Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Krivolov - kako se boriti protiv?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Krivolov - kako se boriti protiv?
Dare_Makedonija
 itanjeOvako. Mislim da su te krivolovci najveca stoka. I kad bi ja koji iduce sezone pocinjem sa lovom mogao da placam dozvolu i da se ponasam spored propisima, jel taj neko pametniji od mene. Kaze se kod nas prvo ura, ura a posle qra. Trebalo bi zacuvati prirodu i divljac i za one koji dolaze posle nas.
Inace dobro zboruvas makedonski za vojvodjanec.Pozdrav i sve najbolje
 
Lovac Stari
 img43.imageshack.us/img43/3074/lovokradica.jpg
Krvolocnosti i smelosti nema kraja!
Lovokradica koji vec poduze Austrijski Lavantal zavija u crno oglasio se ponovo.
Posle 15 srna, masakrirao je i jedno Jelensko tele. Kozu od istog je zakacio na tablu pri ulasku u mesto.
Bezirks Jger Maister i ostali Lovci raspisali su novcanu nagradu u vrednosti 3.000, za svaku korisnu informaciju koja bi pomogla pri otkrivanju pocinioca.
Dobar pogled.
 
zoranp
 ..taj je definitivno neki psihološki bolesnik..koji je revolitiran ko zna zbog čega..moje mišljenje ili politika ili zeleni , pa se sada iživljava na divljači..tu definitivno ima mesta za psiho analitičare koji bi mogli napraviti profil tog bolesnog čoveka, ali ima policija pa neka radi Confused
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Podunavac
 Mnogo mi mudrujemo. Krivolovci ovakvi, onakvi, rade ovo, rade ono. Ali nikako da neko kaže da i među članovima lovačkih društava ima krivolovaca. To su ljudi koji zajedno sa nama plaćaju članarinu i idu na radne akcije i u lovove. A onda kada im se ukaže prilika idu sami ili u malim grupama u krivolov sa istim tim lovačkim oružjem za koje imaju uredne dozvole. Moje je mišljenje da se krivolov nikada neće iskoreniti (nažalost), dok je lovaca biti će i krivolovaca. Mi treba da to svedemo na najmanju moguću meru. Ali kako. Teško je uzeti pravdu u svoje ruke. Dok se ne pooštri zakon i dok se svuda radi po babu i stričevima od iskorenjivanja krivolova nema ništa. Možemo samo da pričamo i da se ljutimo.
 
Lala
 

Podunavac kaže:
Mnogo mi mudrujemo. Krivolovci ovakvi, onakvi, rade ovo, rade ono. Ali nikako da neko kaže da i među članovima lovačkih društava ima krivolovaca. To su ljudi koji zajedno sa nama plaćaju članarinu i idu na radne akcije i u lovove.


Odlično rečeno!
Pa evo, za početak ti kaži prvi, ako si bio svedok ili ako imaš dokaz, ko je krivolovac kod tebe?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Podunavac
 Ima i kod mene, ne kažem da nema. Ali teško dokazati, paze se oni dobro. A i kod nas nezgodna situacija, neće niko da bude cinkaroš. Mnogo puta bila svađa oko toga i napeto, ali neće niko da petlja policiju. Onda se oni primire neko vreme dok se strasti ne smire, pa posle opet polako...
 
Lala
 Nećete da 'cinkarite' krivolov? Da ne obavestite policiju? Ma super... Pa jeste, lepše je kad se sranja zadrže u kući, onda lepše mirišu... A o imenima nećemo, jelte, da ne budemo cinkaroši. Mogu da zamislim kako se lepo častite na sastancima i skupštini.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Podunavac
 Lalo nije ni meni po volji, ali kod nas tu ima i političke pozadine. U mom LD smo svi srbi, i za vreme rata smo nosili puške u neku drugu svrhu. Ovde smo jedva uspeli da ostanemo i da opstanemo (u Hrvatskoj). Sada kad bi nekoga prijavili za krivolov natovarili bi mu na vrat i neke druge stvari a koje bi policija jedva dočekala. Onda bi taj odgovarao i za ono što je napravio i za ono što nije. Na nas je ovde malo-malo hajka. Tako da se mi onda rađe međusobno svađamo i vatamo za vratove nego da nam to rade drugi.
 
Podunavac
 Kada bi se politika odvojila od zakona lako bi mi izašli na kraj sa krivolovcima. Možda kad uđemo u EU bude bolja situacija pa da to raščistimo.
 
Sremac75
 Podunavac, odličan ti je avatar!
ZivioRodjo
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Pa čekaj, a šta ste vi to radili za vreme rata, da bi vas policija tako imala u ruci sada? Ili je ovo pitanje iz domena politike... Jeste, politika je, a meni se od politike gadi.
Uostalom, vi najbolje znate ko je šta radio i onda, a i sada, pa se lepo sa merakom hvatajte za vratove. Šta se ja koji moj tu upetljavam, i sa kojim pravom. Izvini, Podunavac, na mom komentaru.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Podunavac
 Jeste, ali kad god ga vidim krenu mi suze na oči.
 
Podunavac
 Nema na šta Lalo. Situacija je komplikovana do bola. Nismo radili ništa loše, branili svoj narod i svoju otadžbinu. Ali dok zec dokaže da nije bik odoše j... Mi smo ovde divljač na koju nema lovostaja.
 
Sremac75
 Lalo previše gledaš Dnevnik i hvalospeve o pomirenju, demokraciji, suživotu.
Tamo odakle je Podunavac je jako j@beno biti Srbin!
Pa još i naoružan!

I još jednom Bravo 2 za avatar!
I seti se šta sam ti napisao na temi "predstavite se"!
http://www.srbija...wstart=820
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Podunavac
 Hvala Sremac na podrški. Nama je ovde drago da nas braća iz matice podržavaju i da nas nisu otpisali.
 
Sremac75
 iveli braćo!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Podunavac
 iveli
 
DakiNS
 Lalo Podunavac je potpuno u pravu čim se prvi puta sretnemo objasniću ti relacije. Na kraju krajeva i u Srbiji su svi učesnici u ratu krivi dok se ne dokaže suprotno.
 
Lala
 

Sremac75 kaže:
Lalo previše gledaš Dnevnik i hvalospeve o pomirenju, demokraciji, suživotu.


Druže moj, dnevnik sam prestao da gledam odavno, još za vakta onih iz devedesetih. I ne verujem u deda Mraza odavno Smile. Neki put čak ni sam sebi ne verujem.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 Od kada si sam sebe uhvatio u laži, ne veruješ više nikome!
Smeko
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Kako spremiti LOVAČKI RECEPT 32 26.05.2022. 07:52
Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima? LOV PREDATORA 853 14.01.2021. 22:03
Kako je protekao današnji lov? LOV NA SITNU DIVLJAČ 2364 27.01.2020. 09:06
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Borba protiv KRIVOLOVA! PROPISI O LOVU 365 06.11.2018. 03:05
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 17
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,870,418 posete www.srbijalov.com