Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Sellier&Bellot (Za olučene cevi)


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Sellier&Bellot (Za olučene cevi)
schweps
 

stefan092 kaže:
Zamolio bi kolegu canis aureus posto je nahvalio ovaj S&B GK da mi kaze moze li to za srndaca? Ili da mi preporuci neku drugu municiju i tip zrna ja za koji dan kupujem municiju pa bi mi to dosta pomoglo. Inace kalibar 8x57

I da li neko ima iskustva sa ovom municijom? Mozda bolje resenje?
s16.postimg.org/kefqhtgnl/nylonova_pouzdra_na_pistole_revolvery_039.jpg


Kolega ja iskreno nebi preporucio taj nosler jer on je predvidjen za svinje I jelensku jer trazi tvrdo a S&B je spce je odlica za srnecu divljac
Lisica
 
stefan092
 Od tog SPCE-a kazu vecina da je i PPU SP bolji. Ni sam ne znam sta da radim.
 
sheytan
 A koju si manu našao PPU-ju, sem što je bzvzno, domaćo? Smile
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
stefan092
 Nisam naso manu pitam za bilo koju municiju, a pitanje sam ovde postavio najvise zbog ovaj NSR? A i ponekad cu sa tom puskomda lovim i svinje ali srndac je No1.
 
stefan092
 sheytan PS...
Valjda profilna slika govori dosta sto se tice domacih proizvoda.
Dim Kolce
 
sheytan
 ^ Too, brate Srbine! Tri prsta

Inache, u 8x57 mislim da je PPU SP 12.7 izuzetno dobar izbor, i za srnetjinu, i za krmetjinu, tako da na tvom mestu ne bih bacao pare! Jedino ako bash pushka loshe nosi, al uglavnom vetjina pushaka barem pristojno nose to zrno, tako da... Smile

A NSR je Nosler Partition, veruem? To je neshto jaaako lepo, ali, jopet, PPU nudi Groma za vishestrooko manje para, a chitam da ga solidno troshe i u bednoj Germaniji, a bratja Rvatjani hvale PPU zestoko, a Groma pogotovo, i svuda di je pricha o njemu, svrstavaju ga rame uz rame sa mnooogo sqpljim mechitjima... Izbor je samo tvoj! Odobreno


iveli 3


p.s. Eve ti jedan vranjAnski: https://www.faceb...mp;theater
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
krilas
 Kolega She, i imenjace, ne kudim domace, ali... Pogledaj samo kakve brzine (u ovom slucaju 8x57, a o drugima i da ne govorim) i energije imaju ostali proizvodjaci pa ce slika da bude malo drugacija! Ovde pricamo o 50-60 pa i vise m/s pocetne brzine, sto moras priznati da nije uopste malo i nezamerljivo!
Siroma
 
sheytan
 Za daljine na kojima prosechan srbistanski lovac lovi JESTE zanemarljivo! Smile

U ovom konjkrevetnom sluchaju, za srnetju divljach do 200m ne da je zanemarljivo, nego je smeshno prichati o brzini i energiji! Smile Za krmad do 100-150m jopet nije presudno...

Za vojvodjansq ravnicu i gadjanja preko 200m postoje i drugi qliberi, tj. nije dovoljno samo uzeti drugog proizvodjacha municije u ovom kalibru...
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
krilas
 Ok, vracamo se na pocetak. U pravu si 100%! Ja to ipak vidim malo drugacije. I namera mi nije da kudim, ali ni da hvalim ono sto u poredjenu sa drugim, nije ni blizu. A po logici koju iznosis, srpski lovac nema ni potrebu za boljom puskom od CZ, ovde mislim na sacmare, a sta cemu i tamo neki cajs ili kales itd. kad ima Zrak i tako u nedogled! Ali i sam znas, a i ne vodis se istom logikom, u praksi mislim! I tako, ti si u pravu 100%!
Siroma
 
canis aureus
 

stefan092 kaže:
Zamolio bi kolegu canis aureus posto je nahvalio ovaj S&B GK da mi kaze moze li to za srndaca? Ili da mi preporuci neku drugu municiju i tip zrna ja za koji dan kupujem municiju pa bi mi to dosta pomoglo. Inace kalibar 8x57

I da li neko ima iskustva sa ovom municijom? Mozda bolje resenje?

s16.postimg.org/kefqhtgnl/nylonova_pouzdra_na_pistole_revolvery_039.jpg


... ajd kadE sam ga naFaliJo ... Jaooo
Sa SiJerrinim zrncima GK u 8x57T-Rex hrabro bi odloviJo sve od životinjki koje zemljom hode, a i nekim drugim planetama ... naravno, uspešno! ;)

GK mi se više dop'o zbog preciznosti i lepe putanje(trajektorije) zrna und mogućnosti lakšeg pogađanja na malo većim distancama, čemu je uglavnom zaslužan BT oblik zrna ...
a dop'o mi se i zbog velike težine(14,2g) i velike zaustavne moći(energije koju donosi) koju poseduje SP konstrukcija zrna ...
dop'o mi se i što se u više slučajeva olovno jezgro nije odvojilo od košuljice pa je zrno imalo i veliku penetraciju(prodor) uz savršeni oblik pečurke ...
Zbog sveg tog dopadanja nameniJo sam ga uglavnom za odstrel DS mada pucao sam i na sitniju divljač(srnećinu, predatore)

Za odstrel srneće divljači mislim da je sasvim OK ali ako se planira odstrel na velikim daljinama! Sve već navedeno ... preciznost, manji pad zrna, SP zrno koje će manju štetu praviti na tim većim distancama gde će prilično leteti sporije ...
Može poslužiti i za bliže s tim što se treba očekivati malo veća destrukcija tkiva(mesa).

Odlično će u 8x57 za odstrel srnećine poslužiti "plavac" Sierra XLC ... uz manje štete na divljači. Možda neće svaki put biti pad "u vUtri" ali to sa sobom nosi svaka tvrda konstrukcija zrna Confused
Mislim da ga je malo problematično pronaći po prodavnicama ali ako se nađe, dobar je izbor.

Zrna SPCE, lično, najradije izbegavam.
Kad god sam šta odstreliJo njime destrkšn je bio ogroman. Davno sam ga bataliJo i takođeR sam mišljenja da ima jeftinije a bolje mundže sa SP(TM) zrnima, i da je i PPU za nijansu bolji po pitanju zrna(SP).

Nosler Partition u S&B izvedbi ... za odstrel DS odličan!, za srnećinu može ali meni je preskup za tu rabotu Confused

Pošto je pitanje na ovU temu ondaK ne bih o drugim proizvođačima sem o Sellier & Bellotu a akoJ neki 'oće nek piše na odgovarajućoj temi ....
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Dakisa
 Kakva subiskustva sa sellier bellot 9,7 grama,za 270 win?
lov je nacin zivota...
 
Igman
 Nedavno kompletirah karabince, mauser M18 u .308w, Leupold freedom 3-9x40 i warne baze i prstenovi, kutija SB PTS 11,7grama i pravac streliste. Nakon upucavanja, iako moram priznati da nemam neko iskustvo i znanje u gadjanju sa karabinom i optikom, pucajuci sa stalka, na 100 metara, nisam uspeo da dobijem grupe bolje od 4cm. Predpostavljam da je najvise do mene i mozda malo do zrna. Za iduci vikend opremio sam se sa Gromom i Geco expresom, pa cemo videti...
 
Grom
 

canis aureus kaže:

stefan092 kaže:
Zamolio bi kolegu canis aureus posto je nahvalio ovaj S&B GK da mi kaze moze li to za srndaca? Ili da mi preporuci neku drugu municiju i tip zrna ja za koji dan kupujem municiju pa bi mi to dosta pomoglo. Inace kalibar 8x57

I da li neko ima iskustva sa ovom municijom? Mozda bolje resenje?

s16.postimg.org/kefqhtgnl/nylonova_pouzdra_na_pistole_revolvery_039.jpg


... ajd kadE sam ga naFaliJo ... Jaooo
Sa SiJerrinim zrncima GK u 8x57T-Rex hrabro bi odloviJo sve od životinjki koje zemljom hode, a i nekim drugim planetama ... naravno, uspešno! ;)

GK mi se više dop'o zbog preciznosti i lepe putanje(trajektorije) zrna und mogućnosti lakšeg pogađanja na malo većim distancama, čemu je uglavnom zaslužan BT oblik zrna ...
a dop'o mi se i zbog velike težine(14,2g) i velike zaustavne moći(energije koju donosi) koju poseduje SP konstrukcija zrna ...
dop'o mi se i što se u više slučajeva olovno jezgro nije odvojilo od košuljice pa je zrno imalo i veliku penetraciju(prodor) uz savršeni oblik pečurke ...
Zbog sveg tog dopadanja nameniJo sam ga uglavnom za odstrel DS mada pucao sam i na sitniju divljač(srnećinu, predatore)

Za odstrel srneće divljači mislim da je sasvim OK ali ako se planira odstrel na velikim daljinama! Sve već navedeno ... preciznost, manji pad zrna, SP zrno koje će manju štetu praviti na tim većim distancama gde će prilično leteti sporije ...
Može poslužiti i za bliže s tim što se treba očekivati malo veća destrukcija tkiva(mesa).

Odlično će u 8x57 za odstrel srnećine poslužiti "plavac" Sierra XLC ... uz manje štete na divljači. Možda neće svaki put biti pad "u vUtri" ali to sa sobom nosi svaka tvrda konstrukcija zrna Confused
Mislim da ga je malo problematično pronaći po prodavnicama ali ako se nađe, dobar je izbor.

Zrna SPCE, lično, najradije izbegavam.
Kad god sam šta odstreliJo njime destrkšn je bio ogroman. Davno sam ga bataliJo i takođeR sam mišljenja da ima jeftinije a bolje mundže sa SP(TM) zrnima, i da je i PPU za nijansu bolji po pitanju zrna(SP).

Nosler Partition u S&B izvedbi ... za odstrel DS odličan!, za srnećinu može ali meni je preskup za tu rabotu Confused

Pošto je pitanje na ovU temu ondaK ne bih o drugim proizvođačima sem o Sellier & Bellotu a akoJ neki 'oće nek piše na odgovarajućoj temi ....


Jedno od najtežih zrna u kalibru, čak možda i najteže od tvorničkog streljiva, prvenstveno napravljeno za 8x68s. Zato u 8x57 radi dobro i ne raspada se. Ali da ima položenu putanju, e brate mili nema niti može imati. Ali valja za loviti apsolutno sve.
Grom
 
canis aureus
 ^
Munjo oĆito je da nEsi prob'o neg pišeš onako napamet Namigivanje
Položena putanja ... odnosilo se na kalibar 8x57JS(nikako ne na .223rem .243win i sl) i na SP zrna... a ti probaj i uveri se , ovo iako teže zrno ima bolju trajektoriju od lakših zrna, naravno u istom kalibru ... PPU SP12,7g PPU Grom 12g(tvoj imJenjak) PPU SPRN 12,7g S&B SPC12,7g RWS SPTMR12,7g RWS EVO13g Norma Alaska 12,7g Geco12g
I ja sam bio skeptičan dok se nEsam uvJeriJo na strelištu da je tako Smile
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
canis aureus
 ^
Munjo oĆito je da nEsi prob'o neg pišeš onako napamet Namigivanje
Položena putanja ... odnosilo se na kalibar 8x57JS(nikako ne na .223rem .243win i sl) i na SP zrna... a ti probaj i uveri se , ovo iako teže zrno ima bolju trajektoriju od lakših zrna, naravno u istom kalibru ... PPU SP12,7g PPU Grom 12g(tvoj imJenjak) PPU SPRN 12,7g S&B SPC12,7g RWS SPTMR12,7g RWS EVO13g Norma Alaska 12,7g Geco12g
I ja sam bio skeptičan dok se nEsam uvJeriJo na strelištu da je tako Smile
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
kolega_LOVEc
 Sto se tice zrna iz belotta slazem se apsolutno od prvog do zadnjeg slova. Ali ovo sto je receno za laka/teska zrna je isuvise relativno nekako.

Putanja svakog projektila se menja po ordinati i apscisi u datom vremenu. Eksterna balistika kaze da na kretanje metka utice sila gravitacije kao najveci uticaj na promenu ordinate.
Vremenski elementi kao vetar npr. uticu na promenu apscise.
Drugi vazni elementi koji uticu na promenu polozaja metka su>
geometrijski oblik, pocetna brzina, dinamicka i ziroskopska stabilnost,koreolisov efekat, magnusov efekat, temperatura propelenta , gustina vazduha, vlaznost vazduha....
Tezina zrna se ne uvodi kao element iz razloga sto intenzitet gravitacionog polja zemljine teze ne zavisi od mase, vec od rastojanja tela od centra zemlje.
Promene koje se dese pri promeni mase metka>
Menja se geometrijski oblik zbog istog kalibra a vece mase..
Menjaju se svi elementi vezani za geomet. oblik, zbog iste cevi.
Menja se pocetna brzina zbog istog kapaciteta caure i potiska a vece mase.
Uticaj promena biva sledeci >
Veca brzina /brze se stigne do cilja /manja izlozenost spoljnim elemetima uticaja u jedinici vremena.
Efikasniji geometrijski oblik /smanjenje efekta uticaja elemenata koji uticu na promenu putanje u toku vremena leta projektila.
(sto duze leti efekat je vidljiviji)
Razlika putanja lakog/teskog zrna je u uglu poleta/doleta u odnosu na liniju nisana, max.duzini putanje leta, i vremenu izlozenosti zrna tokom leta (dalja meta/ duze vreme izlaganja)
Vim vi repellere licet
 
kolega_LOVEc
 Pisajuci prethodni upis napravio sam previd i napisao stvari koje nisu "apsolutno tacne" u odredjenim uslovima.

Prvo, teze zrno istog kalibra i caure nece imati isti kapacitet propelenta iza sebe kao lako zrno, ukoliko je leziste metka odredjeno standardom(CIP ili SAAMI). Zbog standardizovane duzine celog metka javlja se zahtev da se duze/teze zrno utisne dublje u cauru i time smanji kapacitet te caure. Efekat izrazeniji kod teskih "boat tail " zrna.

Drugo, bocni vetar nema uticaj iskljucivo na horizontalnu putanju vec pomera projektil i po vertikali, pod odredjenim uslovima a zbog efekta poznatog kao aerodinamicki skok.
Vim vi repellere licet
 
Grom
 

canis aureus kaže:

^
Munjo oĆito je da nEsi prob'o neg pišeš onako napamet Namigivanje
Položena putanja ... odnosilo se na kalibar 8x57JS(nikako ne na .223rem .243win i sl) i na SP zrna... a ti probaj i uveri se , ovo iako teže zrno ima bolju trajektoriju od lakših zrna, naravno u istom kalibru ... PPU SP12,7g PPU Grom 12g(tvoj imJenjak) PPU SPRN 12,7g S&B SPC12,7g RWS SPTMR12,7g RWS EVO13g Norma Alaska 12,7g Geco12g
I ja sam bio skeptičan dok se nEsam uvJeriJo na strelištu da je tako Smile


Probao ga u Belotovom punjenju, do normalnih lovačkih daljina nisam imao nikakve potrebe za korekcijom visine. Malo jače trzne u odnosu na druge, što je i razumljivo. Stabilan jeste, ali s obzirom na težinu i brzinu mora više pasti od ostalih. Ili tebi u startu ode malo više pa na dalje dobiješ to što si naveo. Za točnu dijagnozu trebao bih ga probati na malo dalje. Uglavnom, jako dobro zrno za lovačke potrebe i svu divljač.
Grom
 
canis aureus
 Najdalje daljine na kojima sam probao su 400m a redovno isprobavam na 300m ...

Na 100m mi je davao razliku u odnosu na PPU SP12,7g od oko +7cm ... i na većim daljinama davao je višlju grupu pogodaka i položeniju putanju.
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
hercegovac
 Koristi li neko sellier & bellot municiju kalibar 30-06 sa zrnom sbt? Kakva su iskustva?
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Skraćivanje cevi na karabinu PUŠKARSKA RADIONICA 107 14.11.2019. 19:24
Reloading -Punjenje municije za olučene cevi ,za ili protiv ? MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 113 26.03.2018. 13:07
Sellier & Bellot (sačmena) MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 61 02.01.2015. 04:07
'SLUG' cevi ORUŽJE - SVAŠTARA 8 28.11.2014. 13:24
Dužina cevi kod sačmarica LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 61 03.05.2013. 21:03
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 29
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,448
Najnoviji član: zlatiborac3006

Poslednje vesti
LU "Kraljevo" - Kraljevo
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,678,847 posete www.srbijalov.com