Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Kako je protekao današnji lov?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Kako je protekao današnji lov?
petar
 

Lovac Stari kaže:
Ne ocajavajte ;) bice mozda bolje?
Mada kao prosle godine sigurno ne, jer i cugovi ce biti mrsavi.

Ovde u Austriji lov na Prepelice je odavno zabranjen i ovde se tretira kao i sva zasticena divljac...


A zasto je lov tamo zabranjen, jel istina da ce ga zabraniti i kod nas?Confused
Just like old times!
 
Lala
 Zabranjene su prepelice i u Madjarskoj.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
petar
 Znam za Madjarsku i Hrvatsku, hoce li zabraniti i kod nas? 
Just like old times!
 
Lala
 Verovatno neke od narednih godina...
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
petar
  A Lalo zasto da zabrane? Confused
Just like old times!
 
Lala
 Zbog prekomernog odstrela. U Dalmaciji čitava jata su hvatali mrežama i prodavali italijanima... A i lovci nemaju mere, pa se pojednici hvale kako odstrele 50-60 prepelica po lovcu dnevno! Idioti!
Već par godina je brojnost prepelice drastično smanjena, zbog ljudske alavosti i gluposti.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
petar
 Ali zasto da nama zabrane zbog Dalmacije?

Kod nas u lovistu se prepelice cuju da cvrkucu o ceo dan na nekim delovima, ima ih bas dosta, nema smisla da nam zabrane kad je ima u izobilju, barem u Banatu.Confused

A hvataju ih mrezama i u Egiptu i Maroku, cak i na Kritu i jos nekim ostrvima u Sredozemlju...Angry
Just like old times!
 
petar
 No, da se vratimo na temu: Kako je protekao danasnji lov?

Ja cu napisati za jucerasnji jer nisam sinoc imao vremena.

Petak uvece, prolazno naoblacenje, pomalo grmljavina u daljini. Izlazak u 18:00h, planiran odstrel srndaca skarta.

Oko 19:30 casova, prilazim jednoj maloj parceli pod kukuruzom, a sa moje desne strane je parcela pod lucerkom pa tek onda jedan parlog. Sednem i sacekam minutu ili dve, i zatim dunem u vabilicu. Okrecem se, nigde nicega, spustim karabin na zemlju i opet dunem. Desetak sekundi nakon drugog duvanja iz parloga izlali jedno lepo grlo srnece divljaci i trazi me pogledom, ja dunem jos jednom i zivotinja poce lagano da trci ka meni. Zgrabim karabin, i nanisanim, a divljac stade kao ukopana i gleda me nekoliko sekundi, smestim joj koncanicu na grudi, ali pogledom utvrdim da je to zenka srna i spustim oruzje. Ona se okrete i poce da bezi, ja ponovo dunem u vabilicu i ona zastade, okrete se i pogleda u mene, zatim nastavi da trci. Ali ne da meni djavo mira, dunem ja ponovo i ona ponovo zastade, i pogleda me, nakon nekoliko trenutaka poce da trci i da bauce, zatim nestade u parceli pod suncokretom.

Nakon toga sam ponovo na nekoliko mesta ponovo vabio ali nisam nista video od trazene divljaci.

pozdrav Smile
Just like old times!
 
petar
 Evo sada pisem i za danasnji lov:

Izasao oko 18:00h, cekanje srndaca. Sedeo sam na strani jednog kanala okrenut prema srnjici gde sam ocekivao da ce izaci. Dunem u vabilicu i kroz gusto rastinje vidim podize se neka glava, brzo kroz dvogled, kad ono srna, a zatim se na drugi zvuk vabilice podigne prvo jedno, pa potom drugo lane. Na kasnije vabljanje su poceli da mi prilaze sve dok mi nisu toliko prisli da nisam smeo da se mrdnem a da ih ne uplasim. Na kraju su legli na to mesto i vise ih nisam video do mraka. Spakovao sam svoje stvari i otisao, izujedan i izboden od strane komaraca nisam nasao trazenu divljac. Sutra ujutro idem u samo svitanje na isto mesto da ponovo pokusam, pozelite mi dobar pogled.B)
Just like old times!
 
Kile_
 ljudi u 5 sam bio na zborno mesto sad je 7:40 ja sam kuci....kako je bilo bzvz da ne psujem ali ko qrac...rosa je bila jako velika,blago receno ko kroz bazen da smo setali,kerovi nenormalni prvi lov ove godine pa trcali na 150-200m od nas poludeo sam onaj moj ko da sam mu juce dao ime,ne cuje u opste,a nisam poneo teletakt,sledece nedelje ima da ga ubijem sa strujom.
prepelice se deru na sve strane ali nece da se dignu,bilo je par marki ali kolege promasili..meni se jedna digla ispred nosa i pucam i oboim jer..trazili,trazili ali nissmo nasli...a sunce przi uzas....
Samo 300 i 4x4
 
Cvele
 Zborno mestu u 5:00h, polazimo u lov 7-8 lovca i nas trojica bez oruzja. Cela 3 kera su bila, moj NOD, jedna Vizla i jedan NKD. Dosta je bilo rose, ali nas to nije omelo, obradovalo nas je pucpurikanje prepelica vec na zbornom mestu. Krenuli smo, nigde prepelice, Vizla je nasla i izmarkirala jednog zeca-na koga se naravno nije pucalo. Kasnije moj NOD je u glavnom markirao prepelice, jer se NKD plasi pucnja $aAa, a kada prepelica padne Vizla bukvalno SEDNE na nju i ne oseca je... podignuto je 10-15 prepelica, odstreljeno 7-8... nije lose za prvi izlazak, popodne o5, pa cu ponovo pisati, nadam se da ce biti bolje ! Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
petar
 Kod mene drugacije, lov na srndaca, izlazak u 04:10 h, primeceno jedno grlo mladog ali jako loseg srndaca, ali u nemogucnosti da ga odstrelim odustao sam, inace izasao je na vabilicu al se nije video od rastinja. Video sam i usput jednu mladu srnu, koja mi je prisla na 15 tak metara. Veceras nadam se bice bolje.B)
Just like old times!
 
Lala
 E kolege, sinoć smo se nas četvorica - Admin, Negovan, Rančer i ja, posle dugog dogovaranja, konačno sastali da lovimo zajedno u Baču. Noćili smo u jednom pansionu za lovce, na samom ulasku u lovište. U dvorištu su i boksovi za kerove.
Smestili smo se popodne, kerove stavili u boksove, i krenuli da mi, domaćini (Rančer i ja) pokažemo gostima (Admin i Negovan), lovište i parcelu na kojoj ćemo ujutro loviti. Posle nekih sat i po vremena, domaćin pansiona nam javlja da je moja keruša uspela da otvori svoj boks, i da je pobegla iz dvorišta! Trk nazad, keruše nema... U tom već pada mrak, nas četvorica u strelce idemo da tražimo kera.
Ne znam koliko dugo smo obilazili i kolima i peške po ataru, po zemljanim putevima, po samom mestu - jedno dva sata! Pošto sam kerušu bio naučio na komandu pištaljkom, išao sam i pokušavao da je dozovem - bez rezultata. Od silne frke sam uspeo i mobilni da zaboravim da ponesem. U neko doba, pronadje me Rančer, beo u licu kao krpa - 'Lalo, ker ti je zgažen'!Shock
Šta da vam kažem: Rančer je našao moju kerušu oko 5 km dalje od pansiona, pored puta, pregaženu...
Morao sam da odem da je vidim, mada, možda bi bilo bolje da nisam... Celu noć, a i sada, mi je pred očima slika moje ludače, pregažene, izlomljene...
Vratili smo se u pansion i pozvali Admina i Negovana da se i oni vrate - tajac, muk... Preseo nam lov svima. Domaćin pansiona ne zna šta bi sa sobom, šta da kaže; ja utučen; Rančer, pošto lovimo zajedno, zna koliko sam uložio rada u obuku, i koliko sam se vezao za kuju, pokušava da me smiri; gosti hoće da se vrate kući, da batalimo i lov i druženje; jednom rečju, očaj.
Ipak smo odlučili da ostanemo, i da idemo u lov, svi kao pokisli. Da vam kažem da sam se budio svakih pola sata sa slikom moje lujke pred očima!
O samom lovu, i ulovu (kojeg je bilo više nego što smo očekivali), o lovištu, o celom lovačkom druženju, napisaće Negovan i Admin (kod njega su i slike iz lova).
Ne pitajte me kako mi je. Ipak, mislim da smo dobro postupili što smo ostali da lovimo, lakše mi je bilo sa drugarima da prebrodim prvi šok, posle gubitka kera. Šta će i kako će mi biti kasnije, nemam pojma - bojim se samo da ću u svakom sledećem keru gledati i tražiti moju ludačuPas
Nije me sramota da kažem: dok ovo pišem oči su mi pune suza! Matora konjina tuguje za kerušom. Nije dočekala moja ludača, moja šampionka, svoj prvi pravi lov, zgažena je nekoliko sati pre početka lova!Cry Imala je tačno godinu u 10 dana!
Pozdravlja vas Lala, odoh jedno dve nedelje da odmaram, neće me biti na forumu...

Čuvajte se, i čuvajte svoje pse!
Rastanak
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
nenadx
 To je deo zivota,svako ko je izgubio svog ljubimca zna kako je.Cuvas ga,spremas za lov i....Ali eto prepelica izgleda ipak ima,manje vise,pa kad je dobro drustvo,lov i priroda ispune svoj cilj i odnesu nas malo iz svakodnevnice
Dobar pogodak
 
kriva cevka
 jbg kolega lalo bas mi je zao.znam kako je kad se covek veze za svog vernog pratioca.Cry
 
rade iz 27
 Ne znam sta da ti kazem? Zao mi je.
 
Cvele
 Lalo, takodje je i meni zao. Danas smo opet izasli u lov popodne, zborno mesto u 18:00h, doslo je 4 lovca i ja peti bez oruzja. Isli smo trazili, i odstrelili su 5 prepelica, podignute su 10-ak... a kada je vec pao mrak, oko nas se culo pucpurikanje sa svih strana na desetine prepelica, ali sta cemo, nemamo farove.... mala sala Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
petar
 Juce popodne, izlazak na srndaca u 18:00h, inace na onog kojeg sam istog dana video u jutarnjem lovu i o kojem sam pisao.

Po dolasku na mesto sa kog cu cekati postavljam stolicu. Posle nekoliko minuta u daljini primecujem srndaca i srnu kako pasu. Odlucim se za pucanj. Medjutim promasio sam, sa nekih 150 m i oboje pobegose u visoko rastinje.

Sansa propustena, bice bolje drugi put...B)
Just like old times!
 
nenadx
 Pa dobro desi se......Jesi li proveravao da li ima krvi isl,za svaki slucaj..?(prebaci se na odgovarajucu temu.Ovde je za sitnu div.,ako pises o tome)
Dobar pogodak
 
petar
 Napisao sam na lov na srndaca.

A ovo je valjda tema o danasnjem lovu, pa posto nema teme o danasnjem lovu na krupnu divljac napisao sam ovde...Confused
Just like old times!
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Kako spremiti LOVAČKI RECEPT 32 26.05.2022. 07:52
Krivolov - kako se boriti protiv? METODE LOVA 624 19.09.2021. 07:54
Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima? LOV PREDATORA 853 14.01.2021. 22:03
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Kako sam postao lovac LOVCI POČETNICI 29 10.02.2014. 18:08
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 1


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,870,432 posete www.srbijalov.com