
Ti si već jednom zbog destruktivnosti bio opominjan, bili su ti brisani upisi, čak mislim da si i banovan bio jedno vreme.
Urazumi se, spusti nišan, prestani da deliš lekcije, pogledaj prvo sebe, pa onda ocenjuj druge.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
DakiNS
 Sinoć sam već napisao odgovor Saši 035 (nešto mi ne dozvoljva da napišem "kolegi" jer definicija kolege se ne podudara sa njegovim upisima i karakterom)

"E što je mnogo - puno je ! Potrudio sam se da sve tvoje upise pročitam, da ne bih pogrešnu odluku doneo. U mnogo upisa su te kolege opominjale za ton i način pisanja, brisali ti delove ili čitave upise ,banovali, ali vidim da ne vredi, kako vreme odmiče postaješ sve bezobrazniji . Nekoliko puta te opominjasmo i nije vredelo . Niko te nije opominjao za iznošenje mišljenja o temama , ali često si totalno promašivao temu , i pride uplitao politiku.Pored svega počeo si i sa ličnim uvredama. Destruktivnost tvojih upisa mogli su svi pročitati. Često su bile i burne reakcije ljudi koje si povredio. Upravo zbog toga sam odlučio da ti udovoljim i pružim priliku da nas nekom drugom forumu iznosiš svoje stavove."

Pa sam odustao jer sam tolerantan i nisam iskoristio mogućnost banovanja. Međutim odluka je da si dobio drugi žuti karton!Lovac 3
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
sasa035
 

Limun kaže:
Kolega Saša što si pobego u Austriju kad si toliki humanista što nisi ostao u zemlji Srbiji da deliš muku sa ovim napaćenim narodom! Nerviraju me takva pisanja iz inostranstva! Ja sam ostao ovde sa porodicom i delim sudbinu mog naroda i trudim se da ne kukam, ponosno nosim breme i trudim se da svojoj deci ovde obezbedim budućnos! Nadam se da će moj sin, a ako da Bog i ćerka, ostati ovde i baviti se ovim divnim hobijem tako ih vaspitavam! Lako je kolega iz Austrije da nas učiš šta i kako treba da radimo, dodji ovde pa sa nama rame uz rame pokušaj nešto da uradiš!



Van temeNazad na temu

Saša 035 dva žuta kartona već imaš! Razmisli malo o tome!


Srbijalov Admin Tim

sasa035
 
Limun
 Saša ovaj forum apsolutno nije mesto na kom bi trebalo da polemišem sa tobom u vezi tog o čemu ti pišeš, takvima koji ne vide budućnost za svoju decu u sopstvenoj zemlji bih zabranio da se ikada vrate! Ovim upisom bih završio dalju prepisku sa tobom!
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
sasa035
 [quote]Lala kaže:
Svako ima pravo na svoje mišljenje, ali niko nema pravo da pljucka iz daljine po naporima da se nešto pomeri na bolje. Predugo traje agonija lovstva da bi se u kratkom roku nešto drastično promenilo, posebno kad se ima u vidu učmalost i okoštalost jednog sistema i jednog načina rada, koji je začauren u lovstvu, i isti krug ljudi koji već deceniju sede u rukovodstvima, isti ljudi koji su doveli do ovog stanja, sad treba da popravljaju? Nema od toga ništa.
Baš je lepo uputiti pitanje ljudima ovde 'gde su rezultati' a da pri tom onaj koji pita nije učinio ama baš ništa, osim nekoliko upisa, da pomogne poboljšanju. Neki od administratora ovog foruma takodje žive i rade napolju, ali su itekako svesni da zbog toga nisu u mogućnosti da urade onoliko koliko to mogu lovci koji žive u Srbiji. To je realnost. Misliš li Saša da meni, Dakiju, ili bilo kome ovde ti treba da kažeš da nešto ne valja? Misliš da niko od nas to ne vidi?
Isto tako bih ja mogao da pitam Sašu šta je to on uradio u svom LU ili sekciji? Osim konstatacije da ništa ne valja u lovstvu (a bogami i šire) u Srbiji, ne vidim da ima ideju, a još manje vidim konkretnu akciju, za poboljšanje. Ali vidim želju da 'ubije u pojam' svaki trud. 'Ništa ne valja', 'sve je propalo', 'ne vredi se boriti', 'siromašni i gladni'... A u lovstvu Austrije je baš lepo, on tamo lovi, i usput filozofira o lovstvu Srbije.
Lako je filozofirati, pominjati bolesne i gladne, lako je pametovati onima koji su ovde, koji svakodnevno vide ono što ti Saša035 čitaš na internetu, i koji se susreću u svakodnevnom životu sa onim što ti pratiš sa bezbedne daljine.
Nemoj vredjati nikog, nemoj omalovažavati, ne koristi reči 'licemerje', 'nebuloza', 'neozbiljno', ne ironiši i ne potcenjuj bilo čiji trud na popravljanju stanja, nisi u situaciji da ti procenjuješ rezultate. Kolega Lalo.Svako od nas je izneo svoje misljenje.Uvreda.pa ja mislim da je moj upis procitan i iz njega izvdjeno ono sto je uvreda.U mom slucaju surova realnos.Ja odgovore koje trazim nisam i sumnjam da cu ikada dobiti a ko je citao i videi samo moje uvrede....Pa razume se ni ja ne bih dao da neko navodno vredja moje prijatelje.I tu se slazemo.Sto tice ljudi u inostranstvu pa jos lovci i ribolovci....Pa zbog savesnih ribolovaca jos malo ce nam i zabraniti da pecamo u Italiji.A postoje jezera ovde gde su pojedinim nasim ljudima i zabranili pristup a i mi nismo rado vidjeni gosti zbog istog.Onda kada budemo ukapirali sta radimo i da li smo nesto uradili i kakve su posledice mozda ce se nesto idesiti.Ja sam predlozio svima komisije zelju da me pozovete ili budete pozvani i pokazete to sto je uradjeno...Ali su odgovori nekako uvek izostajali.To je ta demagogija...uvredio, izvucene reci iz konteksta lako je meni...Pa ja sam 5 godina radio kao ribocuvar...znas ideja spasite ocistite reku.Da u reci ima sto vise ribe a sto manje ribolovaca ili bar ribolovaca koji znaju kad je dosta.Da pozove uhvacene ribokradice i porazgovara o problemu pre suda...Ne nagodi jer je iza mene ostao rad bez ijedne mrljice...vrsio edukaciu po skolama...i mnogi su me gledali kao budalu.A danas to vise niko i ne radi...Ja i dalje to radim i nisam naso nikog ko mi je naso zamerke u ovoj zemlji.I to mogu lako s nekim da podelim i lepo...Razumem da je tesko i sporo...ali budimo realni prvenstveno za lovstvo...i zivotinje...I za ljude da ne budu zivotinje...Upravu ste ja nisam tu..Nisam se odrekao ono sto sam..A i moje udruzenje od mene ima samo koristi.Lepo bi bilo kada bi neki koji imaju vise uradili nesto vise,a zive tu oko nas...Moj zivot je surova realnost...zbog toga sam i otisao.A ako se neko osetio uvredjenim.S moje strane IZVINITE.Ali istina je lepa i bolna stvar mi nikako da je prihvatimo.Pozdrav.Kolce

Kolega ovo je poslednja opomena! Tema je:

Kako lovci vide budućnost lovstva u Srbiji

Srbijalov Admin Tim

sasa035
 
sasa035
 

DakiNS kaže:
Sinoć sam već napisao odgovor Saši 035 (nešto mi ne dozvoljva da napišem "kolegi" jer definicija kolege se ne podudara sa njegovim upisima i karakterom)

"E što je mnogo - puno je ! Potrudio sam se da sve tvoje upise pročitam, da ne bih pogrešnu odluku doneo. U mnogo upisa su te kolege opominjale za ton i način pisanja, brisali ti delove ili čitave upise ,banovali, ali vidim da ne vredi, kako vreme odmiče postaješ sve bezobrazniji . Nekoliko puta te opominjasmo i nije vredelo . Niko te nije opominjao za iznošenje mišljenja o temama , ali često si totalno promašivao temu , i pride uplitao politiku.Pored svega počeo si i sa ličnim uvredama. Destruktivnost tvojih upisa mogli su svi pročitati. Često su bile i burne reakcije ljudi koje si povredio. Upravo zbog toga sam odlučio da ti udovoljim i pružim priliku da nas nekom drugom forumu iznosiš svoje stavove."

Pa sam odustao jer sam tolerantan i nisam iskoristio mogućnost banovanja. Međutim odluka je da si dobio drugi žuti karton!Lovac 3
Mene ne moras da oslovljavas nikako.Zadrzavas se na terenu na kom se ti osecas sigurno.Ostalo vesto izbegavas.Meni ti nisi duzan nista.Ni ja tebi.Da li ima vise ljudi koji misle kao ti a ne kao ja...pa tu nema niceg spornog upravu si vise ljudi kao ti.Kojima kako god servirao nesto kako god napisao odgovora nema.Jedinio prihvatljivo je da kazem bravo Daki to super...Ako trebam da kao kolega Indijanc kazem da ste skupili preko 3000 clanova bravo.Ako diskutujemo politicimo i kad kad se uvredimo...pa i to je barem za mene prihvatljivo.ALI DA LI NAM JE ZBOG TOGA STANJE U LOVSTVU,FOND DIVLJCI BOLJI ILI NESTO SASVIM TRECE ...Pa tu se prica uglavnom zavrsava.A kolega Daki da li ces ti meni da das i crveni karton ili banujes to je u mom slucaju apsolutno da uradis kako god ti hoces.Ne osecam se ni pomilovano ni uzrujano.Ja trpim i kritike podjednako dobro kao i pohvale.U mom udruzenju su meni vrata uvek otvorena.A i bezopasan sam lovim samo 3 nedelje.Ove godine placam sve a mozda lovim 1dnu a mozda ni jednu nedelju.Samo komercijala.A mozda krenem samo sa kamerom.Ja mogu barem jos desetoricom da setam ne lovim nego setam kerove i brojim fazane.I pomognem i uradim nesto stvarno naravno.Pozdrav i hvala kolega.
sasa035
 
Indjijanac
 saša 035 zamoljen si da se vratiš na temu,a ti i dalje teraš svoje,tvoji upisi su se pretvorili u omalovažavanje pa čak i vredjanje.za svaku diskusiju postoji otvorena tema ,ako nema otvoriće se,ali ovakva priča kojom omalovažavaš maltene sve lovce koji žive u srbiji ,IZVINI ali neće da može na ovom forumu,zato pokušaj na nekom od foruma gde se priča o socijalno ugroženim.
a što se tiče cifre od 3400 članova nismo ih mi sakupili,nego su se oni na svoj zahtev registrovali jer su verovatno prvo malo razgledali pa se registrovali,a neboj se ima sigurno duplo više onih koji se nisu registrovali,ali ovde pronalaze dosta onog što im je potrebno.
puno te pozdravljam možda se u neko bolje vreme sretnemo na nekom drugom forumu.
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
srpko1
 Bice svetla buducnost lovstva u Srbiji ako se svi lovci Srbije potrude da ocuvaju lovista i da unaprede lovstvo.Lovci Srbije treba svojim zalaganjem i trudom da unapredjuju lovstvo na svim nivoima ako svako na svom nivou ulozi neki trud u cilju ocuvanja i unapredjenja lovstva i lovista sigurno ce doci i rezultati.
Naj lakse je plakati nad svojom sudbinom i za to okriviti neke tamo lose i predati se ali to nece doneti nikakav boljitak ni nama lovcima ni lovistima i lovstvu.

Smatram da je vrlo bitno raditi na edukaciji lovaca u Srbiji jer npr nazalost imamo lovce koji odstreljuju suprasne krmace i skotne srne a da pritom sebe nazivaju lovcima i uopste nisu svesni kakvu stetu nanose lovistu lovcima i svojoj deci.Ovo je jedan od losijih primera sta nam se desava u lovistima i svakako se moze resiti ali nikako ne treba zmuriti nad bilo kakvim problemom.

Cesto se kao problem pojavljuju losa rukovodstva LU i upravni odbori LU koji na osnovu svjih funkcija sebi i svojim saradnicima obezbedjuju veca prava u odnosu na ostale clanove. U takvim slucajevima smatram da je resenje da lovci budu slozni i kad prepoznaju los rad rukovodstva odmah reaguju i smene lose rukovodstvo-nikako se nesme dozvoliti da sacica ljudi zarad svojih licnih interesa unistava lovista. Ubedjen sam da u svakom LU u Srbiji vecina lovaca zeli napredak u lovstvu i puna lovista i kad se kao takva vecina sloze i zajednickim snagama zalazu za isti cilj mora nam krenuti na bolje.
 
mihailo
 Osim upisa Sasa035 ima na ovoj temi jos upisa koji su u zutom.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
TRAŽIM-NUDIM POSAO U OBLASTI LOVSTVA, ŠUMARSTVA, VETERINE SVAŠTARA 45 01.03.2023. 14:51
Kako spremiti LOVAČKI RECEPT 32 26.05.2022. 07:52
Krivolov - kako se boriti protiv? METODE LOVA 624 19.09.2021. 07:54
Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima? LOV PREDATORA 853 14.01.2021. 22:03
Školovanje u oblasti lovstva PROPISI O LOVU 65 22.06.2020. 08:05
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 22
Online članova: 1


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,870,155 posete www.srbijalov.com