Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Krivolov - kako se boriti protiv?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Krivolov - kako se boriti protiv?
Limun
 Charuga nemam ništa protiv tvoje ideje, ali moram da pitam kako to da sprovedeš u delo sa ovakvim ljudima koji nas vode! Trebaju nam ljudi koji će se strikno pridržavati zakona i tada nam nebi trebale takve oštre mere koje ti predlažeš. Dovoljno bi bilo da se pooštri lovočuvarska kontrola i kad se lovokradica uhvati na delu da se stvarno i kazni, a ne da se preko raznih veza i vezica izvuče iz svega i da mu ne fali ni dlaka sa glave! Dakle nije problem u kaznenim merama već u ljuckim glavama koji štite lovokradice zarad ličnog interesa! 
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
charuga
 limune imam resenje samo cekam momenat..
kad se zalete da nam prave probleme,namestaju oduzimanje oruzja,ili neko prozivanje po LD onda ja aktiviram onog koga imam..nismo ni mi tikva bez korena..pusticu ti na PP ko je gazda..ne bi se ovde toliko lajalo da nemamo ledja..znaju oni to zato i ne.eru puno..
..............
 
petar
 [xhide]Da, ali u Srbiji su cesto oni koji treba krivolovcima da seku prste ujedno i krivolovci, pa ne ide da covek sam sebi sece prst...Jaooo[/xhide]
Just like old times!
 
charuga
 donekle si u pravu..
..............
 
Sremac75
 Društvo kada bih vam ja rekao koliko je osuđujućih a koliko oslobađajućih presuda za nezakonit lov, i zbog čega je tako, ne bi mi verovali!
Neću da dajem uputstva za krivolov, ali je strašno koliko je teško osuditi krivolovca bez svedoka koji će sve priznati!
Besan
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
veskokv
 Neznam kolege ali mozda ako se uhvate na delu kao sto je bilo slucajeva da se dokumentuje foto aparatom i eto dokaza! Skoro svi mi nosimo te aparate sa nama naletece neko!
 
JocaV
 Pozdrav svima!
Video sam pre neki dan kako jedan decko vodi psa u lov bez puske video sam da nije pravi lovac,i posmatrao sam ga duze vreme kako pusta kera u jednu sumicu i podize fazana,pa me zanima da li to spada pod krivolov,ili nesto drugo? Smile
Pravilo foruma je da se predstavimo u profilu ili u temi "Predstavite se"!
Srbijalov Admin Tim!
 
Lala
 To je uznemiravanje divljači, a ne znam da li bi krivolov bio kad bi pas uhvatio nekog fazana. Možda bi.
Izvodjenje psa u lovište ma istrčavanje ili obuku je moguće samo u deo koji je predvidjen kao poligon za obuku pasa. U svakom slučaju, nije u redu to što si video, ako taj deo nije predvidjen kao poligon.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
denisedi
 Evo ledan klip sa krivolovom,vidi se da oni koji treba da zastite divjac te krivolove procitajte tekst sa klipom.
http://www.youtub...re=related
Bog ne racuna onih dana prodjeni u lov.Bravo 2
 
Dare_Makedonija
 

denisedi kaže:
Evo ledan klip sa krivolovom,vidi se da oni koji treba da zastite divjac te krivolove procitajte tekst sa klipom.
http://www.youtub...re=related

Od kade si druze? Jas sum od prilep i kaj mene ima slicni domakini sto pukaat na se zivo. Treba da im se zastane na patot na takvite idioti
 
kelt
 ma to su neki nasi srpski komiti ,ROFLi mora da rucaju tamo u planiniDragoljupe
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
Dare_Makedonija
 E moj srbijanac da vam posaljemo nekad ove komite da malo prosetaju po vasih terena.Garantujem da cete za rok od par godina ostati bez vrapca u vasim lovistima. I btw ni smo mi starosrbijanci nego Makedonci
 
Sremac75
 

JocaV kaže:
Pozdrav svima!
Video sam pre neki dan kako jedan decko vodi psa u lov bez puske video sam da nije pravi lovac,i posmatrao sam ga duze vreme kako pusta kera u jednu sumicu i podize fazana,pa me zanima da li to spada pod krivolov,ili nesto drugo? Smile


Kako može da ide u lov a nema puške i vidi se da nije pravi lovac????
Meni se čini da je čovek samo šetao svog psa!!!!
Kakav krivolov, kakvo uznemiravanje divljači, kakvi bakrači???
Gde da šeta psa.......u dnevnoj sobi!
Man'te se!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 U lovištu je dozvoljeno izvoditi pse samo na poligon za obuku pasa.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 Ma čovek koji nije nosio oružje šetao psa-kućnog ljubimca po polju i pored neke šumice!
Nema tu lova, nema obuke....samo šetnja!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Hunter forever
 Ja mislim da je sremac u pravu moguce da je ta sumica ili to nesto bilo u vlasnistvu tog coveka. I sta sad on nesme da proseta svog psa kroz svoj posed ja mislim da to nije u redu,da ako covek hoce da proseta svog psa da obidje svoju zemlju on uznemirava divljac ili sprovodi neki krivolov. Frown
marka Engleski poenter marka
 
Sasa frrr
 Gdje u Novom Sadu imaju predvidjeni tereni za obuku pasa, a da ima prepelice (naravno kada stignu)?
 
hamerles
 Evo malo i ja da se ukljucim u ovu temu... Boriti se protiv krivolova moguce je samo ako se budemo ponasali civilizovanije i postenije i da nema korupcije medju lovocuvarima. Cast izuzecima. B)
 
mihailo
 Poligon ili deo lovišta za obučavanje pasa,zakon je napravio mali previd u sledećem,gonič i srndać nemaju u glavi iscrtane granice tako da često dolazi do problema.
 
mihailo
 Pravo pitanje je kako se boriti protiv "legalnog krivolova" koji nanosi više štete nego nelegalni lov.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Kako spremiti LOVAČKI RECEPT 32 26.05.2022. 07:52
Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima? LOV PREDATORA 853 14.01.2021. 22:03
Kako je protekao današnji lov? LOV NA SITNU DIVLJAČ 2364 27.01.2020. 09:06
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Borba protiv KRIVOLOVA! PROPISI O LOVU 365 06.11.2018. 03:05
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 21
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,870,809 posete www.srbijalov.com