Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Šakal (mali vuk) iz Trskara


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Šakal (mali vuk) iz Trskara
Lovac Stari
 

Lala kaže:
Pa šakali vam proterali lisice, Admine.
Po meni, tu napast od šakala treba peglati kad god je moguće! U suprotnom, ostaće lovišta i bez ovo malo srneće divljači.


Ali sada zbog toga Lisice uzvracaju udarac kroz veci prirast i masovnija legla.
Ove godine svako lisicije leglo nije manje od 6-8 komada.
Dobar pogled.
 
Lala
 Prema poslednjim info, kod nas u lovištu lisica ima kao drva! Moraću da uzmem recept od C.aureusa, i da se prešaltam na peglanje napasti! A šakal se oglašava, jedan je odstreljen nedavno, ali nije u velikom broju prisutan, što ne znači da se neće namnožiti.
Čitam ovde kako ponegde naplaćuju odstrel šakala lovcu!? Kod nas se naprotiv, dobija nagrada!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
canis aureus
 xexexe...
interesantno! "ima kao drva"
!?!?!?!?
 
aca81
 Bice kod nas interesantna sezona za sakala,prosle godine je bio stacioniran u jednom brdu gde su odstreljena 5-6 primerka ali slutim da ove godine osvajaju vecu teritoriju i da ce biti prisutni i tamo gde se najmanje ocekuju`...POZ.
DOBAR POGLED
 
canis aureus
 ...
jutros zbog kiše jedva se skupismo da izađemo u lov na divljeg vepra dočekom a naravno i predatora.
Blata u izobilju a i iznenađujuće hladnog vetra koji nanosi sitnu kišu koja natapa kao prava jesenja. Sve u svemu- užas od vremenskih "prilika"! Ali...
DS su dosta "opuštenije" po ovakvim prilikama i hrabrije izlaze u polja pod usevima a i duže se zadržavaju... pa eto prilike iskoristiti "priliku".
Obilazeći teren ne bi li našao tragove DS i najidealnije mesto za doček obišao sam i jednu čeku na obodu šume i kanala a u blizini jednog starog stabla džanarike(ringlova) gde je plod već počeo da pada po zemlji, misleći da ih DS redovno skupljaju.
Bio sam u pravu! Ima traga DS a pogotovo onog sitnijeg prasećeg.
Lovi se vepar! Ali se odlučujem baš za tu čeku!
Pored tog nađenog svinjskog traga pronašao sam i dosta traga od šakala!!!
Da li šakal dolazi zbog džanarike koja mu se redovno nalazi na meniu ili samo prati mladunčad DS?
Jutros još po mraku stižem na tu čeku da proverim zbog čega šakali dolaze!
Kiša i vetar doprinose "šumskim šumovima"!
Razdanilo se. Tmurno jutro.
Sa druge strane šume, iza ugla, na nekih 70tak metara vazdušne linije moj "saborac" ispaljuje metak iz karabina i... tišina 15min a onda dojava mobilnim- PROMAŠIH "DŽUKELU"
Posle nepunih sat vremena moj drugi "saborac" postavljen sa moje druge strane, udaljen nekih 100tinjak metara, zagrme iz svog karabina i...
Vreme je za polazak kući. Sačekavši ovog mog "nepreciznog" koji mi objašnjava kako se taj susret sa šakalom tako brzo i iznenadno dogodio da je morao da ga promaši a i mala je meta... u mom čuđenju dolazimo do ovog drugog "saborca" koji nešto kao traži po blatu.
-I?
-"Dobio sam ga!" Pade šakal al ga nema!
Potražismo sva trojica tog što pade ali ni kapi krvi i ne nađosmo ga! Prateći trag šapa nađoh i mesto pogotka zrna ali... Tvrdi kolega da je bio pogodak, da je pao i posle minut ustao i otišao! -Nema veze. Neće taj dugo a ni daleko! Nego, ti taj tvoj .30-06 menjaj za neki jači jer kako ćeš tek DS odstreliti kad je i za šakala slab!(morao sam da mu kažem i ako sam siguran da pogotka nije ni bilo)
I eto, nisam otkrio dal dolaze zbog džanarike ili zbog ostale divljači koja dolazi zbog džanarike al oba ova jutrošnja su se uputila u pravcu baš te džanarike i čeke sa koje sam ih ja čekao...

Eeh! Umalo da dođu pred moj 8x57JS ali eto...
Da li bi i posle 8ice ustao i otišao?!?!Hmmm
 
Lala
 Eeee C.A., pre nego što vodiš drugare u lov, prvo proveri kako gadjaju Grin
A možda je šakal pao od smeha, pa se valjao minut vremena smejući se, kako ga promašio ovaj tvoj ortak Grin
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
bela
 sinoć na putu do kuće dva šakala jedan do drugog Histerian ja bez puške i bez dozvole za lov,samo sam ih ispratioCry pogledom .
kao da znaju da sam bio nespreman lagano su se uvukli u trsku samo što mi se nisu plezili.....Njanjanja
vižlan i terier
 
nenadx
 Ma osetili dobrog coveka bela,pa se neplaseBye.c.aureus,znas da nije stos u 3006 vec tehnici gadjanja.Ja sam uvezbao tehniku gadjanja,tako sto se metak baca zamahom iz ramena pod tacno odredjenim uglom,pa kad pogodi mora da padne bez obzira na kalibarFrownMalo se nasalih,ali lep dozivljaj i prica,Mada je Lalina dijagnoza dobra.I zato se ide u lov
Dobar pogodak
 
canis aureus
 Lep doživljaj i može dosta toga da se "izvuče" iz ovoga, kao i iz dosta drugih "prilika".
Nego, družina je dosta dobra u rukovanju oružjem i precizna u gađanju istim, tako da bih pre zaključio, poznavajući ih, da im nije bio danConfused
Moja greška je što ih nagovorih da baš taj teren opserviramo a ne da odem sam tamo i da trofej(šakal) bude moj a oni da dočekaju DS na drugim "sigurnijim mestima" ali... tako da jedini ne ogaravih cevChut

...ima njih a biće i dana!!Yes
 
aca81
 Ma zna sakal gde nesme da udariSmeko
DOBAR POGLED
 
aca81
 Mislim da sam upozaravao i desilo se,sad citam na lokalnoj TV sakali zaklali 6 ovaca i 2 praseta a povredili jos 6 ovaca i 7 praseta,ovo je zvanicni izvestaj upravnika lovistaBesan 
DOBAR POGLED
 
aca81
 

aca81 kaže:
Kod mene niko nece pucati na lisicu ako nema bonusa nekog,na vuka ce pucati zbog atrakcije i trofeja ali sakal koji je po meni najveca pretnja i najveca nepoznanica u mom LU mora se pothitno stimulisati,jer ovo pricam zbog toga sto su nekoliko steta od prosle godine prepisali vukovima i psima lutalicama a siguran sam da su u pitanju bili sakali i po opisu mestana i zato sto sam ih vidjao na tom terenu...POZ.

Ovo sam napisao pre mesec i dvadeset dana i zao mi je sto su se ispostavile kao tacne moje peretpostavke ali mi smo tvrdoglav narod i to nije kraj gubicima i patnjama stocara nazalostBesan
DOBAR POGLED
 
canis aureus
 aco
kako su sad uspeli da ustanove da se radi o šakalu a ne o vukovima i psima lutalicama?Hmmm
čudno da uz toliko štete od šakala(verovatno ih ima podosta kad toliku štetu napraviše) tek sad ustanove o kom predatoru se radi.

-baš se navadili na jagnjetinu i prasetinuSmeko
 
aca81
 E sad nisu imali gde jer je vlasnik ubio jednog "vilom",trazio sam da mi odobre ceku na lesinama ali nedaju pre nedelje jer ce biti organizovana hajka ali mozda prekasnoConfused
DOBAR POGLED
 
aca81
 Evo kako je bilo......prvo je copor upao na imanje jednog mestanina i poklao prasice,posto je bio u blizini uspeo je da ubije jednog i da ih najuri ali nisu se uplasili i pobegli nego su se odmah prebacili i poklali ovce drugog vlasnika,sve se to dogodilo oko 21h a bilo ih je najmanje 5-6 (toliko su vidjeni,mozda su bili i vise),posle toga su pobegli u kukuruziste u polje a ne u suprotnom pravcu gde su planine i gustis,pa je velika verovatnoca da tu i borave pored potocica i velikog kompleksa kukuruza,interesantno da su do skora tu nedaleko bile dve klanice i svoj otpad bacali u blizini sto ih je verovatno i privuklo da se tu nastane i rzmnozavaju pa sad kad vise nema otpada moraju da se snalaze i upadaju na okolna imanja ....POZ.
DOBAR POGLED
 
petar
 Moj otac je u nedelju prvog avgusta imao prilike da odstreli Sakala ali je bio izuzetno daleko, dok ga je moj stric odstrelio nedavno slucajno naletevsi na njega u lovu na srndaca...Smile
Just like old times!
 
Lovac Stari
 Jedan mladac platio glavom nedostatak iskustva.
img842.imageshack.us/img842/9851/seljadin3.jpg
Dobar pogled.
 
Zex
 Jel naleteo slucajno dok si cekao DS ili si se nameracio na predatore,cime si ga odstrelio?
 
Lovac Stari
 

Zex kaže:
Jel naleteo slucajno dok si cekao DS ili si se nameracio na predatore,cime si ga odstrelio?


Nameracio i odstrelio sa 243 winc.
Drugo vece pao domaci predator koji iskusno zna da registruje pisak laneta.
Dobar pogled.
 
Zex
 Svaka cast,cestitam!B)
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Mali minsterlender KINOLOGIJA 10 27.08.2019. 11:32
Mali Tetreb (Ruževac) LOV NA SITNU DIVLJAČ 29 02.10.2012. 21:33
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 20
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,870,815 posete www.srbijalov.com