Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima?
hamerles
 Secam se nekad kada sam bio dete kad je moj deda lovio,krenu lovci dobiju municiju potamane sve pse i macke lutalice problem resen nema ih vise... To je najjeftinije i najdugotrajnije naj,naj resenje ovog problema sa lutalicama... E sad zivimo u nekom ludom vremenu gde ce i lov prestati za koju godinu zbod donosenja raznjih zakona koji nemaju nikakve logike... Sinoc vozim auto a pored puta ide pas(dzukela) lutalica velicine Boxsera i razmisljam dali ce neko dete napasti koje se bude vracalo iz grada posto nemam kome da prijavim tog psa jer sinterske sluzbe nema...
 
DakiNS
 Bio neki crtaqć mislim Snupi gde devojčica nosi u peščanik psa pod rukom i u jednom trenutku kaže -"Govori tiho i nosi psa sa sobom"- E to kada se prenese u segment svakodnevnice može se tumačiti na mnogo načina a najbolje je tumačenje.- "Ne dižite galamu i radite svoj posao , samo oprezno da se na bilo koji način ne povredite"-OgovaranjeStidljivpuc pucSmeko
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
canis
 

Lala kaže:
Pa vi samo vozikate džukele tamo-amo!
Totalno blesavo postupanje, ali mi smo kao narod stručnjaci da se blesavimo, umesto da se reši. Naravno, postoji i taj ćaknuti zakon o dobrobiti životinja koji ograničava uklanjanje i uspavljivanje pasa, a i postoje i ljudi, koji odbacuju pse, koji se posle kote...
ne vozikamo kolega mi lovocuvari dzukele tamo amo vec sinteri,a njhov posao je da takve regulisu,u azilima=kafilerijama,a takva procedura se ne sprovodi.
Jelen
 
oki
 Zeleni to rade samo zbog novca,nemaju pojma sta je to ljubav prema prirodi i zivotinjama. A,prastanja lutalicama nema,jednostavno nema ni jedan razlog za topuc puc
Bye
 
DarkoZH
 Kolege lovci da li je zakonom LOVACKOG SAVEZA SRBIJE doneta neka odluka o odstrelu pasa lutalica u lovistu ili je dozvoljen odstrel kao stetocine?lovacsrbijalov
 
DakiNS
 Kolega LSS ne propisuje zakone
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
neca90
 U Zakonu o divljaci i lovstvu kaze se (ne znam u kom clanu) da se psi i macke lutalice mogu pod propisanim uslovima,BEZ POSEBNE DOZVOLE uklonoti iz lovista ako predstavljaju neposrednu opasnost po divljac.Kaze se zatim da ce gosn' ministar svojim pravilnikom blize da propise uslove pod kojima se to uklanjanje vrsi,kao i ko je ovlascen da to radi...Pravilnik je stupio na snagu,ja sam na sve moguce nacine pokusavao da dodjem do teksta tog pravilnika,jer me zanimaju detalji,ali Pravilnik nisam mogao da nadjem nigdeConfusedPa ako neko zna adresu,bio bih mu zahvalan da postavi link.Mada se ne nadam da cu da procitam nesto pametno,al 'ajdeAngryZaista bih voleo da se ti ljudi koji stite lutalice po lovistima oglase i da kazu ARGUMENTE za zabranu odstrela???Sta su time planirali da postignu?Da umasto visoko trofejnih srndaca lovcima naplacuju odstrel pasa lutalicaAngry
 
DarkoZH
 Hvala na odgovoru,mada meni su stari lovci pricali da pas lutalica u lovistu 200m od kuce tj pored sela,tretira se kao stetocina i imamo puno pravo za odstrel. Sada koliko je to tacno ne znam.
 
Lala
 

neca90 kaže:
U Zakonu o divljaci i lovstvu kaze se (ne znam u kom clanu) da se psi i macke lutalice mogu pod propisanim uslovima,BEZ POSEBNE DOZVOLE uklonoti iz lovista ako predstavljaju neposrednu opasnost po divljac.Kaze se zatim da ce gosn' ministar svojim pravilnikom blize da propise uslove pod kojima se to uklanjanje vrsi,kao i ko je ovlascen da to radi...Pravilnik je stupio na snagu,ja sam na sve moguce nacine pokusavao da dodjem do teksta tog pravilnika,jer me zanimaju detalji,ali Pravilnik nisam mogao da nadjem...


Kolega, Pravilnik NIJE stupio na snagu; koliko ja znam, završen je rad na pisanju tog Pravilnika, i tekst je usaglašen sa LSS. Pravilnici (svi) dalje prolaze proceduru u ministarstvu (pravna služba, valjda), pa ga onda potpisuje ministar. Dakle, predlog Pravlinika postoji, ali nije još stupio na snagu. Kada će ga službe ministarstva pregledati i poslati ministru na potpis, i kada biti potpisan, ne znam. Tekst predloga Pravilnika zaista nije moguće naći, to imaju u LSS, i u ministarstvu, ali nije nigde postavljen na uvid lovcima i ostaloj javnosti (mislim da su i zeleni naročito zainteresovani).
Da ne bude da nas LSS baš ni o čemu ne informiše, evo ti link, pa pogledaj, ovo potvrdjuje moje reči:
http://www.lovacki-savez-srbije.com/S...a_akta.pdf
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
roedeer
 Nekad se znalo, radio Kula najavi akciju, lovci po dogovoru izaću na ulice u ranim jutarnjim časovima, odstrele pse, komunalna služba u koordinaiji sa njima pokupi iste i to je to, kratko ali j..tačno. Nema čopora, koćenja, a samim tim ni opasnosti po građane. Ne kažem da je to ok, ali tada se znalo- to se tako radi- i radilo se, a danas svi filozofiraju kako bi trebalo, novca nema i ne radi se ništa, stradaju nedužni. Treba zaštiti životinje, to stoji, ali ako postoji opasnost po ljude, a najčešće stradaju deca, ne treba da bude kompromisa.
u lovištu sam bio prisutan kada su dva psa jurila srndaća, igrali se nisu, molim lepo, pored mene proći- C!
Theory is nice to think about; facts determine the truth.
 
neca90
 

Lala kaže:

neca90 kaže:
U Zakonu o divljaci i lovstvu kaze se (ne znam u kom clanu) da se psi i macke lutalice mogu pod propisanim uslovima,BEZ POSEBNE DOZVOLE uklonoti iz lovista ako predstavljaju neposrednu opasnost po divljac.Kaze se zatim da ce gosn' ministar svojim pravilnikom blize da propise uslove pod kojima se to uklanjanje vrsi,kao i ko je ovlascen da to radi...Pravilnik je stupio na snagu,ja sam na sve moguce nacine pokusavao da dodjem do teksta tog pravilnika,jer me zanimaju detalji,ali Pravilnik nisam mogao da nadjem...


Kolega, Pravilnik NIJE stupio na snagu; koliko ja znam, završen je rad na pisanju tog Pravilnika, i tekst je usaglašen sa LSS. Pravilnici (svi) dalje prolaze proceduru u ministarstvu (pravna služba, valjda), pa ga onda potpisuje ministar. Dakle, predlog Pravlinika postoji, ali nije još stupio na snagu. Kada će ga službe ministarstva pregledati i poslati ministru na potpis, i kada biti potpisan, ne znam. Tekst predloga Pravilnika zaista nije moguće naći, to imaju u LSS, i u ministarstvu, ali nije nigde postavljen na uvid lovcima i ostaloj javnosti (mislim da su i zeleni naročito zainteresovani).
Da ne bude da nas LSS baš ni o čemu ne informiše, evo ti link, pa pogledaj, ovo potvrdjuje moje reči:
http://www.lovacki-savez-srbije.com/S...a_akta.pdf

Ja sam bio u zabludi da je stupio na snagu.Pa molim,po logici stvari,to znaci da se do stupanja na snagu novog pravilnika imaju primenjivati dosadasnja resenja,a kad Pravilnik stupi na snagu,onda ce ga svi lovci postovati,ma kakav bioConfused
 
Podunavac
 Ne verujem da će da bude mnogo bolji i povoljniji za nas lovce. Zakoni su nam mnogo "evropeizirani" i "pozelenjeni". A džukele lutalice izgleda da su vrednije ne samo od divljači, nego i od dece.
Tri prsta 2Kolce
 
DarkoZH
 Sada za pse ogovaras kao za coveka.. ena
 
Sremac75
 Juče sam se vozio Sremom, putem od Neština do Sviloša (15km) uz koji ima nekoliko vikend naselja, i video bar 20 pasa lutalica u ataru, u grupama od 2-3!!!

Ove godine je vikendaška sezona bila jako dugačka, pa su mnogi zapatili pse, a kada je došlo da se vraća u gradove, pse su ostavili da lutaju atarom!

I šta sad?
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Sremac75
 Hmmm
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
arnotije
 I sad ce zima, pa ce oni da napadaju divljac, a vrlo cesto i ljude, mi cemo da se ljutimo, novine da pisu, zeleni da ih brane i tako sve u krug, a resenja nigde. Confused
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
kelt
 

Sremac75 kaže:
Hmmm
[xhide]moram da kupujem nemogu krupno da lijemGrin[/xhide]
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
DarkoZH
 Ja sam imao situaciju da mi pas lutalica napadne bretonca u lovu,medjutim covek koji je brao neke travke poceo da kuka kako je to njegov pas,i na kraju nista...Ne razumem
 
arnotije
 

ZH321 kaže:
Ja sam imao situaciju da mi pas lutalica napadne bretonca u lovu,medjutim covek koji je brao neke travke poceo da kuka kako je to njegov pas,i na kraju nista...Ne razumem


Prvo ga Cenzurisano pa pitas ciji je, ili se pravis da ga nisi cuo ;)
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
DarkoZH
 Grin
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Kako spremiti LOVAČKI RECEPT 32 26.05.2022. 07:52
Krivolov - kako se boriti protiv? METODE LOVA 624 19.09.2021. 07:54
Kako je protekao današnji lov? LOV NA SITNU DIVLJAČ 2364 27.01.2020. 09:06
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Kako sam postao lovac LOVCI POČETNICI 29 10.02.2014. 18:08
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,870,404 posete www.srbijalov.com