Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na jarebice


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na jarebice
lovdzij@
 Citao sam u nekim novinama,ali ne mogu da se setim u kojim tacno.Proizveli su jarebice u vestackim uslovima,i lepo ih odhranili,prstenovali pa potom pustili u loviste.Primeceno je da apsolutno nisu uspele da se naprave jata,vec su jedinke same lutale poljem,tako da su lako postali plen predatora.Te sezone su lovili na tom terenu i apsolutno ni jednu od prstenovanih ptica nisu odstrelili.Tako da je najveci problem sa jarebicom proizvedenom u vestackom uzgoju,nemogucnost da se "ujati" tj da se formiraju jata.Bar je tako pisalo u tom clanku koji sam procitao.Verovatno je to i tacno,jer Italijani i Spanci bi vec odavno proizveli i gajili za lov ovu plemenitu pticu.
Lovicu sa gonicima,dok je veka i sveta.I tackaPas
 
lisac
 U LU Gornja Resava Despotovac je jarebica skoro nestala, a po mom misljenju razlozi su sledeci:upotreba pesticida,predatori,nekontrolisan lov i pored zabrane,nikada nije prihranjivana zimi i td.Znaci nista nije islo u prilog tome da ona opstane.Od starih lovaca sam cuo da smo u brdskom delu lovista imali i kamenjarku koja je na zalost istrebljena.A sto se ostale divljaci tice i tu je stanje sareno zbog katastrofalnog rada uprave LU,kako prosle tako i sadasnje.
Vladan
 
Cvele
 I kod nas je takodje nekada bila jarebica kamenjarka, koja je isto tako istrebljena, a zaista prelepa ptica... Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Sniper Hunter
 Loveci prepelice ,podigli smo i nekoliko jata jarebica ,najbrojnije je brojalo 10 jedinki , druga su bila manja po 5-6 ptica odrzale se uprkos nikakvoj brizi lovaca
 
nenad_franc
 i kod mene je do ove godine bilo po desetak jedinki u jatu,eventualno do 20,a ove godine... mozete zamisliti osecaj kad prnu pedesetak jarebica u isto vreme! srce hoce da iskoci Smile
 
arnotije
 Evo jedne marke na jarebice od jutros bilo je rastrkano jato na "dorucku", na zalost slikano je telefonom tako da nisam stigao da slikam kada su poletele Confused nece slika probacu kasnije Angry
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
slavaplana
 Nije isto kad Drzava plati udruzenju planirani ostrel na ziro racun i kad kontrolise kako se taj novac trosi!!!
Problem je sto pojedinci od Italijana ili drugih stranaca stave novac u djep a udruzenja taj novac i nevide!!!
Nije problem sto Drzava planira da plati nesto sto je na prodaju ali tu nema PREDSEDNIKA koji KRADU kako stignu u pojedinim udruzenjima i ovakav vid poslovanja im nikako ne odgovara jer nema njih u kombinaciji!!!!
Zabrana sledi a Vidim da se pojedinci iz L.U. Nis debelo kaju sto su naseli na Ceranicevu pricu bar ovo nije bio stav upravnog odbora vec je predsednik sam doneo ovakvu odluku!!!To su moje informacije!!
L.U.Nis ostvaruje velika finasiska srestva na utakmicama tako da pare bar u ovom uduzenju nisu problem ali je problem nesto drugo.........
 
alex
 Korman polje prosle zime Dve Jarebice

img577.imageshack.us/img577/5303/dsc00571pt.jpg
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
Nikola Vojinovic
 Imao sam prilike da sa drugom Ivanom ugostim prijatelje i drugare lovce u lovu na poljsku jarebicu, ovo je vec druga godina da se druzimo u lovu na ovu veoma atraktivnu lovnu divljac! Druzenje je kao i uvek na nivou, a u lovu su svi pravi lovci u svakom smislu! Sa nama je lovila i kolegenica Mina...

Pripreme za lov...

img163.imageshack.us/img163/2663/46812552.jpg

Krenuli smo!
img515.imageshack.us/img515/1729/32482042.jpg

Bilo je i fazana...
img72.imageshack.us/img72/9367/42426476.jpg

A i zeceva
img28.imageshack.us/img28/1861/79649940.jpg

A i jarebica!

img684.imageshack.us/img684/7630/91200017.jpg

img526.imageshack.us/img526/6830/44246242.jpg

img853.imageshack.us/img853/8784/51540148.jpg

Pa pauza za dorucak
img822.imageshack.us/img822/1716/23970398.jpg

Pa onda dalje do rucka...
img830.imageshack.us/img830/2409/65469996.jpg

Bilo je marki i aporta...

img545.imageshack.us/img545/7826/11992820.jpg

img546.imageshack.us/img546/7325/67938259.jpg

img842.imageshack.us/img842/1508/32602011.jpg

Tereni u celom svetu poznati po jarebici!

img36.imageshack.us/img36/3127/60373161.jpg

img85.imageshack.us/img85/496/49603274.jpg

Slika za uspomenu iz prelepog lova!

img526.imageshack.us/img526/1262/58411902.jpg
Priroda, kerovi i lov!
 
Nikola Vojinovic
 Hvala svim drugarima na prelepom druzenju i lovu, bilo je zadovoljstvo ugostiti takvu ekipu, sve je islo kao da svake nedelje lovimo zajedno! A kako i ne bi kad se radi o iskusnim i pravim lovcima!
Druzenje je zavrseno u kafani...


img207.imageshack.us/img207/3876/67382599.jpg

img408.imageshack.us/img408/5889/57882768.jpg

img33.imageshack.us/img33/1724/88959050.jpg
Priroda, kerovi i lov!
 
Sale Zr
 Ovi naši susreti odavno prevazilaze obično druženje i lov...Članove ove ekipe doživljavam kao familiju..Domaćinima svaka čast! Vidimo se u Banatu, uskoro...
 
Mladjan
 

Sale Zr kaže:
Ovi naši susreti odavno prevazilaze obično druženje i lov...Članove ove ekipe doživljavam kao familiju..Domaćinima svaka čast! Vidimo se u Banatu, uskoro...

Bas tako Sale, kao jedna familja, tako i ja dozivljavam!!!
Inace i ovim putem bih se zahvalio Nislijama na pozivu u ovaj vrlo redak lov na poljsku Jarebicu i da su mi ukazali cast da budem deo toga, sta jos reci svaka cast!!!!
 
Dare_Makedonija
 danas sam bio na pecanje i proletelo mi jedno jato od okolo 30 jarebice iznad glave. Ako Bog da od iduce godine idem i ja da ih malo lovim
Pametan covek zna koliko malo zna a budala zna sve
 
Natureman
 Juce sam odstrelio jednu jarebicu...a to mi je ujedno bila prva divljac,prvog dana u lovu.... Neverovatan osecaj... Slike cu sutra da ubacim... Grin Grin
marka marka marka
 
Dare_Makedonija
 Danas opet isao na pecanje pa malo setao po polju. Ima je nenormalno mnogo. Ove godine kod nas je zabranjen lov(lovacko drustvo u Prilepu nije dobilo koncesiju) pa valjda ce se malo i divljac osveziti i rehabilitirati. Pokusao sam da ih slikam kad sam ih podigao ali neuspesno. Valjda ce biti prilike. 
Pametan covek zna koliko malo zna a budala zna sve
 
Dare_Makedonija
 

Podunavac kaže:
Kod tebe Arnotije ima svakakvih ptičica. Ima i puno Kalimera. Lovite li ih i sa kojom municijom?Grin


Kod mene u MK ih ima i previse. kad bude vremena zovem vas kolege na hajku. Oruzje i municiju mi obezbedjujemo
Pametan covek zna koliko malo zna a budala zna sve
 
Nikola Vojinovic
 LU Nis ove godine nece loviti jarebicu!

Odluka je domacinska!

Trpecemo kritike nekih nezadovoljnih lovaca, ali mislim da je bolje da je sada ne lovimo jednu sezonu nego narednih deset...

Bio sam siguran da je situacija bolja, kukali su dreseri da je nema, ali ja njima ne verujem preterano, oni uvek kukaju da je ne bi lovili! Najvise verujem svojim ocima i svom iskustvu...
Panika me uhvatila pre neki dan kada sam izasao u setnju da "ispitam" teren gde treba da love zene lovci, na tom terenu nije lovljeno 3 godine, a tipicno je staniste jarebice i zeca, u setnji od oko sat vremena nasli smo 4 zeca i jedno "mrsavo" jato jarebice od 6 komada!!! To me iskreno uplasilo, dodatno me uplasilo to sto se nisu cule okolo, da se dozivaju pred spavanje, sto je cesta pojava u nasem lovistu...

Sve vreme sam se tesio da je susa ucinila svoje, i da je jarebica malo migrirala uz vodu, trnje... Hitno smo za danas zakazali izlazak na teren i to zorski, pravo u "centar", nasli smo 7 jata, najvece je brojalo 11 ptica, najmanje 6! Daleko od toga da je nema, ima je opet vise nego bilo gde, samo je "naceta" jedno je kada je 90% jata 10+ ptica, a opasno je kada je 90% jata 6 do 10 ptica! Ako se iz jata od vise ptica odstreli nekoliko, opet ostaje dovoljno da se sacuvaju utoku zime, ali kada se od 6 odstrele 2 - 3, onda je mala sansa za preostale 2 - 3 da prezive!

Molim Boga da ova zima ne uzme svoj danak, a zatim da najzad imamo normalno prolece i leto, sto ce na kraju dati rezultate, pa cemo vidjati ovakav prizor!

sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/312683_2480772175588_998012089_n.jpg
Priroda, kerovi i lov!
 
Lala
 

Nikola Vojinovic kaže:
LU Nis ove godine nece loviti jarebicu!

Odluka je domacinska!

Trpecemo kritike nekih nezadovoljnih lovaca, ali mislim da je bolje da je sada ne lovimo jednu sezonu nego narednih deset...


Svaka čast!
Bilo je priče, čuo sam i ja, da je smanjen broj jarebica na jugu Srbije, a Nikola je sad to potvrdio. Jedina ispravna odluka u ovakvoj situaciji je obustava lova; a ako se ne daj Bože ponovi ona ciča zima od prošle godine, onda samo ostaje da se iznosi hrana, i da se nadate da će jarebica izdržati nedaće.
Oni koji budu gundjali, a biće ih sigurno, neka prvo stave prst na čelo i razmisle.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
nenad_franc
 i kod mene na terenu je jadno...na terenu gde setam kera,prosle godine je bilo jedno jato od 20-tak komada,jedno od 30-tak i jedno verovali ili ne od 50-tak komada..kada se podigne,znaci ja lepsi prizor nisam video...i cisto da se zna da sam stalno na tom terenu i da sam ga redovno vidjao,tako da nisu se sastavljala ova dva..i plus su bila jos nekoliko jata od po 10-tak komada.. ali ova zima i gladan narod,predatori i susna godina su ostavili jasno vidljiv trag! u prolece sam na sve strane nalazio pojedene jarebice,a i ove sto su bile ostale,bile su vidno oslabljene..kada se podignu,polete 20-tak metara pa slete..ali u svakom slucaju,imalo je 10-tak para koji su se odvojili i spremali da lezu jaja,ali nakon toga dugo nisam izlazio u polje,i kada sam izasao,nasao sam jedno jato od 20-tak komada,jedno od 10 i jedno od 6 jarebica.. a cujem i da na ostalom terenima nije nista bolje..ali bez obzira lovice se prve nedelje i svaki lovac imace pravo da odstreli po jednu jarebicu! ali sam siguran da onaj gladan narod,bice i dalje gladan i da ce da strada dosta vise..tako da neka nam je bog u pomoci sledece godine! a inace imamo predivne terene za jarebicu i od kako ja znam za sebe,uvek smo je imali dosta..italijani kada dolaze na prepelicu,odusevljavaju se koliko je imamo! ali pitanje je jos koliko cemo je imati ako se ovako nastavi!
 
lile
 Posto je ova tema malo zamrla, a ova divljac jedna je od bar za mene od najzanimljivih za lov doduse kod mene je jarebica kamenjarka ali da pokazem i ja koju sliku iz mojih lovova!!!
lile priložio:
aron1_1.jpg
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lov jarebice kamenjarke LOV NA SITNU DIVLJAČ 48 25.11.2015. 17:27
Uzgoj i očuvanje jarebice DIVLJAČ 42 26.02.2014. 20:08
Elementi populacione dinamike poljske jarebice STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 1 12.05.2013. 20:55
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,824,117 posete www.srbijalov.com