Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Čokovi na sačmaricama


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Čokovi na sačmaricama
sheytan
 Načelno, ako nam kažeš prečnik duše cevi i prečnik na ustima, reći ćemo ti koji je čok FORMALNO, što ne znači da ćeš imati pravu informaciju o gustini posipa.
Šta hoćem da kažem? Prijatelj je imao ZH, sa obe cevi FORMALNO čok - jedna je imala suženje, beše, 1.0, a druga ili 1.1mm, ili 0.9mm, zaboravio sam, ali obe spadaju FORMALNO u pun čok. E, sad, posip - EXTRA, po meni, tj. prilično širok! Moja Zastavina položara iz polučoka(da l je bio oko 0.7mm, bem li ga) je imala NEUPOREDIVO UŽI POSIP nego kolegine obe cevi! Znači, bitan je i oblik čoka, + uporediti sa drugim puškama posip. Tj., nebitno je kako se čok zove, bitno je kaki je u praxi! srbijalov
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
hamerles
 

Cvele kaže:
Hahahahahahahahahaaaa hamerles... izgleda da me nisi bas shvatio, ili nisi hteo da me shvatis ;) ja ne kazem za tu jednu patku koju si vid'o da je poletela ili preletela visoko, obicno kad se ide na patke to budu preleti po nekad i po nekoliko desetina jata, zar ne ?!
Shvatam ja tebe Cvele (bez ljutnjeB)) Samo mi reci gde ima toliko pataka brate da dodjemo da lovimo??? (naravno kad dodje zima) jer Sem na dunavu nisam vidjao toliko preleta pataka. Ovde kod mene na reci Jasenici ima tako prnu jedna dve pa me zato cudi natpis toliki preleti pataka. (lov na patke je zakon) Ako ti nije problem reci brate odakle si pa da dojdemo u tvoje mesto kad bude zavejalo da lovimo tolike patke a moze da bude iRaanj Bye
 
hamerles
 

sheytan kaže:
Načelno, ako nam kažeš prečnik duše cevi i prečnik na ustima, reći ćemo ti koji je čok FORMALNO, što ne znači da ćeš imati pravu informaciju o gustini posipa.
Šta hoćem da kažem? Prijatelj je imao ZH, sa obe cevi FORMALNO čok - jedna je imala suženje, beše, 1.0, a druga ili 1.1mm, ili 0.9mm, zaboravio sam, ali obe spadaju FORMALNO u pun čok. E, sad, posip - EXTRA, po meni, tj. prilično širok! Moja Zastavina položara iz polučoka(da l je bio oko 0.7mm, bem li ga) je imala NEUPOREDIVO UŽI POSIP nego kolegine obe cevi! Znači, bitan je i oblik čoka, + uporediti sa drugim puškama posip. Tj., nebitno je kako se čok zove, bitno je kaki je u praxi! srbijalov
Bas tako kolega praksa je bitna B) sta cok radi na terenu (ime coka nije vazno) ako ima dobar posip... Moja Zastavina polozara sa punim cokom ima najuzi posip sacme od 20 razlicitih pusaka sa kojima sam se takmicio cija puska uze bije... Ali zato polucok na njoj rastura sacmu kao da je malte ne cilindar Confused tako je toBye
 
asivica
 Okey merim sutra pa Vam javljam,cisto nesto formalno samo da znam,makar perdpostavka da je taj cok.Confused
Jedva cekam da nedelja dodje...!!!Besan
 
Cvele
 Eeeh.. hamerles... ja bi' voleo da ima toliko pataka kod mene, pa da ceo forum dodje da lovimo srbijalov za toliki broj pataka sam samo cuo od drugova koji love na Dunavu i Moravi, na zalost jos nisam doziveo, ali nadam se da hocu... B)
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
vuk71
 hamerles zasto mislis da sve ispod polucoka nema smisla koristiti, recimo cilindar za lov u sumi na fazana ili sljuku ili prepelice dok ih pas markira... sve su to male distance i cilindar sve resava bez ostecenja po divljac...
 
hamerles
 

vuk71 kaže:
hamerles zasto mislis da sve ispod polucoka nema smisla koristiti, recimo cilindar za lov u sumi na fazana ili sljuku ili prepelice dok ih pas markira... sve su to male distance i cilindar sve resava bez ostecenja po divljac...
Vuce za ove lovne situacije koje si naveo cilindar je koristan. Ali za lov na otvorenom oranje itd stvarno nema koristi kad je mali broj divljaci u opticaju. Gde ima dosta divljaci moze da se koristi i cilindar jer se divljac blize dize. Ovde kod mene u brdskom lovu cilindar nije od neke koristi jer se dalje gadja. B)
 
Lala
 Hajde ovako, jedno pitanje za diskusiju:
Imam 2 Pa, jedan ima cev pun čok, 66 cm, inercioni, a drugi je pola čoka, 71 cm, gasni.
Prvi (inercioni) je dosta lakši, i guta svu municiju, za nijansu je pouzdaniji od gasnog, i hoću da ga koristim za prepeLJic, ali me muči uzan snop, pa kad pogodim divljač, razbije je, a i češće promašujem (uzan snop).
Kakvu municiju da koristim? Sa korpicom ili bez?
I načelno, za mladje lovce, kakav je uticaj dužine cevi, na snop sačme? Ja mislim da znam odgovor, ali čisto da pokrenem diskusiju malo.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
slavko75
 moje misljenje municiju bez korpice

UZIVAM U LOVU Tri prsta 2
 
hamerles
 Duzina cevi ne igra neku vaznu ulogu na posip sacme... Posip sacme iskljucivo zavisi od coka. Duzina cevi utice jedino na preciznost jedinacnih zrna moze se malo dalje preciznije pogoditi ali ni to nije presudno jer je to mala razlika u duzini cevi 5cm.Kod znatno kracih cevi u odnosu na 71cm oseti se razlika u preciznosti jedinacnih zrna. Posto je to inercioni PA probaj sa trapom na prepelice mislim da je to dobar izbor bar po mom misljenju.B)
 
Lala
 Sa trap municijom? Kroz pun čok? Pa šta će ostati, TEBRA, kad ono malo 'tičice dobije pun šus od trapa (2,4mm) i trap korpice, kroz pun čok, čoveče?
Mslm da si nešto pogrešio u razmišljanju...
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
hamerles
 Pustis je malo da odmakne dalje a to se kod prepelice desi za sekundu pa onda pucasB). Ima dobrih bez korpice 1,75 ako je trap prekrupan. Ali po mom misljenju nije jer ima manje grama sacme Hmmm
 
ohotnik
 

Lala kaže:
Hajde ovako, jedno pitanje za diskusiju:
Imam 2 Pa, jedan ima cev pun čok, 66 cm, inercioni, a drugi je pola čoka, 71 cm, gasni.
Prvi (inercioni) je dosta lakši, i guta svu municiju, za nijansu je pouzdaniji od gasnog, i hoću da ga koristim za prepeLJic, ali me muči uzan snop, pa kad pogodim divljač, razbije je, a i češće promašujem (uzan snop).
Kakvu municiju da koristim? Sa korpicom ili bez?
I načelno, za mladje lovce, kakav je uticaj dužine cevi, na snop sačme? Ja mislim da znam odgovor, ali čisto da pokrenem diskusiju malo.
Moraces za lov na prepelica da koristis poluautomat gasni sa cevi od 71 cm i polu cokom jer i ako je u drugoga cev 66 cm u njemu je pun cok i da koristis municiju namenjenu za prepelice od 1,7mm koja je disperzante opet ces imati razbijenu divljac i promasaja vise nego sto treba.A posto sebe smatram starijim lovcem ostavicu mladjima da odgovore na pitanje uticaja duzine cevi na snop sacme.
 
ohotnik
 

hamerles kaže:
Pustis je malo da odmakne dalje a to se kod prepelice desi za sekundu pa onda pucasB). Ima dobrih bez korpice 1,75 ako je trap prekrupan. Ali po mom misljenju nije jer ima manje grama sacme Hmmm
Nebih rekao da ima manje sacme. Takva municija se vecinom puni sa 28-30-32-34 gr sacme
 
Sniper Hunter
 Lalo moglo bi tu da se odradi kombinacija sa dve granulacije sacme u patroni kao sto francuzi rade za sumske sljuke gde se puca na 12-15m najdalje ali treba da se puni i eksperimentise npr uzmes 12g 2mm i 12g 2.4mm pa napunis u istu cauru samo kartoncic izmedju citao sam o tome u jednom casopisu lovackom iz Francuske pa sa mesavinom nepravilnog olova razlicitog precnika ...ima tu kombinacija nacicemo Laki odgovarajucu ne brini

 
canis aureus
 LaloBye
municija bez korpice je u svakom slučaju bolje rešenje za širi posip od municije sa korpicom(koncentratorom)
tebra she je već dao zanimljivu ideju za punioce municije, sečenje korpice koncentratora te iskorišćenje ostatka kao "dugog" čepa, što je siguran sam i u praksi vrlo korisno za to što tebi treba.
Ali pošto nisi još uvek osposobio svoj proizvodni program i proizvodne linije još nisu pokrenute ...(e jedino ako Sniper i she čuju za tvoju mukuShock pa skinu neki komad sa svojih proizvodnih linija pa doture do NSHmmm)
Kod naših prodavaca nije neka preterana ponuda tako da ti uglavnom preostaje mundža bez korpice a ako si u mogućnosti da nabaviš Francusku municiju TUNET (Disco, Croisillon, Dispersante, Super Croisillon, Super Dispersante, ARX) koja je baš namenjena za gađanje na najkraćim razdaljinama i najbližim odstojanjima, koja ima ubedljivo najširi posip i samim tim manje oštećuje divljač ... rešio bi sve probleme koje si naveo u lovu na prepelizze!!
(inače ta France ammunition se pini s diskovi, s kockice, s različitu krupnoću sačme, sa čepovi sa pregrade, čepovi sa povijena krilca, sa filcani čepovi i plastik pregrade ...)
Ono sa TRAP municijom zaobiđi pogotovo iz punog čoka jer je sušta suprotnost onome što tebi treba! Taj metak je konstruisan i pravljen za sasvim suprotnu svrhu od gađanja na blizu i što većeg rasipanja sačme ... mislim da to i sam znaš pa ...
iveli 3
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Sniper Hunter
 canis B) i ja mu to predlazem a imam sacmu ko preporucenu za to jedna serija kada sam lio prva ili druga je malo deformisana ima repici itd "kartec" Grin kad to napunim bez korpice pa dve granulacije ima samo da leti perije od prepeljiccB)
 
canis aureus
 SniperB)
nisam ni sumnjao;)
kao što ne sumnjam ni da tebra she ima svojstveno rešenjeIznenadjen
(karteč nam zabraniše još posle Iww iako je radio perfektnoStari)
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
hamerles
 

ohotnik kaže:

hamerles kaže:
Pustis je malo da odmakne dalje a to se kod prepelice desi za sekundu pa onda pucasB). Ima dobrih bez korpice 1,75 ako je trap prekrupan. Ali po mom misljenju nije jer ima manje grama sacme Hmmm
Nebih rekao da ima manje sacme. Takva municija se vecinom puni sa 28-30-32-34 gr sacme
Kolega nisi me razumeo. Mislio sam na trap municiju za prepelicuB) ima manje sacme jos ako je pustis malo da odmakne eto ti ne razbijene citave prepelkeB) Ili sacma 1,75mm neko lakse punjenje 28g bez korpiceB)
 
Lala
 Ovo što tebra Sniper predlaže mož' da bidne dobro rešenje, a i ona ideja Sheytanovitj što kaže, sa sečenjem korpice mi izgleda logično, ali nisam nikad pucao tako nešto.
Video sam te patrone sa 2 kartončića ukrštena, pa se dobiju 4 komore, u u koje se stavlja različita granulacija sačme (naizmenično krupnija i sitnija), jedino što to bi to morao biti vrlo pipav posao.

Trap municija za prepelice?!? To neka specijalizovana municija 2,4 za prepelice, a zove se trap? HmmmConfused Deder mi pojasni to, tebra Hamerles? Ne sumnjam da će objašnjenje biti vrlo zanimljivo. 
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Paradox čokovi na sačmaricama ORUŽJE - SVAŠTARA 14 22.12.2013. 20:42
Preticanje pri gađanju sačmaricama LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 117 22.10.2012. 23:08
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 29
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,825,178 posete www.srbijalov.com