Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Kako je protekao današnji lov?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Kako je protekao današnji lov?
Sniper Hunter
 Bravo Kile Bravo 2 prva ligasrbijalov
 
Kile_
 hvala,od skoro sam uveo i kameru kao osnovno za lov bez cega ne idem Smile nesto kao druga puska Smile
Samo 300 i 4x4
 
Cvele
 Jedna grupa iz mog udruzenja ima dosta srece, u subotu su odstelili svinju tesku 100-tinak kilograma, a u nedelju vepra oko 170... B)
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Boban
 Treba dosta srece ali i dosta znanja,
sve cestitke toj grupi dobro ih krenulo.Bravo 2
 
Kile_
 dobar pogled svima koji danas izlaze na fazana.moje drustvo otvara lov 31.okt. na fazana pa do kraja sezone a zec 1 izlaz 27.nov.
Samo 300 i 4x4
 
petar
 Danas je i kod nas fazan, ali nisam izasao, a zec nece skoro, kukuruz jos nije skinut i lov je prakticno nemoguc jer zahteva gazenje preko nekoliko desetina hektara pod kukuruzom...Grin
Just like old times!
 
darkon
 I kod mene otvaranje sezone 31.10. i traje 7 nedelja,a mozda ce i manje,ako se ispuni plan odstrela.
Ja danas bio u lov na patke i ni P od patke nisam video.
Nadam se da ce veceras na preletu biti bolje.
 
Limun
 I kod mene glavna lovna sezona počinje 31. Ali ja sam danas sa par drugara izveo sanitarni otstrel zeca i fazana
 
Boban
 I kod mene pocinje lov 31,10 i traje 6 nedelje bez obzira koliko se sta odstrelilo.Onima koima je lovna sezona pocela srecno i dobar pogled.Bye
 
Lala
 Počelo je, počelo! Otvorena nova lovna sezona, jedva dočekasmo Smile
Evo kako je to bilo juče kod mene:
Skupili smo se lepo u 8 sati, zborno mesto naravno restoran Lovačkog doma. Prvi utisak: na otvaranje sezone nije došla trećina lovaca članova?!? Kriza je izgleda uradila svoje Sad
Prvo kafica, poneko je trgnuo i pelinkovac (nemam pojma zašto je to piće ušlo u modu kod lovaca), malo razgovora oko novih obrazaca dozvola za lov, prikupljanje podataka za unošenje u dozvolu, administracija ljuta, pa uvodna reč predsednika i lovnika, i najzad, krećemo u lovište, ali, u zdravlju, gospodski, već je pola deset!
U subotu je padala kiša skoro ceo dan, pa smo bili malo zabrinuti, ali je relativno toplo vreme prosušilo zemljište i travu, tako da nije bilo problema.
Ulazimo u lovište nas 9 lovaca i 3 momka iz podmlatka lovačkog, pasa isto koliko i lovaca, rasporedjujemo se i krećemo: prvo teramo neku travu sa retkim žbunovima, pa neku omanju trsku - ništa! Samo u jednoj maloj remizi posle pola sata, kolega obara petla! Prvi ulov sezone Bravo 2!
Idemo dalje još jedno 45 minuta, bez prilike za pucanje. Vreme je za lovački doručak! Smile
Ložimo vatru, i iznosimo čisto dijetalnu lovačku hranu: svinjske ražnjiće, kobasice, kulen, slaninu (sva hrana je bez holesterola Smeko), pečemo i klopamo, pada odstrel nekoliko 'Lavova' i 'Jelena'! U priči, zezanju i podsećanju na protekle lovove, prodje sat vremena.
Idemo dalje, ali razmišljamo gde da tražimo one nesrećnike od fazana. Kukuruza ima dosta koji nije skinut, fazan može da bude bilo gde. Dogovor pada, da se podelimo u dve grupe, jedna da tera table pod kukuruzom, a druga da ide u jedan tršćak.
Kolega i ja krećemo da pretražujemo neke uske table pod kukuruzom; gledam mog Mastera kako češlja po terenu, srce mi puno, kerić radi svoj posao pošteno, punim gasom! Posle pola sata, diže se petao iz kukuruza: 'Lanber' je u ramenu - pljas, prvi metak i prvi ulov za mene ove sezone Vebanje Adrenalin udara, naravno; kolegin breton aportira, Master je u kukuruzu i ne vidi šta se dogadja. Kačim petla na visak, idemo dalje.
Nije prošlo još pola sata, izleće mlad petao u brišućem letu sa ivice kukuruza, 'Lanber' ponovo pljucne sačmu, pada još jedan odstrel! Spuštam pušku i gledam Mastera kako kreće prema petlu u aport, kad se podiže i koka!Shock Nespreman, loše ubacujem pušku u rame, prvi metak promašujem junački, ali popravljam drugim, koka pada kao torba! Sva sreća, inače nemam više patrona u puški....
Opaaaa Laloooo, ala te sere danas Molitva! Master donosi petla, kolegin breton pronalazi koku, sve je tu, na svom mestu Vebanje
Ostale kolege otišle dalje, ali nema pucanja iz tog pravca, znači, sav fazan je u kukuruzu, tu se sakrio od kiše, tu je hrana i zaklon.
Kačim divljač na visak, otežalo to brate, prepunjavam pušku, i razmišljam da prekinem lov, i da se vratim na jedan salaš, gde su ostali 'dežurni kraj kotlića', da kuvaju paprikaš. Ma nisam čestito ni prepunio, kad se, iz sredine table iza nas, sam od sebe, podiže petao divljak, reponja, na jedno 50 metara od mene i kolege. On nije ni video, podižem 'zmijče' prvi metak i....... školski primer promašaja na toj daljini, nisam preticao dovoljno! Ovaj mučenik već dobio ubrzanje, pretičem ga dve dužine, pucam, vidim da se zaneo u letu, ali nastavlja!!! Ispaljujem i poslednji treći metak čisto iz besa... kad vidim da se dasa lako prizemljuje jedno 100-120 metara dalje, na neku čistinu. Našao sam ga, dobio je 3 sačme ispod krila, u pluća, pa je zato leteo još malo. E, pa Lalo, sviraj, ali i za pojas zadeni, dosta je bilo! U tom se vraćaju ostali iz grupe, ništa nisu imali osim onog jednog od jutros, a ja paradiram sa mojim odstrelom, i naravno, zezam ostale, može mi se Grin Kažem im lepo, da nije dovoljno hteti da love, potrebno je i malo znanja Smeko Smejemo se, padaju doskočice, ali ja stvarno ne znam šta ću sa 4 fazana na visku, da teglim dalje, glupo je, da delim kolegama da nose, nije lovački... Kažem grupovodji da sam završio lov za danas, i da komandujem sebi 'juriš na kotlić'! A moj odstrel ćemo ionako podeliti, kad se lov završi.
Elem, konačni rezultat lova je na kraju bio: Lala:Ostatak sveta - 4:3, u produžecima Smeko
A paprikaš... za medalju! Usput je grupa oprašila skoro dve gajbe piva, druženje je potrajalo do sumraka, a Sosa je Lalu dočekala teko u 9 sati uveče! Oklagija je bila napunjena, spremna za paljbu, ali Sosa je meka srca, pa sam se provukao, na šarm Grin
Inače bi bilo ono čuveno FIK-i gotovo!
Na slici dole se vidi, da smo tokom doručka imali trening u mačevanju Smile
Lala priložio:
dsci0014_1.jpg

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Pa Rodjo,svaka cast na dobrom odstrelu takodje pohvale i za pomocnike.
Mozes drzati i govore vrlo si recitGrin
Lepa grupa a i druzenje.iveli
 
Lala
 Rodjo, tvoj i moj Master je junački odradio svoj prvi lov! Ima tu još dosta da se radi sa njim, ali je momčina otperjao svoj prvi lov sve vreme PUN GAS, i bez preterivanja, bio je bolji od par iskusnih kerova! A da ne pominjem blentu blentavog, kad je odradio svoj prvi aport fazana, čoveče, nosio ga je kao barjak Smeko. Nije hteo da mi preda aport, nego je prvo paradirao u krug sa petlom u njuški, jedno pola minuta, kao da je oslobodio atar VebanjePas posle mi je uredno predao, u ruku!
Imamo računa nas dvojica, da popijemo po piće, na Masterov račun Grin
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Drago mi je zbog Mastera da je na pravi nacin odradio svoj prvi dan lova u zivotu,tek ce on da se dotera i utegne.
Tebi jos jednom cestitke na dobrom pogledu i mirnoj ruci.srbijalov
 
nenadx
 E jel vidite kako se podnosi referat iz lova.Svaka cast Lalo,Iznedrice se ovde neki dobar pisac 
Dobar pogodak
 
Limun
 Prvi lov mog AS-a
 
Boban
 Limune,cestitke za As-a.
Kazi nam nesto o ovom psu.B)
 
nenadx
 Lepo ga nosiBravo 2,samo iskrivih vrat da vidim.Pozdrav
Dobar pogodak
 
dr NM
 Lalo, svaka čast!

Vidim da ti je lovište puno, a i tvoj Master biće za par sezona pravi Master!

Kod nas u Valjevu je još uvek velika vegetacija, pa nam je učinak bio nešto slabiji, ali neka ostane više za naredni period.
Mislim da je kod nas realno trebalo da glavna sezona startuje u novembru, a dotle smo mogli loviti patke kojih je ove godine baš bilo na reci kolubari.
 
Boban
 Kod mene tek 31.10 taman jer je vegetacija jos bujna a za ove dve nedelje ce se svi poslovi na njivama zavrsiti i bice tip top.
 
Lala
 Ljudi, pa sve i da nisam ništa odstrelio, proveli smo se pravo lovački! Bilo je tu još koječega, imali smo i kereće svatove, ali ne bih o tome Grin Pitajte Rančera, kada će biti NOD prinove.
A kako je tek Rančer zagorčao dan mom Masteru, za malo da i Master sa 11 meseci, 'okine metak', ali ne dade dušman Rančer Smeko....
Bolje da ćutim... Izrodiće se ovo u tešku za@ebanciju Smean
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Kako spremiti LOVAČKI RECEPT 32 26.05.2022. 07:52
Krivolov - kako se boriti protiv? METODE LOVA 624 19.09.2021. 07:54
Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima? LOV PREDATORA 853 14.01.2021. 22:03
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Kako sam postao lovac LOVCI POČETNICI 29 10.02.2014. 18:08
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,870,820 posete www.srbijalov.com