Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Reloading -Punjenje municije za olučene cevi ,za ili protiv ?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Reloading -Punjenje municije za olučene cevi ,za ili protiv ?
micic80
 Jos hvali kao za vozacku platis lepo i dobijes probnu koja vazi godinu dana zatim opet platis i dobijes normalnu ko ce ga znati
srbijalov
 
kordichieze
 Sinoć sam opet nešto na blogu pisao o municiji. Nije ništa revolucionarno, ali ako nekog zanima, može da pročita na sledećoj adresi: http://spravljanj...gspot.com/ .
Neko puni da bi pucao, a neko puca da bi punio.
 
kordichieze
 Poštovane kolege. Napisao sam novi post-članak o municiji u okviru bloga Spravljanje municije. Tiče se usvojenog Zakona o oružju i municiji u Narodnoj skupštini R. Srbije i nešto u vezi s čaurom metka. Ukoliko ste zainteresovani možete ga pročitati povezivanjem na sledeći link: http://spravljanj...gspot.com/ .
Neko puni da bi pucao, a neko puca da bi punio.
 
dzudzubajac
 Ako nekom zatreba, evo za download "Lyman 48th reloading handbook"
Nažalost nije najsvežija verzija Sad pošto postoji i 49. izdanje

ecx.images-amazon.com/images/I/51u%2B7wrIyxL._AC_UL320_SR248,320_.jpg



https://drive.goo...sp=sharing
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
sile
 ima li u njoj podataka za 8x68s ?
šile
 
dzudzubajac
 jok
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
sile
 jbg ko da sam znao...
šile
 
laufer223
 

sile kaže:
ima li u njoj podataka za 8x68s ?


Za 8x68S ima u Wiederladen Dynamit Nobel i Reloading Manual Vihtavuori, a obzirom da ga punim 20 godina pitaj šta te interesuje
 
dzudzubajac
 Da nastavimo priču na pravoj temi:

Na loristu su mi na štandu snajpera rekli da je komplet sve što treba za jedan kalibar (vagica, presa, matrice, još par sitnijih alatki tipa merica za barut) oko 250 eur. Vagica je neka "analogna".
Presa je lee ali mislim da je najjeftiniji primerak, red veličine 40$ preko bare. Videćemo na sajmu u bgdu kako stoje cene i šta je u ponudi...

Jedino matrice ne mogu da se naruče od preko, sve ostalo može. Carina će možda da se plati a možda i neće, uglavnom šalju porudžbinu u par paketića, pa nešto će proći ispod radara a nešto neće. Koliko sam ja gledao kvalitetnija presa, deburring tool, prajmer, digitalna vaga i ručni trimer za čaure (tj namontira se akubušilica na njega i onda je automatski) izađu oko 200$. Sa poštarinom 230, carina i pdv ako se naplate (najskuplja varijanta) 300$. To je 270 eur. Matrice se uzmu ovde i sve zajedno izađe 70 eur skuplje nego u snajperu, a mnogo kvalitetnije i sa više alatki koje su realno neophodne.

Pride ima tu još sitnica koje se mogu uzeti o istom trošku, lubrikant za čaure, shell holder itd gde je sve red veličine par dolara

Evo i linkova:
deburring tool
vaga
presa
prajmer
case trimer

Idući put kada budem išao u budimpeštu pogledaću tačno koje su cene za proizvode slične ovima, a videću da obiđem i temišvar, pa ćemo pronaći najjeftiniju opciju Smile
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
AcaNik
 Знаш да Кабелас не шаље за Србију?
 
Kile_
 Salju aco. Ja sam registrovan na cabelas.com pre porudjbine sam ih pitao da li salju za srbiju i potvrdno su mi odgovorili.
narucim vabilicu od 17$ platim i u nastavku potvrdim moju adresu za shiping i izbaci mi postarinu 22$ za tu masu paketa. To mi je bilo puno pa sam uneo andresu u usa gde je free shiping i to je to
Samo 300 i 4x4
 
AcaNik
 И ја регистрован поодавно Smile Шаљу неке ствари али за релодинг нису хтели. Једино ако нису почели и то да шаљу.
 
dzudzubajac
 ja narucivao bez problema, samo treba skupiti stvari da se isplati postarina od 20$

za sve pise dal salju i koji su uslovi, nesto ne salju, nesto mora avionom itd
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
Kile_
 Sve zavisi od slucaja do slucaja.ali iz mog iskustva vise pitanje sta cu porucivti i ako narucujem vece i vrednije stvari samo na adresu preko. Ovi sta su ljudi ili sta vec koji rade na carini pri ispostavi poste u bg nisu bas bas.... avisinu placanja carine odredjuju nekim kalkukatorom iz njihove glave.kao i vrednost paketa.... oglas,racun prodavnice,pay pal dokaz transakcije,izvestaj iz banke vezan za tu transakciju i placanje...kao glavni i jedini ispravni dokazi...se ne vazi....
Samo 300 i 4x4
 
AcaNik
 Наручивао пресу, корпице, и тако те ситнице и добио сам обавештење тада да то потпада под неки њихов закон који забрањује да се шаље за Србију. Одлично ако сада и то може.
 
arli
 Znači zakon je TETKA preko bare sve možeGrin
 
Podunavac
 Ацо сада смо НАТО колонија па може.
Tri prsta 2Kolce
 
DjordjeL
 Treba mi van savet. Planiram uskoro put u inostranstvo i hteo sam da pazarim Hornady lock n load set. Interesuje me kako da ga dopremim u Srbiju.
Taj set sam gledao u decembru u Frankoniji u Berlinu kutija je teška oko 35 kg i nije mi se dalo da je vučem avionom a i brinula me carina.
Sada se spremam za put u USA ode je taj komplet još jeftiniji i ovaj put bi ga definitivno uzeo i poslao poštom, brine me carina i transport do kuće.
Svi predlozi i saveti dobrodošli.
 
Podunavac
 Nazovi kolega carinsku upravu pa pitaj. Ovo može gadno da ti se iskomplikuje.
Tri prsta 2Kolce
 
matakata
 

DjordjeL kaže:

Treba mi van savet. Planiram uskoro put u inostranstvo i hteo sam da pazarim Hornady lock n load set. Interesuje me kako da ga dopremim u Srbiju.
Taj set sam gledao u decembru u Frankoniji u Berlinu kutija je teška oko 35 kg i nije mi se dalo da je vučem avionom a i brinula me carina.
Sada se spremam za put u USA ode je taj komplet još jeftiniji i ovaj put bi ga definitivno uzeo i poslao poštom, brine me carina i transport do kuće.
Svi predlozi i saveti dobrodošli.


U januarskom kalibru je bilo pitanje o nabavci reloading opreme iz inostranstva, u rubrici: čitaoci pitaju, i odgovoreno je da za sada nema prepreke. Naravno kada se plati carina!
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Krivolov - kako se boriti protiv? METODE LOVA 624 19.09.2021. 07:54
Sellier&Bellot (Za olučene cevi) MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 107 01.09.2020. 21:55
Skraćivanje cevi na karabinu PUŠKARSKA RADIONICA 107 14.11.2019. 19:24
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Borba protiv KRIVOLOVA! PROPISI O LOVU 365 06.11.2018. 03:05
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 21
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,448
Najnoviji član: zlatiborac3006

Poslednje vesti
LU "Kraljevo" - Kraljevo
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,678,782 posete www.srbijalov.com