Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Razlika izmedju kontinentalnih i britanskih ptičara


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Razlika izmedju kontinentalnih i britanskih ptičara
Lala
 Na predlog člana Vase Joveskovića
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
vasa joveskovic
 moje misljenje je da su i kontinentalci i britanci prilicno dobri pticari..... po meni se razlikuju u nacinu lova i izgledu...... britanci kao sto je na primer engleski seter je izuzetno radan a i lep pas dok je na primer kod kontinentalaca nemac vrlo radan i za nase krajeve neprikosnoven pas..... interesuju me druga misljenja..... Odobreno
Elmermarkafazan JelenJelen
srbijalov
 
DakiNS
 Vaso Vaso a gde je tu razlikaGrin
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
vasa joveskovic
 ima tu dosta razlika meni se moji neci i seteri po mnogo cemu razlikuju...... naprimer po nacinu lova moj jedan seter pretrazi brze teren nego nemac i ima sigurnije marke...... ali opet kod mene ima malo brda i dosta gustisa gde lagani seter nemoze da se probije ali nemac ide kao tenk jedino neznam za bretonce to treba tek da mi stigne........ Stari
Elmermarkafazan JelenJelen
srbijalov
 
ISOLA DI UCCELLI
 Na prvi pogled razlika se ogleda u urodjenim osobinama. Englezi su svoje rase usko usavrsavali i psi su bili odredjeni samo za izvrsavanje jedne radnje i lov na odredjenu divljac i moze se reci doveli do savrsenstva. Dok kontinentalci imaju malo vise svestranosti i zahteva za vise vrsta divljaci i vise radnji u lovu. Po stilu, brzini i sirini kretanja se jako razlikuju.
VIA VIA GRANDE POINTER. Dragoljupe
 
vasa joveskovic
 e bas to sam hteo da kazem hvala darko....... ZivioRodjo
Elmermarkafazan JelenJelen
srbijalov
 
vasa joveskovic
 moze li mi neko nesto reci o epanjel bretonu????
Elmermarkafazan JelenJelen
srbijalov
 
ISOLA DI UCCELLI
 Epanjel breton nastao ukrstanjem Bretona i Engleskog setera u oranz beloj i beloj boji u razmeri 50:50 Kasnije stabilizacija gena izvrsena u parenju krvnog srodstva 3 na 1 da bi se dobila ustaljena velicina i telesna gradja. Otuda jedan jako zanimljiv kontinentalac
VIA VIA GRANDE POINTER. Dragoljupe
 
vasa joveskovic
 interesuje me kakvi su za lov???? sta su ima mane a sta prednosti........ ZivioRodjoKolce
Elmermarkafazan JelenJelen
srbijalov
 
ISOLA DI UCCELLI
 Prednosti su mu sto trosi daleko manje hrane od ostalih kontinentalaca jako dobro podnose niske temperature i konstantno lovi tokom celog dana. Mane nizak rast pa dolazi do teskoca oko uocavanja u velikom rastinju. Meni omiljen kontinentalni pticar. Po klasifikaciji kvaliteta nosa u proseku Poenter se nalazi na 1 mestu, Engleski seter na 2 mestu. Sto ne znaci da ima jedinki koje odstupaju radi se o proseku.
VIA VIA GRANDE POINTER. Dragoljupe
 
kosmajski div
 

vasa joveskovic kaže:
interesuje me kakvi su za lov???? sta su ima mane a sta prednosti........ ZivioRodjoKolce

Kolega Breton se nalazi u samom vrhu po dobroti i iskoriscenosti za lov.Kao uvezbana jedinka za praktican lov moze da vam pruzi jako puno zadovoljstva , ali ako je ne uvezban moze doneti i puno razocarenja.Za lov uzeti snaznijeg i nesto sporijeg psa, sa jacim karakterom, i uz svakodnevno druzenje sa njime imace te vrhunskog psa bez mnogo muke.
 
DakiNS
 Ima tu još dosta razlika. britanski ptičari genetski su odgajani da ne aportiraju jer su to radili retriveri ,pošto su englezi smatrali da se kvari njuh ptičara zbog aporta.Sa druge strane kontinentalnim ptičarima je aport najčešće urođen.Ja preferiram bretona iz više razloga, recimo baš ti mali gabariti su zgodni kod transporta ( ne treba ni sanduk ni prikolica), zatim mogu ga držati i lovci koji žive u stanovima jer ne smrdi , mali je i lako se održava a prelep je.Za hranu je rečeno.Vodoljubiv, ukoliko se lovi na terenima koji su zarasli u korov možda je bolje odabrati jedinke sa nešto kraćom dlakom.Pošto sam držao skoro sve vrste pasa koji se kod nas najčešće sreću, u radu i svim ostalim karakteristikama za mene je breton No 1. pa nekoliko mesta prazno pa onda ostali. I da ne zaboravim , smatram da su po intiligenciji ispred ostalih pasa . Laki za obuku i znaju upotrebiti glavu u lovu.Pas
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
vasa joveskovic
 hvala vam puno...... kolega daki jedno samo pitanje odakle ste to izvukli za aport kod britanskih pticara???? Bravo 2
Elmermarkafazan JelenJelen
srbijalov
 
DakiNS
 Pojma nemam odakle jer mnogo se više zaboravilo nego što momentalno znam, ali stojim iza toga .Iako je i engleze moguće lepo obučiti za aport.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Skupa puška ili puška za svaki dan? Kakva je razlika? ORUŽJE - SVAŠTARA 124 04.07.2016. 11:00
Ptičji svet koji nestaje DIVLJAČ 8 07.11.2014. 15:00
Vajmarski ptičar KINOLOGIJA 135 26.04.2014. 22:57
Balans izmedju lova i privatnog života SVAŠTARA 38 09.01.2014. 00:48
Razlika izmedju vojnih i lovačkih zrna MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 86 14.09.2013. 12:50
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 24
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,448
Najnoviji član: zlatiborac3006

Poslednje vesti
LU "Kraljevo" - Kraljevo
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,678,924 posete www.srbijalov.com