Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Kradja kerova-kako se boriti?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Kradja kerova-kako se boriti?
LU Aleksandrovo
 Ne brinite bratijo još smo mi daleko od evropske unije a još dalje od primene zakona, bar onih koji su pisani samo iz razloga što je nekom stalo da ih ima, a ne da ih sprovodi, zakona ima mnogo al se samo jedan mali deo sprovodi u praksi, i to ne samo kod nas, već i u visokorazvijenim zemljama, zato nemojte se mnogo brinuti oko toga, brinite se oćete li sutra dobiti lovište na gazdovanje i biti lovci uopšte ili će te biti neko društvo za negovanje lovačke tradicije, pa će nam onda lovački psi služiti kao eksponat za prikazivanje, a uz to i klin na zidu na kojoj će i puške da nam vise.
Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
urosVA
 Zanimljive stvari se desavaju.Recimo odete da kupite municiju,a prodavac vas onako ljubazno pita ,,E sta lovis''.Pa ,,gde lovis'', ,,sta drzis od kerova'' ,,koliko su stari'' ,,a gde ono rece da ti je kuca''!!!Ja ja znam lovio sam ja tuda,ovo ono...Posle nekog vremena nesta ti pas!Pravilo Recimo takve stvari se desavaju u mojoj okolini!!!Diskusija 2
Harmonika Kolce
 
arnotije
 Daki, lepa prica ali i tuznaCry, rat je strasan ko nije doziveo ne zna a i da bog da da nikada i ne upozna
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
spiker-mrmosh
 Da i ja nesto dodam na temu mikrocipova , cipovanja i njihove pouzdanosti . Posto sam Vet. tehnicar i radim u jednoj Vet. stanici u blizini Krusevca - u opis posla mi takodje spada i vakcinacija i cipovanje pasa .
Kao prvo mikrocip je velicine zrna pirindza ili psenice i ugradjuje se podkozno sa leve strane vrata psa sto blize plecki . Pozicija cipa je ista kod svih pasa . Svaki cip sadrzi broj od 15 cifara koje se proveravaju citacem koji se prevuce lagano preko leve strane vrata psa . Prilikom svake vakcinacije psa bi trebalo proveriti da li je to zaista taj pas citanjem njegovog mikrocipa i uportedjivanjem sa podacima iz pasosa . Na zalost to mnoge stanice ne rade , a sto je jos gore sada dozvolu za vakcinaciju pasa protiv besnila imaju i Vet ambulante . Tu se brkaju tereni , ovaj vakcinise ovamo , onaj onamo - cudo jedno . Ali sve je to drzava dozvolila . Tako da u opste ne postoji ko sto je nekad bilo - Ova stanica vakcinise ovih 10 sela i tacka i vodi evidenciju za ta mesta - vec sad bukvalno moze da vakcinise ko gde hoce i koga hoce .
Ovaj klasican mikrocip ne odasilje nikakve signale - vec se jedino moze ocitati citacem . Jedino sto vlasnik ukradenog psa moze da uradi je sledece - Da nadleznoj Vet ustanovi prijavi nestanak psa . Veterinarska ustanova prilikom unosa podataka o psu ima opcije za odjavu ( recimo "uginuo) , ali takodje i opcije "nestao" ili "ukraden" . Mi onda mozemo da u kompjuteru stikliramo polje da je Taj i taj pas , od tog i tog vlasnika , sa mikrocipom br taj i taj - UKRADEN . E sad - tu kradju jedino moze da otkrije nadlezni veterinar prilikom iduce vakcinacije i unosa podataka o toj vakcinaciji kad vidi daj pas pod tim br mikrocipa ukraden , i da eventualno prijavi miliciji .
Ali iskreno da vam kazem - od svega toga slaba vajda . Jedina poenta bi bila - ako nadjete svog psa , pozovete miliciju , pa se onda citacem utvrdi da je to stvarno taj pas - jer vi imate pasos i eventualno rodovnik sa svim njegovim podacima . Trakica sa brojem mikrocipa treba da bude zalepljena i u pasosu i u rodovniku .
Toliko - znam da nisam nesto mnogo pomogao , ali bar da pojasnim neke stvari . A ako ima jos nekih pitanja na ovu temu - rado cu odgovoriti ! Pozdrav !
* Lako je naučiti životinju, lako je naučiti prostaka, ali teško je naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima... *
( Vladika Nikolaj Velimirović )
 
huntinggirl1
 Vrlo intrigantan upis vezan za ovu temu: jedan od naših uzgajivača je izgleda u ozbiljnom problemu, ako se ispostavi da su neke priče tačne.
Na forumu Balkan kinology, osvanulo je vrlo intrigantno obaveštenje, koje možete pročitati na sledećem linku:

http://www.balkankinology.net/pricaon...;start=975

Pomenuti upis se nalazi na samom dnu linkovane strane.
Srbijalov Admin Tim

Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
Jank
 E taj je provereni sudija, prvo oceni Cenzurisano najbolje na toj izložbi, šta li je u glavi tom čoveku da mi je znati....Confused
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
huntinggirl1
 verovatno samo pare!!!!!!!!!!!!!!!
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
Jank
 

huntinggirl1 kaže:
verovatno samo pare!!!!!!!!!!!!!!!


Koji su to bolesni umovi, takvi verovatno i lažiraju pobednike, treba im oduzeti sudijsku licencu jednom za svagda....Cenzurisano....Angry
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
Lala
 Polako sa rečima, Jank, generacijo... Morao sam da te malo cenzurišem, dok sve ne bude zvanično.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
DakiNS
 Koliko smo se nisko srozali
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Lala
 Tu priču, da je jedan od naših uzgajivača, a istovremeno i kinološki sudija, imao neki problem na hrvatsko-slovenačkoj granici, sam ja čuo pre 2 dana. Obzirom na moguće velike implikacije i u kinološkom svetu Srbije, a možda i šire, nisam hteo da pišem o tome, sve dok ne bude neke vrste zvanične ili javne potvrde tih vesti.
U tom smislu, savetujem kolegama da oprezno komentarišu, iako po svoj prilici ta priča nije bez osnova, naprotiv, sudeći prema broju preciznih detalja koji su prisutni u priči, vrlo je moguće da je nečeg ozbiljnog bilo. Biće po onom 'gde ima dima, ima i vatre', a u ovom slučaju izgleda da nije vatra, nego požar!
Potražite na Google, da li je neki hrvatski medij ili služba, objavila bilo šta o ovome, ako jeste, odmah postavite link.
Očekujem da se oglase zvanični organi Hrvatske; ako se ispostavi da je priča tačna, mislim da će biti bure, munja i gromova, na adresu onog koji se ogrešio o zakone i moral. Bez obzira o kome se radi.
Možda neka vrsta zvanične potvrde kasni, zato što je bio vikend.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Aca Velika Plana
 Grin

Lala kaže:
Tu priču, da je jedan od naših uzgajivača, a istovremeno i kinološki sudija, imao neki problem na hrvatsko-slovenačkoj granici, sam ja čuo pre 2 dana. Obzirom na moguće velike implikacije i u kinološkom svetu Srbije, a možda i šire, nisam hteo da pišem o tome, sve dok ne bude neke vrste zvanične ili javne potvrde tih vesti.
U tom smislu, savetujem kolegama da oprezno komentarišu, iako po svoj prilici ta priča nije bez osnova, naprotiv, sudeći prema broju preciznih detalja koji su prisutni u priči, vrlo je moguće da je nečeg ozbiljnog bilo. Biće po onom 'gde ima dima, ima i vatre', a u ovom slučaju izgleda da nije vatra, nego požar!
Potražite na Google, da li je neki hrvatski medij ili služba, objavila bilo šta o ovome, ako jeste, odmah postavite link.
Očekujem da se oglase zvanični organi Hrvatske; ako se ispostavi da je priča tačna, mislim da će biti bure, munja i gromova, na adresu onog koji se ogrešio o zakone i moral. Bez obzira o kome se radi.
Možda neka vrsta zvanične potvrde kasni, zato što je bio vikend.






SmekoSmekoSmeko Chut ja cu samo da gi cutim! Grin Grin Grin za ovaj link od BK-a nemam reci ! ! ! Grin Grin Grin ika sto je nas jedan kolega pisao na forumu o pomenutom gospodinu N.N. ce da se javi pa ce morati lepo da mu se poklonimo za 100% istinitu pricu Frown a on ce se sam prepoznati ! ! !ika
 
KREC
  Smile Mozda kolega SavaPlana ima malo vise informacija ? Ipak je najblizi od prisutnih sa doticnim gospodinom. Pa ne bi bilo zgoreg da se posle toliko postova podrske Sesticu oglasi sa tacnim informacijama. Doduse ja sam dobijao neke polu-informacije sto u vezi trgovine sto u vezi svega pomalo,ali nisam verovao u to. E sad dal je istina ? ko to zna ???
dobar pogled,Mirko
 
Lala
 Mislim da bi bilo korektno, da Slavu ne trpate u ovu priču, nije on iz tog filma.
Ako je neko dobar sa nekim, ne mora da znači da podržava baš sve, što ovaj drugi radi... a pitanje je i da li bilo ko od vas zna baš sve o nekom drugom, sa kim je u dobrim odnosima?
Dakle, čekamo neke zvanične info, pa tek onda komentarišemo, ali nemojte koristiti priliku, da seirite i da se rugate bilo kome, ili srpski rečeno, da podjebavate.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Aca Velika Plana
 


Dakle, čekamo neke zvanične info, pa tek onda komentarišemo, ali nemojte koristiti priliku, da seirite i da se rugate bilo kome, ili srpski rečeno, da podjebavate.



prvo ja ne bih napisao nesto a da nmam razloga,drugo informacije imam al necu nista da napisem,trece ak sam ja nekom "seirite" (sta mu to dodje??) i rugao nekom ja ovde ne vidim da je neko to uradio, sve pise crno na belo odozgor' na dol' Confused
 
Lala
 Seiriti (turcizam) = radovati se zlurado, tudjem problemu, ili nevolji.
Ako imaš informacije, a nećeš da pišeš, ali hoćeš da zezaš Slavu što je pisao da jedan uzgajivač ima dobre pse, to baš nije korektno, po mom mišljenju. Ali, eto, mišljenja nam se izgleda razlikuju, nema problema.
Razlozi zašto nešto pišeš su samo tvoji razlozi, neću da branim nikog, neću ni da brišem upise. Ja sam zamolio da ne ode priča u tom pravcu, i na tome će ostati, mislim na molbu. Sledeći put, kad neko drugi bude seirio nad tudjom nevoljom, nemojte me cimati da intervenišem.
Ako je neko kršio zakone i propise, treba da odgovara. Tačka. A ako je Slava u nekim sasvim drugim prilikama i okolnostima, pisao nešto dobro o toj osobi, ne treba mu sada nabijati na nos to. Ja tako mislim, u iznošenju svog mišljenja smo ravnopravni na forumu.
Na kraju krajeva, kroz upise pokazujemo kakvi smo.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Aca Velika Plana
 

Lala kaže:
Seiriti (turcizam) = radovati se zlurado, tudjem problemu, ili nevolji.
Ako imaš informacije, a nećeš da pišeš, ali hoćeš da zezaš Slavu što je pisao da jedan uzgajivač ima dobre pse, to baš nije korektno, po mom mišljenju. Ali, eto, mišljenja nam se izgleda razlikuju, nema problema.
Razlozi zašto nešto pišeš su samo tvoji razlozi, neću da branim nikog, neću ni da brišem upise. Ja sam zamolio da ne ode priča u tom pravcu, i na tome će ostati, mislim na molbu. Sledeći put, kad neko drugi bude seirio nad tudjom nevoljom, nemojte me cimati da intervenišem.
Ako je neko kršio zakone i propise, treba da odgovara. Tačka. A ako je Slava u nekim sasvim drugim prilikama i okolnostima, pisao nešto dobro o toj osobi, ne treba mu sada nabijati na nos to. Ja tako mislim, u iznošenju svog mišljenja smo ravnopravni na forumu.
Na kraju krajeva, kroz upise pokazujemo kakvi smo.



a kada sam ja Slavu pomenuo?????Confused inforacije upravo necu da izbacim zainat da se ne bi zavadio sam vama,a mislim i da nije za javnost,ko cuje privatno neka sam prosudi kakav je to covek, sto bi sebi pravio problem kad on (sestic ) vec upao u go**A ??? iduci put pogledajte ko je kome i o kome pricao a ne ovako na slepo da pretite ciscenjem postova! pozdrav
 
Lala
 Aco, nemam nameru da se svadjam, a lepo sam napisao da neću da brišem postove, u vezi ovoga, a kamoli pretio brisanjem. Razmenjujemo mišljenja.
I da se ne igramo žmurke, nisi pomenuo imenom Slavu, ni ti ni drugi, ali jasno je o čemu pišete.
Nema zavade, Aco; ako imaš proverene info, iznesi slobodno. Ja imam štošta, ali sve su to info, koje nisu zvanične, pa neću da nekog prikažem u lošem svetlu, a da info nisu proverene i zvanično potvrdjene. Pretpostavljam da i tvoje info nisu zvanične, pa je to dobar razlog da ih ne iznosiš.
Nemoj, druže, nikad da pomisliš, da ovde bilo šta pišem na slepo, veruj mi na reč.
U svakom slučaju, velika je verovatnoća, da se nešto dogadjalo na hrvatsko-slovenačkoj granici, u ranim jutarnjim satima, pre par dana. Šta tačno, to znaju za sada samo akteri dogadjaja, i oni koji su o tome obavešteni. Javnost nije obaveštena, za sada. Možda je u pitanju i neki benigni dogadjaj, ko zna?
Zato kažem, sačekajmo malo. Vidim da ste naoštreni, ali ne istrčavajte pre vremena.
Uostalom, radi istine samo, bilo je konsultacija Srbijalov Admin Tima, da li da uopšte objavimo link sa BK; moja odluka je bila, da treba da budemo otvoreni, pa smo link objavili. Nemojte moju odluku zloupotrebiti.
Neću da brišem ničiji post, osim ako ne bude ispod normalnog ljudskog nivoa. Kritikujte ono što je za kritiku, ali nemojte sebi dozvoliti da nekog uvredite, ili još gore, pljujete. Za neke pojave, ako ih ima, nikad nije kriv jedan čovek, imajte to na umu.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Aca Velika Plana
 

Lala kaže:
Aco, nemam nameru da se svadjam, a lepo sam napisao da neću da brišem postove, u vezi ovoga, a kamoli pretio brisanjem. Razmenjujemo mišljenja.
I da se ne igramo žmurke, nisi pomenuo imenom Slavu, ni ti ni drugi, ali jasno je o čemu pišete.
Nema zavade, Aco; ako imaš proverene info, iznesi slobodno. Ja imam štošta, ali sve su to info, koje nisu zvanične, pa neću da nekog prikažem u lošem svetlu, a da info nisu proverene i zvanično potvrdjene. Pretpostavljam da i tvoje info nisu zvanične, pa je to dobar razlog da ih ne iznosiš.
Nemoj, druže, nikad da pomisliš, da ovde bilo šta pišem na slepo, veruj mi na reč.
U svakom slučaju, velika je verovatnoća, da se nešto dogadjalo na hrvatsko-slovenačkoj granici, u ranim jutarnjim satima, pre par dana. Šta tačno, to znaju za sada samo akteri dogadjaja, i oni koji su o tome obavešteni. Javnost nije obaveštena, za sada. Možda je u pitanju i neki benigni dogadjaj, ko zna?
Zato kažem, sačekajmo malo. Vidim da ste naoštreni, ali ne istrčavajte pre vremena.


lalo ja se ne istrcavam niti imam nameru da se bavim time,taj doticni gospodin je meni doso glave jos poodavno,pa se ne ne cimam ga jurim ovde,onaj gore vidi sve i pravda je dosla na vreme to mnogi znaju samo bi voleo da se istera do kraja! POZDRAV
 
Igor
 Nemam reci za ovako nesto samo molim boga da to nije istina. Pretrazio sam ceo googl i nisam nista nasao, kako bih dosao do istine pozvao sam par prijatelja koji imaju veze na granicnim prelazima ako mogu nesto vise da saznaju.
Zamolio bih sve clanove da sa uzdrze uvredljivih komentara dok ne dobijemo crna na belo.
Zbunjen Comp
Budi svoj, samo svoj........
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Kako spremiti LOVAČKI RECEPT 32 26.05.2022. 07:52
Krivolov - kako se boriti protiv? METODE LOVA 624 19.09.2021. 07:54
Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima? LOV PREDATORA 853 14.01.2021. 22:03
Kako je protekao današnji lov? LOV NA SITNU DIVLJAČ 2364 27.01.2020. 09:06
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 24
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,448
Najnoviji član: zlatiborac3006

Poslednje vesti
LU "Kraljevo" - Kraljevo
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,678,962 posete www.srbijalov.com