Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Krivolov - kako se boriti protiv?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Krivolov - kako se boriti protiv?
Gedza66
 

Lala kaže:
1. Članstvo na portalu je dobrovoljno
2. Svaki član može, a ne mora da se predstavi imenom i prezimenom
3. Administratori portala nisu u mogućnosti da utvrdjuju i proveravaju tačnost podataka u predstavljanju
4. Za sadržaj upisa odgovaraju članovi, administratori ne mogu da proveravaju tačnost podataka iznetih u upisima
5. Medjusobna edukacija članova je jedan od ciljeva postojanja portala
6. Sticanje novih znanja bi trebalo da bude želja svakog čoveka i lovca, a ne obaveza, i pod moranje, jer tu onda 'nema 'leba'
7. Kada je u pitanju krivolov, i mnoge druge nečasne i nezakonite radnje, posebno mi je drago, ako smo pomogli da se makar jedan krivolovac ukloni iz lovišta, i sankcioniše.

Samo molim, da se uzdržavate kvalifikacija, pre nego nadležni sud donese odluku. Dobronameran savet, da ne bi neko imao problema, sa tužbama za klevetu i sl.



Kazu da slika govori vise od sto reci.

Odstrel divlje svinje bez odobrenja korisnika lovista predstavlja krivcno delo Nezakonitog lova. Za osudu ucinioca su pored slike potrebni I cvrsti materijalni dokazi, kao I svedocenja svedoka itd. Ponekad ili uglavnom, do osude optuzenih za krivicna dela Nezakonitog lova nikada ne dodje.

Znacaj podnosenje krivicne prijave protiv ovakvih lica nije u njegovom kaznjavanju I odmazdi vec na preventivnom uticaju na to liceI na sve buduce potencijalne krivolovce.

Svako bi trebao da odgovara za svoje postupke. Ukoliko je neko zeleo da se pohvali nekim dogadjajem ili slikom iz lova, ne obracajuci paznju na izneseni datum odstrela, kada nije imao dozvolu za lov, onda ce na ogovarajucem mestu dokazivati da je na prikazanoj slici u stvari odstrel njegovog kolege, da se slikao sa puskom njegovog kolege itd. Nakon toga ce ili prestati da bude krivolovac ili lazov.

Kvalifikacija optuzeni se iznosi za lica protiv kojih je podignuta optuznica od strane javnog tuzioca ili ostecenog, koja ima svoj broj.

Lalo tu nema klevetanja.

A predlog da jedan od uslova za buduce lovne radnike sa licencom bude i obavezno clanstvo na lovackom forumu "Srbijalov", je samo kompliment ovom portalu, jer zaista o svakoj aktuelnoj temi se moze blagovremeno informisati a blagovremena informisanost nedostaje mnogim lovnim radnicima.

Ukoliko sam drugacije shvacen, ja se izvinjavam.
ČUJTE LOVCI!!!ČUVAJTE SE SEBE
 
Lala
 Gedžo, nije mi bila namera da tvoj upis omalovažim, naprotiv! Samo sam ti dobronamerno skrenuo pažnju, na moguće 'eskivaže' likova koji se bave lovokradjom i krivolovom. Što se mene lično tiče, sve bi te lopuže naterao da iskukaju svaki metak koji su opalili u krivolovu.
Deo upisa koji se odnosi na 'obavezu' čitanja foruma Srbijalov, sam upravo tako shvatio: kao kompliment kvalitetu foruma.
Nadam se da se sada razumemo! Veruj mi, po pitanju krivolova smo na istoj talasnoj dužini.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
canis
 radim kao lovocuvar,i sto se mene tice,ja svoj hleb zaradjujem posteno,a ne kao sto neke kolege kazu da sedimo po kafanama.bas sam pre nedelju dana uhvatio na ceki lice bez dozvole za lov i takvom napisao prijavu,a nama lovocuvarima treba i bolja oprema-digitalni fotoaparati sa objektivima,dobra odeca,dobri dvogledi..... 
Jelen
 
Lala
 Koliko ja znam, uradjen je u ministarstvu, u upravi za šume, pravilnik o lovočuvarima, koji precizira opremu lovočuvara. Znam da će biti predvidjena i obavezna uniforma, a i ostatak opreme, koji će pomoći lovočuvarima da budu efikasniji.
Ostaje pitanje sudbine prijava, koje podnose lovočuvari, protiv lica zatečenih u nezakonitima radnjama u lovištu. Kako se to procesuira dalje, i kako budu kažnjeni počinioci, je pitanje za pravosudje. Džaba podnošenje prijava, ako nema adekvatnog kažnjavanja.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
canis aureus
 

canis kaže:
radim kao lovocuvar,i sto se mene tice,ja svoj hleb zaradjujem posteno, ...


Svaka čast poluimenjačeBravo 2
-"u svakom žitu ima kukolja" tako i tuConfused jedni "sede po kafanama" dok drugi pošteno rade svoj posao kao i svuda!
Nigde još lovočuvar nije sačuvao divljač od lovokradica i krivolovaca bez pomoći lovaca! Može sam da se "bori" ali mnogo teže i da se izbori!
Dobro Lalo reče -prijava je tu a šta će biti od svega toga pitanje je! Svedoci smo bezbroj privođenja i pisanja prijava što krivičnih što prekršajnih od strane policije počiniocima tih dokazanih NEdela, a koji na višem nivou(pravosuđe) budu oslobođeni pod svakojakim "izgovorima" ...(na kom ono mestu rekoše da smo po MiK u svetu?Hmmm(bar u nečemu smo vodećiConfused))
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Gedza66
 

hamerles kaže:

Gedza66 kaže:
U otkrivanju krivicnog dela nezakonitog lova, mogu pomoci i postovi sa ovog naseg sjajnog portala.

Na primer:

U svom postu od 23.01.2011. godine, bivsi clan ovog portala SUMADINAC (u potpisu Stole) je u temi LOV DIVLJIH SVINJA, postavio sliku sa odstreljenim divljim svinjama od tog dana, na kojoj se i on nalazi.

U svom postu od 30.01.2011. godine je takodje postavio sliku sa odstreljenom divljom svinjom od tog dana na kojoj se samo on nalazi.

Obzirom da se protiv tog lica vec vodi krivicni postupak, zato sto je kao predsednik upravnog odbora Lovackog udruzenja iz Vlasotinca optuzen za protivpravno prisvajanje novca od naplata godisnjih clanarina u gotovom novcu tokom 2007 i 2008. godine, uz izdavanje falsifikovanih uplatnica, isti je iskljucen iz udruzenja, sto znaci da isti nije posedovao lovnu kartu za lovnu 2010/11 godinu niti je posedovao ikakve dozvole za odstrel prikazanih divljih svinja.

Klasican primer krivicnog dela Nezakonitog lova, sa adekvatnim dokazima.

Pored svih pozitivnih edukativnih stvari, eto ovaj portal nam omogucava da otkrivamo i krivolovce.

Kako naterati Upravnike lovista da budu obavezni clanovi ovog portala, odnosno, kako ih naterati da svakoga dana prelistaju postove. Ima tu dosta interesantnih stvari a cak bi mogli i da nauce nesto.

Mozda bi jedan od uslova za buduce lovne radnike sa licencom trebao biti i obavezno clanstvo na lovackom forumu "Srbijalov".

Kakvo je vase misljenje o tome?
Pa pisanje licnih podataka ne moras pisati jer imamo pravo na to po ustavu Republike Srbije a drugo krivicno delo lovokradje nije pisati na portalu vec to raditi stvarno... Ovde covek moze da napise da je ubio 5 Slona a da ga uzivo nikad nije ni video i sta sad pisace mu krivicnu prijavu sto je na sajtu pisao da je ubio slona Frown To je malo neozbiljno kolega... Lovocuvari treba da rade svoj posao na terenu a ne na internetu slaba vajda od toga jer niko nije kriv ako se to ne dokaze a i taj kolegaako je ulovio u krivolovu DS nista mu ne vredi krivicna prijava ako nije uhvacen na delu... Znaci samo rad na terenu B)


Uvazeni kolega hamerles, verujem da su ti namere dobre ali da neke stvari mozda nisi razumeo.

Nalazimo se na temi: "Krivolov - kako ga spreciti". Naveo sam primer da se i preko ovog internet portala mogu otkriti pojedinci, koji nepromisljenim iznosenjem slika odstrela ili slika iz lova, uz navodjenje datuma dogadjaja, na sebe navlace osnovanu sumnju da su izvrsili krivicno delo Nezakonitog lova.
Da li su te slike istinite ili lazne, to nije bitno, oni ce to uz znatno preznojavanje dokazivati na odgovarajucem mestu.

Kazu moje gedze "ko laze taj i krade".

Slazem se da otkrivanje i sprecavanje krivolova treba prepustiti lovocuvarima na terenu.
Neznam u kom i kakvom lovistu lovis ali u planinskom tipu lovista, kakva su na jugu Srbije, veruj mi da je i 20 lovocuvara malo ako ima desetak krivolovaca.
Ne kradu oni od lovocuvara vec od nas ostalih postenih lovaca i ne boje se oni lovocuvara, koliko se boje i zaziru od mogucnosti da ih neko od ostalih lovaca vidi i prijavi.
ČUJTE LOVCI!!!ČUVAJTE SE SEBE
 
hamerles
 

Gedza66 kaže:

hamerles kaže:

Gedza66 kaže:
U otkrivanju krivicnog dela nezakonitog lova, mogu pomoci i postovi sa ovog naseg sjajnog portala.

Na primer:

U svom postu od 23.01.2011. godine, bivsi clan ovog portala SUMADINAC (u potpisu Stole) je u temi LOV DIVLJIH SVINJA, postavio sliku sa odstreljenim divljim svinjama od tog dana, na kojoj se i on nalazi.

U svom postu od 30.01.2011. godine je takodje postavio sliku sa odstreljenom divljom svinjom od tog dana na kojoj se samo on nalazi.

Obzirom da se protiv tog lica vec vodi krivicni postupak, zato sto je kao predsednik upravnog odbora Lovackog udruzenja iz Vlasotinca optuzen za protivpravno prisvajanje novca od naplata godisnjih clanarina u gotovom novcu tokom 2007 i 2008. godine, uz izdavanje falsifikovanih uplatnica, isti je iskljucen iz udruzenja, sto znaci da isti nije posedovao lovnu kartu za lovnu 2010/11 godinu niti je posedovao ikakve dozvole za odstrel prikazanih divljih svinja.

Klasican primer krivicnog dela Nezakonitog lova, sa adekvatnim dokazima.

Pored svih pozitivnih edukativnih stvari, eto ovaj portal nam omogucava da otkrivamo i krivolovce.

Kako naterati Upravnike lovista da budu obavezni clanovi ovog portala, odnosno, kako ih naterati da svakoga dana prelistaju postove. Ima tu dosta interesantnih stvari a cak bi mogli i da nauce nesto.

Mozda bi jedan od uslova za buduce lovne radnike sa licencom trebao biti i obavezno clanstvo na lovackom forumu "Srbijalov".

Kakvo je vase misljenje o tome?
Pa pisanje licnih podataka ne moras pisati jer imamo pravo na to po ustavu Republike Srbije a drugo krivicno delo lovokradje nije pisati na portalu vec to raditi stvarno... Ovde covek moze da napise da je ubio 5 Slona a da ga uzivo nikad nije ni video i sta sad pisace mu krivicnu prijavu sto je na sajtu pisao da je ubio slona Frown To je malo neozbiljno kolega... Lovocuvari treba da rade svoj posao na terenu a ne na internetu slaba vajda od toga jer niko nije kriv ako se to ne dokaze a i taj kolegaako je ulovio u krivolovu DS nista mu ne vredi krivicna prijava ako nije uhvacen na delu... Znaci samo rad na terenu B)


Uvazeni kolega hamerles, verujem da su ti namere dobre ali da neke stvari mozda nisi razumeo.

Nalazimo se na temi: "Krivolov - kako ga spreciti". Naveo sam primer da se i preko ovog internet portala mogu otkriti pojedinci, koji nepromisljenim iznosenjem slika odstrela ili slika iz lova, uz navodjenje datuma dogadjaja, na sebe navlace osnovanu sumnju da su izvrsili krivicno delo Nezakonitog lova.
Da li su te slike istinite ili lazne, to nije bitno, oni ce to uz znatno preznojavanje dokazivati na odgovarajucem mestu.

Kazu moje gedze "ko laze taj i krade".

Slazem se da otkrivanje i sprecavanje krivolova treba prepustiti lovocuvarima na terenu.
Neznam u kom i kakvom lovistu lovis ali u planinskom tipu lovista, kakva su na jugu Srbije, veruj mi da je i 20 lovocuvara malo ako ima desetak krivolovaca.
Ne kradu oni od lovocuvara vec od nas ostalih postenih lovaca i ne boje se oni lovocuvara, koliko se boje i zaziru od mogucnosti da ih neko od ostalih lovaca vidi i prijavi.
Dragi moj uvazeni klega ja sam smrtno protiv bilo kakve kradje prevare podvale i svih drugih nezakonitih i nemoralnih radnji... Samo mi je upis da lovocuvari gone clanove foruma malo neozbiljan jer clan foruma moze da postavlja sve zivo sto nadje na internetu a ima milion slika koje mogu da se nadju na internetu i postave na forumu ili sta ti vec znam sta su u stanju da rade... Po planinama verujem da ljudi love mozda zato i da se prehrane jer je situacija u srbiji zalosno bedna pa kada malo dublje zadjemo u problem to je borba za opstanak i prezivljavanje... to je realna slika nase drzave.... Lovocuvari to znaju i neka se bore sa tim to je njihov posao i pomocicemo im da ga rade u svakom slucajuB)
 
duskov
 Bio sam u Španiji i u jednom prelijepom restoranu sa ribljim specijalitetima, razgovarao sam sa vlasnikom o načinu kako nabavlja ribu i dr. plodove mora koji su , stvarno izuzetni, a kod njega su na meniju.
Čovjek mi je potvrdio ono što znam, i u Italiji, Francuskoj, Portugaliji i dr. postoje kontrole kao tržišna inspekcija. Ta inspekcija zaviruje u frižidere i zamrzivače. Ako kod ribe ili bilo čega drugoga, ustanove da je ulovljena dinamitom (Što je kod nas skoro redovna pojava) restoran se zatvara, često i trajno a gazda ide u ćorku.
Riba, alge, školjke i sve ostalo se nabavljaju samo legalno i ulovljeno na legalan način.
Taj način kontrole treba uvesti i u naše restorane koji nude :srneće gulaše, zečetinu ili DS ili jelena...,
Ako se ustanovi da je meso nabavljeno na neodgovarajući način posebno kod krivolovaca , restoran trajno zatvoriti a gazdu ćorkirati.
Samo tako i za kratko vrijeme bi se mnoge stvari dovele u red.
Postoje čitavi kriminalni lanci u kojima na početku stoje krivolovci a na kraju bogate restorandžije.
Najlakše je sve otkriti u restoranu ali se kod nas najćešće sve završava dobrim ručkom koji pojedu oni koji treba da sve presiječu. Užas i sramota ali poštenih ljudi ima i teba ih naći.
 
DESPERADOS
 duskov , ovo je prava stvar slazem se , odakle restoranima non-stop srentina , gulasi od divljaci itd... pa od krivolovaca i niko ne placa PDV , eto duple stete i za nas lovce i za drzavu.
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
mpeca
  Naidje neki stranac u nepoznato selo kad tamo u centru sela sedi covek na zemlji sam. Dobar dan prijatelju kako si zasto sedis na zemlji.U zatvoru sam .Ma kakav zatvor necuva te niko nema vrata a ni resetki.Jeste ali staresina sela me je ostavio ovde i stapom napravio krug na prasini i ja odatle nesmem nigde.Ma slab ti je taj zatvor odatle mozes odma napolje.Slab je zatvor ali jak je zakon , mrdnem li odatle ode glava.
Ne samo sto je slab zakon nego se i selektivno sprovodi .Malome se skida glava a velikoga nesmeju ni da pogledaju nego mu kada prolazi skinu kapu.Mestani se cuvaju i ako se desi da neko strada strada gost krivolovac.
Ja imam srecu da lovim sa mojim prijateljima u Kalni , lovimo divlje svinje i uplatimo i odstrel ponekog srndaca ali gledamo da bude neki skart jer ko ce da plati jak trofej...LJudi tamo zive od prodaje drva i od berbe pecuraka......Neradi nista zivo jer i nema gde.
Bez obzira na sve to pravi su ljudi gorstaci a i pravi lovci u delu lovista u nasoj sekciji nemamo problem sa krivolovom ako neracunamo vukove koji desetkuju srnecu divljac a niti placaju clanarinu a negoni ih ni policija ....
 
zoranp
 ..evo šta je po meni također mučenje i zlostavljanje divljači...ali sumnjam da ovde "čuveni zaštitnici" išta smeju da kažu, čak ni na youtubu nema niti jedan komentar kritike..sve herojčine poginušeSad!!

http://youtu.be/u...
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Aca Velika Plana
 Druze ovde u ovom klipu se obrce mnogoooo velika para! Frown a tamo tih zastitara nema a i nece ih ni biti,oni u toj zemlji nemogu nista ni da urade kao sto nama serendaju za "srpske" klipove! Sad Angry
 
DakiNS
 Klasično licemerje ne smeju pisnuti zbog nafte isto što i Ameri zbog sile teraju druge države da potpišu da se amerima ne može suditi u Hagu mamicu mu i Kolumbu što otkri tu AmerikuSad
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
DESPERADOS
 Ma sve je vrlo prosto ko se uhvati u krivolovu treba drakonski da se kazni i novcano i radno pa da vidite kada ce neko opet da pokusa da se bavi lovokradjom .
Recimo samo primer ako se neko uhvati u krivolovu da se odmah kazni sa 100.000 din kaznom tesko da bi se neko vise odlucio za krivolov.
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
Limun
 

DESPERADOS kaže:
Ma sve je vrlo prosto ko se uhvati u krivolovu treba drakonski da se kazni i novcano i radno pa da vidite kada ce neko opet da pokusa da se bavi lovokradjom .
Recimo samo primer ako se neko uhvati u krivolovu da se odmah kazni sa 100.000 din kaznom tesko da bi se neko vise odlucio za krivolov.
Slazem se ali treba da ima prvo ko da ih uhvati u krivolovu, zakon je jasan i kazne nisu bas male ali ga slabo ko sprovodi!Pravilo
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
zoranp
 Koliko ima prijava po NN počiniocima, a koliko po poznatim počiniocima??...uzmemo taj broj podelimo sa brojem lovočuvara i eto koliko se radi...nemojmo zaboraviti da su prijave sa NN počiniocima najbezbolnije i često "nameštene", ali verujem da nije lako da ti prete, kunu , itd,itd..teško smo društvo u celini u kojem caruju veze, vezice, kumstva, poznanstva, itd,itd..čast izuzetcima, ali malo je i lovočuvara poštenih!!!..nismo deca..Sad
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
lovdzij@
 Ljudi vrlo skakljiva tema!!!ChutNe zna covek kako da reaguje i sta da kaze?????Ja sam u mom L.U. predsednik disciplinske komisije,i mogu vam raci da ni malo nije lako raditi taj posao.Postavili su me na to mesto zbog mog rada u L.U.zbog toga sto sam na svakoj akciji,na svakoj izradnji,na svakoj prihrani preko zime,vozim mojom nivom hranu,moje gorivo koristim,obilazim moju sekciju non-stop.Ne trazim nikakvu privilegiju zbog toga i smatram da svaki clan treba tako da radi za dobrobit udruzenja.Vracam se na temu.Uhvatio lovocuvar dva clana u krivolovu,van lovnog dana!!Dodju oni na disciplinsku,kad ja vidim moji skolski drugari!!!!E aj sad mi kazite sta bi vi uradili?????Ja sam uradio sve sto treba u takvoj situaciji,ali nemam vise 2 dobra drugara!!!!!Sada smo bivsi drugari!!!!!Posle toga podneo sam pismenu ostavku na mesto predsednika disciplinske komisije,upravni odbor nece ni da cuje!!!Pa vi kolege procenite sami koliko je nezahvalno u malim sredinama raditi tako nesto??????
Lovicu sa gonicima,dok je veka i sveta.I tackaPas
 
bela
 zvuči mi nešto poznato lovdžija veruj mi znam kako je uhvatiti komšiju treća-četvrta kuća od mene .... i onda još ispade sa smo mi krivi mamicu im lo....Angry MA SAMO OŠTRO ako mogu ja da budem pošten nek bude i onko ga šiša...
vižlan i terier
 
DakiNS
 Razmišljam o krivolovu i sve mi se nekako čini da je u stvari najviše krivolova u redovnom lovu ,gde se odstreli divljač i ostavi na mestu odstrela ili se zavuče u grmlje ili kukuruz pa se kasnije dođe po nju. Mnogo manje se i uhvati i zatekne ili sumnja u krivolov kada nije lovni dan jer je mnogo veći rizik. Iako ni to nije strano samo ima jedna stvar koliko sam primetio najčešće se u krivolovu zatiču lovci, i to oni koji dobro poznaju teren, pa su videli u redovnom lovu gde se divljač nalazi. Prvo treba čistiti ispred svojih vrata, svi mi ili skoro svi znamo za krivolovce u našim redovima a ćutimo, ili kao kolega zapadnemo u nepriliku sa "prijateljima"
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
zoranp
 Ma je sve to tako, ali kolege zato smo i došli dokle smo i došli...bez reda i čuvanja nema napretka..pa džaba ako neko radi i čuva, a neko pušku "nevadi iz lovišta"..nema tu napretka.. a ako je on meni kum, kolega, prijatelj ili već bilo šta pa ga nebi trebao prijaviti..... e onda sam i ja njemu isto to i on nebi trebao to da radi, jer je on protiv mene više nego ja protiv njega!!!Besan..teško je biti lovočuvar iz samo jednog razloga, a to je što je danas zakon teško sprovodiv u delo, a da je drukčije...ko nekad ..dobro bi se razmislilo bili se u krivolov išlo!!
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Kako spremiti LOVAČKI RECEPT 32 26.05.2022. 07:52
Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima? LOV PREDATORA 853 14.01.2021. 22:03
Kako je protekao današnji lov? LOV NA SITNU DIVLJAČ 2364 27.01.2020. 09:06
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Borba protiv KRIVOLOVA! PROPISI O LOVU 365 06.11.2018. 03:05
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 29
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,871,080 posete www.srbijalov.com