Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Krivolov - kako se boriti protiv?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Krivolov - kako se boriti protiv?
petar
 To nije moje LD, niti moje loviste, to je jedno selo u nasoj opstini, bio sam par puta tamo u lovu i nista vise. Lako je vama da kazete ne treba cutati. To uostalom i nije moj problem, niti problem mog LD, u sustini, ja sa tim nemam nista, ali me grize to sto se krade!Besan
A ne znam bas koliko se lovaca trudi za tudje loviste da nesto postigne ili da ucini, neki jedva da uopste rade za svoje, a kamoli za ono iz drugog sela, ali ajd, pisao sam o tome nadajuci se da neko ima bilo kakvu konkretnu ideju za taj problem, ali nista pametno kao odgovor na taj moj post jos uvek ovde nisam procitao.
To je verovatno neka organizacija kojoj nijedan pojedinac verovatno ne moze nista, cak moze samo da nagrabusi. I nije lepo sa vase strane sto me prozivate i pisete "dok cutite tako ce da vam bude",(a nece nama da bude jer to nije nase loviste, nego vec pomenuto iz drugog sela u nasoj opstini) ajd da vas vidim u toj situaciji! Lako je pisati, a da vam se dogodi tako nesto, nastao bi tajac, garantujem, nikom ne bi ni palo na pamet to sto bi napisao na forumu! Smean


Just like old times!
 
nedzad
 drugar to su jace sile sto iza toga stoje, nemogu tu lovacka drustva nista da urade, (samo ako pojedinca uhvate da je zeca ubio/odstrelio) onda se hvale kak su nesto uradili, a tu nesmeju da pisnu, to je tako i mora sa time da se zivi dok ne dodju drugi da to rese, mislim da je tako.
Ali u svakom slucaju lepo je sto se zalazes za lov i uopste za drustvo.
(moras vise biti diplomata).
Drugarski pozdrav
 
AcaNik
 pa ako te grize a ti uradi nesto;) ili nemoj kako te je volja. lepo ti je receno, sad sto tebi nije to dovoljno pametno jbg ti smisli nesto bolje ili kukaj i dalje.
polako, kad nestane divljaci tamo sticicete i vi na red. pozar se gasi pre nego dodje do kuce.
to kod koga bi nastao tajac ti ne mozes da znas jer nas ne znas licno i nemas pojma ko je ko ni cime se bavi tako da o tome mozes da pricas samo o sebi. Stari
 
petar
 Nemam vremena sada AcaNik, zurim, odgovoricu ti na post kad se vratim!
Just like old times!
 
AcaNik
 ma i ja sve na brzinu. kolko puta zaboravim i gde hocu da odgovorim a mrsko mi da trazim
 
Lovac Stari
 Ima toga i ovamo preko.
U Donjoj Austriji u mestu Lilienfeld jedan Lovokradica je vec masakrirao do sada 8 kapitalnih grla Evropskog Jelena.
U medjuvremenu uspeo je da makne i devetog.
img526.imageshack.us/img526/4663/lilinfeld.jpg
Iskljucivo krade radi trofeja.
Glave(trofeje)odnosi resto ostavlja da istruli. Do sada uspesno izbegava policiju i lovocuvarsku sluzbu, steta procenjena na nekoliko desetina hiljada evra.
Dobar pogled.
 
Sremac75
 Sve mi se čini da se radi o nekom našem zemi na privremenom radu, a sa iskustvom odavde.
Pa oni sami kažu da poštuju znanje i umeće naših kadrova.

PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
darkon
 Za koji vremenski period je uspeo da odradi sve to?
 
Lala
 I ako nije slučajno naš zemljak na radu u Austriji, onda je taj bata bio ovde na usavršavanju, garant! Grin
Čuj, 9 komada jelena... Pa kod nas je onaj Džapo u Temerinu za jednu noć 11 srndaća i srna zveknuo! Ali nije bio taj put dovoljno oprezan, pa ga skembali i osudili!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Pa dodje maca po svoje.Angry
 
petar
 Citao sam u lovackim novinama o tom iz Temerina, ali moram samo da napravim malu digresiju. Lovac Stari je pomenuo lovokradica, sto znaci da ta osoba nije lovac, nego da samo krade lovinu, a krivolovac je nesto drugo, to je lovac koji je svojim postupkom prekrsio zakon. Ako ste citali ono sto sam ja pisao o onim mitraljezcima sa Dunava, to su lovokradice, jer nemaju nikave veze sa lovom i lovackim drustvima, samo idu i ubijaju divljac. Krivolovac je recimo jedan lovac iz mog, vaseg, necijeg lovackog drustva koji svojim postupkom nacini prekrsaj, recimo ide nocu sa farom i ubija zeceve van sezone, bez dozvole itd, a lovokradica je onaj ko recimo ode u ubija divljac, a nije lovac, niti ima veze sa lovom..B)
Mislim da je taj iz Temerina krivolovac, a ne lovokradica, mada ne bitno, lopov je sve jedno...
Just like old times!
 
Sniper Hunter
 Krivo ili Lovo oni zatiru sve nasta naidju i po tome su istiPalica
 
petar
 Lopovi, sta drugo! Besan
Just like old times!
 
Lovac Stari
 

darkon kaže:
Za koji vremenski period je uspeo da odradi sve to?


Samo za ovu jesen Stari!

Ali zamislite skembali jednog Lovokradicu(intelektualac) i sam zakupnik lovista a po zvanju Doktor Vuk.
Mislim on je maznuo samo jednog srndaca...
Dobar pogled.
 
Sniper Hunter
 I koliko ga cepiliStari?
 
zoranp
 Evo kako to kod nas izgleda..slikano 11.10.2009..ja našao dok sam trenirao psa na terenu br.9 i ja slikao svojim telefonom, zatim uredno odmah nazvao lovnika da prijavim, a o njegovom odgovoru nebih ovde ....Besan

i52.tinypic.com/9gg03n.jpg

i53.tinypic.com/a0lc37.jpg

..dali ima dileme da se ovde radi o propucanoj srni kroz stomak koja je odnela pogodak, pala je duboko u kukuruzima, a kada je kukuruz obran otkriila se tuga i sramota nekog bezumnika koji je gladan mesa,a sebe naziva lovcem...Besan
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Lala
 Ovo je.... mslm.... nemam reči.
A baš bih voleo da čujem kakav je odgovor lovnika bio, ako možeš da se prisetiš detaljno, pa citiraj. Strašno me zanima.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 Znam ja kakav je odgovor bio.
Onakav kakav sam i ja dobio kada smo pronašli 5 divljih prasića starih svega 10-ak dana bez krmače, i oderanu kožu DS, i kada sam rekao da se radi o krivilovu i da treba obavestiti policiju:

"Ma ćuti, ne talasaj sad pred ocepljenje, jebeš jednu DS, viši ciljevi su u pitanju."
BesanBesanBesan
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Sremac75
 

zoranp kaže:
Evo kako to kod nas izgleda..slikano 11.10.2009..ja našao dok sam trenirao psa na terenu br.9 i ja slikao svojim telefonom, zatim uredno odmah nazvao lovnika da prijavim, a o njegovom odgovoru nebih ovde ....Besan

i52.tinypic.com/9gg03n.jpg

i53.tinypic.com/a0lc37.jpg

..dali ima dileme da se ovde radi o propucanoj srni kroz stomak koja je odnela pogodak, pala je duboko u kukuruzima, a kada je kukuruz obran otkriila se tuga i sramota nekog bezumnika koji je gladan mesa,a sebe naziva lovcem...Besan


OVO JE DA TE SRCE ZABOLI!!!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
mikaccg
 Mene je strah da cemo ovakve slike sve vise da gledamo,uvodjenjem novog zakona i povecanjem clanarina,mnogi nazovi ih "lovci"nece da uplacuju a nastavice da love 
uvek dobar pogodak
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Kako spremiti LOVAČKI RECEPT 32 26.05.2022. 07:52
Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima? LOV PREDATORA 853 14.01.2021. 22:03
Kako je protekao današnji lov? LOV NA SITNU DIVLJAČ 2364 27.01.2020. 09:06
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Borba protiv KRIVOLOVA! PROPISI O LOVU 365 06.11.2018. 03:05
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 25
Online članova: 2


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,870,143 posete www.srbijalov.com