Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Krivolov - kako se boriti protiv?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Krivolov - kako se boriti protiv?
Ujka Louie
 moje misljenje je da kaznu zatvora treba iskljuciti kao opciju.. zasto?
zato sto zbog toga nastaju problemi ako pricamo o mentalitetu nasih ljudi.
samo sto veca novcana kazna i oduzimanje svog oruzja.
Srbina samo po dzepu, kako neko rece..
Mislim da 90% nasih ljudi koji nisu lovci ubijanje srne, recimo, ne bi okarakterisalo i osudilo nekoga na zatvorsku kaznu..
Ali zato.. Lova, puska.. Pa to je gore nego zatvor, pa i za krivoLOVCA.
subjektivno.
 
hamerles
 

Ujka Louie kaže:
moje misljenje je da kaznu zatvora treba iskljuciti kao opciju.. zasto?
zato sto zbog toga nastaju problemi ako pricamo o mentalitetu nasih ljudi.
samo sto veca novcana kazna i oduzimanje svog oruzja.
Srbina samo po dzepu, kako neko rece..
Mislim da 90% nasih ljudi koji nisu lovci ubijanje srne, recimo, ne bi okarakterisalo i osudilo nekoga na zatvorsku kaznu..
Ali zato.. Lova, puska.. Pa to je gore nego zatvor, pa i za krivoLOVCA.
subjektivno.
B)
 
DakiNS
 Kod nas je džepma rana najgora rana i najsporije zarasta, ali kod ponovljenog krivolova dupla džepna, i barem 5 godina na sigurnom
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
bela
 ja nebih izneo moj komentar na krivolov , iz razloga što bih bio previše strog.Palica 
vižlan i terier
 
DakiNS
 

bela kaže:
ja nebih izneo moj komentar na krivolov , iz razloga što bih bio previše strog.Palica
verovatno bi stradala i ženska rodbina
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
bela
 napisao sam mamu maminu ali sam izbrisao. ali eto .... enalovacPreki SudBesanPalica#$%$#$/&
vižlan i terier
 
Podunavac
 Koliko god se to nama ne sviđalo dok je god lova i lovaca, biti će i krivolova. Krivolov postoji i u mnogo kulturnijim i lovački obrazovanijim sredinama nego što je naša, a kamoli kod nas. Ne znam kakve bi zakonske represalije država morala da uvede da se krivolov iskoreni? Možda smrtnu kaznu, ili doživotnu robiju? I onda bi bilo bisera koji bi rizikovali za par kila mesa. Tako da o iskorenjivanju krivolova možemo samo da sanjamo. Žalosno i iritirajuće, ali istinito.
Tri prsta 2Kolce
 
tomo vrbas
 A tek sada ce biti jos goreg krivolova jer dobar broj lovaca ce da otpadne zbog clanarine,a oni koji jedva budu uplacivali gleda ce na svakakav nacin da izvuku pare od clanarine nazad i jos to da jedan lovocuvar ide na 20000ha. Bojim se da ce ta bitka biti izgubljena i koliku god kaznu da uvedu tesko da ce imati efekta nazalost!
 
Lala
 Tomo, lovci moraju da shvate da će morati sami da se uhvate u koštac sa krivolovom i nedozvoljenim lovom. Ili neće imati šta da love, a usput će im, zbog manjka divljači u lovištu, država aktivirati položenu garanciju za fond divljači.
Mislim da više neće biti okretanja glave, kad neko u lovu na fazana, odstreli zeca i smota ga u ranac. Moraće ostali lovci da reaguju, inače će u krajnjoj liniji platiti to iz svog džepa.
Možda će u prvo vreme neki, iz navike i po inerciji, raditi i dalje po starom, ali će vrlo brzo ostali shvatiti, da ako neko mazne divljač, maznuo je svojim kolegama iz džepa direktno.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
tomo vrbas
 Ma ti sto maznjavaju briga njih jel kradu od sebe ili drugih njima je bitno da je ranac pun,jedino ce spas biti kao sto ste Lalo rekli da svi shvate da je to sada nase i da moramo o divljaci brinuti maximalno inace od lova nema nista,ja se iskreno nadam da ce svest kod ljudi sada da se probudi i da prica o krivolovu i ljudima koji se bave tom rabotom nebude vise tabuu!
 
Lala
 Pa više to ima veze sa indirektnim drpanjem love od drugih, a manje sa svešću. Niko ne voli da mu drugi krade pare, makar i indirektno, samo ljudi dok ukapiraju da svaki maznuti zec ili fazan ili srna košta i njega lično, a ne nekog drugog.
Ono čega se ja donekle plašim, je mogućnost otvorenih sukoba izmedju članova, i nemilih scena, kad neko prozove nečasnog lovca, pa kad krene svadja i prozivanje. A još više se plašim, da prozivke i ne bude, ako je cela lovačka grupa sklona mažnjavanju - po sistemu danas ja, a sutra ili sledeći put ti.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Podunavac
 Kakav sno mi narod jedna od te dve solucije će i biti. Kod nas nema sredine nego se ide iz krajnosti u krajnost. Ili će svi da ćute i prave se ludi, ili će da sevaju šake i poteže se oružje.
Tri prsta 2Kolce
 
kelt
 Pre nekoliko godina, ja oko kuce livelisao neku zemlje pa mi trebali fizikalci za taj posao, doveo mi neki komsija coveka, nekog Gorana iz okoline Valjeva, covek od nekih metar i po i stotries kila poluneradnik al' dobro. njemu komsija valjda reko da sam ja lovac pe on razvezao pricu o lovu i kako on lovi srne bez puske STRAHOTA BILO ZA SLUSATI. dok je to pricao meni se zeludac prevrtao.ZbunjenTaj je ljudski stetocina samo te godine po njegovoj prici na sajle uhvatio 4 srne, htedoh da ga prijavim, ali se nesto sazalih kad rece da ima troje dece i da jedva krpi kraj s krajem, ali nisam mogo vise da ga gledam pa mu rekoh da ne dolazi sutra na poso, i da prekine sa zamkama jer ako cujem da i dalje to radi, da cu mu poslati policiju kuci. ko zna koliko je ovaj necovek dosada ostetio valjevsko loviste, i koliko jos ima takvih stetocina koji ubijaju muceci zivotinje zbog parceta mesa.Preki Sud 
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
ohotnik
 Dodao bih nesto na temu krivolov.Mogu vam sa sigurnoscu reci da jedan mali bukvalno zanemarujuci deo krivolova ucine lovci .Ogromnu vecinu i najvecu stetu po loviste ucine ljudi koji nisu lovci obicni gradjani Tako je bar kod mene u lovistu.
 
Sniper Hunter
 Po mome misljenju(sto ne mora da bude tacno)u nasem lovstvu cast izuzecima je lovokradja duboko ukorenjeno drvo koje je raslo i razvijalo se godinama ili bolje reci korov ,zapustena i zakorovljena njiva, pocevsi od 90-tih pa nadalje sve do sada niko nije obradjivao ukrasti i prevariti postala je svakodnevna pojava pljackaju penzionere na izlazu iz samoposluge,kradu po kucama,sa malo boljim autom ne smes da odes uvece nigde ma ako je" tipovan" ukrasce i iz garaze ,a da se ne krivolovi, tesko cemo taj korov da zatremo, mora nesto da se promeni u svima nama svako je bar jednom prekrsio nesto u lovu nismo svi sveci,ali moracemo da pocnemo da ukazujemo na nepravilnosti koje se desavaju u lovu ,to sa nase strane a drugi problem sto i lovocuvarska sluzba (Cast pojedinima) nije dobro motivisana da obavlja posao kako treba male plate nema se oprema pa jel mislimo da ce lovocuvar na -15c da vozi moped po lovistu da bi cuvao divljac .Mislim da bi trebali problem sa te strane da pocnemo da resavamo ,prvo da rascistimo sami sa sobom jer ce da i dalje cutimo dok u lovu na fazana kolega trpa zeca u ranac , a posle kako unaprediti i motivisati lovocuvarsku sluzbu, na primer nagrada lovocuvaru ako je pohvatao lovokradice na delu od npr1000 i da se bolje i adekvatnije opreme i naravno da se pojaca saradnja sa policijom,ali je sve na nama lovcima dali ce da cutimo da se ne zameramo ili ce da prijavimo slucaj i da svedocimo, a u zakonu bi trebalo da se uvedu strozije kazne novcane, ako nema da plati da mu se pleni imovina kuca ,auto pa kad se nadju 3-4 slucajeva sa porodicom pod sljivom da stanuje onda ce se smanjiti bar malo krivolov to je moje neko misljenje i vidjenje stvari i stanja u nasem lovstvu po pitanju lovokradje i krivolova krajnje je vreme da stanemo na put jer vec imamo lovista i delove lovista gde jos ima samo vrabaca i misevaiveli 3
 
Lovac Stari
 Slika je preuzeta sa Lorista.
Nadam se da mi nece niko zameriti?
Ovake stvari rade samo, da ih nenazovem neznam kako. Takvi nam ruse ugled i sa takvima nema buducnosti.
img696.imageshack.us/img696/5282/9r6iab.jpg
Zbog 20 kg mesa i serpe gulasa, gubitak u novcu itd itd. Zgrozen sam kao Lovac,resto prokomentarisite vi!
Zapamtite da nema veceg greha od odstrela Srndaca u bastu. Ali za ovakve Lovce(nelovce) i neljude to nije greh.
Dobar pogled.
 
mihailo
 Snaiper Hunter sve što si napisao je tačno al neke stvari su u većini slučajeva teško ostvarive,mislim na platu ili nagradu lovočuvaru od oko 1000 eur većina LU nemože to da plati,zakon nije labav nego se retko primenjuje.Situacija će se promeniti kad se privatizuju lovišta,lovokrađe takoreći da nema bar u mom kraju al samo tamo gde gazduju srbija šume.Problem je što pojedina LU kada dođe na sud odustanu od krivičnog gonjenja jer im je važno da naplate odštetu ,kud bolje komercijale od procesuiranog krivolova,nikakvo ulaganje a zagarantovana dobit.Ima dosta matematike.
 
Lala
 Mislim da nema odustajanja od kriv. gonjenja za kriv. delo krivolova, to se ne goni po tužbi, nego po službenoj dužnosti.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sniper Hunter
 Sta da kazem Stari uzas dok god bude vise divljaci po zamrzivacima nego u lovistu to nam je sta nam je!
Kolega mihajlo u pravu si ali opet kazem moracemo da promenimo to jer taj lovocuvar ako je spasio 4-5 srne ili bar 1 srndaca u medalji zasluzio je to za trud a ako se gazduje pametno i pravilno imace i za nagrade lovocuvarima a u kombinaciji sa striktnim postovanjem zakona i kao sto rekoh "sljiva home"iskorenice se po malo
 
mihailo
 Ima Lalo odustajanja od kriv prijave,sudija primeni neki institut zaboravio sam kako se zove,ima primera,znaš kako kod nas to ide kada krenu veze i vezice.Mada oružije ide na čuvanje u MUP to se vrlo teško izbegava.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Kako spremiti LOVAČKI RECEPT 32 26.05.2022. 07:52
Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima? LOV PREDATORA 853 14.01.2021. 22:03
Kako je protekao današnji lov? LOV NA SITNU DIVLJAČ 2364 27.01.2020. 09:06
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Borba protiv KRIVOLOVA! PROPISI O LOVU 365 06.11.2018. 03:05
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 19
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,870,818 posete www.srbijalov.com