Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima?
kelt
 evo jos malo materijala dodijalo je svima stiglo i do gospodskih koza
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
duskodugousko
 Da prosetate do Sumica pa da vidite sta su copori..Nijedna dzukela nije laksa od 30kg a kidisu i na musko i zensko.Posto stanujem na 200m od Sumica skoro me je napao jedam copor od 8 kom. i napadaju organizovano..Vodja copora napada ceono dok ostali pokusavaju da se prikradu sa ledja..Kako sam se polako povlacio nisam ni primetio da sam izleteo na put,umalo da me ubiju kola.Dva su dzukca popila cipelu u glavu i nakon toga su se polako povukli a toliko sam bio iznerviran da sam hteo da pobijem gamad.Tu svakodnevno setaju deca i zene,a park je prepun lutalica,pitbulova i ostalih "zescih rasa" bez povodca i korpice.
Fiat iustitia pereat mundus(Neka bude pravda pa nek' i svet propadne)
 
tomo vrbas
 Duplu porciju cevapa pola litre mleka i resen problem!
 
stojkuki
 Nemoj tako mleko je zabranjeno ... Ima i finijih stvarcica.
čokolada i bomboni, miko i bog da te vidi. A svdeuz postovanje zakona.
To treba kako brse? ... Fik i gotovo.
 
duskodugousko
 Udri molicijo moja!Vebanje Upravo gledam sa prozora kako sinteri hvataju lutalice oko zgrade.Razbise ih k'o 'ajduci Turke!
Fiat iustitia pereat mundus(Neka bude pravda pa nek' i svet propadne)
 
arnotije
 [xhide]Danas na povratku iz lova haos. Bili smo u planini, krenemo nazad iz lova i na putu ispred nas ugledam dzukelu ide niz put, izvadim pusku iz auta jednu cetvorku i cao .. sednem u auto i nastavimo, nismo prosli ni 500m kad iz sume na put izlecu dvojica pred auto da nas zaustave kao teroristi(ostale iz ratnih vremena uniforme) sekli tu drva(kasnije sam saznao) i krece svadja, ma ludnica hvatanje za guse i svadja ma katastrofa, kazu kuce je njihovo, poslo za njima u sumu ali nije moglo da ih nadje, ali za djavola videse kad smo ga smakli, jos oni malo popili pa je bilo ... i krece prica, ti bi tako i nas ubio, jel znas ti da se sacma posle dvadeset metara raspe pravi snop 10m Frown i da ne nabrajam kakve su sve gluposti lupali. Ali i onako pijani su bili toliko trezveni da su odmah u svoj galami trazili da im se plati kuce, seljacka posla. Jedva smo se sa njima razjasnili. Ne mozes da im dogovoris. Inace u lovu nista.[/xhide]
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
stojkuki
 Jbg. Mora se paziti ...
 
Lala
 Danas pri povratku iz lova, na obilaznici kod Bačke Palanke, pored puta u obranom kukuruzu, vidim iz kola kako dve džukele kidaju zeca. Nešto dalje je jedan salaš u ataru, pa mislim da su to bili salašarski džukci, koji su ko zna kako uspeli da stignu zekana, i da ga pridave. Bukvalno su ga kidali na komade, kad sam prikočio, izašao i hteo da slikam, ali oni zgrabiše zeca polupokidanog, i tutanj. Nisam stigao ni da izvadim mobilni da slikam, sve se dešavalo najviše 20 m od puta.
Ko zna koliko još divljači strada tako, možda i srneće.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Podunavac
 Teško da kerovi mogu stići i uhvatiti zdravog zeca. Možda je bio ranjen ili bolestan. A slikanje takvih džukaca si trebao obaviti sa poluautomatskim aparatom promera objektiva 18,2 mm. Bile bi bolje slike.Preki Sud
Tri prsta 2Kolce
 
stojkuki
 sto slikanja sa aparatom otvora blende 7.62 mm tice tu se potpuno slazem. Smo se ne slazem sa time da kerovi mogu da savataju zeca. Mogu i te kako. organizuje se bratija, imaju i taktiku. ili cekaju ili postavljaju zasede ... opasna je to druzina.

Nazalos tokom godine veliki broj kako zeceva, fazana tako i lanadi strada od kerova lutalica. To je veliki problem i mislim da je u ovom trenutku sistemski jako tesko resiv (pritisci raznih drustava za zastitu zivotinja koja stite njih nepitajuci se odve kljucne stvari a to su vlasnici tih kerova i o posledicama boravka tih kerova u prirodi - lovistima i gradovima).
Dogod nasi mamlazi maznjavaju pare od raznih NGO za programe zastite zivotinja ne moze doci do sistemskog resenja.
 
alex
 E kolege krenem da setam mog jazavicara danas do Sumaica i krenem od kuce izadjem iz ulice i jedno posle desetak petnest minuta hoda na ulasu u Sumarice izletese tri kera pravo na mene i to nisu pomali i kretose na mene i mog psa onaj jedna krete da mog jazavicara ali ga ovaj zeznu ujede ga za vrat i ne pusta a druga dva zaletese se iza mene da me ujedu srecom se korenem i sutnem ovog jednog a ovaj drugi kidise i naidje jedan decko i zgrabi neku granu i pomoze mi da oteram ove dukele.
Kako sam poludeo toliko sam se iznervirao da sam mogao da odem po pusku i da pobijem te dzukele a pandura i sintera nigde a ni komunalaca a kada treba da se kaznjavaju ljudi sto setaju pse ima ih svuda a kada psi napadaju ljude nemma ih nigde sramota bas bas sam se iznervirao zamalo da me ujede a srecom moj jazavicar je lepo docekao ovog jednog lepo ga je pridavio 
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
stojkuki
 Ma kalibar 7.62 i prangijaj. Kod mene na NBGD u bloku 70a ima jedno "romsko" naselje a okolo bar 20 dukela koje su ponekad fes agresivni. Zena mi streca od kerova iovako a imam i klince male 2 god. Znaci ako se desi da njih startuju bit ce svega. A onda cemo biti krivi mi ... Ma to je sramota
 
arnotije
 Svuda je hoas sa ovim lutalicama i niko nista tj. drzava ne preduzima, jedino da neka lutalica ujede nekog politicara pa da se nesto promeni, ovako vise nigde ne ide!!!
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
Lovac Stari
 Pocese ove Lutalice da napadaju i cenjene supruge stranih Fudbalera u Srbiji.
Dobar pogled.
 
alex
 MA videce te za koji dan sta sam osmislio protiv lutalica samo da dovrsim 
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
sumadinacdragan
 ja se resavam macki ovako Maka Maka Raanj
i42.tinypic.com/ic67va.jpg
i43.tinypic.com/fjdpht.jpg
farma ovaca ile de franc

Lisica Lisica Lisica
 
DESPERADOS
 Dobra ti ova sprava , samo sto za dzukele treba mnogo veca i jaca .
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
duskov
 Psi u lovištu prave više štete od bilo kakve drige životinje. Podivljale pitome mačke su glavni uništavači sitne divljači. Kako Riješiti problem sa njima? To je pitanje za stručnjake. Ono što ja kao lovac mogu da kažem jeste da su prava napast!
 
gardista
 Juce u povratku kutji stanemo na jedno 500m od sela, posto su kerovi podigli fazana, i dok smo posle odstrela gustirali ostatak provijanta, iz sume preko dolme pretrcavaju u punom trku srna i srndac prakticno pored kola...
kako smo mi bili sa druge strane dolme u odnosu na shumu, popnem se na dolmu da vidim sta ih je isteralo. U sumi jurnjava i krljanje granja, i kroz zbunje mi se ucini da vidim sharenog psa, ali nisam bio siguran...
u tom stize nas bivsi upravnik koji se shetao sa zenom, pitam ga jel njegov ker, kaze nije, a osim njega i nas nema nikog okolo min 500m... stizu i ostali iz moje grupe, i svi stojimo gore i smisljamo sta da radimo...
u tom istrcava Springer iz shume za ostalim srnama i kad je vec doneta odluka da se pacifizuje, primetim da ima plavu ogrlicu i o tome obavestavam kolege...
slucajno smo znali da covek koji inace nije nas lovac ima takvog psa (a lovac je u drugom LU)...
javljam njegovom komshiji da je coveku najverovatnije pobegao pas i da mu javi da zna gde da ga trazi posto keretina vitla srne vec 20 minuta...
stize mi odgovor da je covek na dolmi i da je pas pored njega?!?!
ponovo zovemo njegovog komsiju i opet stize isti odgovor....
znaci lik je bio od nas na 50m u shumi i nije hteo da se javi, mada nas je verovatno i video i cuo morao je cuti i raspravu oko pacifizacije, a pustio je dzukelu da vitla srne bar 20-25minuta...
sta bi vi radili?


 
bogoljub
 Cenzurisano
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Kako spremiti LOVAČKI RECEPT 32 26.05.2022. 07:52
Krivolov - kako se boriti protiv? METODE LOVA 624 19.09.2021. 07:54
Kako je protekao današnji lov? LOV NA SITNU DIVLJAČ 2364 27.01.2020. 09:06
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Kako sam postao lovac LOVCI POČETNICI 29 10.02.2014. 18:08
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 1


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,870,431 posete www.srbijalov.com