Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Loviti u drugom lovistu ili Lovac gost!


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Loviti u drugom lovistu ili Lovac gost!
stojkuki
 Upavo tako. Gost je jedno a komercijala je drugo ....B)
 
Bacelj Djordje
 

DESPERADOS kaže:

Bacelj Djordje kaže:
informacija je tacna kod nas u LD JELEN B Palanka kad pozoves gosta ako nije clan udruzenja u debelom si problemu jer kosta okruglo 5900
ulazak 1500/zec 3300/fazan 1100 pa ko voli nek izvoliFrown


To sto ti napisa je KOMERCIJALA !!! Nema veze sa gostovanjem ili bilo cime .
Cista komercijala i cene su zvanicne LSS .


to je odluka precednika udruzenja a ne mene i nikog od nas
BACELJ DJ
 
sheytan
 ^ Ima i to logike - moš dovesti gosta, al plaća kao da je klasična komerzzijala... Confused
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
DESPERADOS
 


to je odluka precednika udruzenja a ne mene i nikog od nas


To je OK ali to nema veze sa gostovanjem niti sa bilo cime, taj je l.... i hoce pare u dzep da stavi .
Zna se sta je gostovanje a sta je komercijala .
Za komercijalu ti netreba nikakav poziv nista jednostavno sam odaberes gde ces da ides odes odsterlis platis i to je to .

Gostovanje je prijateljski odnos dva ili vise lovaca , celodnevno druzenje sticanje novih prijateljstva , upoznavanje drugih lovista itd...

Eto to je moje vidjenje .


***********************
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
stojkuki
 Tako bi trebalo da bude.

B)
 
bogoljub
 Kod mene je to malo nakrivo dogovoreno,pa ako hoces da dovedes nekoga u goste na Fazana platis 800 dinara a ukoliko imas gosta na Zeca neplacas nista ali gost nosi tvog zeca.Nije bas u redu ali takva je odluka Skupstine LD i mora se postovati.
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
DESPERADOS
 To je tako kad nemamo domacina pa da bude za sve isto , nesto slicno kao sto je sada uradjeno sa ribolovom .
Ovako svako vodi svoju politiku a u stvari nista se ne radi a uzimaju se clanarine a zauzvrat malo ili nista se ne daje .
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
zoranp
 

Bacelj Djordje kaže:

DESPERADOS kaže:

Bacelj Djordje kaže:
informacija je tacna kod nas u LD JELEN B Palanka kad pozoves gosta ako nije clan udruzenja u debelom si problemu jer kosta okruglo 5900
ulazak 1500/zec 3300/fazan 1100 pa ko voli nek izvoliFrown


To sto ti napisa je KOMERCIJALA !!! Nema veze sa gostovanjem ili bilo cime .
Cista komercijala i cene su zvanicne LSS .


to je odluka precednika udruzenja a ne mene i nikog od nas


Ovo govori samo za sebe sasvim dovoljno!! I koliko smo željni gostiju i koliko se pita upravni odbor!! Tuga i sramota za naše LU!!! Zanima me samo dali još koje LU u Srbiji ima ovakvu odluku!!?? I kako će se onda dovesti i bratimljena LD koja su svake godine dolazila, hoće li se i njima komercijala uračunati ili će opet obični lovci "ispušiti" za mogućnost da pozovu nekog kolegu u lov, a glavešine će opet da ispadnu dobri domaćini i tu će postojati opcija gosta, a turiste!!! Baš me zanima šta će biti!!!BesanBesan
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Lala
 Ne znam kako bi se osećao neki gost u mojoj kući, kada bih mu naplatio ono što pojede i popije? Slažem se da treba ugošćavati prijatelje lovce, ali sa merom, i ne zloupotrebljavati instituciju gostinskog lova, ali baš naplatiti kao za komercijalu, stvarno nema smisla!
A kako bi bilo, kad bi se i 'zaslužnim drugovima' naplaćivao gostinski lov, a ne samo običnim lovcima? Valjda za sve važe isti aršini?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Ima svasta da se cuje i vidi,znase sta je gost.Raanj
 
Hunting Club Astra
 

slavko75 kaže:
pozdrav kolege ,u mome drustvu gost placa oko 10 eura dnevnu kartu na lov zeca i fazana a u lovu na srndaca placa se i odstrel 50 eura plus ako je srdac preko 80 poena placa se jos nesto *a koliko neznam tacno*


Slavko i ostlale kolege,

mislim da je greska pozvati nekoga u goste, a
onda mu naplatiti. To bi bilo kao da ja u mojoj kuci nekom naplatim kafu i rakiju kojom sam ga posluzio (pocastio).
Ako se kod vas pak tako radi, onda je taj ko je dosao, ucesnik u komercijalnom (placanje) lovu, a ne u gostinskom lovu.

Kod nas gost ne placa lov (organizaciju, odstrel ni nosenje mesa), kao ni ostale troškove oko doručka, ručka i ostalog. Svaki lovac/clan ima pravo da pozove jednog gosta u sezoni (naravno u ovaj broj ne racunamo nase stare pobratime iz Strumice).
Ako se nekada desi (mada je to veoma retko) da u lovu ne bude odstreljen dovoljan broj divljači za sve učesnike, od odstreljenog broja najpre se namiruju gosti pa tek onda domaći lovci.

Mi pod istim uslovima odlazimo u goste.

Ovakvo pravilo su utemeljili još osnivači našeg LU, a mi ga se i dan danas striktno pridržavamo.

Kao prilog ovome doadaću izvod iz Kodeksa lovaca Srbije:

Član 31.

Lovac u lov nikada ne ide nepozvan, ne nudi se da ga pozovu i kao gost ne vodi druge nepozvane lovce. Bez odobrenja domaćina lova, lovac gost ne vodi svog lovačkog psa.
 
slavaplana
 Vise POKRADU domaci lovci i KRIVOLOVCI nego sto opadne na goste!!To je smesno!!!!Imas lovaca kojima niko ni na slavu ne dolazi a kamoli u lov i TI isti stalno pametuju oko placanja!!!
Kad nekog zoves u goste najveca glupost je NAPLATITI coveku neki ulaz ili divljac!!!!
Kod mene od 8 nedelja lova 4 puta ides u goste i dovodis 4 gosta ilipauzireas nedelju ako neides u goste!!!
I to je glupo ali je vecina glasala za to i to je tako!!!
 
misa 71
 Kolege vrlo pametni komentari !B)
Kod mene u LU stari upravi odbor doneo odluku da i ako si član LU a ideš u drugu sekciju istog ovog LU ti si gost i mora da se uplati 500 din kao za gosta, takvu glupost verovatno niko ni od vas na ovom forumu nije čuo niti je mogao da predpostavi da postoji.Frown Promenom predsednika LU i ostalih u rukovodstvu ovo smo promenili.
Ja bih dao samo komentar da takve gluposti oko plaćanja za goste i prijatelje koji dolaze u lov prvenstveno radi druženja i prijateljstva a ne zbog mesa, mogu da izmisle i sprovode oni koji naravno niti idu u goste (valjda i nemaju gde da idu) niti žele da dočekaju prijatelje i goste. Pa valjda je svakom od nas mislim na prave zaljubljenike u lov i druženje, čast da im neko dodje u goste da se time diče i hvale a naravno čast je i kada te neko pozove da mu budeš gost bez obzira na ishod lova.Confused
I najsporiji sa ciljem su brži od najbržih bez cilja. Stari
 
klaja
 

misa 71 kaže:
Kolege vrlo pametni komentari !B)
Kod mene u LU stari upravi odbor doneo odluku da i ako si član LU a ideš u drugu sekciju istog ovog LU ti si gost i mora da se uplati 500 din kao za gosta, takvu glupost verovatno niko ni od vas na ovom forumu nije čuo niti je mogao da predpostavi da postoji.Frown Promenom predsednika LU i ostalih u rukovodstvu ovo smo promenili.
Ja bih dao samo komentar da takve gluposti oko plaćanja za goste i prijatelje koji dolaze u lov prvenstveno radi druženja i prijateljstva a ne zbog mesa, mogu da izmisle i sprovode oni koji naravno niti idu u goste (valjda i nemaju gde da idu) niti žele da dočekaju prijatelje i goste. Pa valjda je svakom od nas mislim na prave zaljubljenike u lov i druženje, čast da im neko dodje u goste da se time diče i hvale a naravno čast je i kada te neko pozove da mu budeš gost bez obzira na ishod lova.Confused

ZivioRodjoB)
 
stojkuki
 EEEEEEE prijatelji, ima toliko toga, .... ovo je samo vr' ledenog brega. Pa ov je zemlja cuda!!!!
 
duskov
 Drago mi je da budem gost a još draže domaćin!
 
bogoljub
 

duskov kaže:
Drago mi je da budem gost a još draže domaćin!

Bravo Duško takav sam i ja išao sam mnogo puta u goste a bio sam i domaćin onima koji su hteli da dođu u uzvratnu posetu.Nažalost ostao sam i dužan ponekom ko je napustio lov a ima koji su obećali da će uzvratiti gostovanje a to nisu učinili iako su pozivani više puta.
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
Yeti
 Pozdrav drage kolege,ja lovim u dva lovacka drustva! Lovacko drustvo Braca Nedici iz Valjeva , gde se ulazak u loviste naplacuje i to lov na sitnu divljac 1000 dinara, LOv na srndaca ulazak u loviste 1500 dinara + ostale dazbine ako gost ostreli divljac i na divlje svinje je takva cena. Drugo drustvo gde lovim je Lovacko drustvo Lane iz Jarkovaca kod Indjije, gde su uslovi sledeci , lov na sitnu divljac se ne naplacuje gostima, sem lov na zeca gde se gosti ne dovode u opste! Tako da ja tamo komotno lovim zeca i fazana, a u Valjevu lovim krupnu divljac!
 
LovacMax
 Vidim da odavno niko nije ovde pisao ali ne mogu da ne ostavim komentar. Iako imamo mnoge zamerke na rad LU iz Lebana i Bojnika što se tiče gostovanja i dolaska u lov u ova lovačka udruženja onda smo mi najbolji domaćini u Srbiji. Kolege lovci zar ste zaboravili šta je gost. Ako vi naplatite sve ovo što piše na ovom forumu pa onda treba da vas je sramota da pozovete nekoga u goste. Mi imamo možda najbolja lovišta u Srbiji za lov jarebice. Svake godine mi dolaze prijatelji iz Beograda,Palanke i Kovina i ja odlazim kod njih. Bitno je druženje i prijateljstvo a ne ulov. Ako ga bude dobro je , ako ne to je lov. Ali leskovacki roštilj i dobro druženje je uvek tu. A to da će nekoliko jarebica, fazana ili zečeva oštetiti lovište su priče za malu decu koje su izmislili oni kojima je sve malo i koji su željni da prigrabe još koji dinar jer im se dalo da budu na takvim funkcijama. Kako mogu oštetiti lovište ako sam imao 6 gosta iz 2 lovačka udruženja, a od 6 lovna dana ja i moja grupa 4 dana lovimo u svom lovistu a 2 lovna dana sam gost u njihovim . Prijateljstvo se ne možemeriti na taj način . Gost treba da bude gost . Dodjite u naše lovište kao gost , pogotovo vi koji donosite takve odluke da gost plaća sve. Mislim da bi vas posle toga bilo sramota da nekoga pozovete kod vas. Sve pohvale za lovačka udruženja iz Lebana i Bojnika po tom pitanju.


Kolega proširi malo svoje predstavljanje, kojim oružijem loviš, na kojim terenima , sa kojim psima i slično!

Srbijalov Admin Tim
 
duskov
 Moje domicilno LU je Podgorica koja se ove godine podijelila na tri LU i to, Podgorica, Tuzi, i Zeta. Znači ako sada krenem da lovim u Zetu ili Tuzi moram da se prilagodim novim okolnostima i da se ponašam kao gost.
Članarina u PG godišnja jeste 60 evra.
Član sam LU "Bajo Pivljanin" iz Plužina i tamo plaćam članarinu 50 evra.
Član sam još dva LU tako da za članarine plaćam nešto preko 200 evra godišnje.
Član sam i dva LU i to počasni!
Nikada ni jedne lovne sezone nijesam stigao da obićem sva ta LU iako je Crna Gora relativno mala. Ono što je još važnije u svim tim LU imam dobre drugove.
Prošle godine sam lovio i u Noćaju, SO Sremska MItrovica i tamo sam dočekan-izvaredno.
Bio sam gost LU iz Užica i tamo je bilo, posebno na Tari,-izvrsno.
Bio sam domaćin nekim drugarima iz Srbije i Republike srpske ali i nekih iz CG. Kažu da su zadovoljni.
Ovo je samo jedna od lijepih strana lova.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
"Vojvođanski lovac" doo LOVAČKA UDRUŽENJA 475 17.05.2019. 23:58
SAINT HUBERT - Lovac i pas KINOLOGIJA 534 01.12.2015. 00:16
Specijalne kamere za nadzor u lovistu SVAŠTARA 9 19.07.2014. 17:33
LOVAC - strast,nasledje ili pomodarstvo LOVAČKE PRIČE 65 30.04.2014. 08:02
Kako sam postao lovac LOVCI POČETNICI 29 10.02.2014. 18:08
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 23
Online članova: 1


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,870,151 posete www.srbijalov.com