Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Šakal (mali vuk) iz Trskara


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Šakal (mali vuk) iz Trskara
darkon
 Pa i do sada je bilo malo lovaca koji su bili zainteresovani za ovaj lov.
Jos,ako je tacno ovo sto Lala kaze,najbrojnija divljac ce nam biti sakali.
Cuo sam dosta gluposti koje predvidja nov zakon,ali je ovo ubedljivo najveca.Frown
Ja se nadam da ce to vaziti samo za strance,jer nema veze sa mozgom da ga naplacuju domacim lovcima.No no no
 
Sniper Hunter
 Ako svako udruzenje odlucuje samo za sebe onda stavi se simbolicna cena npr1 dinar i etoGrin
 
MOHOMAX
 evo kako to rade u pomoravlju

http://www.youtub...OlkNAaY3EI
 
canis aureus
 

MOHOMAX kaže:
evo kako to rade u pomoravlju

http://www.youtub...OlkNAaY3EI









preko blata, preko trnja, ... naporan, mukotrpan, teeežak, ... ali siguran put do kafane!
odavanje počasti, ko(n)dexi ... nema potrebe
 
darkon
 Bilo bi mi pravo zadovoljstvo loviti na ovakvom terenu.Veselo

Ovaj lov u Milosevcu,po dosta losem vremenu organizovan,ali ipak uspesan i cestitke lovcima koji su zasluzni za to.B)
Slazem se sa Canisauresom sto se tice "nekih" kodeksa.Yes
 
darkon
 Evo sta je ostalo od laneta.Angry
 
darkon
 Ovu prethodnu sliku sam postavio,jer joj je mesto svakako na ovoj stranici.Da se vide nedela,ovog predatora.

Tog jutra sam isao u jedan od mnogobrojnih obilaska lovista.
Na jednoj livadi sam primetio srnu,koja me je videla,ali nije htela da bezi.Isao sam nekih 50m ka njoj i tek tad se dala u beg,ali je posle 100m ponovo stala i posmatrala me,pa ponovo krenula,pa stala i na kraju otisla u jedan sumarak.
Meni je ovo bilo krajnje cudno ponasanje,a kad sam prisao,imao sam sta i da vidim.Kompletna noga od buta na dole od laneta,pojedeno u toku noci.Evo i objasnjenja cudnog ponasanja srne,jer nije htela da napusti ostatke svog mladunca.Pored ostataka je bila gomila tragova od sakala.
Ovo nije jedini slucaj,gde sam nalazio ostatke razne divljaci od kako se ovaj predator pojavio.
Inace na ovom terenu ni sam ne znam koliko sam sakala video,a u vecernjim satima su mogla da se cuju i po 3 razlicita copora ,sa karakteristicnim zavijanjem.

Sad kad cujem ili procitam negde da je sakal iskljucivo sanitarac,ja ostanem bez teksta,jer imam iskustvo sa tim predatorom.Na kom god terenu ga ima u vecem broju,tu dolazi do smanjenja plemenite divljaci.
 
Boban
 Zalosno ,sakali poklase sve zivolovac
 
nenadx
 Darkon,rekao bih po tvojim postovima da si pravi zaljubljenik u prirodu i lov.Rekao bih i da je to najveci broj lovaca,manje ili vise.Imamo samo jedan problem pri sagledavanju tih predatora,stetocina,sanitaraca.....sta li su vec.Ova grupacija zivotinja nikako da nadje svoje mesto,pri sagledavanju iz ugla interesa coveka,pa i lovca.Moze se o tome dosta pricati,ali bih se osvrnuo za sada samo na terminoloski deo.......Sakal nikako nije sanitarac,ili je to delimicno,kao i vecina predatora.Da zlo bude vece,taj termin je u upotrebi iz perioda kada su se najvise proganjale i unistavale zivotinje iz ove grupacije.Znaci nasledjujemo jedno licemerje i upadamo u klopku,koja nam vec preti.Pojednostavljeno,sanitarci su korisni,pa cemo ih tretirati,kao i sve druge vrste....Izvolite i platite,kao i sve druge...Ovo napisah jer su sve jaci glasovi za ovako sagledavanje divljaci.U tom lancu lovci su neki tipovi koji ga remete,pa treba imati stav i o tome...Ako se ne zauzme pravilan stav i neodbrani,uskoro ce naplacivati i fotografisanje i stresne situacije i ......Pozdrav,
Dobar pogodak
 
darkon
 Da Nenadx,veliki sam zaljubljenik u lov i prirodu,ali kao sto si rekao,svi lovci su takvi,neki manje,neki vise.

A sad sto se tice canisaureusa.
Slazem se i ja sa tim da su svi predatori delimicni sanitarci,ali dobro znamo sta su ti sanitarci u stanju da urade,ako se prenamnoze.

Ovde posebno mesto zauzima sakal,jer je njegova reproduktivna moc za divljenje(na zalost),a gubici u leglima su minimalni.
Vec je spominjano neko placanje ovih zveri.Ako je to tacno,a po meni je to prosto neshvatljivo,najvise ce ispastati na zalost plemenita divljac.

Mislim da samo treba da cujemo,kakvo iskustvo imaju okolne zemlje sa ovom zivotinjom i kakve tamo stete pravi.Inace te zemlje su u odnodu na nas,po broju plemenite divljaci daleko bolje,a gubici plemenite divljaci su veliki(posebno srneca divljac i zec).
I pored toga sto ga odstreljuju u velikom broju,njegov broj i dalje raste.

Kod nas je i do sada relativno mali broj lovaca bio zainteresovan za lov ove zivotinje,a uvodjenjem bilo kakve naplate,bice jos gore.

Prve godine kad se sakal pojavio u mom lovistu,pre par godina,vidjao sam ga sporadicno.Vec naredne godine populacija je toliko napredovala,da je to prosto neverovatno.
 
darkon
 Pre 5min.sam cuo zavijanje sakala iz svog dvorista.To je kod mene postalo normalno.
Sada je u pitanju copor od desetak komada,pored samog sela.
 
petar
 darkon, nema druge, nego pusku i u avliju...Grin
Salim se naravno...

Mislim da treba da se trudimo da sakal ima sto manje na nasim terenima, evo recimo da ga kod nas skoro pa i nema, moj otac koji lovi vec 30 godina je video u nasem lovistu samo dva sakala za to vreme, a stalno je u lovistu. Ako mu se poveca broj, treba da ga zadrzimo do granice normale, naravno da je i on deo prirode, kao i sve druge zivotinje, ali ne gajimo mi divljac u lovistima da bi je lovio sakal, nego da bi je lovili mi, lovci. Ja planiram ove zime nekoliko mrcinista, kupicu vabilice sa zvukom kmecanja zeca i razne druge i na cekanje, predatora, nema druge...Smile
Just like old times!
 
nenadx
 Moram da dodam,pa necu vise,ako davim.Savremeno sagledavanje zivotinja,neprepoznaje termine plemenita,sanitarna,stetocina....Neko bi da vrati prirodni lanac ishrane,sto je nemoguce u razvijenom okruzenju.Mi znamo sta takve vrste mogu uciniti plemenitim(sta su plemenite vrste?)ali i lovni strucnjaci ih sve vise drugacije tretiraju.Da li znaju sta rade ili su videli novac u njima?Vrednosti se pomeraju,ali se bojim idu pogresnim tokom.
Dobar pogodak
 
duka92
 Dobar dan zelim da se ukljucim u temu duze vreme je pratim moje misljenje je da sve stetocine koje su dozvoljne da se love treba da se love ali i ne da se izlovePfftre jedno 12 god sam bio mali deran i isao sa lovcima na lisice kako jamarenja tako i teranja i znam da je svaki lovac bio nagradjivan i odlikovan za odstreljenu stetocinu.I znam da svaka divljac imala svoju vrednost od svracijih jaja ,lisice ,psa lutalice ,jazavca i druge.Ljudi to jest lovci su isli svaki dan i to je bilo druzenje.Sad ako se bude naplacivalo po novom zakonu da se stetocina odstreli mislim da ce malo lovaca hteti da lovi i dolazi do raspadanja drustva nastaje hara kiri plemenita divljac ce da nastrada i tu dolazi kraj .POZZZ i tema je dobra za diskusijuGrin
 
nenadx
 Lovcima nije u interesu istrebljenje nijedne vrste.Da banalizujem,Ni mrava,ako bi krenuli redom,saznali bismo da mnoge vrste koje lovimo zavise od njih.....Lisica,ako bi posmatrali njen jelovnik,videli bi da je majstor za sitne glodare....Naravno prenamnozenost povecava stete na plemenitoj(opet,zna li neko sta su plemenite vrste?)divljaci....Sakal je vrsta koja je po nekim autorima pridoslica,kao i rakunopas,pa se konkurencija i pritisak na one druge vrste povecava.Lovci reaguju i pokusavaju da uspostave ravnotezu,ali dusebriznici takodje reaguju i kazu,evo lovci tamane.....Sustina je da trebamo znati da branimo i odbranimo svoje stavove i cinjenje....ovo sto se polako namece je mnogo dublje pitanje od prividnih,bar mi se cini.A moglo bi se dosta pricati i odvojiti od primarne teme.Zato pozdrav lovcima,mozda jedinom sponom sa covekovim sustinskim prirodom
Dobar pogodak
 
darkon
 Ni u kom slucaju se ne treba dovoditi u pitanje postojanja bilo koje vrste zivotinje,jer da je nepotrebna,ne bi ni bila tu.

Sad sto se tice definicije plemenite divljaci.Mi lovci znamo da kad kazemo,plemenita divljac,sta u tu grupu spada.Po meni je to divljac,koja svojim delovanjem,ne dovodi u pitanje brojnost ostale divljaci.
U ovom slucaju sakal nikako ne moze da bude medju plemenitima.

Ja stvano ne vidim prakticnu primenu naplate pojedinih vrsta zveri.Jer ne mozemo u istu grupu da stavimo medveda i sakala.
Jednostavno ni brojnost,a i nacin zivota i ishrane se ne poklapaju,a samim tim i steta koje prave.

Sakal je jedan opasni,jednostavno moram da ga nazovem predator i normalnim lovom i izlovljavanjem,njegov broj nikad nece doci ni blizu neke kriticne tacke.Kako je krenuo,mislim da ce nastaviti da i dalje osvaja nove prostore ,a brojnost ce se naglo povecavati.
 
darkon
 A evo i njega.
 
petar
 Ma samo opusteno, ako se i toliko prisiri, opet je to volja prirode, koju svaki lovac treba da postuje, jedino mozemo da se trudimo da ga ne bude u prevelikom broju...B)
Just like old times!
 
petar
 http://www.youtub...tmFummVA3Y

http://www.youtub...re=related

http://www.youtub...re=related

http://www.youtub...re=related

Evo zanimljivih videa, doduse kojot u pitanju, ali princip je slican kao i lov na skala, verovato imaju mrciniste i vabe, tako cu ja ove zime za lisice, pa mozda i koji sakal naidje...B)
Just like old times!
 
nenadx
 Darkon u prirodnom lancu ishrane,nema plemenite,stetocine....Sve su potrebne,a i biljojed,recimo srna moze ugroziti drugog biljojeda.U slucaju prenamnozenosti je recimo konkurencija u ishrani jelenu.Ili obrnuto.Tako da i dalje,cini mi se nemamo odgovor koje su to plemenite.Ovo potenciram zbog nasledjenih termina,koji cini mi se nisu najbolji,nista drugo......A sakale po novim sagledavanjima lokalnog bogatstva vrstama i autohtonih genetskih nasledja,treba odstraniti,ako se tezi doslednosti,jer se tretira kao introdukovana vrsta.Teska rec,ali ko je u toku zna o cemu pricam i ako se sve vrste isto tretiraju.
Dobar pogodak
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Mali minsterlender KINOLOGIJA 10 27.08.2019. 11:32
Mali Tetreb (Ruževac) LOV NA SITNU DIVLJAČ 29 02.10.2012. 21:33
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,871,128 posete www.srbijalov.com