Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Kako je protekao današnji lov?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Kako je protekao današnji lov?
peda
 U Ćupriji lov za pamćenje. Prepelica na sve strane, kiša sinoć padala, jutros vlažno bez padavina, ma extra. Ekipa Srbijalov osvetlela obraz, stižu slike.
p.s. Igore neznaš šta si propustio
 
Lala
 E hvala Bogu da se neko barem nalovio! B)

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
nenadx
 Jeste li ih lovili oko Dobriceva
Dobar pogodak
 
petar
 

Lala kaže:
Zorane, samo neka dodju, i da lepo plate pucanje po lovištu, drage volje ćemo im naplatiti, i popuniti budžet LU! A sad, što uglavnom nemaju pojma sa pucanjem i sa lovom, i sa kulturom u lovu naročito, to je druga priča.
Malopre sam se čuo telefonom sa par kolega iz nekoliko lovišta u Vojvodini, Bačka: ista situacija je svuda, nema prepelica ni za lek! Iz tri mesta ista priča - grupe od 20-ak lovaca odstrelile po 3-4 prepelice. Ne znam kako je u Banatu, niko se ne javlja da je izlazio na prepelice.


Evo Lalo javljam se ja iz Banata, danas sam izasao na srndaca u lov, a ujutro cemo na prepelice, padala sinoc kisa, ali nemogu da vodim svoju kerusu, ima sirota 10 kucica da podoji, sve joj sise odvisele i nema kondicije, ovi mali isisase dusu iz nje, pa mi zao da se caka po ataru, ali povesce moj drugar, njegov pas je dobar...B)
Just like old times!
 
Lala
 Petre, javi kako je prošao izlazak na prepelice, ima li ih?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
peda
 Lov u Ćupriji je bio u Dobričevskim tablama. Ima trave po strnjici, a okolo PUNO suncokreta, pa se očekuje nalet grlica.
Videćemo
Dobar pogled
 
petar
 Lalo, jutros smo bili u lovu na prepelice Sad, nas cetvorica, dva psa, podigli smo mozda 5-10 komada, sve su bile prilicno daleko, pucali smo po koji metak, ali nista nije odstreljeno, a cuju se na sve strane, ima ih dosta, reklo bi se ovde u Banatu, na strnjistima, ali verovatno posto smo bili malobrojni, uspeli su da nas izbegnu, sutra ce verovatno biti bolje, a mozda cemo i popodne danas izaci. A komarci nas ubili na mestu, rit je to, a velika vlaga, a znojis se pa ne pomaze ni autan, pojeli nas zive...Cry
Just like old times!
 
Kile_
 petre pa sta vi svaki dan lovite prepelice?
Samo 300 i 4x4
 
milosko83
 Pzdrav svim kolegama,kod mene u Nisu nije bilo puno prepelica ali smo uspeli da odstrelimo 12 kom nas cetvorica sobzirom da smo u lovu vodili mlade pse kojima je ovo bio prvi lov ja sam zadovoljan,bice bolje
 
petar
 Lovimo Kile, ako imamo slobodnog vremena, i kad se dogovorimo, odemo kod glavnog lovnika i izvadimo dozvolu za lov sitne divljaci, znas, sa brojevima lovnih karata i imenima clanova ekipe, naziv terena itd...

Jedino se kod nas srneca divljac sme loviti iskljucivo vikendom jer je dozvola za lov nedostupna radnim danima.

Cuo sam da ce nam od jeseni smanjiti broj lovnih dana na sitnu divljac umesto 7 dana bice 4 dana kojima sme da se lovi...Confused

Sto?
Just like old times!
 
Cvele
 Sta racunas u sitnu divljac ? Hmmm
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
aca81
 

petar kaže:
Lovimo Kile, ako imamo slobodnog vremena, i kad se dogovorimo, odemo kod glavnog lovnika i izvadimo dozvolu za lov sitne divljaci, znas, sa brojevima lovnih karata i imenima clanova ekipe, naziv terena itd...

Jedino se kod nas srneca divljac sme loviti iskljucivo vikendom jer je dozvola za lov nedostupna radnim danima.

Cuo sam da ce nam od jeseni smanjiti broj lovnih dana na sitnu divljac umesto 7 dana bice 4 dana kojima sme da se lovi...Confused

Sto?

Pa gde to ima da se lovi sedam dana nebitno koja vrsta divljaci,odakle si?Ja bih bio zadovoljan i sa dva dana sedmicnoGrin
DOBAR POGLED
 
petar
 

Cvele kaže:
Sta racunas u sitnu divljac ? Hmmm


Mislim na prepelice, guske, patke, grlice, grivnase, itd, a zec i fazan se kod nas love sikljucivo vikendom ali ucestvuje celo lovacko drustvo, nas stotinu npr na zeca, onako pogonom u potkovicu, a fazana teramo i gonimo trske i gustise...
Just like old times!
 
petar
 aco81 iz Zrenjanina, u ovom odgovoru Cveletu imas divljac koja se lovi svakog dana u toku sezone..., a napisao sam da je srndac, fazan i zec samo vikendom...
Just like old times!
 
Hunter milos
 Ja malo okasnio sa upisom,tek sam juce dosao kuci.... Smile
Kod nas je padala kisa 2-3h,pocela je negme oko 5 popodne,Ja bio poludeo....Shock
U nedelju ujutru ustao,nema kise samo mali vetric duva...U 6h smo poceli da lovimo,nas 11 podigli smo 5 komada a 4 smo ostrelili.Moj skor je 2 promasene!!!Cry Ne-ne Angry E bre ljudi lete kao MIG-ovi.... Yes Nije bilo prepelica,verovatno zbog one kisurdace koja je padala kao kofom da si je bacao!Shock
Bice boljeeeeeeee.........!!!!!!! Grin Grin Smeko
 
petar
 

Hunter milos kaže:
Ja malo okasnio sa upisom,tek sam juce dosao kuci.... Smile
Kod nas je padala kisa 2-3h,pocela je negme oko 5 popodne,Ja bio poludeo....Shock
U nedelju ujutru ustao,nema kise samo mali vetric duva...U 6h smo poceli da lovimo,nas 11 podigli smo 5 komada a 4 smo ostrelili.Moj skor je 2 promasene!!!Cry Ne-ne Angry E bre ljudi lete kao MIG-ovi.... Yes Nije bilo prepelica,verovatno zbog one kisurdace koja je padala kao kofom da si je bacao!Shock
Bice boljeeeeeeee.........!!!!!!! Grin Grin Smeko


A kako od pet podignutih dve promasene a cetiri odstreljene? Smean

znaci da si ti promasio a neko je pucao posle tebe pa odstrelioSmean...
Just like old times!
 
aca81
 Vec su se bile umorile i letele sporijeSmekonema toga kome se nije desilo slicno,jedva cekam sutra da se ja okusam sa tim migovimaFrownMilose mozda od prevelike zelje i uzbudjenja si promasio,znam iz iskustva da kada sam najsigurniji i vec vidim pogodak ja podbacimConfusediz svakog promasaja se izvuku pouke i vise koristi nego bilo koji pogodakB)
DOBAR POGLED
 
Lovac Stari
 Ne ocajavajte ;) bice mozda bolje?
Mada kao prosle godine sigurno ne, jer i cugovi ce biti mrsavi.

Ovde u Austriji lov na Prepelice je odavno zabranjen i ovde se tretira kao i sva zasticena divljac...
Dobar pogled.
 
aca81
 Mi Srbi jedino tako mozemo i opstati ako prodajemo ono sto je zabranjeno ili ga nema u EU u ovom slucaju svi se nadaju da ce i ostala divljac biti zabranjena npr. kao Vuk ili kao prepelica kod tebe StariAngry
DOBAR POGLED
 
Hunter milos
 Petre pa tako je,ja sam dve promasio ali ih su ih druge kolege oborile..... Smile
aco81,ovo mi je prvi put da pucam prepelice pa ima tu svega,adrenalina,treme,neiskustva a i prvi lov ove sezone pa ima malo i ne uvezbanosti...ma samo dok se razradi ruka i puska ima da padaju samo tako... Smile Grin
Yes
Lovacstari dodji ti u Svrbiju na prepelice.......Yes Grin
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Kako spremiti LOVAČKI RECEPT 32 26.05.2022. 07:52
Krivolov - kako se boriti protiv? METODE LOVA 624 19.09.2021. 07:54
Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima? LOV PREDATORA 853 14.01.2021. 22:03
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Kako sam postao lovac LOVCI POČETNICI 29 10.02.2014. 18:08
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 19
Online članova: 2


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,870,131 posete www.srbijalov.com