Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Podmlatkari u lovu, DA ili NE


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Podmlatkari u lovu, DA ili NE
DakiNS
 Kolega zaboravio si na zakon o oružiju. Jeste da i po mom mišljenju treba decu od malih nogu privikavati na oružije ali zakon to zabranjuje licima bez dozvole posebno van strelišta.Lovac 3
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
ilija 9
 kod mene u lovackom udruzenju nema problemqa ja sam postao podladak sa 6 god i od tad nepropustam sezonu jedva cekamo oktobar idem sa komsijom posto jos nisam punoletan i znao sam dosta oko oruzja posto smo imali bokericu i karabin vec sa 7god sam cistio puske
 
ssekir75
 

DakiNS kaže:
Kolega zaboravio si na zakon o oružiju. Jeste da i po mom mišljenju treba decu od malih nogu privikavati na oružije ali zakon to zabranjuje licima bez dozvole posebno van strelišta.Lovac 3


zakon je zakon, ali praksa kaze drugacije. cisto da se zna, nisam mislio da love, vec da im se posle lova da puska da opale neki metak da ih prodje merak. time ce steci iskustvo sta je oruzje i da se sa njim nije igrati.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
DakiNS
 

ssekir75 kaže:

DakiNS kaže:
Kolega zaboravio si na zakon o oružiju. Jeste da i po mom mišljenju treba decu od malih nogu privikavati na oružije ali zakon to zabranjuje licima bez dozvole posebno van strelišta.Lovac 3


zakon je zakon, ali praksa kaze drugacije. cisto da se zna, nisam mislio da love, vec da im se posle lova da puska da opale neki metak da ih prodje merak. time ce steci iskustvo sta je oruzje i da se sa njim nije igrati.


Što se tiče prakse tu si potpuno u pravu da je drugačija od zakonskih odredbi ali zato daje priliku nedobronamernima da je iskoriste. Razmislite o tome!. Moj sin je sa 10 godina imao svoju pušku( Odmah da se ogradim tada nisam bio u Srbiji) nosio ju je zajedno samnom u lov. Izdvajali smo se od ostalih da bi mogao bezbedno da je koristi tako da je imao priliku. Danas kada smo okruženi često sa lošim pojedincima , koji mogu našu želju da decu pravilno vaspitamo iskoristiti protiv nas , rizik je deci davati oružije u ruke.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
ssekir75
 ako cemo posteno, napunjeno oruzje je rizik samo po sebi, ma u cijim rukama bilo. kada dete pod kontrolom vlasnika oruzja gadja u flasu, drvo, stari sporet (vidim da ga mnogi redovno spominju HaHaHa) manji je rizik od rizika koji postoji kad polupijana budala legalno nosi pusku i mlatara njome u toku lova (ili gadjanja na strelistu, svejedno). a ti losi pojedinci se uglavnom znaju ko su i treba ih izbegavati u sirokom luku. ne zato sto ce te prijaviti ako ispravno vaspitavas dete, vec da njegovo zlo ne predje upravo tom detetu.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Nikola M
 Ssekir75. ja sada cu da se postanem punoletan..Deca kojima daju da se uce od malena da ciste oruzje i da opale po koji metak naravno uz prisustvo starije osobe.. Nemaju potrebu da uzimaju krisom i da naprave neku glupost.. Ali onima kojima je to zabranjeno ta deca samo cekaju kada moze da uzmu krisom oruzje i nedaj boze napravi neku glupost.. Sto se tice toga slazem se sa tobom..
Dobar Pogled
lovac
 
nidzamotocross
 Nikad necu da zaboravim svoj prvi pucanj. Nije bas skoro bilo, cekale se svinje po mesecini u kukuruzu. Desetak lovaca i ja sa caletom i dedom. Te veceri nista nije doslo, ali ja cu je pamtiti uvek. Posle nekoliko sati cekanja, okupili smo se svi odakle smo krenuli i pricali su medjusobno o kojekakvim lovackim temama. A mesec, kao dan. Oni se dotakli neke slicne teme ovoj, i bas jedan stariji lovac, pita mog caleta da li mi je nekad dao da pucam. Na sta mu cale odgovori da je jos rano, da ne sme da mi da jos uvek. Onda on uze svoju petlaru, ruskinju, stavi metak u desni cev, i dade mi u ruke, i kaze "Pucaj!", ja sav zbunjen pitao sam ga u sta da nanisanim, kaze mi on "U mesec", podignem ja, namestim u rame, srce da izbije,skupim hrabrost povucem okidac i BAAAM, zaseni mi se pred ocima i onako zbunjen rekoh "Jesam li ga pogodio?", na sta ovi prasnuse u smeh. Smile Bilo je komentara "Pobegase vanzemaljci", "Za malo da ga obalis", "Tese sednes na dupe", itd. Ali vazno je srce bilo puno. Odobreno
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
ssekir75
 

Nikola M kaže:
Ssekir75. ja sada cu da se postanem punoletan..Deca kojima daju da se uce od malena da ciste oruzje i da opale po koji metak naravno uz prisustvo starije osobe.. Nemaju potrebu da uzimaju krisom i da naprave neku glupost.. Ali onima kojima je to zabranjeno ta deca samo cekaju kada moze da uzmu krisom oruzje i nedaj boze napravi neku glupost.. Sto se tice toga slazem se sa tobom..


kada je 1991. počelo "opštenarodno veselje sa pevanjem i pucanjem" moj komšija koji radi u sudu dobije službeni tt i baci ga onako u futroli na ormar. njegov klinac koji je tada imao 9 godina ga nadje i iznese napolje da se igra. slučajno sam vido i uzeo mu ga, na šta je ovaj udario u vrisku da mu ga vratim jer će ga ćale ubiti. nisam mu ga vratio, već sam ga dao dedi. kasnije sam tražio od njegovog ćaleta da mi ga pokaže (svi znaju da se od malena majem s oružjem). čovek je pobeleo u sekundi kad je vido da pištolja nema. i pobesneo kad je vido da je kod mene. na to mu je moj deda rekao da je sam kriv, a ne dete, i da ga ne dira (u to vreme su "vaspitne" još bile normalna pojava). a ja mu, kao "iskusan", rekoh da ga u selo odvede u planinu i da mu da nek opali neki metak. i moj deda mu to isto potvrdi. (inače smo i selu komšije, tačno preko puta nas je njihova kuća). komšija je tako i uradio. sledeći put je "mali" uzeo oružje kad je otišao u vojsku. posle toga ja mislim nikad... vido je šta je i više mu nije bilo zanimljivo. a ako neko (kao ja) voli oružje, uvek će da bude oko njega i neće postojati način da ga bilo ko spreči da bude uz njega. ali će bar znati kako to radi, šta se sme a šta ne. makar gađao i mesec HaHaHa
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
nidzamotocross
 

ssekir75 kaže:

Nikola M kaže:
Ssekir75. ja sada cu da se postanem punoletan..Deca kojima daju da se uce od malena da ciste oruzje i da opale po koji metak naravno uz prisustvo starije osobe.. Nemaju potrebu da uzimaju krisom i da naprave neku glupost.. Ali onima kojima je to zabranjeno ta deca samo cekaju kada moze da uzmu krisom oruzje i nedaj boze napravi neku glupost.. Sto se tice toga slazem se sa tobom..


kada je 1991. počelo "opštenarodno veselje sa pevanjem i pucanjem" moj komšija koji radi u sudu dobije službeni tt i baci ga onako u futroli na ormar. njegov klinac koji je tada imao 9 godina ga nadje i iznese napolje da se igra. slučajno sam vido i uzeo mu ga, na šta je ovaj udario u vrisku da mu ga vratim jer će ga ćale ubiti. nisam mu ga vratio, već sam ga dao dedi. kasnije sam tražio od njegovog ćaleta da mi ga pokaže (svi znaju da se od malena majem s oružjem). čovek je pobeleo u sekundi kad je vido da pištolja nema. i pobesneo kad je vido da je kod mene. na to mu je moj deda rekao da je sam kriv, a ne dete, i da ga ne dira (u to vreme su "vaspitne" još bile normalna pojava). a ja mu, kao "iskusan", rekoh da ga u selo odvede u planinu i da mu da nek opali neki metak. i moj deda mu to isto potvrdi. (inače smo i selu komšije, tačno preko puta nas je njihova kuća). komšija je tako i uradio. sledeći put je "mali" uzeo oružje kad je otišao u vojsku. posle toga ja mislim nikad... vido je šta je i više mu nije bilo zanimljivo. a ako neko (kao ja) voli oružje, uvek će da bude oko njega i neće postojati način da ga bilo ko spreči da bude uz njega. ali će bar znati kako to radi, šta se sme a šta ne. makar gađao i mesec HaHaHa


Eeeeh, taj mesec je u tom trenutku licio na veprinu od bar 200 kila. Grin
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
ssekir75
 de,de, znam... ;)
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Indjijanac
 evo kako to rade ameri

IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
ssekir75
 amere ne volim ič, ili mora im se priznati da imaju odličan sistem obuke dece u rukovanju vatrenim oružjem. oni drže do tradicije (alooo, TRADICIJE!!!).

ajde da budemo iskreni. koliko nas u onoj državi je, gledajući partizanske filmove, jedva čekalo da može da drži pravu pušku, pa još da opali metak iz nje? pa bar 98%. pucanje baš nije bilo lako izvodivo, ali se neko starao da se ta želja kod dece bar malo iskoristi u ONO i DSZ. pa su i u obdaništa i škole dolazili vojnici o danu armije i deci pokazivali oružje. (nikad neću da zaboravim zabezeknuti pogled vojnika sa hvara, čak mu se i imena sećam, knez ante, kad je od 6togodišnjeg bucka čuo: nosač zatvarača, zatvarač, povratna opruga, mehanizam za okidanje... Stidljiv) iako se time nije postizalo ništa u samoj obuci, ipak se stvarala nekakva mogućnost da deca bar uzmu tu skalameriju u ruke i osete kako to izgleda. i stalno se polagala priča na tradiciju sa partizanima, hajducima i ostalim borcima za slobodu.

vremena su se promenila i sad je drugačiji pogled na oružje. sve je mnogo dostupnije i veća je šansa da dodje do nečeg što niko normalan ne želi. to treba iskoristiti. deca su po prirodi takva kakva su, radoznala i podržavaju starije. ako tata, deda, stric, komšija, nosi pušku, i dete će. eee, ali tu će odma da se stvore babe, tetke i strinke koje će da udare u kuknjavu, "lele jel ste normalni, pa kude detetu dadoste tuj prokletinju" i nešto tome slično. ajde sada da pogledamo istini u oči i da se zapitamo šta smo mi uradili na tome da takvim ženama objasnimo da je bolje detetu zadovoljiti želju nego se praviti blesav i sakrivati oružje. LJUDI, DA SE NE LAŽEMO, PRE ILI KASNIJE DETE ĆE DOĆI DO NJEGA!!! znam da je takvo objašnjavanje uzaludan posao, ali koliko ljudi je to makar pokušalo?

e upravo ovde dolaze na red LU. 99% dece lovaca bi kao i tata da idu u lov. zašto ne raditi kao ovo što ameri rade? organizuj im neki vikend predavanje o bezbednosti sa praktičnim delom. svako po dva-tri metka u metu. izdatak mali, korist velika. pa predavanja o životinjama, tradiciji lova, ponašanju u lovu... zilion tema ima. a deca se druže, pa će i komšijska deca da žele nešto tako. stvoriće se baza za nove članove, i što je najbitnije, naučiće se deca kako treba pravilno da se radi. a ne da imamo situaciju ovakvu kakvu imamo.

udavih... Confused
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
davorcalic
 nešto mi ipak nije jasno iako sam pročitao od prve strane...deci je zabranjeno da učestvuju u lovu po pravilu(zakonu)....iako mnogi smatraju da decu treba voditi u lov i mnogi kao i ja vode decu lov...kada kazem decu mislim na podmladak koji su clanovi svojih LD,pa ipak to radimo..moj sin je izrazio želju da upiše srednju šumarsku školu u s.mitrovici smer lovočuvar....nisam siguran dali ću mu to dozvoliti ...al nebitno...i evo sad kad ima veoma lepu priliku da doživi nešto što nema u našem lovištu nedozvoljavaju da ga povedem a zbog njega sam se i prijavio...imao bi priliku da doživi i lov i druženje koje bi mu bilo nemerljivo iskustvo...toliko mi krivo da mi dodje da odustanem....nosili smo sol zimus sam je pravio koritance za so,samnom je pravio hranilište za srneću divljač,vodim ga u šetnju po polju sa kerom i kako sad da mu kažem da neide samnom...pozdrav
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
davorcalic
 evo naš rad...
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
davorcalic
 

davorcalic kaže:
nešto mi ipak nije jasno iako sam pročitao od prve strane...deci je zabranjeno da učestvuju u lovu po pravilu(zakonu)....iako mnogi smatraju da decu treba voditi u lov i mnogi kao i ja vode decu lov...kada kazem decu mislim na podmladak koji su clanovi svojih LD,pa ipak to radimo..moj sin je izrazio želju da upiše srednju šumarsku školu u s.mitrovici smer lovočuvar....nisam siguran dali ću mu to dozvoliti ...al nebitno...i evo sad kad ima veoma lepu priliku da doživi nešto što nema u našem lovištu nedozvoljavaju da ga povedem a zbog njega sam se i prijavio...imao bi priliku da doživi i lov i druženje koje bi mu bilo nemerljivo iskustvo...toliko mi krivo da mi dodje da odustanem....nosili smo sol zimus sam je pravio koritance za so,samnom je pravio hranilište za srneću divljač,vodim ga u šetnju po polju sa kerom i kako sad da mu kažem da neide samnom...pozdrav


još bi dodao ovako razočaran...dali je bolje da ih nevodimo uopšte ako nemogu ići svaki put....ili idu ili neidu...nekoj deci nije važno dali će ići svaki put a neka to nemogu da prežale....pozdrav
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
davorcalic
 Joca...
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
davorcalic
 Joca...Bravo 2
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
ilija 9
 kod mene u kraju ima bas dosta podmladka u koje spadam i ja posto smo sad na raspustu skupilo je se vise nas i napravili smo neku ceku nije to nesto profi ali moze da se koristi
 
kimi
 

davorcalic kaže:

davorcalic kaže:
nešto mi ipak nije jasno iako sam pročitao od prve strane...deci je zabranjeno da učestvuju u lovu po pravilu(zakonu)....iako mnogi smatraju da decu treba voditi u lov i mnogi kao i ja vode decu lov...kada kazem decu mislim na podmladak koji su clanovi svojih LD,pa ipak to radimo..moj sin je izrazio želju da upiše srednju šumarsku školu u s.mitrovici smer lovočuvar....nisam siguran dali ću mu to dozvoliti ...al nebitno...i evo sad kad ima veoma lepu priliku da doživi nešto[img][/img] što nema u našem lovištu nedozvoljavaju da ga povedem a zbog njega sam se i prijavio...imao bi priliku da doživi i lov i druženje koje bi mu bilo nemerljivo iskustvo...toliko mi krivo da mi dodje da odustanem....nosili smo sol zimus sam je pravio koritance za so,samnom je pravio hranilište za srneću divljač,vodim ga u šetnju po polju sa kerom i kako sad da mu kažem da neide samnom...pozdrav


još bi dodao ovako razočaran...dali je bolje da ih nevodimo uopšte ako nemogu ići svaki put....ili idu ili neidu...nekoj deci nije važno dali će ići svaki put a neka to nemogu da prežale....pozdrav

Bravo 2
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
Marko_1986
 Kolege kod nas su podmladak u samom lovistu zabranili tek kad se desila nesreca. U jednom selu kod nas okolina v.g. islisu u lov cini mi se na zeca i sacma zaluta i zakaci klinca pa su zato zabranili. Q to je bilo od prilike pre dve godine. A do tad su isli pioniri:-)

srbijalov
Dobar Pogled svim clanovima i posetiocima Lovac 1saita. Srbijalov
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Filmovi o lovu SVAŠTARA 16 27.04.2023. 23:11
Male tajne u lovu na divlje svinje METODE LOVA 140 13.09.2017. 13:56
Bezbednost i nesreće u lovu. METODE LOVA 67 04.01.2017. 12:57
Upotreba PP sačme u lovu divljih svinja i predatora-da ili ne? MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 516 25.11.2016. 21:15
Sa ili bez optike u lovu na srndaca LOV NA KRUPNU DIVLJAČ 78 12.03.2016. 13:34
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 29
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,448
Najnoviji član: zlatiborac3006

Poslednje vesti
LU "Kraljevo" - Kraljevo
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,678,805 posete www.srbijalov.com