Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Borba protiv KRIVOLOVA!


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Borba protiv KRIVOLOVA!
Lala
 Reakciju na tekst o tim dogadjajima sa italijanskim lovcima, imaš na naslovnoj strani, u obliku vesti sa RTS. Treba sačekati i videti kakve će sve posledice to imati.
Ako postoji volja da se nešto reši, onda će se rešiti. Čini mi se da bar u ovom slučaju počinje da se javlja volja za rešavanjem.
Naravno, da (koliko mogu da zaključim) ima pokušaja opstrukcije i razvodnjavanja, pokušaja amortizovanja posledica, izbegavanja i umanjivanja odgovornosti, itd.
Ono što je jako loše u celoj priči, jeste da su akciju izgleda pokrenuli zaštitari prirode, a ne lovci - na žalost! Bilo bi super da su lovci sami inicirali suzbijanje loših stvari.
Molio bih takodje, da ime čoveka (našeg državljanina) koji se pominje po upisima, ne častite ružnim epitetima: svako je nevin dok se ne dokaže suprotno, pa čak i onda kada je svima sve jasno - sud je organ koji daje zadnju reč o bilo čijoj krivici.

Po meni, osnovno pitanje je šta je preduzelo LU koje gazduje tim lovištem, povodom pronalaska odstreljenog velikog broja strogo zaštićenih vrsta ptica? Nikom ništa? Šta su preduzele inspekcijske službe (lovna i veterinarska)? Šta je radio stručni pratilac-vodja grupe lovaca? NN počinilac odstrelio? U redu, možda je i NN, ali postoji sumnja; sa sumnjivim tipovima niko čestit ne želi da ima posla - dakle, pazite koga puštate u lovište!

Čini mi se da će ovo sve ipak odjeknuti više nego što se misli, ali da će to biti sa zadrškom - država sporo reaguje, ali kome sedne na grbaču, taj je 'ugasio'.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
stojkuki
 Lalo bojim se da si ovog puta neopravdano optimista.
Na nasu veliku zalost sistem nije postavljen tako da se moze ocekivati bilo kakva reakcija i rezultat.
Bog mi je svedok da bih voleo da me razvoj dogadjaja demantuje i da nisam u pravu ...
Nazalos, kod nas je, a tu si u pravu, sistem napravljen da dovodi do razvodnjavanja i da se na kraju sve relativizuje.
Mudar je nas narod kad kaze da se gozdje kuje dok je vruce.
Znaci da ih je policija privela istraznom sudiji, da je on odrdio pritvor, da se tuzilastvo odmaah odredilo, podignuta optuznica i po hinom postupku donela presuda koja u slucaju stranih drzavljana treba da bude iskljucivo drakonski odrezana novcana kazna uz meru zabrane ulaska u zemlju u trajanju od bar 4 godine ... mozda bi i bilo nekog rezultata. Jednom, dva puta, deset puta i .... to bi se toliko proredilo ili bolje je reci svelo bi se na razumljivu meru. A za nase domace ... bajbok bato i to bez opcije. Plus naplata po cenovniku x 10 svega sto je krivolovljeno.
E to je sistem.
No dok je kod nas sudstvo kao sto jeste .... nema price o tome ....

OPASAC !!!!
 
stojkuki
 i da, da dodam. Zabrana ulaska u zemlju se upisuje u pasos i prijavljuje se granicnim policijama svih zemalja. E sad razmislite kako izgleda scena kada ti na granicu dodje covek koji ima upisanu zabrana ulaska ... u neku zemlju zbog krivolova ....

vece prokletstvo ne treba smisljati.

A za nase. Fotografija u sva lovista na oglasnu tablu sa napisom krivolovac ili ti lovokradica (znas onaj fazon WANTED) ....
 
kempi
 http://www.youtub...re=related
kad kod nas pet puta bude ovako odradjeno i pociniocima se uzme po par hiljada evra videcete kako ce stopa krivolova biti manja!
 
ficha007
 Moje mišljenje je da je u ovim okolnostima borba protiv krivolova koju lovci sprovode suviše jalov posao. Čak i kada su lovočuvari totalno ispravni 100% ( što je danas u Srbiji malo verovatno ), čak i kada su opremljeni, teško je lovišta sa suviše velikom površinom iskontrolisati.

Država je tu totalno podbacila s obzirom da svoje prirodno bogatstvo kao što je divljač nikako ne štiti niti čuva nego je tako olako prepušta LU koja opet puna lošeg kadra, sa lovcima koji bi od mame rođene ukrali iz oka, ne mogu na adekvatan način tu divljač da zaštite,

Lovni inspektori su posebna priča. Oni koji hoće da rade obično se onda nekom "glavonji" zamere, pa ih politika "reši", oni koji ne "talasaju" bolje prođu u svoj toj priči.

Rešenje je, po ko zna koji put ponavljam, Rendžerska služba. Profesionalci. Sa opremom, vozilima, čije je brojno stanje uslovljeno površinom jedne opštine i MZ koje zahvata.

U Šidu je to 18 sela i Šid kao 19. MZ. To bi značilo za svaku MZ po jedan, čak dvojica, sa opremom, par vozila, par kvadova...Deo troškova snosi opština a deo država.

Rade poslove lovočuvara, ribočuvara, poljočuvara.

Broj sam odokativno odredio s obzirom da Pogranična policija ima ljude prema dužini granice koju čuva, a u ovom slučaju se radi ipak o površini što je malo drugačije.

Ja sam ubeđen da bi bilo uspeha. Kada bi samo njih par nastradalo i bilo Primereno ( sa velikim P ) kažnjeno izgubili bi volju za krivolovom bar 90% njih.
ČVRSTINA VERE, ČISTOTA DUŠE, ČESTITOST ŽIVOTA

"Ko sme, taj može. Ko ne zna za strah, taj ide napred" ( Vojvoda Živojin Mišić )
 
sheytan
 

ficha007 kaže:
Moje mišljenje je da je u ovim okolnostima borba protiv krivolova koju lovci sprovode suviše jalov posao. Čak i kada su lovočuvari totalno ispravni 100% ( što je danas u Srbiji malo verovatno ), čak i kada su opremljeni, teško je lovišta sa suviše velikom površinom iskontrolisati.

Država je tu totalno podbacila s obzirom da svoje prirodno bogatstvo kao što je divljač nikako ne štiti niti čuva nego je tako olako prepušta LU koja opet puna lošeg kadra, sa lovcima koji bi od mame rođene ukrali iz oka, ne mogu na adekvatan način tu divljač da zaštite,

Lovni inspektori su posebna priča. Oni koji hoće da rade obično se onda nekom "glavonji" zamere, pa ih politika "reši", oni koji ne "talasaju" bolje prođu u svoj toj priči.


Kolega, svaka ti dala! Moodro zboriš, kao da si pravnik Grin ! Bravo 2
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
canis aureus
 

ficha007 kaže:
Moje mišljenje je da je u ovim okolnostima borba protiv krivolova koju lovci sprovode suviše jalov posao. Čak i kada su lovočuvari totalno ispravni 100% ( što je danas u Srbiji malo verovatno ), čak i kada su opremljeni, teško je lovišta sa suviše velikom površinom iskontrolisati.

Država je tu totalno podbacila s obzirom da svoje prirodno bogatstvo kao što je divljač nikako ne štiti niti čuva nego je tako olako prepušta LU koja opet puna lošeg kadra, sa lovcima koji bi od mame rođene ukrali iz oka, ne mogu na adekvatan način tu divljač da zaštite,

Lovni inspektori su posebna priča. Oni koji hoće da rade obično se onda nekom "glavonji" zamere, pa ih politika "reši", oni koji ne "talasaju" bolje prođu u svoj toj priči.

Rešenje je, po ko zna koji put ponavljam, Rendžerska služba. Profesionalci. Sa opremom, vozilima, čije je brojno stanje uslovljeno površinom jedne opštine i MZ koje zahvata.

U Šidu je to 18 sela i Šid kao 19. MZ. To bi značilo za svaku MZ po jedan, čak dvojica, sa opremom, par vozila, par kvadova...Deo troškova snosi opština a deo država.

Rade poslove lovočuvara, ribočuvara, poljočuvara.

Broj sam odokativno odredio s obzirom da Pogranična policija ima ljude prema dužini granice koju čuva, a u ovom slučaju se radi ipak o površini što je malo drugačije.

Ja sam ubeđen da bi bilo uspeha. Kada bi samo njih par nastradalo i bilo Primereno ( sa velikim P ) kažnjeno izgubili bi volju za krivolovom bar 90% njih.


Bravo 2
Kako država sa ostalim prirodnim (i društvenim) bogatstvima tako i sa ovim Confused
eee, da samo lovci "kradu" gde bi državi bilo kraja, našlo bi se rešenje vrlo lako a ovako ...Trt Milojka
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
ficha007
 Canise, upravo je tu i problem. Državni organi, počev od MUP-a, preko tužilaštva do sudova totalno su nezainteresovani za ove i ovakve predmete jer moraju da rešavaju "krupne" predmete pa im je sve vezano za krivolov, lovokrađu i ostalo "sitna riba pljuckavica". To su im "dim predmeti" i ako će ove "krupne" stvari jednog dana "po diktatu političara" svakako zastariti, dokazi će se "oprati" u farmerkama...itd.

SVAKO državno bogatstvo je bitno, nevezano za to da li je to šuma, divljač, rudno bogatstvo, nafta... i za sve država mora da ima odgovor i da bude dobar gospodat, što u slučaju lovstva svakako nije i pitanje je kada će biti.

Svedoci smo da kada ima volje može da se sve reši ( odredbe krivičnog zakona vezane za navijače, nasilničko ponašanje... ) jer kada se problem ozbiljno shvati onda je to korak do rešenja.

Tu ja vidim zadatak kojekakvih lovačkih organizacija koje moraju da "lonbiraju" u nadležnom ministarstvu i pok. sekretarijatu za izmene i dopune pre svega ZODL i to kaznenih odredaba i predviđanja određenih lakših oblika nezakonitosti, i naravno odredaba Krivičnog zakonika u pogledu dela Nezakonitog lova, tj. predviđanje i to preciznog šta se smatra krivolovom a šta lovokrađom, postrožavanja kazni i poboljšanja primera sudske prakse koji pojedinim sudijama koji "bauljaju po pravu kao guske u magli" mogu da ukažu na put u presuđenju i osuđenju takvih pojava i pojedinaca.
ČVRSTINA VERE, ČISTOTA DUŠE, ČESTITOST ŽIVOTA

"Ko sme, taj može. Ko ne zna za strah, taj ide napred" ( Vojvoda Živojin Mišić )
 
neno1971
 

ficha007 kaže:
Moje mišljenje je da je u ovim okolnostima borba protiv krivolova koju lovci sprovode suviše jalov posao. Čak i kada su lovočuvari totalno ispravni 100% ( što je danas u Srbiji malo verovatno ), čak i kada su opremljeni, teško je lovišta sa suviše velikom površinom iskontrolisati.

Država je tu totalno podbacila s obzirom da svoje prirodno bogatstvo kao što je divljač nikako ne štiti niti čuva nego je tako olako prepušta LU koja opet puna lošeg kadra, sa lovcima koji bi od mame rođene ukrali iz oka, ne mogu na adekvatan način tu divljač da zaštite,

Lovni inspektori su posebna priča. Oni koji hoće da rade obično se onda nekom "glavonji" zamere, pa ih politika "reši", oni koji ne "talasaju" bolje prođu u svoj toj priči.

Rešenje je, po ko zna koji put ponavljam, Rendžerska služba. Profesionalci. Sa opremom, vozilima, čije je brojno stanje uslovljeno površinom jedne opštine i MZ koje zahvata.

U Šidu je to 18 sela i Šid kao 19. MZ. To bi značilo za svaku MZ po jedan, čak dvojica, sa opremom, par vozila, par kvadova...Deo troškova snosi opština a deo država.

Rade poslove lovočuvara, ribočuvara, poljočuvara.

Broj sam odokativno odredio s obzirom da Pogranična policija ima ljude prema dužini granice koju čuva, a u ovom slučaju se radi ipak o površini što je malo drugačije.

Ja sam ubeđen da bi bilo uspeha. Kada bi samo njih par nastradalo i bilo Primereno ( sa velikim P ) kažnjeno izgubili bi volju za krivolovom bar 90% njih.


Kolega svaka ti je ka u Vuka i Njegosa,kada bi ovde postojala pravna drzava koja ima novca,jer i opstine dobijaju pare od Min.za drzavnu upravu tj drzave.Ja bih tu dodao da bi i sama LU mogla da delom finansiraju takvu sluzbu pa umesto sto italijani kradu, dovedes ga zakonski legalno, naplatis kako treba, i eto jos sredstava.Mada mogli bi smo u cilju "rasterecenja sudova", da se u svakoj opstini otvore sudovi za ovu vrstu prekrsaja te ce sve to ici brze i lakse.
nebojsa savkovic
 
ficha007
 Opštine svakako moraju da se uključe, a interes za njihovo učešće je upravo Zakon o javnoj svojini koji im je doneo u svojinu dosta nepokretne i pokretne imovine koja se ranije vodila na R. Srbiju i APV.

Interes svake opštine za rendžerskom službom bile bi njive, pašnjaci, utrine, reke, jezera, šume koje se nalaze na njenoj teritoriji, tako da bi ti ljudi pored toga što bi bili lovočuvari bili i ribočuvari i poljočuvari pa bi štitili reke i jezera od ribokradica, a polja i letinu svojih stanovnika od krađe.

Svakako bi svako zainteresovan, počev od države preko opštine, do LU i običnih građana našao svoj interes u osnivanju Rendžerske službe.
ČVRSTINA VERE, ČISTOTA DUŠE, ČESTITOST ŽIVOTA

"Ko sme, taj može. Ko ne zna za strah, taj ide napred" ( Vojvoda Živojin Mišić )
 
stojkuki
 

ficha007 kaže:
Opštine svakako moraju da se uključe, a interes za njihovo učešće je upravo Zakon o javnoj svojini koji im je doneo u svojinu dosta nepokretne i pokretne imovine koja se ranije vodila na R. Srbiju i APV.

Interes svake opštine za rendžerskom službom bile bi njive, pašnjaci, utrine, reke, jezera, šume koje se nalaze na njenoj teritoriji, tako da bi ti ljudi pored toga što bi bili lovočuvari bili i ribočuvari i poljočuvari pa bi štitili reke i jezera od ribokradica, a polja i letinu svojih stanovnika od krađe.

Svakako bi svako zainteresovan, počev od države preko opštine, do LU i običnih građana našao svoj interes u osnivanju Rendžerske službe.


UUUUUHHHHH !!! man' se opština. Opštine su leglo korupcije ... To treba zaboraviti.
Prvo opštine ne gazduju lovištima. Drugo, to znači novo mesto za korupciju, novi ljudi, trošenje para ... bla bla bla.
Postojeće lovočuvarske službe treba opremiti, obučiti i osnažiti. I ljude koji to rade adekvatno paltiti.
Drugo, zaista sprovesti akciju u kojoj će se proveriti i istestirati lovočuvarske službe. I one koji ne prođu proveru kazniti, ali za primer ...., drakonski. Pa da vidiš dal će iko da se usudi ... Ima primera iz našeg okruženja koliko hoćeš.

jedina funkcija opština koje mogu da se uključe u priču je da sa lovačkim društvima zajednički pristupe izradi projekata konzervacije prirode i izrade projekata lovnog turizma i da sa tim projektima konkurišu za IPA fondove tj da se uzmu pare iz pristupnih fondova za teprojekte. Tu ne može mnogo da se mulja jer su kontrole prilično rigorozne prvo na nivou projekata a naravno i realizaciji. Sve to može, ali to traži stručne ljude koji znaju posao i kako se to radi, a mi to, ... nažalost .... slabo imamo ....
 
duskov
 Sve ovo je korisno čuti ali je suva suština da se državni pravosudni sistem dovede u red. Ako imamo zdrav pravosudni sistem onda je mnogo lakše imati poštenije lovočuvare, lovne radnike, upravnike lovišta i same lovce.
Svim poštenim lovcima, lovočuvarima, lovnim radnicima i upravnicima lovišta, ljubiteljima lova i prirode- ispravan i pravno čvrst a moralno netaknut pravni sistem države je-neprocjenjivo blago!
 
ficha007
 Stojkuki, bez namere za bilo kakvim polemisanjem, moram da ti kažem da si promašio temu. Kao Laza Kostić kada je počeo da prevodi "Hamleta" i celo deo preveo sa: "Trt, mrt, život ili smrt"

Tema je krivolov, a ti mi pričaš o korupciji u opštinama. Pa prijatelju moj kao da korupcije nema u celoj državi počev od vrha do dna, od državnih organa to organa terijtorijalne autonomije, gradova i lok. samouprave. Ništa to nije novo.

Tačno je da opštine ne gazduju lovištima nego LU. Kako gazduju - bolje da ne gazduju.

Pominješ IPA fondove. Ja te pitam ko će da piše te projekte za IPA fondove. Tašna-mašna klinci koji ne razlikuju fazana od prepelice i koji su preko razno raznih partija pozapošljavani po opštinama, bez dana radnog iskustva... nemoj da budemo smešni.

Kome će ta EU preko tih IPA fondova da da pare kad mi stanje u sopstvenoj državi ne možemo da rešimo. Svima su puna usta EU i IPA fondova a ja ti kažem da od tih stvari nema ništa dok država ne dokaže EU da je SPOSOBNA DA PRVO SREDI SRANJA U SVOME DVORIŠTU.

Kad budemo sposobni da setom zakona i pre svega njihove DOSLOVNE PRIMENE dokažemo toj EU da smo sazreli i da smo ozbiljni kao država tada možemo da računamo na sredstva iz IPA fondova. Možda su neki gradovi tipa Inđije i sposobni za tako nešto ali 98% opština može danas u Srbiji samo da sanja o tome.

Da opremamo postojeće lovočuvarske službe, ( čitaj: skoro svi lopovi ko led ) i da "debeoj guski" mažemo perije ( lovočuvarima ) je totalna ludost. Već sam rekao da su retki oni lovočuvari koji su pravilno i ispravno radili svoj posao. Dakle svi oni napolje, formiranje Rendžera, propisivanje uslova za prijem pa gospodo izvolite na konkurs pa konkurišite.

Kakva udruženja da vode poslove, da kontrolišu krivolov...Rendžeri po uzoru na Pograničnu policiju su jedino rešenje. U opšte se nisi potrudio da shvatiš moj upis nego si paušalno odreagovao na pomen opština.

Opštine će naći interes jer imaju i svoje imovine koju je potrebno pripaziti. Veruj mi ni sam ne znaš koliko sam u pravu. Sa druge strane će imati i obavezu delimičnog finansiranja rada i ako ti tu misliš da može da bude korupcije - OK, neka država u celosti preko Min. polj. finansira Rendžere. I rešen problem.

I da se na kraju našalim sa tobom. Ti si ovde pominjao neke kajiše, savijanje cevi o drvo...pa kako bre to, a ovamo si za EU i IPA fondove...nešto tu meni ne štima...malo si mi kontradiktoran jer jedno sa drugim ne ide nikako...Ne razumem
ČVRSTINA VERE, ČISTOTA DUŠE, ČESTITOST ŽIVOTA

"Ko sme, taj može. Ko ne zna za strah, taj ide napred" ( Vojvoda Živojin Mišić )
 
lisac
 Pre dve tri nedelje u LU Fazan Sedlare kod Svilajnca uhvacena ekipa sa srnom u gepeku,puskama,farovima.U akciji ucestvovali lovocuvari i policija.Ako neko ima jos neku informaciju neka pise.
Vladan
 
Indjijanac
 Srbijalovlisac ovo je pravo mesto za to,samo neznam zašto je trebalo 2-3 nedelje da se informacije pojave?ko dostavi ovakvu vest odmah je stavljamo na naslovnu stranu jer ovo je lovački portal gde će takvi dogadjaji sigurno biti osudjeni a i kasnije možda se neko od aktera pojavi kod vas u LU pa ga prepoznate,eto toliki doprinos možemo sa Srbijalova da damo.
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
neno1971
 

Indjijanac kaže:
Srbijalovlisac ovo je pravo mesto za to,samo neznam zašto je trebalo 2-3 nedelje da se informacije pojave?ko dostavi ovakvu vest odmah je stavljamo na naslovnu stranu jer ovo je lovački portal gde će takvi dogadjaji sigurno biti osudjeni a i kasnije možda se neko od aktera pojavi kod vas u LU pa ga prepoznate,eto toliki doprinos možemo sa Srbijalova da damo.



U pravu si kolega Idjijanac i treba lovokradice javno obeleziti i ostro kazniti, mada mislim da samo javno etiketiranje kao lovokradica, ako malo obraza ima, imalo bi i kazneni i edukativni karakter.Zatvor
nebojsa savkovic
 
lisac
 

Indjijanac kaže:
Srbijalovlisac ovo je pravo mesto za to,samo neznam zašto je trebalo 2-3 nedelje da se informacije pojave?ko dostavi ovakvu vest odmah je stavljamo na naslovnu stranu jer ovo je lovački portal gde će takvi dogadjaji sigurno biti osudjeni a i kasnije možda se neko od aktera pojavi kod vas u LU pa ga prepoznate,eto toliki doprinos možemo sa Srbijalova da damo.
Ma culo se odmah samo ja nisam imao potpunu informaciju pa nisam pisao.Bilo i u novinama koliko sam cuo,ekipa ce opasno da nahebe.Uhvaceni na delu sa srnom i puskama.A bila je opasna jurnjava.Ako meko zna nesto vise neka to podeli sa nama.
Vladan
 
lisac
 Loviste gde su ovi uhvaceni je puno divljaci, ali imaju problem sa lovokradjom jer loviste presecaju putevi pa to lovokradice koriste.
Vladan
 
sasa035
 U okolini Jagodine postoji jedno selo gde se dice kako su svi lovokradice.Tako da tamo sve po sistem ko nam sta moze!Teren brtsko planinski kome sta kad treba,pusku na rame pa u sumu.Cak pre nekih 10-tak godina sumaru skoro odsekli uvo...coveka spasavali u bolnici.I decka taksistu koga poznajem hvali se kako im nekoze niko nista!
sasa035
 
ivanfox
 To sto se neki dice da im niko nista nemoze i idu u lovokradju neka se samo sete jednog KATASTROFALNOG epiloga nasiroko poznatog,u selu Cikot opstina Rekovac!Ne postoji veca kazna i veci gubitak nego sto se desilo toj dvojici mladih ljudi tog sudnjeg dana kada su se odlicili da krenu u krivolov. sasa035 ja u zadnjih nekoliko godina najcesce o krivolovu u nasem kraju cujem od ljudi koji nemaju nikakve veze sa lovom,zapravo zadesim se u nekom drustvu gde me neki pojedinac ne poznaje,nezna da sam lovac pa onda pocnu ljudi da pricaju o tome ko da je normalno a najvise mi bude krivo kad u celoj prici o tamo nekom KRIVOodstrelu srnece divljaci cujem ime nekog poznatijeg lovca naseg drustva,dodje mi da parkiram pusku i batalim ovaj hobi!!!
i foxterrierPas 2 je lovačka pasmina...Imhotep od Stepanskeho rybnika
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Krivolov - kako se boriti protiv? METODE LOVA 624 19.09.2021. 07:54
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Reloading -Punjenje municije za olučene cevi ,za ili protiv ? MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 113 26.03.2018. 13:07
Loviti fazanke-'za' i 'protiv' LOV NA SITNU DIVLJAČ 69 18.03.2013. 22:57
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 27
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,448
Najnoviji član: zlatiborac3006

Poslednje vesti
LU "Kraljevo" - Kraljevo
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,679,212 posete www.srbijalov.com