Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Kako je protekao današnji lov?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Kako je protekao današnji lov?
petar
 Danasnji lov na prepelice:

Izlazak u 05:15, nas 6 lovaca. Rosa odlicna, lepo za rad pasa, druzenje i sve po redu.

Odstreljeno ukupno 16 prepelica, ja sam 4 odstrelio, 3 promasio, inace smo svi ispalili dosta metaka.

Sve u svemu lep lov i za divno cudo ovoga puta bez komaraca, sto mi je bilo jako drago. B)
Just like old times!
 
Boban
 Petar,svaki lov je lep na svoj nacin.
Pa dobro ste prosli nije za podcenjivanje,vazno je da ste se lepo druzili.
 
Lala
 E ovako: danas sam pri put posle letovanja otišao u lov na prepelice, svečano sa mojim novim mladim pomoćnikom NKD Masterom (9 meseci), iz odgajivačnice mog rodje Bobana. Kerić i ja se znamo svega dva dana (!), pa je ovo bila prilika da se upoznamo. Master je svojim izgledom i gradjom izazvao odlične komentare mojih kolega, i da je izgledom (za sada) dostojan naslednik moje keruše, koja je tragično nastradala pre dve nedelje...
Teren fenomenalan, tabla veličine jedno 20 ha, zatravljena strnjika, okružena parcelama sa visokom sojom, trava maksimalno do polovine butina (1 m), rosa taman kako treba... Izašlo je nas 9 lovaca, sa 7 kerova. Ja sam se sa kerom malo izdvojio, a kolege su krenule sa lovom. Počeli smo oko 6 sati, i završili do 9. Rezultat: odstreljeno je 32 prepelice, uz vrlo malo promašaja, što možda zvuči dobro, ali po našim merilima, taj odstrel pokazuje da još uvek nisu krenuli oni pravi preleti. Prepelice su se dizale uglavnom duž ruba parcele, pored soje, u koju su se sakrile i gde im se ne može prići, a na strnjiku izlaze samo zbog hrane. A soje u ataru ima čudo jedno, mislim da je odnos parcela pod strnjikom i parcela pod sojom, otprilike 3:1 u korist soje! Sve u svemu, lep lov, meni posebno za pamćenje zbog Bobanovog kerića - sada mog.
Posle lova smo, po prethodnom dogovoru, prineli žrtvu Sv. Evstahiju - jedno jagnje na ražnju je poslužilo u tu svrhu. Odstreljeno je takodje i dosta krupne divljači - Lava i Jelena!
Druženje je potrajalo do kasnih popodnevnih sati, a za rastanak smo omlatili dve tepsije štrudle sa orasima i makom. Molitva
Šta da radimo, tako mi to ovde kod nas praktikujemo... Sledeći vikend je na redu kotlić, riblja čorba kod Rančera na ribnjaku... Eto, kad jedan Lala opisuje lov, onda više od pola priče bude o hrani i piću Smeko
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Cvele
 Jutrasnji lov je bio dosta dobar odstreljena je 31 prepelica, naravno bilo je tu i promasaja, lovaca 10-ak a psa samo 2 tU.a moj NOD i jedna Madjarska kratkodlaka vizla.... Popodnevni lov dosta losiji, lovaca 5-6 prepelica isto toliko, uz malo promasaja, brojnost kerova ista.... sta cemo, bilo je lepo druzenje, ps cekamo sledecu nedelju Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
petar
 

Boban kaže:
Petar,svaki lov je lep na svoj nacin.
Pa dobro ste prosli nije za podcenjivanje,vazno je da ste se lepo druzili.


Ma odlicno druze, mi smo zadovoljni..B)
Just like old times!
 
petar
 Cvele, mi smo isli u subotu, u nedelju, a i u utorak cemo na prepelice, jedino je danas mali predah.
Naravno brojim samo jutarnji lov, jer popodne ne volim da lovim prepelice, pa sam ovog vikenda svakog dana pocevsi od petka uvece isao redosledom jutro prepelica, a uvece srndac...ukupno za dva i po dana od petka popodne do nedelje popodne, 5 izlazaka u lov....Grin
Just like old times!
 
Lala
 Evo par slika iz jučerašnjeg lova. Na slici, sa leva, sam ja, zagrljen sa lovkinjom Biljom (stariji članovi se sećaju TV emisije o njoj, bilo je postavljeno i ovde) koja je naš član Srna, pored nas dvoje je naš član Rančer, lovačk-bajkerska legenda iz Bača, a skroz desno je naš član Igor, višestruki evropski šampion u pucanju. Ulov nije loš, ali ume to da bude mnogo bolje.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Ovo je početak 'drugog poluvremena' jučerašnjeg lova: u prvom planu je jedna od žrtava jučerašnjeg lova, nataknuta na ražanj Confused šta da radimo, bilo je gubitaka i medju jagnjećom populacijom! Smeko
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 I na kraju su igrani produžeci, i tu je nastao masakr krupne divljači, Jelena i Lavova, kao što se vidi u dnu stola! To je samo deo nastradalih kapitalaca, čak sam i ja, koji ne pijem, 'odstrelio' nekoliko Jelena Grin
Ovo je pravi prikaz, da smo pre lova svi mi lovci, a da posle lova neki lovci postaju lovci-bombarderi, kad se nabombarduju pivom Smeko
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Kile_
 ewo ja se vratio sa cekanja.lepa vest je da su mi svinje bile na hraniliste i sve izrile i pojele.jutros smo bili pekli rakiju od sljive pa sam ostavio sa strane kostice i ostatke koje smo izlili iz kazana pa sam im to bacio na hraniliste.cuo sam da vole sljive i kostice Smile
a sedeo sam na ceku samo sat i po vremena jer sam se smrzo Smile duvao neki vetar ne daj boze...a ujutru na prepelice Smile
Samo 300 i 4x4
 
Boban
 Pa Rodjo,svaka vam cast pravo lovacko i prijateljsko
druzenje sve cestitke.Bravo 2
Kile,taj vetar je bas zeznut svinje tad vise osecaju miris koi im vetar donosi zavisi sa koje strane je duvao vetar.
Samo dobra odeca i nema zime.B)
 
Kile_
 

Lala kaže:
Evo par slika iz jučerašnjeg lova. Na slici, sa leva, sam ja, zagrljen sa lovkinjom Biljom (stariji članovi se sećaju TV emisije o njoj, bilo je postavljeno i ovde) koja je naš član Srna, pored nas dvoje je naš član Rančer, lovačk-bajkerska legenda iz Bača, a skroz desno je naš član Igor, višestruki evropski šampion u pucanju. Ulov nije loš, ali ume to da bude mnogo bolje.



e prepoznao sam lovkinju biljanu Smile
lalo a gospodin u sredini sa desne strane (sa brkovima) ,koliko se secam i on je bio sa tobom kada ste bili kod nas u goste??
Samo 300 i 4x4
 
Lala
 Jeste, Kile, taj sa belim brkovima je bio onda u gostima, i bio je još ovaj skroz desno (Igor), on je vozio onog Nissana Navaru.
Bogami, bilo je to lepo druženje, a naročito je bila dobra Frankovina, crno vino Grin
Ne znam samo koji su onda bili tamburaši, to neki orkestar iz Vršca, ili odakle? Znam samo da su kukali kako su imali ceo dan snimanje neke tv emisije, a da su popodne i uveče svirali nama, pa su popadali sa nogu Smile
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Kile_
 a jeste u pravu si sad se kroz maglu secam i tog gosp. igora ,on je valjda kukao na kera Smile pa najbolje vino imamo Smile
da to su tamburasi iz vrsca,cika nikica i njegovo drustvo
Samo 300 i 4x4
 
Lala
 Nije Igor kukao na kera, nego ja Grin Tu kerušu sam posle poklonio, nisam mogao da se izborim sa njom, poludi kad udje u lovište. Samo vi domaćini ste se onda izgubili u podnožje onog brega, a mi smo prešli po pašnjaku otprilike 133 km Smile i vrlo malo smo divljači videli. A čuli smo vas kako prangijate, vi ste imali ulova.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Kile_
 a ti heheh Smile ,pa lalo tad je jos uvek bila stara uprava na vlasti pa smo morali po njihovom pogotovo mi mladi,sta ces....inace tamo um breg i nije nase loviste Smile
sad je mogo bolje,sto se tice organizacije i lova i sta se sme a sta ne sme.
Samo 300 i 4x4
 
Lala
 Ne pričam o vršačkom bregu, nego o onom bregu iznad one silne trske, iznad onog tora sa ovcama, gde se čobanin bunio... Pucali ste vi sasvim lepo! A ako ste ušli u tudje lovište, onda sram da vas bude, krivolovci!!! Grin Grin Grin
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Kile_
 aha znam znam Smile pa to nije nicije Smile ne spada u loviste Smile 
Samo 300 i 4x4
 
rokvic
 danasnji lov na prepelice...jako mrsav....Crya vreme je
bilo idealno. ,..rosa, povoljan vetar sve sto treba..prepelicu nismo ni videli....kao da ih je neko lepo sve pokupio i odneo....
pas je markirao i poigao nesto fazana ali oni se sada ne love pa smo dosli kuci,mokrih nogu i praznih saka.... ali
bice baolje,,,i ostali sa kojima smo se culi kazu da je jako lose bilo...KAKO jE kod vas kolege proslo?
Pozdrav za sve
 
Boban
 Rokvicu,bar ste se prosetali a i kerove istrcali naidje i taj los dan
sve je to lov,bice bolje u svakom slucaju.Bye
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Kako spremiti LOVAČKI RECEPT 32 26.05.2022. 07:52
Krivolov - kako se boriti protiv? METODE LOVA 624 19.09.2021. 07:54
Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima? LOV PREDATORA 853 14.01.2021. 22:03
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Kako sam postao lovac LOVCI POČETNICI 29 10.02.2014. 18:08
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 18
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,870,412 posete www.srbijalov.com