Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Kalibar 20


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Kalibar 20
Scorpion Hunter
 Kupis dva patrona jedan u kalibru 12/70 drugi u kalibru 20/70. Stavis jedan pored drugog pa malo bolje pogledas sve ce samo da ti se kaze koji je kalibar jaci! Posle gledanja rasturi obadva metka pa premeri koliko sacme ima u jednom koliko u drugom, koliko baruta ima u jednom koliko u drugom.
Nije problem moze i 20ticom da se lovi ali glupo je uporedjivati slabije i jace kalibre. Nebi me zacudilo da procitam da je 22lr bolji nego 8x57... jedno je tacno moze da se lovi sa obadva kalibra samo zna se koji je jaci a koji slabiji Chut
 
Podunavac
 

Hunter forever kaže:
Podunavac koliku brzinu ima kugla (breneke) u kalibru 12? Zanima me da vidim koliko je brza od 20-tice.



Brenneke Classic 12/70, 31,5 grama, 415 m/s. Brenneke Classic 20/70, 24,0 grama, 410 m/s.

B&P Pala (kugla):
12/70, 32 grama, 470 m/s
20/70, 25 grama, 430 m/s
16/70, 29 grama, 410 m/s
Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 

Scorpion Hunter kaže:
Kupis dva patrona jedan u kalibru 12/70 drugi u kalibru 20/70. Stavis jedan pored drugog pa malo bolje pogledas sve ce samo da ti se kaze koji je kalibar jaci! Posle gledanja rasturi obadva metka pa premeri koliko sacme ima u jednom koliko u drugom, koliko baruta ima u jednom koliko u drugom.
Nije problem moze i 20ticom da se lovi ali glupo je uporedjivati slabije i jace kalibre. Nebi me zacudilo da procitam da je 22lr bolji nego 8x57... jedno je tacno moze da se lovi sa obadva kalibra samo zna se koji je jaci a koji slabiji Chut



Ako se ovo odnosilo na moj upis trebalo je pažljivije da ga pročitaš.

Naravno da kalibar 20/70 ne može da se poredi sa kalibrom 12/70, ali 12/76 Magnum može sve što i 12/70, a i bolje nego 16/70. Kalibar 12/70 sadrži 25 do 35 grama sačme, a početne brzine im idu i do 435 m/s, što je za svaki respekt. Naravno ovo je moderna municija visokih pritisaka i može da se upotrebljava samo iz novijih pušaka koje su za takve pritiske i predviđene. Kalibar 20/76 Magnum se puni sa 36 grama sačme, što je više od standardnog punjenja za kalibar 12/70.

Sačmene kalibre se ne može tako uspoređivati sa karabinskim, pošto je sam odstrel divljači koja se lovi sačmom potpuno drugačiji, a razlike se više odnose na težinu sačmenog punjenja nego promer kalibra cevi.
Tri prsta 2Kolce
 
nemeza
 Kolega mislim da si nenamerno permutovao brojke koliko sam mogo da zaključim iz posta
"Naravno da kalibar 20/70 ne može da se poredi sa kalibrom 12/70, ali 20/76 Magnum može sve što i 12/70, a i bolje nego 16/70. Kalibar 12/70 sadrži 25 do 35 grama sačme, a početne brzine im idu i do 435 m/s, što je za svaki respekt. Naravno ovo je moderna municija visokih pritisaka i može da se upotrebljava samo iz novijih pušaka koje su za takve pritiske i predviđene. Kalibar 20/76 Magnum se puni sa 36 grama sačme, što je više od standardnog punjenja za kalibar 12/70." Pozdrav. Bye
 
Scorpion Hunter
 

Podunavac kaže:

Scorpion Hunter kaže:
Kupis dva patrona jedan u kalibru 12/70 drugi u kalibru 20/70. Stavis jedan pored drugog pa malo bolje pogledas sve ce samo da ti se kaze koji je kalibar jaci! Posle gledanja rasturi obadva metka pa premeri koliko sacme ima u jednom koliko u drugom, koliko baruta ima u jednom koliko u drugom.
Nije problem moze i 20ticom da se lovi ali glupo je uporedjivati slabije i jace kalibre. Nebi me zacudilo da procitam da je 22lr bolji nego 8x57... jedno je tacno moze da se lovi sa obadva kalibra samo zna se koji je jaci a koji slabiji Chut



Ako se ovo odnosilo na moj upis trebalo je pažljivije da ga pročitaš.

Naravno da kalibar 20/70 ne može da se poredi sa kalibrom 12/70, ali 12/76 Magnum može sve što i 12/70, a i bolje nego 16/70. Kalibar 12/70 sadrži 25 do 35 grama sačme, a početne brzine im idu i do 435 m/s, što je za svaki respekt. Naravno ovo je moderna municija visokih pritisaka i može da se upotrebljava samo iz novijih pušaka koje su za takve pritiske i predviđene. Kalibar 20/76 Magnum se puni sa 36 grama sačme, što je više od standardnog punjenja za kalibar 12/70.

Sačmene kalibre se ne može tako uspoređivati sa karabinskim, pošto je sam odstrel divljači koja se lovi sačmom potpuno drugačiji, a razlike se više odnose na težinu sačmenog punjenja nego promer kalibra cevi.

Bye nije se odnosilo na tvoj upis.
Postoji jedna lovacka izreka:
20 hvali a 12 nosi iveli 3
Nemam nista protiv kalibra 20 nemoj neko pogresno da me shvati samo licno znam i odgovorno tvrdim da je nemoguce porediti ova dva kalibra. da je 20 ili 16 pouzdaniji i jaci nebi policija koristila kalibar 12/76 koristili bi 20/70...
 
Podunavac
 

nemeza kaže:
Kolega mislim da si nenamerno permutovao brojke koliko sam mogo da zaključim iz posta
"Naravno da kalibar 20/70 ne može da se poredi sa kalibrom 12/70, ali 20/76 Magnum može sve što i 12/70, a i bolje nego 16/70. Kalibar 12/70 sadrži 25 do 35 grama sačme, a početne brzine im idu i do 435 m/s, što je za svaki respekt. Naravno ovo je moderna municija visokih pritisaka i može da se upotrebljava samo iz novijih pušaka koje su za takve pritiske i predviđene. Kalibar 20/76 Magnum se puni sa 36 grama sačme, što je više od standardnog punjenja za kalibar 12/70." Pozdrav. Bye


Jesam kolega slučajno pogrešno napisao. Hvala na ispravci.B)
Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 

Scorpion Hunter kaže:
Bye nije se odnosilo na tvoj upis.
Postoji jedna lovacka izreka:
20 hvali a 12 nosi iveli 3
Nemam nista protiv kalibra 20 nemoj neko pogresno da me shvati samo licno znam i odgovorno tvrdim da je nemoguce porediti ova dva kalibra. da je 20 ili 16 pouzdaniji i jaci nebi policija koristila kalibar 12/76 koristili bi 20/70...



Naravno da je 12/76 Mag. superiorniji u odnosu na 20/70 i 20/76 mag. ali policijske potrebe i lov se ne može uspoređivati. Za efikasan odstrel sitne divljači je potrebno 4-7 kuglica sitne sačme (2,5-3,5 mm) koja u trenutku pogotka ima brzinu 170-190 m/s.
Za policijsku upotrebu se koristi sačma promera 6-9,7 mm, a često puta je napadač u koga se puca pod dejstvom opojnih droga koje deluju kao doping na telo i pojačavaju fizičke sposobnosti napadača. Isto tako se policijske sačmarice koriste za razbijanje šarki i brava na vratima prilikom upada u prostorije i objekte.
Lično imam pušku kalibra 12/76 Magnum a koristim municiju 12/67 i 12/70. Ali ako budem kupovao još jednu sačmaricu ona će ona biti u kalibru 20/76 Magnum.
Tri prsta 2Kolce
 
sabatti
 

Podunavac kaže:

Scorpion Hunter kaže:
Bye nije se odnosilo na tvoj upis.
Postoji jedna lovacka izreka:
20 hvali a 12 nosi iveli 3
Nemam nista protiv kalibra 20 nemoj neko pogresno da me shvati samo licno znam i odgovorno tvrdim da je nemoguce porediti ova dva kalibra. da je 20 ili 16 pouzdaniji i jaci nebi policija koristila kalibar 12/76 koristili bi 20/70...



Naravno da je 12/76 Mag. superiorniji u odnosu na 20/70 i 20/76 mag. ali policijske potrebe i lov se ne može uspoređivati. Za efikasan odstrel sitne divljači je potrebno 4-7 kuglica sitne sačme (2,5-3,5 mm) koja u trenutku pogotka ima brzinu 170-190 m/s.
Za policijsku upotrebu se koristi sačma promera 6-9,7 mm, a često puta je napadač u koga se puca pod dejstvom opojnih droga koje deluju kao doping na telo i pojačavaju fizičke sposobnosti napadača. Isto tako se policijske sačmarice koriste za razbijanje šarki i brava na vratima prilikom upada u prostorije i objekte.
Lično imam pušku kalibra 12/76 Magnum a koristim municiju 12/67 i 12/70. Ali ako budem kupovao još jednu sačmaricu ona će ona biti u kalibru 20/76 Magnum.
podunavac licno se malo razumem u oruzje i balistiku.kalibar 16 mi izgleda ko igracka a 20 nisam ni imao u rukama.to je moje misljenje,tvoje cenim jer je puska sigurno znatno laksa od kal12 i dzentlmenski je sto kazu neke kolege.pa bih te priupitao nesto ,kakav je posip sacme na cilju 20/76 koji ima 36 gr,u odnosu na 12/70koji ima 35 grama?
 
Hunter forever
 Scorpion posto stalno napominjes da je kalibar 12 jaci od kalibra 20 zanima me po cemu su to jaci kalibri bolji za lov.? 22lr nikako nije bolji od 8x57 za lov divlje svinje,ali za lov lisice i sitnih zivuljki verovatno jeste. Nemam nameru da se naljutis ali ovo sam napisao zato sto mi non-stop zapada za oko to da pises da je kalibar 12 jaci od 20 i zbog toga bolji.

Podunavac hvala na odgovoru. 
marka Engleski poenter marka
 
gardista
 

kempi kaže:

Scorpion Hunter kaže:
Mladi kolega nikad ne moze da se uporedjuje kalibar 12/70 sa kalibrom 20/70 ili/76.
12tica je jaci kalibar samim tim sto je jaci ima jacu ubitacnu moc. Za kalibar 12/70 imas izbor od 24 pa do 40g sacme neki proizvodjaci i preko 40g, municija je najjeftinija za kalibar 12/70 za cenu jednog metka kalibra 20/76 moze da se kupi nekoliko metaka 12/70 koji ne mogu da se mere. o jedinacnim zrnima da ne ovorim 12tica je neprikosnovena zakon-konza...
Ako hoces da kupis pusku u kalibru 20 i da ti to bude jedina puska to ti nikako ne preporucujem jer pusku kalibra 20 kupuju lovci koji vec imaju nekoliko pusaka i karabina pa cisto radi razonode uzimaju 20ticu sto opravdavam. Uzeti 20ticu kao jednu jedinu lovacku pusku po meni je promasaj... Ako vec hoces jednu jedinu pusku kalibar 12 je ZAKON...
Kao pocetniku najbolje ti je da kupis 12ticu pa tek kasnije 20ticu...
Nemam nista protiv kalibra 20 voleo bih sa ovima sto tvrde da je isti kao 12 da odem na streliste pa da demonstriramo i uporedimo. Kalibar 20 ne moze da se meri ni sa 16ticom a kamoli sa 12ticom...

evo ja se javljam da sa tobom, idem na streliste ti sa 12 a ja sa 20/70 ne 76 ali da postavimo po neki dinar. sto se jedinicnog zrna tice i probojnosti ova dva kalibra napravicemo test sa mokrim novinama da vidimo koji je probojniji kako ti kazes ,a toliko toga si ovde ispricao o kal 20 pa nam reci bogati koliko dugo lovis sa njim i koliko si divljaci odstrelio njime ?


Kempi prijavljujem se za natjecanje, u tim sa 20-icama...
kolega Scorpion, niste odgovorili koliko godina ste lovili sa 20-icom, a koliko sa 12-icom dok niste dosli do zakljucaka koje iznosite?
takodje bih voleo da cujem jos nekog ko je imao priliku da par godina lovi sa 20-icom pa je zbog inferiornosti kalibra 20 presao na 12-icu....

naravno govorim samo o kalibru 20/70, 20/76 nedovoljno poznajem da bih komentarisao,a ne vidim poentu lova sa 34-36gr sacme sa puskom laksom od 3kg...

price o tome da je 20ica samo za prepelice i fazana su super i jaaako me uveseljavaju, evo ja se nudim da me svi koji tako misle pozovu u lov na svinje, lisice, zeca ili bilo sta drugo za sta je 20-ica nedovoljna, posto zbog inferiornosti kalibra ne mogu nista da odstrelim ja cu sponzorisati municiju, a domacin eventualni ulov-pa koliko bude novaca...
 
Scorpion Hunter
 

Hunter forever kaže:
Scorpion posto stalno napominjes da je kalibar 12 jaci od kalibra 20 zanima me po cemu su to jaci kalibri bolji za lov.? 22lr nikako nije bolji od 8x57 za lov divlje svinje,ali za lov lisice i sitnih zivuljki verovatno jeste. Nemam nameru da se naljutis ali ovo sam napisao zato sto mi non-stop zapada za oko to da pises da je kalibar 12 jaci od 20 i zbog toga bolji.

Podunavac hvala na odgovoru.

Kalibar 20 je dobar za prepelicu i slicne pticice,fazana eventualno zeca.
Kalibar 20 u lovu Sakala nema sta da trazi... Vi koji ste se zaebali i kupili 20 sad treba da me ubedite da je to to Grin jos navlacite dryge da se zaebuNo no no
Vidis forever kad odes do neke vece grupe lovaca pa pogledas sta nose i cime love bice ti jasnije prebroj na prste koliko imas 20tica pa nam kazi.
Kupuju se 20tice za prepelice, za guske nema sta da trazi.
Svi ovde koji imate 20tice pored njih imate i 12 koji nosite na guske, na sakala verovatno karabine zato nemojte molim vas da me ubedjujete da sve lovite kalibrom 20....

Sto rece SUMO lovci sa ovog sajta AJD ZDRAVOBye

Citira me dete 16 godina nije mu jasno sta je jaci i slabiji kalibarGrin
Probaj sinko videces dok ne probas ne veruj nikom nemoj da te lazu i forsiraju marketing kalibra 20....
 
canis aureus
 ScorpiJonU tebra pa Diš bree?!?! Što si bre naKraj srca, tebra?!?!

Sigurno da je jači 12/70 od 20/70 kao i 12/76 od 20/76Confused ali takođe sam mišljenja da se sa 20tivom može uspešno loviti i puno više i krupnije od prepelice i fazana! To potvrđuju kolege sa kojima sam lovio zeca, divlje patke, lisicu i šakala! U mojoj sekciji jedan jedini lovac lovi ovim kalibrom i to samo u 20/70 jer i nije puška sa mag ležištem i ne zaostaje za ostalima ni najmanje koji lovimo sa 12ticama i 16ticamaConfused ni u letnjem lovu, ni u jesenjem a ni u dočeku predatoraYes(DS lovi sa M70 8x57IS i tu mu nema ravnog po broju odstrela!! iako koristi najbolji kalibarGrin mislim da je ipak najveći broj izlazaka u lov presudnijiYes)
Razmišljao sam da lovim 20ticom i mislim da bih i lovio samo da sam našao "pravu" pušku u 20/70(20/76) za prave novce a rusku ili tursku nisam želeo ... pri tom bih lovu gusaka ipak dao prednost 12tici dok DS ma karabin konZa i tako to
iveli 3
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Sremac75
 Scorpion Hunter, Canis aureus je u pravu!
Što si na kraj srca?

U pravu je i to da uspeh u lovu sa call.20/70 ili 20/76 nije ništa manji nego korišćenjem drugih, popularnijih kalibara.

I priča o jačini kalibra je bezveze.
To je relativno!
12/70 ima veću kapislu, ima više baruta, ima više olova....ali nije ništa više ubojit od 20/70....za prosečnog lovca/strelca!
Šta znači onda "jači"....jače boli kad te neko metkom (iz ruke) pogodi u glavu!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Scorpion Hunter
 

canis aureus kaže:
ScorpiJonU tebra pa Diš bree?!?! Što si bre naKraj srca, tebra?!?!

Sigurno da je jači 12/70 od 20/70 kao i 12/76 od 20/76Confused ali takođe sam mišljenja da se sa 20tivom može uspešno loviti i puno više i krupnije od prepelice i fazana! To potvrđuju kolege sa kojima sam lovio zeca, divlje patke, lisicu i šakala! U mojoj sekciji jedan jedini lovac lovi ovim kalibrom i to samo u 20/70 jer i nije puška sa mag ležištem i ne zaostaje za ostalima ni najmanje koji lovimo sa 12ticama i 16ticamaConfused ni u letnjem lovu, ni u jesenjem a ni u dočeku predatoraYes(DS lovi sa M70 8x57IS i tu mu nema ravnog po broju odstrela!! iako koristi najbolji kalibarGrin mislim da je ipak najveći broj izlazaka u lov presudnijiYes)
Razmišljao sam da lovim 20ticom i mislim da bih i lovio samo da sam našao "pravu" pušku u 20/70(20/76) za prave novce a rusku ili tursku nisam želeo ... pri tom bih lovu gusaka ipak dao prednost 12tici dok DS ma karabin konZa i tako to
iveli 3

Tebra zbog tebe ce da smirimo tenzije Bye
Ne kazem da ne valja 20tica jedva cekam da mi preteknu pare da kupim jednu, ali samo za sitnu divljac jer vec imam tri puske dve u kalibru 12/70 i jednu u kalibru 16/70 tako da mi 20tica upotpunjava moj mini arsenalKiss. Nikako ne mogu da prihvatim da neko preporucuje pocetniku kalibar 20 kao jedinu pusku. Kalibrom 20 love iskusni lovci i dobri strelci na razumnim daljinama moze uspesno da se lovi.
Cesto puta mi se nemocno pokazao kalibar 16 u odnosu na 12 zato nema logike da se 20 pokaze boljim od ova dva kalibra. Nemam neka velika iskustva kalibrom 20 ispucao sam 50tak metaka ali ne znaci da nemam bas nikakva iskustva...
Pre desetak godina na hajci u Korsumliji jedini sam iz zastavine polozare oborio flasu od 2l na 100m Krusikovim Specijalom 4,5mm 34g. cevi puske su duge 74cm pucali su pored mene jos njih 20tak sa raznim puskama 20ticama,16ticama cak ni oni kalibrom 12. niko nije uspeo da je obori. Kad sam otisao da vidim kako sam ja uspeo pogodile su je dve kuglice probusile flasu i ostale unutra. Tada sam mogao tu pusku da prodam po exstra ceni ali nisam zeleo da cujem za prodaju. To je bilo jedno od mojih iskustava gde se kalibar 12 pokazao nenadmasan i gde se duzina cevi pokazala korisnijom od krace cevi koje nisu mogle da se dobace...
Mnogi ljudi koji imaju kalibar 20 pisu da je 20tica veliko Chut neki je hvale i dizu u nebesa.
Vremenom cemo videti kada postane masovnije zastupljena.
 
aleksa
 Da se ukljucim i ja malo u ovu diskusiju.Mozemo se dugo natezati na temu koji je kalibar bolji,jaci,mocniji itd.Moje misljenje je da je kalibar 12 najubedljiviji,zatim kalibar 16 pa kalibar 20.Tu bih i stao sa kalibrima koji su upotrebljivi za lov nase sitne divljaci.Takodje,praksa pokazuje da se kalibrom 20 moze veoma uspesno loviti,kao i sa kalibrima 16 i 12.Ali,maksimalne mogucnosti nisu iste i niko ne moze da me ubedi,bez obzira koliko imao uspeha u odstreli,da kalibar 12 nema najvece mogucnosti.
E,sad da li je resenje za mladog lovca da pocne sa kalibrom 20,nisam siguran ali ne zbog inferiornosti samog kalibra koliko zbog same licnosti mladog lovca i uslova u kojima lovi.Ako se divljac uglavnom dize na manjim udaljenostima i ako je lovac spreman da pusti ono malo divljaci sto se pokrene ili preleti,protrci na granicnim udaljenostima,dovoljno je smiren da dobro nanisani divljac i pusti je da odmakne na pristojnu daljnu,kako zbog vece verovatnoce odstrela tako i zbog manjeg razbijanja divljaci,onda kalibar 20 moze biti odlicno resenje.Sto se tice grabljivica,tu tek dolaze do izrazaja prednosti kalibra 12 ali opet sam siguran da kalibar 20 na pristojnim udaljenostima i uz dobar pogodak sa adekvatnom sacmom zavrsava posao.
Pisuci sve ovo,mislio sam na standardnu municiju.Magnum ne koristim pa zbog toga i ne uzimam njega u obzir.
Jos cu da dodam da vecina municije za kalibar 20 koja se moze naci kod nas je u kalibru 20/70 i punjena sa 28 grama sacme.Posto pratim i ostalu municiju,znam da vecina municije za kalibar 16 ne prelazi 29 grama sacme pa kad se uzme u obzir uzi snop kod kalibra 20 sa istim cokom i razlika os samo 1 gram sacme,mislim da efikasan domet dvadesetice prevazilazi efikasan domet sesnaestice.Naravno,taj uzi snop zahteva bolje plasiran pogodak,a opet sa laganom i zgodnom puskom je to lakse uraditi i tako u krug.Na kraju,mozda je i najpametnije prepustiti pojedincu da samostalno donese odluku u skladu sa svojim preferencijama i ocekivanjima i sam snosi eventualne posledice.A,uvek je moguce zameniti ono sto ti ne odgovara pa tako i pusku u kalibru 20,onom u kalibru 16 ili 12.Ili jos bolje,vremenom nabaviti dve puske razlicitih kalibara i pokriti sve situacije i otkloniti sve nedostatke jedne i druge.
 
Scorpion Hunter
 Da pokrenemo temu kalibra 20 malo smo je zapostavili.
Po pitanju municije, nase i strane za kalibar 20/70 napravio sam jedno poredjenje. Levo na slici je BELOM metak na kome pise samo ime proizvodjaca i krupnoca sacme, Desno je FIOCCHI na kome lepo pise gramaza, pritisak... Posto za Belom neznam koliko ima grama u metkuConfused nisam vidovit fiocchi je 30g sacme razlika u ceni je svega 5 dinara. Belom 35din,Fiocchi 40... : Izvinjavam se slika je malo losijeg kvaliteta slikano j mobilnim telefonom.
Scorpion Hunter priložio:
20_1.jpg
 
huntinggirl1
 au, svašta za čitati, lepo i poučno,
ajd i ja neku o cal 20

ja lovim sa kombinacijom 20 cal i 5,6x50 r

sasvim lepo se lovi sa 20cal, ništa lošije od 12 ili 16 cal
ja čak bolje rezultate imam sa 20 nego sa 16 cal koji imam takođe,

mislim da se 20cal potcenio bez nekih većih potreba i opravdanja,
veoma prijatan za pucanje, a i laka puška za nošenje,
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
stefan092
 Ima li negde kod nas da se kupi Rotweil municija u kalibru 20?

Kolege koji love ovim kalibrim neka napisu koju municiju koriste?
 
sheytan
 Iako sam uvek za domatjo, ako je iole slichnih karakteristika, u qliberu 20 nisam bash odushevljen - Belom ima samo 24g sachme, a Krushika mislim da ima josh manje u prodaji(barem u BG, kada sam trazio), tako da sam bio prinudjen da qpim neshto RC-a i M-90, oba po 28g. Mislim da je 28g vetj solidna gramaza, s kojom stvarno nije velika razlika izmedju ovog i vetjih qlibera... Odobreno

Oba metka imaju solidnu brzinu, chini mi se, a RC ima odlichne chaure, qj se bavi punjenjem... Koshtao je 38rsd, ako se dobro setjam.

A Rottweil verujem da je presqp, tako da me nachelno ne interesuje... Confused
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
canis aureus
 shey tebra mili
pa što ondaK nEsi uzNo u šesnajsti kalibar pa bi im'o 28g di oš a ne 'vako da se mučiš Jaooo
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Univerzalni kalibar kod karabina KARABINI 253 25.12.2017. 22:22
kalibar 16 MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 323 19.07.2017. 19:47
Kalibar 223 vs 7,62x39 iskustva i mišljenja MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 20 27.06.2013. 13:38
kalibar 5,6x57r MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 4 22.06.2010. 18:47
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 31
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,824,799 posete www.srbijalov.com