Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: .243 Winchester


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
.243 Winchester
mitosaurus
 On je i stvoren za 300+ pa tek onda uveden u lov...a sto se sanse tice...pa valjda manju sansu ima na manjim daljinama...mozda gresim.
A graini i grami...pa sva svetska ozbiljna literatura koja se bavi municijom (posebno americkog porekla) je iskazana u grainima , pa kad se covek godinama, citajuci i analizirajuci navikne...tesko je to promeniti. Slicno kao i sa caurama...ne znam ih mnogo da npr. 30-06 zovu 7,62x63 ili 308 zovu 7,62x51.
Takodje 8x57 je Nemac napravio za zrno od 12,7 grama i ne pada mi na pamet da ga racunam u grainima, jos pre zato sto ni jedno drugo zrno nece optimalno raditi u tom kalibru. Kafa
Isterujem zlo-uterujem dobro
 
Lala
 Mito, molim te u profilu u predstavljanju napiši makar osnovne informacije, gde loviš, koju divljač, sa kojim psima, koje oružje i sl.
Ono što važi za mene i druge članove, važi i za tebe. Ja znam ko si, ali druge kolege ne znaju, pa te molim da izmeniš. Već su te kolege opominjale, nemoj ignorisati.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Podunavac
 Pa kolega na 300+ metara stvarno ima bolje šanse. Al' da dobije loš pogodak po stomaku, pa da umire danima u mukama. U Srbiji je to možda ostavljeno lovcu na izbor na kojoj će daljini da puca, računajući na lovački kodeks i savest (svest) lovca. Ali u pojedinim evropskim državama je daljina gađanja zakonski ograničena.
Što se tiče označavanja težine zrna u grejnima to jeste normalno u americi, ali mi ne živimo (i ne lovimo) tamo, nego u evropi, a ovde se označava u gramima. Mi koji ne pratimo toliko dugo i često američku literaturu ne možemo tako lako da preračunamo težinu bez digitrona, ili papira i olovke (osim nekih okruglih cifri).
Oznake kalibara su nešta sasvim drugo. To su zvanični nazivi pod kojim se proizvode i prodaju. I te dve stvari ne treba uspoređivati.
Tri prsta 2Kolce
 
mitosaurus
 Odosmo od teme...
Isterujem zlo-uterujem dobro
 
AcaNik
 И овај од 6,5 грама зна гадно да упропасти месо. Али боље бацити кило меса него да се изгуби дивљач.
 
mitosaurus
 85 grains-5,508gr
95grains-6,156 gr
Mislim, ipak da je lakse reci od 85-95 graina, a i ne verujem da ce vas bas prodavac razumeti ako kazete da vam treba municija 243 sa zrnom sst od 6,156 grama. U najmanju ruku cete zvucati smesno.
Ako mislite da je to samo u americi..pa pogledajte npr. frankoniju...i tamo kod tvrdokornih nemaca imate dvostruke mere
Mada...ne znam sto to nekom smeta...
I ja volim vrucu rakiju , koja se skuva da provri pa zaprzi a neko je zove grejana...pa mi ne smeta ako je dobra iveli 3
Isterujem zlo-uterujem dobro
 
moravac 1
 

AcaNik kaže:
И овај од 6,5 грама зна гадно да упропасти месо. Али боље бацити кило меса него да се изгуби дивљач.
Krajnje neozbiljan upis kolega...i ne radi se o bacanju mesa vec o pravilnom izboru municije...AKO NEKO IDE U LOV ZBOG MESA NE TREBA DA SE BAVI LOVOM.Moj zakljucak a ne napad na tvoj upis kolega.Postoje zrna pogotovo ta od 6,5 grama koja kako udju tako i izadju prosto da ne raspoznas sa koje je strane divljac odstreljena.Sve zavisi kakvom si municijom do sad pucao.Kolce
srbija
 
AcaNik
 ППУ зрно. Идем због меса јер рогове не једем! Можда је теби неозбиљно али је тако како је. Зашто се ја бавим ловом је само моја ствар.
 
moravac 1
 

AcaNik kaže:
ППУ зрно. Идем због меса јер рогове не једем! Можда је теби неозбиљно али је тако како је. Зашто се ја бавим ловом је само моја ствар.
To kolega vec menja stvari.PPU je PPU.Ja u lov idem iz uzivanja.Meso me od lova nikada nece nahraniti konkretno na srnecu divljac,koliko ce rogovi nahraniti moju lovacku dusu i strast.Ma o kakvom se trofeju radi.A zasto ko kod nas ide u lov to je na zalost neka druga tema.Kada budes probao Normu ili RWS videces razlike...drasticne!!!Kolce
srbija
 
AcaNik
 поклони ми па ћу да је пробам ;)
ја сам месождер! волим да поједем оно што убијем! Ма ретко и оедм на високу дивљач јер не може и пас да иде а бе њега ми је лов сиромашан Sad
 
Podunavac
 Aco a šta radiš sa lisicama?Gladan Grin
Tri prsta 2Kolce
 
AcaNik
 њих дам шиптарима да једу ;)
 
Podunavac
 Znači završe u ćevapima sa ljukom.
Tri prsta 2Kolce
 
Acke
 

AcaNik kaže:
њих дам шиптарима да једу ;)


Podseti me na ovo. Grin

http://www.youtub...LP6XXzC-O4
 
AcaNik
 може и пљескавица ;)
 
sheytan
 

moravac 1 kaže:

AcaNik kaže:
ППУ зрно. Идем због меса јер рогове не једем! Можда је теби неозбиљно али је тако како је. Зашто се ја бавим ловом је само моја ствар.
To kolega vec menja stvari.PPU je PPU.Ja u lov idem iz uzivanja.Meso me od lova nikada nece nahraniti konkretno na srnecu divljac,koliko ce rogovi nahraniti moju lovacku dusu i strast.Ma o kakvom se trofeju radi.A zasto ko kod nas ide u lov to je na zalost neka druga tema.Kada budes probao Normu ili RWS videces razlike...drasticne!!!Kolce


Daa, Norma i RWS sami ubivaju! Odobreno

Mada, nekako vishe volim volko PPU-a:

i173.photobucket.com/albums/w45/zeljko74/IMG_20140122_195647-1_zps582f8f85.jpg

nego qtiju - qtiju i po naci/kvislinshkih... Mozda sam lood, mozda nisam, qj zna... Confused

Bilo kako bilo, bitje zestoko puc puc , pa kom opanci, Tom i Jerry! Dim
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
moravac 1
 

sheytan kaže:

moravac 1 kaže:
[quote]AcaNik kaže:
ППУ зрно. Идем због меса јер рогове не једем! Можда је теби неозбиљно али је тако како је. Зашто се ја бавим ловом је само моја ствар.
To kolega vec menja stvari.PPU je PPU.Ja u lov idem iz uzivanja.Meso me od lova nikada nece nahraniti konkretno na srnecu divljac,koliko ce rogovi nahraniti moju lovacku dusu i strast.Ma o kakvom se trofeju radi.A zasto ko kod nas ide u lov to je na zalost neka druga tema.Kada budes probao Normu ili RWS videces razlike...drasticne!!!Kolce


Daa, Norma i RWS sami ubivaju! Odobreno

Mada, nekako vishe volim volko PPU-a:

i173.photobucket.com/albums/w45/zeljko74/IMG_20140122_195647-1_zps582f8f85.jpg Kolega ne kudi konja koga niste jahali.Naravno da ni jedan metak ne ubija sam.Kao prvo.A drugo meni je za jednu uspesni sezonu sasvim dovoljna kutija ili maksimum dve za jednu uspesnu sezonu.A kvalitet PPU pa uporedi cenu njega i Norme ili RWS.Koji se ni po cemu ne mogu porediti.A pucao sam i iz jednog i drugog!A ti?Vozio i Ficu i Mercedesa a i neke druge automobile...i svi su dobri ali nisu za porediti...e isto je tako i sa municijom o kojoj pricamo...samo jednostavno nisu za porediti...Kolce
srbija
 
Zoran Zoli
 Kolega Moravac 1 dve kutije municije potrosis za jednu sezonu lova na srnecu trofejnu divljac , impresivno nema sta Respekt
srbijalov
 
nebojsa1
 

Mada, nekako vishe volim volko PPU-a:

i173.photobucket.com/albums/w45/zeljko74/IMG_20140122_195647-1_zps582f8f85.jpg


MASALA!!!

https://www.youtu...zZH96BzeQw Grin
Hrana na usta ulazi!
Ko jede ne boji se gladi...
 
Max011
 

nebojsa1 kaže:
[quote]Mada, nekako vishe volim volko PPU-a:

i173.photobucket.com/albums/w45/zeljko74/IMG_20140122_195647-1_zps582f8f85.jpg


dva sedam nula cudno pisu ovi u PPU .243 wincesterSmeko
Sad ću ja samo tetki lek da dam! Dikh tu kava ?!
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Winchester lovačke puške LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 64 02.02.2015. 01:11
Winchester model 1895 KARABINI 17 01.11.2013. 19:11
38-55 Winchester MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 6 13.12.2010. 19:21
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,824,124 posete www.srbijalov.com