Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Reloading -Punjenje municije za olučene cevi ,za ili protiv ?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Lovačke kamere GAMEKEEPER

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Reloading -Punjenje municije za olučene cevi ,za ili protiv ?
dzudzubajac
 Nije pitanje samo šta može da se unese u srbiiju, nego i šta može da se iznese iz zemlje porekla Smile
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
laufer223
 Sve potrebno od alata i komponenti slobodno se prodaje u austriji, a dalje kak bog da.
 
AcaNik
 ...
 
dzudzubajac
 Juče mi majstori radili dimnjak, pa pošto sam uhvatio malo slobodnog vremena okrenem upravu carina da vidim da li je oprema za reloading dozvoljena za uvoz ili ne.

Ljubazna teta sa druge strane mi je detaljno objasnila problematiku, kaže da oni oduzimaju prese i matrice pošto postoji opravdana sumnja da je u pitanju vojna oprema.
Potrebno je pribaviti potvrdu o identifikaciji robe od ministarstva trgovine,posto je u pitanju roba dvojne namene.
Uputila me je na pravi broj u ministarstvu trgovine i naglasila mi da tražim da izjava bude u skladu sa 2 zakona i jednom odlukom, tj to odeljenje ministarstva trgovine često da odgovor a da ne traži mišljenje susednog odeljenja, pa ovako ih nateraš da to odrade.
Onda kad roba stigne poštom, carina me kontaktira da im dostavim tu potvrdu i to je to. Ok ne zvuči teško Smile
Svaka čast upravi carina na ekspeditivnosti i informisanosti.

Zovem ministarstvo trgovine, čim sam rekao šta želim da naručim iz inostranstva, tetka sa druge strane krene sa "uf uf uf".
...
"Gospodine, ovde se zna ko može da pravi municiju"
"Da gospođo, po zakonu o oružju i municiji svako fizičko lice može da puni municiju Smile"
"Uh Uh a koji je to kalibar?"
"30-06"
pauza
"Pa to je baš ubistven kalibar"
pauza sa moje strane, pokrivanje mikrofona i smeh
"Zar nije svaki kalibar ubistven?"
...

Na kraju je procedura takva da moram da dostavim tehničku dokumentaciju za proizvod, izjave proizvođača i još sto stvari, kao i prevode svega toga.
Plaća se taksa od 1400 din i onda se čeka na njihovo mišljenje.

Suma sumarum: ako neko bude želeo da nabavlja ovu opremu sa neta, prese i matrice je bolje ne naručivati poštom.
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
kolega_LOVEc
 Grin I eto, za par meseci odose vojni "viskovi" preko bare a ovim nasim soldatima po jedna single stage press pa koliko arce toliko da pripune
a kad se uvede najnovija vojna oprema i edukacija mora da padne...Jaooo milina
Vim vi repellere licet
 
DjordjeL
 Sudeci po vasim komentarima moracu da odustanem od nabavke. Sve to zvuci kao previse evergije i vremena. Krivo mi je jer mi je jedna od najvecih lovackih radnji u US na 5 minuta od stana i poslednjih par vikenda po ceo dan ne izbijam iz nje. Cry
 
dzudzubajac
 kolega, presu i matrice uzmi ovde a ostale alate slobodno donesi
jedino ce biti problem za sirovine, ali punili su ljudi i pre ovog zakona....
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
dzudzubajac
 Pogledao malo cene po mađarskim radnjama:

Mega 10.8g 100 kom 50 eur

i.imgur.com/PJIo6lC.jpg

Nosler partition 11.7g 50 kom 80 eur

i.imgur.com/jTlV0kv.jpg

Nosler Accubond 11.7g 50 kom 70 eur
Nosler Custom Competition HPBT 10.7g 100 kom 60 eur

i.imgur.com/TmJxJgP.jpg

Barut vitavuri 1kg 100 eur
Kapisle CCI 100 kom 10 eur

Digitalna vaga lajman 1/10gr sa triklovanjem 100 eur
Komplet levaka sa nastavcima 25 eur
Imaju solidno matrica, prese samo forster, prilično skupe
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
arli
 Drugare pusti mi adresu tih radnjica,da vidim ima li neka u Segedinu-to nam najbližeSmile Možda napravimo i neku turuGrin
Taj pusti barut,nikako da ga ubace u radnje-mislim na olučeno oružje...
 
AcaNik
 Адресе су увек пожељне Smile
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
dzudzubajac
 To je u Budimpešti.

http://shootingwo...erjavitas/

Imaju još jedan lanac prodavnica, ali ne vredi da se ide na blef, nego mora da se naruči šta treba i onda da se preuzme. Oni imaju radnju bliže granici:

http://www.magnum...zonteladok

Možete i na sajtu da pogledate šta ima, idite na termekek pa na ujratoltes.
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
dzudzubajac
 

arli kaže:

Drugare pusti mi adresu tih radnjica,da vidim ima li neka u Segedinu-to nam najbližeSmile Možda napravimo i neku turuGrin
Taj pusti barut,nikako da ga ubace u radnje-mislim na olučeno oružje...


I da ga puste u prodaju, mrka kapa.
Ne zna se ko je nadležni organ koji daje dozvole, ne postoji odgovarajući pravilnik...
Info koji ja imam je da je grupa izabranih i odabranih išla u Sloveniju na obuku, kako bi mogli nama neukima da drže obuke po krajnje simboličnim cenama.
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
AcaNik
 Јебали их словенци! Донели правилник да сектор за ванредне ситуације, или тако некако треба да издаје потврде. Они тек немају везе где се налазе.
Иначе је тај део колача хтела да мазне једна стрељана али им се омакло ;)
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
dzudzubajac
 

AcaNik kaže:

Јебали их словенци! Донели правилник да сектор за ванредне ситуације, или тако некако треба да издаје потврде. Они тек немају везе где се налазе.
Иначе је тај део колача хтела да мазне једна стрељана али им се омакло ;)


odakle ti to i gde je taj pravilnik, može li da se vidi? Grin
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
AcaNik
 Тако ми у станици рекли када сам звао. Немам ако буду имали када одем горе узећу га.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
arli
 Interesntne situacijeGrin
 
Planinko011
 Hm, e sad da vidim vase misljenje po ovoj tematici jer sam pre par godina na predlog mog drugara kao neverni Toma odbio predlog sa gnusanjem ali mi se to vratilo samo po sebi u razmatranje.

U iscekivanju ovog zakona a i znajuci da mi mozda zakon i ne treba ja naskupljah 50 RWS caura od mog 8x68s.

I sad kada sam video da 50 zrna .323 kosta 100 evrica cirka 10 gore -dole plus kapisle, plus barut plus zahvalnica u vidu rucka ili parica nekom vicnom drugaru da to uradi dodjoh na 3-3.5e po punjenom metku (3.5e ako se ukljuci njeguski prsut i Aurelius Odobreno u menu).

Kako ja ne pucam mnogo -desetak godisnje to nesto i nemam racun pa mi lakse dodje da nabavim jos 40kom za oko 200e i da probam tu Normu ili nesto drugo (Geco plus ga ne pravi u 8x68s -kaze internet).

E sad je pitanje dal da u ove skupljene caure lepo napunim zrna PPU od 8mm tj .323 ima SP od 12.7gr ili 196 grejna?
Ili ako nekako nadjem zrna Groma? Stavim domaci barut i neke bolje kapisle i to mu je to.
Sa tim bih mogao da lovim ove svinjcice sto pucam nocu na 30-70m i ne verujem da bi se one nesto mnogo bunile a sa firmiranom municijom u komercijalu na jelensku divljac ( a sa PPU prolazim saRotilj i iveli) Hmmm.

PS jedan mislilac mi je vec dao pozitivno misljenje a drugog koga poznajem i koji zna da puni necu da pitam jer on mnogo voli eksperimente na tudjim cevkama pa bi pokusao da mi napravi metak sa brzinom 2km u sekundi Iznenadjen.
 
AcaNik
 Таксе су убиле релодинг код нас до даљњег Sad
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
mrwa22250
 

AcaNik kaže:

Таксе су убиле релодинг код нас до даљњег Sad


A kako je krenulo,ubice i sve drugo sto se lova tice.Slucajnost....mislim da nijeNo no no
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
arli
 Planinko011
Nije problem za zrnca i kapisle to će odradiš u snajperu,ili sport perić... problem je taj domaći barut što pominješ, i dal imaš ostalu gvoždjuriju koja ti treba pa da se igramo Chut možda i jam imam neku čauru od rws 5-6 komda mora proverimSmile
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Krivolov - kako se boriti protiv? METODE LOVA 624 19.09.2021. 07:54
Sellier&Bellot (Za olučene cevi) MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 107 01.09.2020. 21:55
Skraćivanje cevi na karabinu PUŠKARSKA RADIONICA 107 14.11.2019. 19:24
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Borba protiv KRIVOLOVA! PROPISI O LOVU 365 06.11.2018. 03:05
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 20
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,823,872 posete www.srbijalov.com