Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima?
mirko knezevic
 Raka je lik sto se toga tice,sa psima lutalicama strogo po zakonu nikako drugacije,slazem sa Lalom....Smile
 
aca
 samo fik i gotovo kratak postupak ali time spasavamo divljac.sta ces kad ljudi nece da cuvaju svoje ljubimce pa ih pustaju iu poljeBesan
 
DakiNS
 Mislim da je rešenje mnogo jednostavnije U svim javnim glasilima redovno mesec dana objavljivati da se svi psi moraju čipovati u datom roku i da će oni koji to ne budu uradili biti kažnjeni sa izuzetno visokim novčanim kaznama. Posle toga roka (ionako imamo gomilu nezaposlenih ljudi) a mogu i volonteri ili zelenbaći u pratnji komunalca ili polismena redom po kućama pa gde nađu nečipovano opleti sa kaznom i čipovanje na licu mesta. Za nekoliko meseci nema više nečipovanih a ni lutalica jer ajde frajeru izbaci psa napolje na ulicu ako imaš muda. Uvek sam tvrdio da je džepna rana najbolnija rana i najduže zarasta
 
ohotnik
 Daki Ns slazem se sa tobomB)
 
vuk71
 nex357 ona sa politacarom ti je bez premca...........
 
alex
 Jao kolege da vas nasmejem.
Bio neki politicar u Kragujevcu to jest dosao i prica sta je sve uradio za ovaj grad kao dobili ste seko kontejnere dobili ste Rodu...
I na kraju sta hocete i sterilisali smo vam sve pse lutalice sada vise nece da se razmnozavaju.
A jedan ciga na kraju guzve eeejjj ti bolje da ste ih odveli kod zubara da im povadite zube ne jure oni nas da jebu nego da nas ujedu.
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
Boban
 Dobro mu je ciga srocio.Grin
 
aca
 ahaSmeko
 
Bata79
 Svaka mu je na mestuBravo
 
misa 71
 

alex kaže:
Jao kolege da vas nasmejem.
Bio neki politicar u Kragujevcu to jest dosao i prica sta je sve uradio za ovaj grad kao dobili ste seko kontejnere dobili ste Rodu...
I na kraju sta hocete i sterilisali smo vam sve pse lutalice sada vise nece da se razmnozavaju.
A jedan ciga na kraju guzve eeejjj ti bolje da ste ih odveli kod zubara da im povadite zube ne jure oni nas da jebu nego da nas ujedu.


Bravo 2 Presrean
I najsporiji sa ciljem su brži od najbržih bez cilja. Stari
 
Jank
 Bravo 2 za alex....Smean
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
arnotije
 Ja sam za vikend hteo jednom da objasnim nesto, gledali smo se on sa jedne strane reka ja sa druge, ma zovi ja zvizdi sta nisam , a on stao i ne mrda ni napred ni nazad, neko granje zaklonilo pogled pa nisam mogao da ga bolje vidim, inace bih mu lepo objasnio da je zabranjeno No no no da seta sam po lovistu pa jos vikendom Smile
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
Podunavac
 [xhide]Nekad je to bilo jednostavnije. Skupe se lovci, obiđu lovište, odstrele sve što ne pripada u lovište i gotovo. A sad ubij džukelu koja kidiše na tebe ili dete da ujede i odma osta bez oružja. Još dobiješ i prijavu i kaznu. A ovi iz društva za zaštitu iskaču iz zemlje, sve vide ko da su vidoviti, svuda oči i uši imaju ko CIA.[/xhide]
Tri prsta 2Kolce
 
arnotije
 E to si u pravu, kom mene u komsiluku vezali dzukelu na ivici dvorista a nema ograde i ona laje ama na sve zivo, kao da zivimo u najvecoj planini, ma pricaj coveku opominji, ali dzabe, dva puta mi je prestravilo dete, vise ne pricam, cekam da ga puste ili da se pokida pa cu preko PP da mu objasnim.
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
Lala
 Kolege, našem članu Rančeru, koji ima registrovanu farmu sa oko 500 ovaca u Baču, čopor pasa lutalica danas upao na farmu, i zaklali, zadavili i pokidali oko 30 ovaca!!!!! Uglavnom su ovcama pokidane njuške i vilice, i grlo. Neke su načete kidanjem.
Šteta je grubo procenjena na 400-500 hiljada dinara.
Trenutno je u toku policijski uvidjaj, a na teren je pozvana i veterinarska inspekcija.
Po onome što mi je Rančer kratko telefonom rekao, on je naišao na farmu danas, dok su psi pirovali. Čak su i njega probali da napadnu
Rančerova farma i ribnjaci se nalaze na obodnom pojasu mesta, svega 1 km udaljeno od naselja. Psi lutalice su inače problem u Baču, pošto ne postoji prihvatilište za pse, a ima popriličan broj lutalica.
Eto sad, da vidimo kako zakon o dobrobiti životinja rešava ovaj problem, kada jedna životinja (pas) ubije i kolje drugu životinju (ovcu), kako čovek da reaguje?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lovac sd
 Da pobijem g.... i gotova stvar!!!puc puc
Kolce
 
mirko knezevic
 Jednom coveku u obliznjem selu blizu mene,kad su bili oni najveci mrazevi psi lutalice provalili u onaj veliki plastenik imao unutra covek salatu koja je za neki dan trebala da se sece i prodaje,a psi valjda provalili da unutra toplo posto je imao one elektricne cebice,pocepali najlon pa se unutra igrali iskopali sve... Na grubo procenili stetu na 600.000.00 700.000.00,zvao policiju novinare televiziju place covek ne zna sta da radi cela prolecnu zaradu mu unistile lutalice,a kad pitao da ih potepa rekli mu,a to ni slucajno ne smes nemoj da prevaris da to uradis ode u zatvor...i tako na kraju lutalice ostase zive a on sad ima da zajmi pare da bi prebrodio prolece... 
Srbija do Tokija!


Kolce Tri prsta 2
 
arnotije
 E vala bi potovario sve te poklane ovce i pravac u najblize udruzenje zelenih, pa da lepo plate p..ka li im m@terina, u sto nece da nas puste samo dva dana, bili bi mirno jedno vreme.
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
aca
 jeb.. ti nase zakone,zar smo toliko glupi i nevidimo da je taj zakon toliko glup i bespotreban ja bi ih sve pobio sakrio bih leseve lutalica pa bih posle zvao policijuFrown.dali je to normalno da nemozes da ubijes lutalicu ako ti je ona na privatnom posedu?????????
 
bela
 naravno da bismosvi postupili isto,kao što je postupio i rančer. [xhide]nemam ništa protiv rada policije, ali moje lično mišljenje je da mu oni nisu i neće biti ovog puta od koristi. još nedaj bože.........HisterianBesan [/xhide] 
vižlan i terier
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Kako spremiti LOVAČKI RECEPT 32 26.05.2022. 07:52
Krivolov - kako se boriti protiv? METODE LOVA 624 19.09.2021. 07:54
Kako je protekao današnji lov? LOV NA SITNU DIVLJAČ 2364 27.01.2020. 09:06
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Kako sam postao lovac LOVCI POČETNICI 29 10.02.2014. 18:08
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 25
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,448
Najnoviji član: zlatiborac3006

Poslednje vesti
LU "Kraljevo" - Kraljevo
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,679,205 posete www.srbijalov.com