Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na Evropskog Jelena.


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na Evropskog Jelena.
nenad_franc
 pa u ovom tekstu pise da nije koliko se prica!Confused ali bi bilo logicno da jeste,jer treba nahraniti silu od preko 200kg Smile a jelen u nedostatku hrane u lovistu prelazi velika rastojanja i ako naidje na poljoprivredne useve rado ce se posluziti Smile
 
Boban
 Takve grdosije stvarno treba nahraniti,zamislite koliki on zeludac ima.
 
nenadx
 Napravi stete i sumarstvu i41.tinypic.com/24zlrnc.jpg
Dobar pogodak
 
Boban
 Sta je tu je,svi hoce da imaju jelene i srnece divljaci u lovistu pa je tako i steta neminovna.
 
nenadx
 Malo zanimljivosti.Jelena ima vise vrsta,podvrsta ili geografskih pasmina,pa se dosta razlikuju po boji,obliku rogovlja.....Pa naravno i tezini.U okviru porodice Cervidae najveci su Atajski koji doguraju do 500kg a najmanji Korzikanski(nisam siguran da li ih jos ima)teski oko 80 kg.Evo jedne slike korzikanskog koja je i lepo poredjenje sa,da kazemo uobicajnim. i40.tinypic.com/2moz7eb.jpg
Dobar pogodak
 
Lovac Stari
 Po najnovijim a nepotvrdjenima vestima u Australiji, odstreljen novi Svetski prvak u kategoriji Evropski Jelen!
img293.imageshack.us/img293/6522/australija293poena.jpg
Prvo nezvanicno ocenjivanje je procenilo ovog Giganta na 293 cic poena.
img97.imageshack.us/img97/4163/prvakizbugarske.jpg
Ovo je Anulirani prvak iz 2005 godine, koji je navodno odnegovan u gateru u Austriji a odstreljen od strane Nemackog grofa u Bugarskoj. Prema prvima navodima imao je 278 poena ali kasnije ocenjen od zvanicne komisije cic-a dobio je nekoliko poena manje i odbacen kao kandidat za novog prvaka. Inace odstrel ovog Jelena je mnogo podigao prasine u Evropskim kuloarima.
Masa trofeja je 16,6 kg i ima cak 42 paroska.
img442.imageshack.us/img442/1663/bg1j.jpg
Jos uvek aktuelni i zvanicni prvak iz Bugarske sa svojih 273,60 cic poena.

Da cujemo vasa misljenja!
Dobar pogled.
 
nenadx
 Onaj prvi je zaista fantastican.Da nebi po nasem obicaju odmah ubacivali teze sa hormonima,ipak je to drugo podneblje,pa bi trebali znati kakve su trofeje dosada imali.Znam da N.Zeland ima odlicne uslove za evropsku krupnu divljac,ali Australija...moguce sto da ne.Inace Bugari zaista mnogo rade na lovstvu,pa verujem da ce uskoro dati jos dosta dobrog
Dobar pogodak
 
Lala
 Auuuu do qrca!!! Kakvi rogooviiiiiiii...Nervozan
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lovac Stari
 Ispravka Comp.
Ovaj novi je odstreljen na Novom Zelandu.
A za Zeland kruzi prica da se Evropski Jelen ukrsta sa Americkim Vapitijem.
Dobar pogled.
 
nenadx
 Dobro dodje..Prikaz optimalnog rasta rogovlja jelena po godinama starosti.Da kazem usput,postoji potreba za razlikovanjem termina rogovlje ili parogovlje(kostane izrasline,svake godine opadaju te ponovo izrastaju,izgradjuju se nadogradnjom na vrhu..) i rogovi(roznate izrasline na glavi,ne opadaju,rastu izrastanjem odozdo nagore......)Ova podela kod vecine lovaca nije mnogo bitna,a postoji zbog navedenih razlika i struke. i49.tinypic.com/5u9g.jpg
Dobar pogodak
 
nenadx
 Procena starosti na zivoj divljaci,po izgledu rogonje. i49.tinypic.com/2la66ir.gif
Dobar pogodak
 
neso
 Malo je duža priča o temi ocjenjivanju jelena,


img686.imageshack.us/img686/2599/jelenh.jpg



img180.imageshack.us/img180/8073/jelen3.jpg
 
nenadx
 Ove slike su dobre za razjasnjenje naziva parozaka rogovlja jelena.Na jednom rogu parosci izrastaju iz grane,koja je opet izrasla na rozistu.Br 5 je ruza,4 nadocnjak,br 3 je lednjak,koji neka grla imaju duze ili krace,ponekad ga na jednom rogu ima a na drugom ne....pa se i ne uzima mera pri ocenjivanju.Br 2 je srednjak,tako nazvan po orijentacionom polozaju na grani.Iznad njega se kod nekih grla nadje jos jedan samostalni parozak(ovo grlo sa slike ga nema),neki ga nazivaju vucnik a meni je drazi naziv vucjak.I 1 je kruna,tacnije vrh sa vise parozaka.E taj vrh je razlicit zavisno od tipa ili podvrste jelena.Recimo nas tipicni jelen iz ravnicarskih lovista je tip krunasa,gde se na vrhu nalazi vise parozaka izraslih iz grane.Karpatski tip ima krunu koja je u obliku lopate,pa iz nje izlaze parosci.Maraloidni tip nema krunu vec stepenasto izrasle paroske na vrhu.Ovi tipovi se ukrstaju,pa potomci imaju razne kombinacije oblika,zavisno cije gene povuku......Kad pomenuh gene,postoji uvrzeno misljenje,koje su dugo zagovarali cak i lovni strucnjaci,da oni uticu na trofejnu vrednost jelena i srndaca,sto je u najvecoj meri netacno,ali to je tema za sebe.O rogovlju se moze dosta pricati,ali evo teme za razmisljanje.Kazu priroda je sve utanacila.Mozda i jeste ali ne onako kako mi tumacimo ili zelimo da vidimo.Recimo,sta ce jelenu rogovi?.....Obrni okreni,ceo taj fenomen rasta rogovlja sluzi za sepurenje pred zenkama u tom kratkom periodu parenja i da bi se lovci hvalili sa lepim trofejom.
Dobar pogodak
 
nenadx
 Gledah pre dan dva na F end H,lov jelena u Francuskoj.Lov je bio u martu,lovi se muzijak,ali najvecem broju otpali rogovi i vrh,love sa 30tak kera.Pa se pitam i zakljucujem da zaista imamo drugaciju etiku i stavove.....Sta vi mislite.
Dobar pogodak
 
Cvele
 Kada sam bio u selu, pricao sam tako s' dedom, dali i koju divljac vidja po sumi, jer se on stalno krece, najcesce bere pecurke, i prica mi kako je jednom bio s' jos jednim covekom i sedeli su pored izvora, i kako on kaze divokoza-zakljucio je po tome sto ima rogove bez ovih parozaka... ali kaze da je/ga ima oko 80kg-deda nije lovac, pa se bi' ja pre rekao da je vid'o mladog jelena nego divo kozu... kaze braon boje je bilo, i prislo na petnaestak metara od njih, i kada se ovaj covek naglo cimnuo pobeze kao opareno... bas sam zainteresovan sta to moze biti... Hmmm
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
nenadx
 Cvele pitaj dedu jeli ovako izgledalo i48.tinypic.com/1z3bfp0.jpg
Dobar pogodak
 
Lala
 To je bio zereb u bastu!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
nenadx
 Rast rogova se zavrsio,neki ih ciste,neki ce uskoro.Obicno su tipicni rogovi sa 12 parozaka pa do 24.Meni je poznat sa najvise 66 parozaka(iz literature)a slusao sam o 38ercu sa terena na kojima sam lovio,na moju zalost nisam ga licno video.Zanimljivo je da u toku rasta dnevno na masi rog dobija u proseku i preko 100gr tezine.Zatim sledi ciscenje i dobijanje boje,koja ce zavisiti od oksidacije biljnih sokova i krvi ali i poroznosti rogovlja. i28.tinypic.com/23hawj8.jpg 
Dobar pogodak
 
petar
 http://www.youtub...wosLYtMBBU

Evo jedan lep video o lovu na jelene u Norveskoj.

http://www.youtub...XyXzJ03Hag

A ovaj drugi govori o umesnosti vabljenja jelena bez ikakve vabilice i bilo kakvih rekvizita, znaci samo vestina i dugo godisnje iskustvo.


Just like old times!
 
AcaNik
 koristi prigushivac?
i u onom videu gde lovi lisice isto. zar to moze u norveskoj?
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lov na Jelena Lopatara. LOV NA KRUPNU DIVLJAČ 70 27.10.2022. 19:19
Sindrom evropskog zeca u Vojvodini STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 1 23.10.2014. 23:13
Rika jelena LOV NA KRUPNU DIVLJAČ 45 16.09.2011. 22:06
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 19
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,823,325 posete www.srbijalov.com