Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na Evropskog Jelena.


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na Evropskog Jelena.
petar
 Moze, i to ne samo u Norveskoj nego i u mnogim zemljama Evrope i u Americi. Inace, nasao sam neki tekst koji govori bas o tome, prigusivac samim stajanjem na oruzju umanjuje trzaj i donosi vecu preciznost pri pucanju, mnogo dobra stvar, a mislim da kod nas nije dozvoljen...tU.a
Just like old times!
 
nenadx
 Kod nas nije dozvoljen.Prigusivac ili kompezator zvuka ima punu upotrebljivost kod podzvucnih zrna,preko toga umanji ili rasprsi zvuk.Gde si pronasao da poboljsava preciznost,napisi nesto o tome???Nemci i drugi,ga dosta koriste u lovu na kunice sa 22 isl.
Dobar pogodak
 
petar
 Nasao sam slucajno na nekom sajtu, ne mogu sad da ga nadjem, ali uglavnom se govori o tome da je to na njihovim puskama ujedno i prigusivac i umanjivac trzaja, a i daje im na preciznosti.
Just like old times!
 
nenadx
 Sve je moguce....Odlican je onaj sto oponasa riku.Za tako nesto je potreban i dar glasovnih mogucnosti,jer je jacinu i rezonaciju tesko oponasati bez toga.Znao sam jednog lovocuvara koji ih je dovodio pred noge,ali sa rebrastim PVC crevom.Probao sam i ja,pa nakon par godina ukapirao finese.Poljaci su recimo doveli do savrsenstva vabljenje srndaca uz pomoc bukovog lista,mada sam i kod nas sreo par njih sa istom tehnikom,ali sami izucili i isprobavali...U svakom slucaju svaka cast onom skandinavcu,odlicno sto si dojavio.Bravo 2
Dobar pogodak
 
petar
 Ma nego sta, ja sam ostao zaprepasten kako to rade, cak sam negde nasao da je kod njih normalno da se jelen i los vabe bez vabilice, nego samo glasom. Inace moj stric je jako vest u imitiranju cijuka misa bez ikakve vabilice i uspevao je da par puta navabi lisicu na to.Grin
Just like old times!
 
AcaNik
 za smanjenje trzaja ne mogu da se setim, davno je to blio kad sam koristo ali da poboljsava preciznost nije tacno sigurno.
kod nas je samo posedovanje prigusivaca dovoljno da ti oduzmu svo oruzjeSad

Tema je lov Evropskog Jelena.
Srbijalov Admin Tim.
 
Lovac Stari
 Posto hormoni vec uveliko rade i Pase bubnjaju hajde da im sklonimo sitnu konkurenciju.
Za nepoverovati jutros ih sretnem u jednoj uvali oko 7,15. Posle brzog tumbanja mozdanih vijuga, izmedju dve kosute sa telad izaberem ovog Spizera, jer ipak ga ima vise na vagi!
img716.imageshack.us/img716/5585/p1020597.jpg
A ovaj dole lovac kraj mene je moj kolega i pratilac, Lala je vec imao prilike da upozna coveka!
img231.imageshack.us/img231/9267/p1020604p.jpg
Dobar pogled.
 
Lala
 Da, da, gos'n posmatrač na susretu administratora Grin, skroz dobar lik! Može da se učlani ovde, i da uzme nick 'Chewaptschitch', bitte schon Smeko
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lovac Stari
 

Lala kaže:
Da, da, gos'n posmatrač na susretu administratora Grin, skroz dobar lik! Može da se učlani ovde, i da uzme nick 'Chewaptschitch', bitte schon Smeko


Zvei oder drei porcion bitte schon und ein litar vein(vino) GrinComp.
Dobar pogled.
 
Lala
 Weis oder Rot wein, bitte? Oder schanps, ist besser Grin
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Svaka cast Stari ,sve cestitke pa ima ga onako solidno dobra kilaza.Bravo 2
 
Lovac Stari
 

Boban kaže:
Svaka cast Stari ,sve cestitke pa ima ga onako solidno dobra kilaza.Bravo 2


81kg
Dobar pogled.
 
nenadx
 Cestitke Stari,dobro si odabrao,bas je za odstrel.Da li je to kod njih,neverujem da kod nas ima takvih?
Dobar pogodak
 
Lovac Stari
 

nenadx kaže:
Cestitke Stari,dobro si odabrao,bas je za odstrel.Da li je to kod njih,neverujem da kod nas ima takvih?


Kod njih Yes. Mada sam svojevremeno video nesto tako i kod nas ali u Gateru.
Dobar pogled.
 
neso
 ŽIVOTNI SAN
Djedica (91) u tikveškom lovištu ubio zlatnog jelena

Datum objave:
02.09.2010 16:48

Autor: Hina / tportal.hr



U lovištu Hrvatskih šuma Podunavlje-Podravlje, poznatu kao tikveško lovište, danas je 91-godišnji lovac Mitar Janković iz Crne Gore odstrijelio zlatnog jelena s 220 točaka, jednog od najtrofejnijih u tom baranjskom lovištu u zadnjih 15-ak godina


Po riječima Zlatana Mihaljevića, voditelja lovstva Hrvatskih šuma osječke Uprave šuma, riječ je o doista izvanrednu trofeju, a "dugovječni lovac Mitar Janković ostvario je, kako je rekao, svoj životni san". Zaljubljenik u lov, umirovljeni pukovnik bivše JNA, taj je životni san platio oko 100.000 kuna.

Naš gost iz Kolašina u Crnoj Gori, do granice s Hrvatskom gdje smo ga dočekali vozio je uglavnom sam svoj automobil, kazao je Mihaljević. Dodao je kako je "riječ o 91-godišnjaku, što znači da smo prema njemu bili posebno pažljivi jer je, među ostalim, hod po tikveškoj šumi zahtjevan".

Prije dolaska u naše lovište crnogorski dnevnik "Pobjeda" objavio je velik članak o lovcu Mitru Jankoviću i njegovoj želji da dođe u tikveško lovište i odstrijeli jelena. Izjavio je kako bi bio zadovoljan i s broncom, možda srebrom, a posrećilo mu se zlato", kazao je Mihaljević.

U tikveškom lovištu, jednom od najpoznatijih u svijetu, boravi matično stado od 1400 grla jelenske divljači i matično stado od 600 divljih svinja. "Mi smo jedno od najskupljih europskih lovišta, no s punim pravom, jer raspolažemo najkvalitetnijom divljači, posebno baranjskim jelenom koji je poznat u cijelom svijetu i naš je brend. Posebna je zanimljivost što divljač živi u prirodnom ambijentu", rekao je Mihaljević.

Upravo je u tijeku rika jelena, pojava koja privlači lovce iz cijeloga svijeta, te nam dolaze lovci iz Danske, Njemačke, Italije, Španjolske, Portugala i drugih zemalja, podsjetio je, dodavši kako svi žele odstrijeliti trofejnoga baranjskog jelena. "Možemo se pohvaliti da je više zainteresiranih lovaca što domaćih što inozemnih od naših mogućnosti da ih primimo, jer su pravila o odstrjelu jelena i svega što se odnosi na organizirano lovstvo stroga", naglasio je Mihaljević.

Čestitam ovom EDURINI, to pravi lovac.
 
Sniper Hunter
 Bravo Stari!
 
nenadx
 I zasluzio je cestitke za odstrel.Bravo.
Dobar pogodak
 
nenadx
 Nista se nedesava ovde,pa da gledamo slike bar. i51.tinypic.com/2h309kp.jpg
Dobar pogodak
 
nenadx
 Malo lovaca iz realnih(materijalnih) i opste poznatih razloga nelovi jelena.Doduse to je slucaj kada se lovi rogonja,stariji sa malo vise poena....Vec dosta vise lovaca ipak mogu sebi priustiti bar odstrel kosuta,godisnjaka....Ovde cu navesti i redak ali poznat slucaj kada jelen iako stariji ima samo kvrzice na mestu gde bi trebali biti raskosni rogovi,ali i to je trofej. Ovakvi jeleni su najcesce u periodu izgradnje rozista,bili uskraceni u kvalitetnoj i kvantitetnoj ishrani.Tako zakrzljali nikad nenadoknade tu zaostalost pa nose citav zivot samo kvrzice.Telesno se oporave pa dobiju normalnu tezinu,cak i ucestvuju u parenju,ali trofej,bar finansiski postane svakome dostupan.Ovde je jedan takav odstreljen u Hrvatskoj 1981.sa tezinom oko 200kg,sto je optimalna za tu populaciju,a starost mu je procenjena na 5 godina.Ovi jeleni se pogresno nazivaju bezrogi,englezi imaju izraz hummel..... i54.tinypic.com/o52amb.png
Dobar pogodak
 
petar
 http://www.youtub...G82iAcQ0X4

Najnoviji evropski film o lovu na jelena, snimljen je u Norveskoj i Skotskoj, za snimanje filma je odstreljeno 11 grla, od cega pet u medalji...Smile
Just like old times!
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lov na Jelena Lopatara. LOV NA KRUPNU DIVLJAČ 70 27.10.2022. 19:19
Sindrom evropskog zeca u Vojvodini STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 1 23.10.2014. 23:13
Rika jelena LOV NA KRUPNU DIVLJAČ 45 16.09.2011. 22:06
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,823,999 posete www.srbijalov.com