Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: .243 Winchester


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
.243 Winchester
canis aureus
 Šta je to?
Kakvo je to čudo?
Valja li čemu?
Ima li ga iko?
??
 
nenadx
 To je jedno od USA cuda.Valja,valja,kamenje i brda.Imaju ga i Titini i slobodoumni pijoniri.Veselo
Dobar pogodak
 
Lovac Stari
 Ima ga i Lovac Stari Presrean.
U kombinaciji:
Optika Swarovski 8x50
Montaza Leupold fiksna
Municija PPU sp klasika 6,5gr
Ja sam prezadovoljan ucinkom ovog kalibra pri lovu Srnece Divljaci i lovu na Predatore.

Sa municijom naseg proizvodjaca nemam problema, na 200m ili do 200m daljine nemam pad ni jedan cm.
Neka veca druga iskustva nemam, bitno da su mi dosadasnja pozitivna.
Dobar pogled.
 
Kile_
 iz nekog mog iskustva,243 win,zakon za stetocine i srne.
Samo 300 i 4x4
 
Sniper Hunter
 Za sada nikakvog iskustva ali je u planu za nabavku i nadam se Bozije zdravlje za 2-e nedeljeda cu da ga kupim i isprobam
 
nenadx
 Ajde,pominjali smo ga u temi srneci kalibri i slozili se kao i vecina u svetu da je odlican za njih.Interesantno je da vecina kalibara koji se preporucuju za srndaca,nije nastala za te namene.Tek kasnije u praksi neko vide gle,ovaj je odlican za njihovo obaranje.U Engleskoj je minimum za jelena.U USA se lovi sa njim uglavnom belorepi jelen,kojot,d.svinja i proghorn(neka vrsta antilope)i to na velike daljine,naravno sa spec.puskama i laboracijama.Obicno su zrna 3,5 do 7 gr.sa brzinama Vo 900 do 1300ms i energijom Eo 2600 do 2900J.Iako relativno mali,moze napraviti vece stete.Stos je u odabiru zrna.Neki ce preporucivati tvdja,neki meksa zrna,a mislim da svako treba da stvori svoja saznanja...Ja licno takodje vise volim PPU...Recimo preporucuju se Nosler patrition,Barnes..za srndaca.Reci ce neki do 150m sa mekim zrnima se pravi dosta stete...Tvrda zrna zahtevaju veoma precizne pogodke,pa ko sta voli,a i mode ima malo.Ranije je recimo preporucivano RWS zrno D mantel koje nije pravilo izlaznu ranu,a pri pogodku se raspadalo u vise komada,skoro rasprsavalo.Sta mislite da li je obaralo divljac....Ja sam sa tvrdim zrnima u ovom kalibru,debelo trazio solidno pogodjene..
Dobar pogodak
 
nenadx
 Zaboravih da upisem ranije L.Stari,odlican izbor kombinacija 243,8x50(pa jos swarovski)i montaza leup.Evo da je pri ruci i tabela i39.tinypic.com/5etmi1.jpg
Dobar pogodak
 
Sniper Hunter
 Ovo nenadx je tabela za punjenje nije balisticka od balistike imas teoretsku brzinu na ustima cevi ali moze da koristi B) ko puni sam jer je za Vihtavuori barut ili gresim'?
 
Lovac Stari
 Ovo je tablica za razlicita zrna koja koristi 243.
Ovde nam nesto vise mogu reci majstori(eksperti) za punjenje.
Ovo sto koristim necu menjati-pod sloganom Kupujmo domace Grin.
Dobitna kombinacija se nemenja.
Dobar pogled.
 
nenadx
 U pravu ste drugari greskom sam ubacio ovu,Neka je ,kad je tu da nebrisemo.Moze neko da prokomentarise.Inace malo sam koristio i punjenu i na kraju i ja ostao na PPU
Dobar pogodak
 
canis aureus
 Sniperu, napiši nešto o ovom kalibru pošto ga od nedavno koristiš.
Kakva su tvoja sveukupna dosadašnja iskustva sa .243Win??(preciznost, trzaj, trajektorija, efekat na cilju ...)

270 mogao bi i ti nešto na ovu temu!
 
AcaNik
 ja cekam da mi bude gotov moj 243 wincester. m70 model. sa busnelijevom optikom trophy 3-9x40. nije se imalo para za bolju jbg.
 
Sniper Hunter
 Ma ne sikiraj se za optiku napucaces se sa njom ja skoro sve optike imam bushnella i nema problema kad zviznes o kamen sve su iste samo bushnell manje boliGrin
 
Sniper Hunter
 Kolega canisaureus nemam bas puno iskustava pucao sam vise u metu nego u divljac od divljaci imam dva odstrela srndaca i oba su odvukla preko 100 m bez kapi krvi i prostrelne rane municija ppu 6,5gnisam se odusevioali videcemo ja mislim da promenim municiju;)
 
canis aureus
 Hmmm
Sniperu, sa dobrim pogotkom odvlači 100m?!? Baš mnogo!!
Jedno vreme sam lovio sa istom municijom, PPU SP 6,5g, i na daljinama od 40-50m do nekih 180m pogođena divljač je uglavnom padala "u vatri" ili odnevši najdalje do nekih 20tak koraka od mesta nastrela. Čak mi se činilo da je to zrno suviše mekano jer je pravilo dosta velike prostrelne rane!(moguće je da sad PPU koristi tvrđe olovoConfused)
 
darkon
 

Sniper Hunter kaže:
Kolega canisaureus nemam bas puno iskustava pucao sam vise u metu nego u divljac od divljaci imam dva odstrela srndaca i oba su odvukla preko 100 m bez kapi krvi i prostrelne rane municija ppu 6,5gnisam se odusevioali videcemo ja mislim da promenim municiju;)


Gde su srndaci bili pogogjeni?
 
nenadx
 Ajde da pricamo malo.Po nekoj logici a i iskustvu,koje je spomenuo canis aureus,meko zrno,kao sto je ppu bi najcesce pri prolazu kroz meko pravio vecu izlaznu ranu,pa je za ocekivanje i krvni trag.Sa druge strane pri udaru u kost,ppu se najcesce raspada u vise delova,pa je moguc manji ili nikakav izlaz,pa je odgovarajuci i krvni trag,ali ce i razarajuce dejstvo unutar tela biti vece,pa je za ocekivati da divljac brze padne...tako da ostaje darkonovo pitanje,ili sto rece drugar,mogucnost promene tehnologije kod ppu
Dobar pogodak
 
Lovac Stari
 Jos prosli mesec dva su pala sa 243 PPU od 6,5gr.
Daljine od 80-100m.
Prvi pucan direktno u grudi(uska meta), zrno se lepo otvorilo i zaustavilo u stomaku.
Drugi pucan u plecku, zrno udarilo u drugu, odbilo se i ostalo isto u stomacnoj duplji.
Slikacu za vikend i staviti ovde na net.
Ja sam potpuno zadovoljan nasim PPU i dosada nije mi nijedan odneo dalje od 10 metara.

Evo jednog zrna od nedelje jutro.
Radi se o RWS Tug clasik od 11,5gr.
Daljina 70-80m, visoka plecka, prolaz kroz levu plecku, zakacilo i pokidalo delom kicmeni stub. Udarilo u dva rebra iza desne plecke, slomilo ih i odbilo se i palo u stomacnu duplju.
img84.imageshack.us/img84/2845/p1020605p.jpg
Dobar pogled.
 
canis aureus
 zanimljivo deluje
canis aureus priložio:
bb_1.jpg
 
canis aureus
 sa ovakvim izborom ...
canis aureus priložio:
b_19.jpg
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Winchester lovačke puške LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 64 02.02.2015. 01:11
Winchester model 1895 KARABINI 17 01.11.2013. 19:11
38-55 Winchester MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 6 13.12.2010. 19:21
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 18
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,823,886 posete www.srbijalov.com