Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Kako se boriti protiv KRPELJA


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Kako se boriti protiv KRPELJA
apinest
 Ветеринари код којих сам водио своје псе последњих неколико година се куну у "Bayer". Не бих да овај упис изгледа као реклама или фаворизовање неког произвођача или препарата, али мени су се најбоље показале огрлице "Kiltix" и "Foresto". Прва даје заштиту против крпеља и бува 5 месеци, али има јак и непријатан мирис и није водоотпорна! Друга пружа заштиту у трајању 7-8 месеци, нема непријатан мирис и водоотпорна је. Није штетна по здравље пса и људи (деце пре свих!) који су у контакту са псом. Главни недостатак је прилично висока цена за наше услове...
Главни проблем код огрлице је могућност да је пас изгуби у лову запињући\качећи о грање или друге препреке, што у ретким случајевима може да угрози безбедност и живот пса. Први проблем се (нарочито код птичара који раде релативно близу власника) може решити спајањем огрлице против паразита са платненом флуо-огрлицом, чији се нестанак лако уочава, а и проналажење је олакшано. Ипак, корист коју имамо од ових огрлица је много већа од ризика које носи њихова употреба, што се не може рећи за друге врсте препарата...
 
stojkuki
 Nexguard tablete. Kazu veterinari koje sam konsultovao da je trenutno najbolje resenje.
Navodno, sve sto bocne psa ugine jer se depo aktivne materije pravi pod kozom. Moje pitanje je bilo (posto ne znam) a zar to nije opasno zbog krpelja, a odgovor je bio da krpelj treba da siše krv par sati (6) da bi se preneo patogen. Stoga je navodno bezbedno. Buve ugibaju u roku od 24h pa nisu u mogucnosti da poloze jaja. E sad ovo je prica veterinara, da li je to tako, .... Nadam se da se ne igraju ... Kazu da pored njega nema potrebe za bilo cim drugim, a prednost je i to sto ne utice na ljude, i time je bezbedno i za decu, ...
 
Leo 3
 Kazu da psi koji povremeno sa hranom unose beli luk redje bivaju meta , kako krpelja tako i buva.
 
kimi
 Bayer foresto...jes skup al je odličan !! Jedna ogrlica stavljena u maju-junu pokrije celu sezonu.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
AcaNik
 

Leo 3 kaže:

Kazu da psi koji povremeno sa hranom unose beli luk redje bivaju meta , kako krpelja tako i buva.


Од како уноси бели лук, бува нема за крпеља нисам сигуран колико помаже.
 
Neca92
 U kom obliku dajete psima beli luk?
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
AcaNik
 Дајем му уз храну. Ситно исецкам лук и убацим у храну коју му кувам. Кувам му за недељу дана и само му подгревам. Не дајем му грануле уопште.
 
Neca92
 Aha, ok, hvala na inofrmacijama Smile
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
bosos
 Ogrlica Foresto nije skupa zato sto traje 7-8 meseci Ja sam je ove god stavio na moje pse i prvi put za zadnjih10god odkad drzim po 3 psa nije se zakacio ni jedan krpelj Na istoj livadi gde ih setam sa prijateljem koji ima 2 psa ali bez zastite na njegovim psima smo vadili po 5 krpelja
 
MMilos
 Psi ne smeju da jedu crni luk, jer postaju anemični - tako mi bar reče veterinar. Nema puno logike, jer kod ljudi on poboljšava krvnu sliku, ali valjda zna nešto posle toliko škole Smile

Jeste sigurni da smeju beli?
 
Tomash
 Beli smeju, i to je najefikanije ciscenje creva od parazita i glista kod pasa(bolje od bilo kojeg medikamenta),
A CRNI LUK NE VALJA ZA ZDRAVLJE PSA.
 
AcaNik
 Знам колегу чији је пас доживео дубоку старост а јео је црни лук у толикој мери да су морали да га крију од њега ;)
Да није банован овде он би вам сам то причао.
 
MMilos
 Zbog crnog luka (između ostalog) psima i ne treba davati ostatke naše hrane koji sadrže zapršku.
Moraću i ja da počnem da ubacujem beli "lukac" u hranu (radim isto kao Aca, kuvam za nedelju dana) ;)

Mada, ako idemo negde u goste u lov, daću mu beli luk u granulama, da me ne bruka Grin
 
gavra bakos
 Moje iskustvo sa Forestom je zadovoljavajuće. Želim da kažem da ova traka na sebi ima "oslabljeno " mesto i da pas ne može nikako da nastrada usled kačenja, na tom mestu traka će jednostavno pući i pas će se osloboditi!
Juče sam bio u lovu i posle drugog pregleda psa našao sam jednog krpelja (oko 17:30) krpelj je delovao mrtvo nije se uopšte mrdao i kretao . Nije se uopšte napio krvi iako se "zakačio .Vrlo lako sam ga skinuo u celom komadu. Mišljenja sam da je Foresto odradio svoje iako je stavljen u aprilu.
Dakle toplo preporučujem Foresto, cena jeste velika, ali pas je mnogo mnogo skupli...
gavra bakoš
 
AcaNik
 Против крпеља и бува сам почео пре неколико месеци да користим неки домаћи препарат. Кошта 400рсд. Од како то користим на њему нисам нашао ни једну бубу и ни једног крпеља. Или их нема па их није закачио или ово ради одлично!
Није да ми се пас баш не креће по отвореном.
 
DakiNS
 Upravo sam se vratio od veterinara , mali Žule zakačio 5 krpelja , odmah urađeno testiranje i na žalost pozitivan , zatim je dobio nekoliko inekcija , i sutra na reprizu. Dobro je da sam na vreme reagovao pa će biti sve ok. Znači pazite pse jer krpelji su krenuli punom parom ni jaka zima ih nije usporila.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Tomash
 Čime si ga štitio?

Ja ću frontline da stavim na sebe, a na kera više nema smisla, jer i Meda redovno kači u lovu krpelje posle samo 7 dana od nanošenja frontline-a....

Čak razmišljam o kombinaciji Ogrlica/Ampula, i to po mogućstvu da oba preparata odbijaju i komarce...
 
Tomash
 Zanimljiv video:




Mada ne znači da su ovi što su se kod Frontline zavukli u dlaku, zapravo i zakačili.

Do duše, Medi su barem tri puta bili ZARIVENI KRPELJI U KOŽI, a imao je tada svež frontline, max 2 nedelje u trenutku kačenja krpelja...
Meda ima oko 20kg, a ja mu apliciram dozu za pse od 25-40kg za svaki slučaj...

Nije nastradao (Bogu Hvala), ali kao što se na videu kaže, Frontline je sredstvo koje ubija krpelje kada se zakače, a ovaj drugi sa snimka je i odbojno sredstvo, koje ne daje krpeljima da se zakače, dok po apliciranju ubija one koji su već zakačeni.

Samo ovo da potrošim, i domindženja frontline...Ide druga zaštita, znači ova sa video snimka, plus ogrlica, i ćao zdravo.

Mene interesuje jel neko probao ovaj Advantix, i kako mu se pokazao, ne utiče na nos kera ili nešto tako...?
 
AcaNik
 Дај му одмах сурутку само да није слана! Ако је ишта Ероса извукло то је сурутка. Битно да си на време приметио.

Ерос је имао фронтлајн на себи када га је крпељ заразио 2015-те.
То домаће средство ради одлично! Ако негде има крпеља и комараца то је тамо где ми ловимо. Ове сезоне код нас су угинула два пса одмах на почетку од крпеља.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
DakiNS
 Primetio sam odmah , tako da bolest nije uzela maha , stavljen mu je frontlajn pre mesec dana tako da ih i ne krivim , ali sve nešto sam mislio da nema šanse jer na terenu gde ga izvodim nikada nije bilo krpelja , izgleda da su ih lije raširile pošto je ta detelina je sva raskopana , lije vade miševe. Jedini pokazatelj da nešto nije u redu , jutros nije hteo da jede i bio neveseo . Pregledom nađem tri a kod veta još dva na 10 centimera površine . večeras je baš slatko pojeo sve što je dobio za večeru i raspoloženje mu se malo vratilo. Aco kako se zove to domaće sredstvo , pošto sam kod veta saznao da ima novo sredstvo za 1200 dinarakao komadić mesa pa pas pojede i štiti ga mesec dana , i neko novo skupo sredstvo od 3900 dinara a štiti 3 meseca
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Kako spremiti LOVAČKI RECEPT 32 26.05.2022. 07:52
Krivolov - kako se boriti protiv? METODE LOVA 624 19.09.2021. 07:54
Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima? LOV PREDATORA 853 14.01.2021. 22:03
Kako je protekao današnji lov? LOV NA SITNU DIVLJAČ 2364 27.01.2020. 09:06
Borba protiv KRIVOLOVA! PROPISI O LOVU 365 06.11.2018. 03:05
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 26
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,448
Najnoviji član: zlatiborac3006

Poslednje vesti
LU "Kraljevo" - Kraljevo
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,678,886 posete www.srbijalov.com