Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima?
arnotije
 Sta je bre ovo vise, ne mogu da verujem, ne prodje ni par dana a eto ti ih opet prave haos. Gde je ovo bilo?
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
misa 71
 

Lala kaže:
Misa71, kada se ovo desilo, i gde?


lalo druze ja evo posle nekoliko dana da dodje do interneta pa se stoga izvinjavam sto pre nisam prosledio odgovor.
Ovo se desilo kod mene u Kucevu kod mog komsije prosle godine u ovo vreme . Ja sam bio na uvidjaju . Al to nije sve i pretprosle godine u isto vreme pocetkom aprila psi lutalice su mu isto poklali oko 10 ovaca , desetak je ranjeno bilo i oko 15 je probilo ogradu i izgubilo se .Nesto je uspeo da pronadje on sam nesto smo mi lovci a nekoliko leseva smo nasli po nasem lovistu. Covek uzeo kredit da napravi farmu a ono uzas , nesreca . Od muke nije mogao nedelju dana da pokupi leseve i da ih zakopa. Jaooo
I najsporiji sa ciljem su brži od najbržih bez cilja. Stari
 
Lala
 Da ova tema ponovo postane aktivna, pobrinuli su se psi lutalice u Kuli.
Na naslovnoj strani sam postavio vest o više napada na decu, neki i u samom centru. Jedna devojčica je jedva preživela napad, uz otkinutu ušnu školjku, i leči se u bolnici u NS.
Jedan dečak je izujedan, i pukom srećom mu nije pokidan neki veći krvni sud.
Ima još nekoliko slučajeva napada na decu.
Obistinjuju se strepnje lovaca i ljudi, da će se lutalice toliko namonižiti, da je samo pitanje vremena kada će učestati napadi na ljude.
Zakon o dobrobiti životinja?!? Čestitamo... Naravno, sad će zeleni da potegnu svoj stari argument 'ljudi su krivi što ih ostavljaju', i to je delimično tačno. Ali ostavljene životinje se pare, donose na svet nove lutalice.
Uostalom, posle usvajanja ovog zakona, broj pasa lutalica je u konstantnom povećanju, kao i broj napada na ljude i domaće životinje. Naravno, i štete u lovištima.
Da li je pametno, insistirati na nesprovodivom zakonu, i rizikovati i dalje napade lutalica, uz stalnu opasnost od pojave i širenja besnila i drugih bolesti!
Voleo bih, kada bi se neki aktivista 'zelenih' pojavio ovde, da nam objasni kako oni misle, da se ovom zulumu pasa lutalica stane na put? Sve više sam pristalica radikalnih metoda, ali zakon ih ne dozvoljava!
Sliku koju postavljam je objavio dnevni list ALO
http://www.alo.rs/vesti/37859/Ker_zam...lje_decaka
Evo slike izujedanog desetogodišnjeg dečaka (jasno se vidi pokušaj psa da napadne vrat žrtve!):
Lala priložio:
decak-v.jpg

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
hamerles
 Ovo ti je Lalo slika nase drzave kada pogledam ovog decaka koji je ni kriv ni duzan zrtva napada pasa lutalica vidim sliku nezrelog drustva srbije. Umesto da naprave kafilerije i sinterske sluzbe pa onda da usvoje zakon o zastiti oni rade obrnuto usvajaju zakon o zastiti dzukela da bih ujedala decu.. Pa se sve cesce spominje sterilizasija pasa pa nece ni jedan pas seksualno da zlostavlja coveka nego da ujeda.... Dokle vise da gledamo ovakve slike izujedane dece zbog neodgovornosti drzave?????????????? Strasno je ziveti u mentalno nezreloj neodgovornoj drzavi. Vise mi se svidja onaj stari zakon, Znam kada sam bio dete lovci zadju potamane gamad i ciste ulice nema lutalica pa mozes mirno da pustis decu da se igraju... A ne kao ovaj decak koji je mogao smrtno da strada jer ga je dzukela ujedala u predelu vrata... (VISE VOLIM DECU NEGO DZUKELE)
 
Lovac Stari
 Pre par dana jednog pokrupnog(vodja copora) pregazila Zastava 243.
Ma da je interesantno, vec par godina uvek se isto desava u ovo vreme. Mnogo ih je u saobracaju!
Dobar pogled.
 
Podunavac
 Nezgodna ta Zastava. Ima tvrde prednje branike pa kad udari jadnog kucu on na mestu mrtav. I ja sa mojom Zastavom .22 imam sličan problem.
Tri prsta 2Kolce
 
Jank
 Nažalost ja nemam zastavu.....Cry....mislim imam jednu krntiju 308. nego mnogo bučna....otišo joj motor....ROFL
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
neca90
 Ne znam dal' ste culi,Zastava proizvela novi model koji ima cak 8 brzina,a najvise razvija 57 kilometara na cas...Vecina nasih vozaca bas njega ima...A kerovi ko kerovi,nesmotreni,pa zacas izlete...Grin
 
asivica
 Ma i ja imam jednu sad novu Zastavu 3006 radjenu za strano trziste to je onaj olroad poviseni kao dzip nema neku mnogo lepotu ali ako mu se nadje nesto na putu pogotovo neoprezne lutalice pesaci,jer su mu kocnice lose uradjene a sasija je kao tenk tako da svojom masom kad udari tu nema vise ustajanja,ali je najzajebanija u prvi mrak jer su im svetla lose resena a i dugacka hauba tako da vozac nema dobru preglednost na blizinu i tako da postoji velika verovatnoca od stalnog sudaranja.Dragoljupe
Jedva cekam da nedelja dodje...!!!Besan
 
tomo vrbas
 A ja mislio da samo ja imam problem sa svojom starom zastavom mini kuper 223 kada su u pitanju lutalice do malo pre mi se cinilo da samo mene tera taj maler da mi malo,malo neki neoprezni lutalica naleti i podleti pod male tockice!Cry
 
asivica
 Ma kolega ima nas mnogo ili smo mi baksuzi pa nam se to desava ili oni namerno pokusavaju da nam ulube branike i da nam naprave stetu,neznam sta je u pitanju?Confused
Jedva cekam da nedelja dodje...!!!Besan
 
nenad_franc
 http://www.lovack...stima.html

postavio sam i u DRUGI PISU,al ajd i ovde!
 
hamerles
 

nenad_franc kaže:
http://www.lovack...stima.html

postavio sam i u DRUGI PISU,al ajd i ovde!
Ovo ti je nenade slika srbije koja je pod uticajem EU da bar ucimo od njih nego umesto da se problemi resavaju od pocetka mi ih resavamo od krajaFrown
 
DakiNS
 Kada pogledam sliku onog dečaka sa vrha strane pomislim.- Bože da je to moje dete, baš bih voleo videti onoga ko bi imao smelosti da stane pred mene kada bi krenuo rešavati probleme sa lutalicama , a voleo bih da to bude neko zelen-.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
hamerles
 

DakiNS kaže:
Kada pogledam sliku onog dečaka sa vrha strane pomislim.- Bože da je to moje dete, baš bih voleo videti onoga ko bi imao smelosti da stane pred mene kada bi krenuo rešavati probleme sa lutalicama , a voleo bih da to bude neko zelen-.
Bravo 2 Bravo 2 Bravo 2
 
bturjane
 DakiNS verovatno da ga malo oplavis 
ma nasrcu bre rodjo mora se branim,a ti zapadnjaci kvarni su ko muckovi al sam naso pravu pusku AA-12
 
canis aureus
 

DakiNS kaže:
Kada pogledam sliku onog dečaka sa vrha strane pomislim.- Bože da je to moje dete, baš bih voleo videti onoga ko bi imao smelosti da stane pred mene kada bi krenuo rešavati probleme sa lutalicama , a voleo bih da to bude neko zelen-.


Kada pogledam sliku onog dečaka sa vrha strane dođe mi da zaplačem!!! Svaki put!
... a u takvom stanju sam u stanju ...!!!
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
DakiNS
 

canis aureus kaže:

DakiNS kaže:
Kada pogledam sliku onog dečaka sa vrha strane pomislim.- Bože da je to moje dete, baš bih voleo videti onoga ko bi imao smelosti da stane pred mene kada bi krenuo rešavati probleme sa lutalicama , a voleo bih da to bude neko zelen-.


Kada pogledam sliku onog dečaka sa vrha strane dođe mi da zaplačem!!! Svaki put!
... a u takvom stanju sam u stanju ...!!!
SVAŠTAudaranje
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
canis
 problem je i u JP za pse lutalice,njima je najlakse da,kako je kod nas uhvacene kerove puste dalje,primera radioko100km,a kafilerija ne postoji,pa nasi sinteri pustaju pse van nase opstine,pa ovi iz drugih pustaju kod nas,i tome nikad kraja
Jelen
Jelen
 
Lala
 Pa vi samo vozikate džukele tamo-amo!
Totalno blesavo postupanje, ali mi smo kao narod stručnjaci da se blesavimo, umesto da se reši. Naravno, postoji i taj ćaknuti zakon o dobrobiti životinja koji ograničava uklanjanje i uspavljivanje pasa, a i postoje i ljudi, koji odbacuju pse, koji se posle kote...
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Kako spremiti LOVAČKI RECEPT 32 26.05.2022. 07:52
Krivolov - kako se boriti protiv? METODE LOVA 624 19.09.2021. 07:54
Kako je protekao današnji lov? LOV NA SITNU DIVLJAČ 2364 27.01.2020. 09:06
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Kako sam postao lovac LOVCI POČETNICI 29 10.02.2014. 18:08
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 19
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,870,813 posete www.srbijalov.com