Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima?
KREC
 Cena zastite je visoka a posledica od pasa = previsoka,zar ne ?
Treba se truditi i traziti resenje a u medjuvremenu ? zna se =kotlici i paprikashi i sve u samoodbrani.Dobar nam pogled,Mirko
 
Podunavac
 Država koja grca u dugovima i kreditima nije sebi trebala dozvoliti donošenje zakona koji je na štetu i državi i građanima. Sakupljanje, sterilizacija i hranjenje pasa lutalica je veoma skup i komplikovan posao i smatram da mi za takav zakon nismo bili spremni ni financijski ni mentalno. Trebalo je ostati po starom da lovačka društva izlaze na kraj sa ovim problemom po svojoj vlastitoj proceni. Ali kako bi se onda uvukli u guzicu evropskim dušebrižnicima? Bilo bi bolje da se više računa vodi o izbeglicama i raseljnim licima koji su isterani iz svojih kuća silom i oružjem, nego o džukelama. Ili o socijalno ugroženim licima, starima i nemoćnima. Ima ova država o kome da se brine, samo kad bi htela, ali na to se ne dobijaju bodovi od belosvetskih probisveta. Onda još i dozvole svakoj budali da truća bez veze na TV-u i u novinama pa dolazimo u situaciju da rađe dozvolimo napade ne ljude i stoku nego da nešta uradimo. Jer sada se oružje oduzima za svaku sitnicu, kao da smo ga dobili od policije na poklon, pa nam ga mogu i oduzeti kad se sete.
Tri prsta 2Kolce
 
bela
 Eeee bar kad bi jedan od zelenih bio u situaciji kao običan građanin da krpi kraj-s'krajem!!!! na svu našu nesreću to nije takoRastanak ovim postom neželim da kažem da: ''želim da neko gladuje ''jednostavno ih Ne razumem
vižlan i terier
 
DakiNS
 Mene više ništa ne može začuditi,prvo je donesen onakj nakaradni zakon gde je običan pošten čovek razoružan da bi se otvorio put naoružanim lopovima požto ih je zakon uverio da smo nenaoružani,zatim zakon o zaštiti životinja koji u svakom slučeju treba doneti ,jer ja lično bi slomio nogu onome ko mi šutne psa,ali ne tako nakaradan jer obična napuštena džukela ima više prava od običnog poštenog čoveka za nju se grade azili sa veterinarskom negom i ishranom a istovremeno imamo gomile beskućnika koji gladuju umiru od smrzavanja ili gladi ukoliko ne kopaju po kontejnerima a i tu su zakinuti ako džukela prisvoji kontejner nesmeš mu ništa.Pa dođosmo do onih opredeljenih ali nakaradno dođosmo dotle da čak treba i sveštenik da im se izvunjava a pravoslavna vera izričito govori o tome kako se vernik treba ponašati i živeti pa sada se sveštenik mora izvinjavati pederu što mu je rekao da je peder. Gde će nam biti kraj, znate li šta ? Nama ne trbaju neprijatelji sami smo osuđeni na sebe i to nam je izgleda maksimalna i preteška kazna za neučinjeno delo
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Lala
 Danas u 18:20 na TV Prva (bivi Fox), ide emisija Exploziv, o ovom pokolju ovaca. Čućete i Rančerovu priču, i videti snimke.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Podunavac
 

Lala kaže:
Danas u 18:20 na TV Prva (bivi Fox), ide emisija Exploziv, o ovom pokolju ovaca. Čućete i Rančerovu priču, i videti snimke.


Lalo hvala na obaveštenju. Reportaža je bila kratka, ali precizna i objektivna. Nadam se da će imati pozitivnog efekta za rešavanje problema kolege Rančera, a i problem sa lutalicama uopšte. Nadam se da su gledali i zeleni da vide kakav je to stravičan masakr bio.
Tri prsta 2Kolce
 
aca
 lalo gledao sam i ja i moji roditelji.oni ostali bez reci majka kuka a cale psuje kako je to moguce.kaze moj cale posto vozi autobus vidi rano ujutru kada se svanjiva u mestu kucevu kako lovac ide sa malokaliberkom i svaka lutalica koja mu skoci on je obara.za ovo tuga bozja nemam sta reci samo sto nisam zaplakao kada sam video male jaganjce
 
Lala
 Podunavac, i ja mislim da je bilo objektivno, taj prilog. A što se tiče snimaka, ovo što se videlo je snimljeno mslm 3 dana posle masakra. Slika koju sam ja video 24 sata posle masakra, je bila 10 puta jezivija. Možda i zato burno reagujem. Tu noć nisam mogao da spavam, slike su mi se vrtele pred očima.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Podunavac
 

Lala kaže:
Podunavac, i ja mislim da je bilo objektivno, taj prilog. A što se tiče snimaka, ovo što se videlo je snimljeno mslm 3 dana posle masakra. Slika koju sam ja video 24 sata posle masakra, je bila 10 puta jezivija. Možda i zato burno reagujem. Tu noć nisam mogao da spavam, slike su mi se vrtele pred očima.


Verujem. Kako je tek bilo Rančeru kada je došao i video svoje životinje i muku u takvom stanju? Pa nek sad neko njemu objasni kako se sa lutalicama treba humano odnositi.
Tri prsta 2Kolce
 
Lala
 Bolje da ti ne govorim šta je sa Rančerom: neka se ne ljuti na mene, ali čovek sa 45 godina, dva metra visine i 130 kg, sedi, drži se za glavu i p l a č e.
Kada mi je javio šta se desilo, nije mogao ni da priča. Jedva izgovorio šta je hteo.
Ja znam celu njegovu priču, i muku, vrlo dobri smo prijatelji, zajedno lovimo, grupovodja mi bio. Muka nevidjena, čovek je poginuo radeći, i onda za par sati - nema. Pa on ove sezone nije možda 3-4 puta išao u lov, morao da radi. A voli lov i prirodu, više nego 'leba da jede.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
arnotije
 Daj boze da ova teportaza donese neku korist! Pa bre koliko je reportaza bilo da su lutalice napadale od dece do trudnica a drzava nista nije preduzimala, daj boze da se nesto sada promeni.
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
alex
 

Lala kaže:
Danas u 18:20 na TV Prva (bivi Fox), ide emisija Exploziv, o ovom pokolju ovaca. Čućete i Rančerovu priču, i videti snimke.

Gledao sam valjda ce da bude nesto valjda ce dezava da se seti da neki dinar kao odsteru
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
Lala
 Znate li šta je u svemu ovome velika sreća, ako smem reč sreća da koristim: veterinarskim pregledom je utvrdjeno (tako rekoše u prilogu) da nema bojazni od besnila. Hvala Bogu! Ne smem ni da pomislim, šta bi bilo, da je neki podivljali pas bio zaražen. Ne daj Bože... Kakve bi sve mere morale biti preduzete i na farmi, i u celom području. A lov bi mogli da zaboravimo na izvesno vreme.
Sam Bog je barem ovo sprečio, da nema besnila.
U svakoj rečenici sam pomenuo Boga... da li još neko, sem Njega, pomaže?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
bela
 najlepše bi bilo da država nadoknadi štetu : ovca za ovcu. i to sa pedigreom, kada daju onoliko nepovratnih sredstava svojima,zašto ne-bi mogli izdvojiti i za ovaj slučaj. gde nam je gospodin saša dragin ?

a i gospodin zaharije trnavčević bi mogao pogledati ovu emisiju. pa da preduzme nešto....Stari
vižlan i terier
 
Boban-KG
 

Lala kaže:
Pored sve ove priče, malo smo se dotakli i štete na divljači. Nemoguće je utvrditi tačan broj divljači, najčešće mladih krznašica, koje psi lutalice unište, a neće propustiti ni pernatu divljač.
Jednom prilikom, kada sam se vraćao iz Bača iz lova, na izlazu iz mesta pored puta vidim kako lutalice kidaju do pola pojeden leš neke životinje, iz kola mi se činilo da se radi o srni. Stanem da pogledam, ali kako sam izašao iz kola tako jedan od džukaca krene prema meni sa jedno 30-40 m, da laje i reži. Šta ću, vratim se u kola, ne mogu ništa, a srna (valjda) ionako već stradala. Javio sam to našem predsedniku LD, šta vredi, opština nema službu za hvatanje pasa i nema azil, kao uostalom i velika većina drugih opština. Ali zato imamo zakon za sve, koji kaže da psu lutalici ne smeš nauditi. A psi lutalice smeju tebi da naude! Krunski dokaz da pravo i pravda često ne idu zajedno.
Razmišljam samo, koliko puta sam u zadnjih godin dana čitao članke, da su psi lutalice napadali ljude, da su izujedali decu, da su načinili štetu na divljim i domaćim
životinjama. Pa svaki pas lutalica bi napao čoveka, ako bi recimo neko dirao njegove
kučiće. Ali ako pas napadne moje dete, ne daj Bože, ja ne smem da ga napadnem u samoodbrani? Pa čak i ako bih to uradio, posle moram da uklonim dokaz, pa bih time činio još par kažnjivih dela.
Mslm da je stvarno krajnje vreme, da se zakon promeni, barem neki od članova zakona.
Ponavljam: obožavam životinje, pored lovačkog psa u boksu, u stanu imam maltezera i persijku mačku, dečje i moje ljubimce, o ribicama, hrčkovima, papagajima, morskim prasadima, da ne govorim, koliko ih je prošlo kroz kuću.
Pa zar je tako teško, promeniti nešto što je očigledno loše postavljeno? Zašto su ljudima vezane ruke, pa da ljudi budu u nekim slučajevima (kao što je ovo u Baču, sa ovcama) dovedeni na rub egizistencije, zbog nečije tvrdoglavosti? Menjajte zakon pod hitno, samo je pitanje vremena, kada će nekom prekipeti zbog napada pasa, pa će uzeti pravdu u svoje ruke. Sve je to lepo, briga o životinjama, svako živo biće ima pravo ovo i ono, ali je u ovoj našoj situaciji primena vrlo problematična i nerealna. Milioni evra za azile, troškovi hvatanja, sterilizacije, čuvanja i hranjenja pasa, pa onda uspavljivanja i uklanjanja leševa, a sa druge strane imamo narodne kuhinje, gde ljudi koji nemaju 'leba da jedu, stoje u redovima. Malo licemereno, zar ne? Ili zeleni ne misle tako?

Vidi sad ovo:
Ide Era putem i napadne ga komsijski ker.Drz za nogavicu a Ero manu sekirom koja mu je bila na ramenu i odsece mu glavu.Posle nekog vremena stigose na sud Ero i njegov komsija.Pita sudija Eru:``Pa sto ste ubili komsiji psa,mogli ste ga samo drzaljom od sekire a ne secivom.`Na to ce Ero :``Vidite gos`n sudija, da je on teo mene repom da ujede i ja bi njega drzaljom.``
Kada neko ili nesto napada na mene i moju porodicu moja obaveza je da zastitim svoj i integritet na bilo koji moguci nacin.Ja predlazem da svakom keru lutalici dodele po jednog ``cuvara`` iz redova zelenih i kPalicaada god ker krene da nekoga napadne a zeljo da mu objasni da to ne radi.
Manje vina,manje vinaiveli 3
 
Lala
 Ovaj dogadjaj je pokrenuo puno komentara, i otvorio mnoga pitanja. Valjda će reagovati oni koji treba da reaguju, da se pomogne ovom čoveku, a da se razmisli o nekim potezima koji će ubuduće sprečiti da se ovako nešto ponovi. Tu mislim na prilagodjavanje važećih propisa realnosti. Možemo mi imati propise koje možda može da sprovede neka jako bogata zemlja. Srbija nije prebogata, jedva narod preživljava, očekivati da se u krizi i nemaštini prema podivljalim psima postupa 'humano', je licemerno, prvo treba prema ljudima postupati humano, a ne urnisati ljude zbog dobrobiti divljih pasa!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
fotolovac
 Ko se drži propisa u ovoj državi u startu je osuđen na propast! Počevši od privrede pa na dalje, uspevaju samo oni koji ih izvrdavaju i muljaju. A vi razmišljajte. Nema tu puno filozofije, svako neka radi svoj "posao"...... 
 
Lala
 Pa mislim da se jednom mora napraviti rez, doneti dobre propise, a ne nakaradne, i poštovati ih, inače odosmo u anarhiju, a to bi, verujem, bilo 10 puta gore, nego ovo sada. Svako nek da mali prilog, mali potez i promenu, da poštuje propise još više.

A možda sam ja budala što ovo pišem, kao da ne vidim šta se dešava... Naivčina!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
fotolovac
 Tvom prijatelju zakon neće pomoći sigurno, može samo da bude još veći apsurd, pa da ga kazne, što je i tražila ona Tinska - jer kao nije "obezbedio"!? ovčarnik.... Da se to meni desi ne bi bilo ni jednog kera u ataru. C12H15NO3
 
Lala
 

fotolovac kaže:
Tvom prijatelju zakon neće pomoći sigurno, može samo da bude još veći apsurd, pa da ga kazne, što je i tražila ona Tinska - jer kao nije "obezbedio"!? ovčarnik.... Da se to meni desi ne bi bilo ni jednog kera u ataru. C12H15NO3


Ja se nadam da ipak postoji razuma i dobre volje medju ljudima. Nerazumne izjave sigurno ne pomažu, ali govore mnogo o onome ko ih daje.
Nada umire poslednja Confused
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Kako spremiti LOVAČKI RECEPT 32 26.05.2022. 07:52
Krivolov - kako se boriti protiv? METODE LOVA 624 19.09.2021. 07:54
Kako je protekao današnji lov? LOV NA SITNU DIVLJAČ 2364 27.01.2020. 09:06
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Kako sam postao lovac LOVCI POČETNICI 29 10.02.2014. 18:08
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 27
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,871,076 posete www.srbijalov.com